Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ שהסתבך - איך כדאי להתקדם?

AssafO
שימו לב! השרשור הזה בן 966 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

רק אוסיף לתגובה המפורטת של איציק

שחשוב להתאים את הדבק גם לתשתית שעליה מדביקים את האריחים

למשל דבק פיקס 116 שציינת אינו מתאים להדבקה על טיח גבס

כי הוא על בסיס צמנט והקיר גבס

אתן ניחוש שזה כנראה מה שקרה אצל פותח השרשור,

רואים בברור שחלק מהאריחים מודבקים על קיר מטוייח וצבוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה עם הדבקה בדבק קרמיקה על גבי קיר גבס וגם על טיח גבס (על תשתיות כאלה יש הגבלת משקל החיפוי של 30 קג למטר רבוע ולעיתים מצריך הכנה: פריימר או חריצה[בטיח גבס] ). 

לכל מותג דבקים יש את ה"פרט" שלו (מסמך המתאר את אופן הביצוע) וגם קבלנים המחוייבים בשימוש בחומרים מתאימים משתמשים ב 116 וב 601/603. 

לציין כי בהמשך לדבריי ממקודם, הפרט של תרמוקיר מציין שכדאי להשתמש בדבק 601 לאריחים סופגים מעל 10 אחוז וב 602 603 באריחים של עד 10 אחוז ספיגה. 

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@איציק נ. אשמח אם תסביר קצת יותר על התאמת הדבק לאריחים.

מה זה אריח "סופג" מה המשמעות של האחרוזים וכ'ו.

בשביל מה צריך דבק "גמיש" (לכאורה קיר ואריח הם שני חומרים סטטיים-מסתבר שלא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 5 שבועות מאוחר יותר ...

חוזר לעדכן,
השיפוצניק לא ממש ברח. לאחר כמה ימים התקשר והיתה שיחה ברוח טובה. הוא כן שומר על קשר ולא ממש מתחמק. שבוע שעבר היתה פגישה משולשת , מומחה מטעם היבואן, השיפוצניק ואני. פירקו אריח שלם ולקחו לבדיקה.

חזרו אליי מהיבואן שהכל אשמת השיפוצניק. לא עבד לפי התקן. השיפוצניק מאשים את טיב האריח. אני מכיר אותו מעבודות אחרות בבניין שלי וראיתי עבודות אחרות במקומות אחרים ואצל אחרים לא היו בעיות. לגבי עובי הדבק, הוא טוען שמדובר בדירה ישנה (נבנתה בשנות ה 70) ושהקיר לא ישר. ככל שעולים למעלה יש צורך לשים עוד דבק. הוא כן השתמש בדבק לפי התקן לטענתו והחריגה בעובי היא לא קיצונית.

כמה שאלות:
האם על האריזה של האריחים חייב להיות רשום שם יצרן, ארץ יצור פרטי יבואן וכו?
האם אמור להיות מסומן איזשהו סימון שנבדק ועומד בתקן מסויים?
איך יודעים שהאריח עצמו תקני ועבר בדיקות?

בעת ההזמנה, אישתי מפורשות ביקשה אריחים איכותיים, המוכר עצמו אמר לה שיש סיני במחיר x, ויש במחיר x+y מוצרים איכותיים. מה שהוזמן זה במחיר x+y. על האריזות של מה שהגיע אין שום סימון. לא ארץ יצור, לא יצרן ולא סימון אחר. באותו הרגע (עם כל הבלאגן מסביב שיש בשיפוץ) זה לא העלה נורית אדומה. אבל עכשיו בדיעבד שיש לי עוד כמה אריזות סגורות זה מריח לא טוב. במייל שפניתי לחברה הם אומרים את השם של היצרן ושזה תוצרת סין.

תודה לכל העוזרים.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ת"י 314 (שהוא תקן רשמי ומחייב) אכן קובע שעל אריזת האריחים יופיעו הפרטים הבאים:

שם האריח, דגם ומס' סדרה

שם היצרן וכתובת

ארץ יצור

מס' אצווה (נתון חשוב מאד, אבל לא רלוונטי לשאלה אז נעזוב כרגע)

דרגת התנגדות להחלקה.

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה.

ביקשתי שיחזור אליי מנהל מהיבואן אריחים.

האם האריחים אמורים לעבור בדיקה כלשהי של מכון התקנים? אמור להיות להם אישור כתוב? במידה ומציגים לי אישורים או בדיקה מה עליי לוודא?
תהיה בעיה מבחינתם להראות שעבר בדיקה כי אין מספר אצווה ואז האישור הוא כללי ולא מחייב את האריחים שנמצאים אצלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המלצת התקן אומרת שבאריחים סופגים מעל 10% צריך להקפיד ששכבת הדבק תהיה לא יותר מ 7 ממ, וההמלצה באריחים רגילים היא לא יותר מ 10 מ"מ.

