Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ שהסתבך - איך כדאי להתקדם?

AssafO
שימו לב! השרשור הזה בן 996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עשינו שיפוץ בדירה לפני כשנה וחודשיים. בין השאר החדר מקלחת עבר רמונט כללי. במבט ראשון הכל היה מעולה. שילמנו את כל הסכום לשיפוצניק (שהכרנו מתקופת התמא בבניין, עשה עוד עבודות והיה נראה מאוד מקצועי וחביב).

לאחר כמה חודשים התחלנו לשים לב לנימים בקרמיקה בחדר מקלחת. בהתחלה היה מדובר על 2 אריחים. הודענו לשיפוצניק, אמר שהוא עסוק ושיעבור בהזדמנות. בינתיים התחילה הקורונה והסגרים. לאט לאט התחילו עוד נימים. השיפוצניק עבר באזור ובדק, קבע שהקרמיקה לא מאיכות טובה ושיעבור בהמשך להחליף מה שסדוק ועם נימים.

בינתיים קורונה, סגרים ולא היה לחץ מצידנו אבל כן דיברנו איתו מספר פעמים. אישתי התקשרה לנגב (איפה שהקרמיקה נקנתה) והם מצידם שלחו מומחה שיבדוק. המומחה שלהם טוען שהשיפוצניק לא עשה עבודה טובה, שהשתמש בדבק לא גמיש ושהמרווח מהקיר גדול מידי (שיש יותר מידי דבק ).

היום סוף סוף השיפוצניק חזר עוד פעם. בינתיים נוצרו הרבה נימים וסדקים וכבר יש מעל 20 אריחים שסדוקים. גם יש אזורים שנוצרו סדקים בקיר מעל האריחים (במקביל לאריח). נראה שהאריח עומד להשתחרר מלמעלה. הוא עדיין טוען שהבעיה בקרמיקה ולא בעבודה. בשיחה טלפונית מול המומחה של נגב לא הגיעו להבנות. המומחה מנגב ביקש פגישה שהשיפוצניק יהיה נוכח. אישתי הראתה לשיפוצניק רטיבות בקיר מאחורי איפה שהאריחים סדוקים. הוא אמר שיורד לאוטו להביא סיליקון ומאז נעלמו עקבותיו.

אני קיוויתי שהשיפוצניק יציע החלפה של כל הקרמיקה בהשתתפות כלשהי שלי (כי shit happens) אבל הוא החליט להעלם.

צעקות ולהשתולל לא יעזרו לי כי הוא הרי לא יחזור. חשבתי לקנות קרמיקה אחרת במקום אחר, להביא בן אדם אחר שיעשה את העבודה ולתבוע את שני הצדדים ביחד (גם נגב וגם השיפוצניק) בתביעות קטנות. אפשרי לתבוע את שני הצדדים יחדיו? אני צריך להוכיח בעצמי מי אחראי? או שבית המשפט יחליט בעצמו לפי תמונות , צילומים והקרמיקה עצמה?

אסף

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה גודל האריח?

יש לך מושג באיזה דבק השתמשו? אולי תמונות מתהליך השיפוץ כשרואים את השק? מה עובי הדבק מאחורי האריח?

אם העבודה לא בוצעה בהתאם לתקן ולהנחיות היצרן, זו אשמת השיפוצניק. אחרת - ספק האריחים. תענה על השאלות לעיל ואפשר יהיה להכווין אותך.

לדעתי הדרך הנכונה לפעול היא להביא מהנדס בלתי תלוי שיכתוב חוות דעת לגבי מי אשם, ולהעביר אותה בצירוף מכתב מעוד לאותו צד ולבקש טיפול הולם בבעיה. לאחר התעלמות וחוסר היענות, אם אכן כך יהיה, תיקון על חשבונך ותביעה.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזק את מה שנאמר מעלייך.
תביא מהנדס שיכתוב לך חוות דעת. זה יעלה כמה שקלים.

אח״כ תביא בעל מקצוע שיחליף את האריחים.

תנסה כל הזמן למזער כמה שאפשר את הנזק לבעל המקצוע הראשון במידה וזה ייקבע שזה באשמתו.
זאת אומרת - אם יש עוד אריחים כאלו ואפשר להחליף רק חלק - אז תקנה זהים ותחליף.

אם לא - תשתדל שהעלות של האריח החדש תהיה פלוס מינוס דומה לעלות האריח הישן. או שתתבע רק את עלות האריח הישן ולא החדש. שבית המשפט לא יחשוב שבאת להתעשר על חשבונו.

אם המהנדס טוען שיש בנוסף בעיה באריח כמובן תתבע את נגב גם.

תביעות קטנות זה נוח וזריז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה המהירה.

האריח בגודל 30 על 60.

לא מצליח למצוא תמונות של הדבק שהשתמשו בו. אני אשב ואצפה בסרטונים שצולמו בזמן השיפוץ ואולי שם במקרה יהיה אפשר לראות.02ebf3ab8786e3700f5e9f456bf8c6a8.jpgabeed7ded98f359e91ac6e16ea61b55f.jpg

אני בכלל חשבתי שהשיפוצניק יציע לדוגמה שאני אביא אריחים חדשים על חשבוני (כי הוא טוען שמה שיש דפוק) ושאני אשלם משהו סימלי על העבודה (שזה כבר פתוח למשא ומתן...) אבל הוא פשוט החליט לרדת לאוטו ולברוח.

את האריחים אני בכל מקרה אחליף. יש לי ספיירים אבל לא מספיק. גם העלות של האריחים היא לא גבוהה. העלות של העבודה זה החלק המרכזי בסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

30/60 לא דורש איזה דבק מיוחד. אבל תבדוק בכל זאת. לפי האריזה נראה שמכרו לך אריחים זולים מאוד, והאיכות בהתאם.

תנסה גם לצלם את הסדקים עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תקן כלשהו או המלצה למרחק של האריח מהקיר? מה העובי המקסימלי של דבק שמשתמשים בו?

בערב אני אהיה בבית ואצלם את הסדקים והנימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, AssafO כתב:

תודה על התגובה המהירה.

האריח בגודל 30 על 60.

לא מצליח למצוא תמונות של הדבק שהשתמשו בו. אני אשב ואצפה בסרטונים שצולמו בזמן השיפוץ ואולי שם במקרה יהיה אפשר לראות.02ebf3ab8786e3700f5e9f456bf8c6a8.jpgabeed7ded98f359e91ac6e16ea61b55f.jpg

אני בכלל חשבתי שהשיפוצניק יציע לדוגמה שאני אביא אריחים חדשים על חשבוני (כי הוא טוען שמה שיש דפוק) ושאני אשלם משהו סימלי על העבודה (שזה כבר פתוח למשא ומתן...) אבל הוא פשוט החליט לרדת לאוטו ולברוח.

את האריחים אני בכל מקרה אחליף. יש לי ספיירים אבל לא מספיק. גם העלות של האריחים היא לא גבוהה. העלות של העבודה זה החלק המרכזי בסיפור.

פ״ש, אתה לא חושב שהפתרון שאתה מציע ישים אותך באותו מצב עוד מספר חודשים ?

אתה גם מבקש להשתמש באותם אריחים וגם באותו שיפוצניק כפשרה. במקומך הייתי שוקל להחליף את שתיהם.

המסלול המשפטי הוא לא נעים, לעיתים אין ברירה לבחור בו. 

• אהבתי 1

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פ״ש, אתה לא חושב שהפתרון שאתה מציע ישים אותך באותו מצב עוד מספר חודשים ?
אתה גם מבקש להשתמש באותם אריחים וגם באותו שיפוצניק כפשרה. במקומך הייתי שוקל להחליף את שתיהם.
המסלול המשפטי הוא לא נעים, לעיתים אין ברירה לבחור בו. 

ברור שאין לי כוונה להשתמש באותם האריחים. בכל מקרה אני אחליף את כל האריחים.