במבחן המציאות, עם אריחים רגילים, אין בעיה לעבור את ה 10 סמ ואף הרבה יותר.

עם אריחים סופגים זה סיפור אחר. כמובן שזה גם תלוי כמה הם סופגים. 
איך מתייחסים לאריח שסופג, נניח, 8% ? או 9% ? זו שאלה טובה שלא ממש יש עליה תשובה ברורה. הרי התקן מדבר על מעל או מתחת למספר ספציפי, השאלה אם במבחן המציאות זה עובד או לא.
לכן אני אומר שתמיד כדאי לעשות את המקסימום שהקירות יהיו ישרים והשימוש בכמויות של דבק יהיו כמה שיותר מועט כאשר מדברים על אריחים מהסוג הזה.

גרניט פרוצלן לא נכלל בסיפור הזה כי הוא לא אריח סופג.

@AssafO ידוע לך באיזה דבק הוא השתמש ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפרידו בין התקן ליישום אריחים - 1555. לתקן לייצור ויבוא של אריחים - 314.

מה שאיציק מדבר עליו נמצא בת"י 1555 על חלקיו.

מה שאסף שאל זה לגבי רישום על גבי הקופסאות - שיך לת"י 314.

עניין מס' האצווה קריטי בעיקר לעניין הגוון

(עלולים להיות שינויי גוון קלים בין אצווה לאתווה, ולכן כדאי להקפיד שחדר שלם יחופה/ירוצף באריחים מאותה אצווה).

למרבה הצער, אין חובה למסור אריחים מכל אצווה לבדיקה.

• אהבתי 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטכנולוגיה של יצור אריחים הרבה פחות מתוחכמת ממה שאתה כנראה מדמיין ...

שינויים קלים בטמפ' האפיה של האריח, או בהרכב הגלזורה, ונוצר "שייד" שונה, שניתן להבחין באריח מטונליטי אחד בתוך "שדה" של אריחים מטונליטי אחר.

במפעל ממוצע, אצווה כוללת כמה אלפי מטרים טובים, לכן העניין לא צף בכל שיפוץ...

(ובגלל זה כתבתי קודם שאפשר להמיח לעניין האצוות, שלא קשור למה ששאל פות"ש).

• מעניין 1

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין הוא שעל האריזה לא מופיע כל מידע לגבי האריחים. השיפוצניק שלח לי צילומים מחבילות אחרות של אריחים מהעבודות האחרונות שלו. שם תמיד יש מידע כלשהו ובחלק מהמקרים יש ברקוד לסריקה שמוביל להוראות התקנה.

מבחינת סוג הדבק, ברח לי הסוג אבל כששאלתי הוא כן ממה שהומלץ פה. גם בדוח בדיקה של היבואן לא מופיע שהשתמשו בסוג דבק לא נכון.

לטענת השיפוצניק, את ההדבקה לפי התקן ( עם מלטש משונן) ועובי של עד סמ ניתן ליישם על קירות חדשים שהם ישרים ועל גבס (כמובן שעם דבק מתאים). הבעיה שאצלי מדובר בדירה ישנה (משנות ה 70) והקירות באמבטיה לא ישרים. כמה שעולים למעלה אז צריך להוסיף עוד דבק כי המרחק מהקיר גדל.

השיפוצניק הציע מבחינתו להחליף את ה 2 שורות העליונות של האריחים (הסדקים רק ב 2 שורות למעלה). אני דואג שבגלל שהאריחים מראש לא בסדר אז הסדקים יחזרו. להדביק אריחים מסוג אחר ב 2 שורות העליונות יגרום להבדל בגוונים. ולהחליף את כל האריחים אני אצטרך לממן חלק ניכר מהעלות. אין לי בעיה להשתתף בהוצאות אבל כמה שאני בודק יותר אני מבין בעצם שהסחורה שמכרו לי היא בעייתית ושהיבואן מתעלם.

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש. אם אתה אומר שהקיר היה עקום. לפי דעתי היה צריך השיפוצניק. קודם כל לטיח את הקירות בחדר האמבטיה.

ואחרי זה. להדביק ככה לא היתה לו בעיה של עובי.

אולי כדאי לך לפנות ישירות למכון התקנים לעשות בדיקה שלך.

אצלי בשיפוץ השיפוצניק  אבי טייח שעשה תקירות פלס ואחרי זה הדביק.

אצלי הייתה רשומה ארץ היצור על האריזות.

אצלי הבית היה בן 16 אבל זה לא משנה.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השתמשו בדבק לא מתאים לאריח.. הרבה שיפוצניקים לא בודקים את זה ונופלים בזה.

לא בהכרח קשור לחסכון כספי, כי ההפרש יחסית זניח.

פשוט חוסר ידע

אני אוהב אותך.

סע לאט, סע לאט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...