מבחינת הבעל מקצוע, התחלתי את השיפוץ איתו, ועד להיום בבוקר כן עמד במילה שלו. בשנייה שאמר שיורד למטה להביא מהרכב סיליקון ומאז נעלמו עקבותיו אז כמובן שזה פוגע באמינות שלו. אבל גם צריך לצמצם את הנזק והעלויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרטבתי את האריחים כדי להבליט את הסדקים. בזויות מסויימות ותאורה אחרת רואים יותר. יש היפרדות מסויימת מהקיר בכמה מקומות.086dfd863efd752e98581245295cb95f.jpg98f2f62627b2eb00c24300624c830c27.jpg36283cb6a79f228574202ef5af7c67c6.jpg1ce8d4834555223979e78578d1c9c9be.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, AssafO כתב:

אפשרי לתבוע את שני הצדדים יחדיו? אני צריך להוכיח בעצמי מי אחראי? או שבית המשפט יחליט בעצמו לפי תמונות

אין טעם לירות לכל הכיוונים ולקוות לפגוע.

עד עכשיו קיבלת חוות דעת משני בעלי אינטרסים, אז השלב הבא הוא להביא איש מקצוע אובייקטיבי שיקבע איפה הבעיה, באריחים או בעבודה.
עם חוות דעת כזו אתה מחליט את מי לתבוע ומציג אותה בבית המשפט (וודא מראש עם איש המקצוע אם הוא מוכן לתת עדות).

השאלה איזה איש מקצוע מתאים פה, שיפוצניק אחר? מהנדס בנין? אין לי תשובה.

חשוב לתעד הכל לפני התיקון.

נ.ב. נשארו לכם אריחים רזרבים? אם הבעיה היתה באריחים היית מצפה לראות אותה גם בהם.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Be roo כתב:

אין טעם לירות לכל הכיוונים ולקוות לפגוע.

עד עכשיו קיבלת חוות דעת משני בעלי אינטרסים, אז השלב הבא הוא להביא איש מקצוע אובייקטיבי שיקבע איפה הבעיה, באריחים או בעבודה.
עם חוות דעת כזו אתה מחליט את מי לתבוע ומציג אותה בבית המשפט (וודא מראש עם איש המקצוע אם הוא מוכן לתת עדות).

השאלה איזה איש מקצוע מתאים פה, שיפוצניק אחר? מהנדס בנין? אין לי תשובה.

חשוב לתעד הכל לפני התיקון.

נ.ב. נשארו לכם אריחים רזרבים? אם הבעיה היתה באריחים היית מצפה לראות אותה גם בהם.

הייתי מביא למצב כזה מישהו שמתמחה בבדק בית, לא אמור להיות יקר במיוחד.

תחפש מישהו עם ניסיון שראה כבר כמה דברים כאלה, יודע את התקנים, במיוחד ת"י 1555 חלק 2.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מביא למצב כזה מישהו שמתמחה בבדק בית, לא אמור להיות יקר במיוחד.
תחפש מישהו עם ניסיון שראה כבר כמה דברים כאלה, יודע את התקנים, במיוחד ת"י 1555 חלק 2.
הסיכוי שאחד כזה ידע ממה נובעת הבעיה שואף ל0. רובם המוחלט חסר ניסיון וידע מקצועי, ויודע רק לבצע סדרת בדיקות מוגדרת מראש

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה אצלי מצב דומה בבית מקבלן, הביא הקבלן מומחה של חברת הקרמיקה שקבע כמו אצלך שההתקנה לקויה. 

הופתעתי לגמרי כשהקבלן לא רק שסיפר את האמת גם לקח אחריות והחליף הכל כי הקבלן הזה ידוע בביצוע על הפנים והתחמקויות, נכנסתי לשבוע שיפוצים, הקבלן רכש על חשבונו אריחים חדשים, מצאו את אותו הדגם מה שביאס אותי קצת כי רציתי לגוון. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אריח לבן סיני או טורקי הכי פשוט שיש

יש סדיקה והתנתקות - דבק לא מתאים

אם היית יודע איזה דבק השתמשו היה אפשר לבקש גם מהם חוות דעת

האם בכל אזורי החדר יש סדיקה או רק באזור שהדביקו קרמיקה על טיח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...