Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוסמים לי את החנייה

שימו לב! השרשור הזה בן 1114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נמאס לי מאנשים שמרשים לעצמם לחנות לי על המעטפה.  כל פעם שזה קורה אני מתקשרת למשטרה והם מאתרים את בעל הרכב. אם הם לא מצליחים לאתר אותו, הם מגיעים ורושמים דוח. אבל זה לוקח זמן. ועד שמאתרים את בעל הרכב. אין לי אפשרות לעצור בצידי הכביש כי זה רחוב חד סטרי עם מצוקת חניה. חשבתי לשים עמוד גמיש בצידי המעטפה. האם זה חוקי? 

20210216_115128.jpg

עריכה אחרונה על ידי לימור857
הוספת תמונה והגדלת הכיתוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ממש חוצפנים. אני גם בעד להתקין תחילה שילוט גדול בצבע אדם מאיים, עם אזהרה בולטת שרכב שיחסום

ייגרר משם במיידת, כי זאת חנייה פרטית פעילה. רק לאחר מכן לבדוק אפשרות לעמודים גמישים, שהם הכי טובים לדעתי. (צריך לבדוק חוקית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסור על דעת עצמך להתקין שום דבר על הכביש, המעטפה היא לא שלך, היא שטח שהרשות "וויתרה" עליו כדי לאפשר לך כניסה ויציאה מהחנייה הפרטית שלך (שמתחילה בקו השער ופנימה יותר).

אפשר לבקש מהרשות המקומית שתתקין שם, סביר להניח שזה לא יקרה, כי לשיטתם מעטפה אוסרת חנייה, לא אוסרת תנועה, מותר לאנשים לעבור על המעטפה לצורך חנייה, יציאה מחנייה וכו' (כלומר לסובארו מותר לנסוע ברוורס לצורך יציאה מהחנייה).

עמודים ימנעו תנועה כזאת, וזה לחלוטין לא מה שהרשות בד"כ רוצה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפנות למוקד העירוני בשתי בקשות:

1. כאשר יש רכב חוסם - לטפל בו. נדמה לי שהעיריה קצת יוצר "רעבה" מהמשטרה, ותשמח להצמיד לרכב החוסם דו"ח אם לא יפונה.

2. לבקש לחדש את צבעי האדום - לבן על אבני השפה לעתים מזומנות. דומני שנהגים מתיחסים לסימון הזה יותר מאשר למעטפה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסעיף הראשון הוא מניסיון אישי - היה לי מצב דומה, הפקח העירוני הגיע יחסית מהר (הכל יחסי, בכל זאת אני גר בסימטה קטנה בשכונה לא ממש מרכזית), ניסה להתקשר לפי "נוהל 6" (לא זוכר את מספר התקנה), המוקד סרב לתת את פרטי חוכר הרכב או לנתקשר אליו, והפקח כיבד את הנהג החוסם בדו"ח.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הרבה מה לעשות לצערי.
לא ברור לי למה המשטרה לא מנפיקה דו״ח בכל מקרה, למה זה משנה אם בעל הרכב אותר. אולי שווה לצלם תמיד ולשלוח לעיריה במידה והמשטרה לא נתנה דו״ח.

אולי אם תדביק שלט גדול על השער שכל חריגה לשטח המעטפה תדווח מיידית למשטרה זה יהיה איום מספיק, לפחות לחלק מהמקרים.

אפשרות נוספת היא לחנות על המעטפה בעצמך במקום בחניה המקורה, עם פתק לפקח שמדובר על הרכב של בעל החניה החסומה. להערכתי ברוב העיריות לא נותנים דו״ח במקרה הזה.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם תמרור המעטפה סורטט ע"י העיריה? אם כן, אפשר לבקש מהעיריה להתקין עמודי מתכת בקצותיו או לשים פטריות בטון.

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך שונה להתמודדות (ולא ניסיתי):

- שלט מאיים כנ"ל.

- כל חסימה תצולם ותדווח למשטרה, הזמיני מונית ושמרי את הקבלה.

- תביעה בתביעות קטנות (כבר באותו היום, באינטרנט) נגד בעל הרכב (תאלצי לנדוד למשטרה לקבלת פרטים, זה הקטע המציק כאן) על סך ההוצאות של המוניות + 500 ש"ח עוגמת נפש.

הכנסה קלה מהצד.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמונה הינה בחניון פרטי, שם מותר להציב גם דחלילים.

העירייה לא תאפשר כאלו על הכביש

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.3.2021 בשעה 00:08, tinoki כתב:

דרך שונה להתמודדות (ולא ניסיתי):

- שלט מאיים כנ"ל.

- כל חסימה תצולם ותדווח למשטרה, הזמיני מונית ושמרי את הקבלה.

- תביעה בתביעות קטנות (כבר באותו היום, באינטרנט) נגד בעל הרכב (תאלצי לנדוד למשטרה לקבלת פרטים, זה הקטע המציק כאן) על סך ההוצאות של המוניות + 500 ש"ח עוגמת נפש.

הכנסה קלה מהצד.

אין סיכוי לדעתי. 

בתי-משפט לתביעות קטנות לא אוהבים עוגמות נפש עם סכומים מונפצים, אלא נזק מוכח. 

לא הייתי ממליץ לנקוט בגישה לעיל. לדעתי יש בה יותר כאב ראש מתועלת. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 29.3.2021 בשעה 18:40, fatboy1340 כתב:

האם תמרור המעטפה סורטט ע"י העיריה? אם כן, אפשר לבקש מהעיריה להתקין עמודי מתכת בקצותיו או לשים פטריות בטון.

זה מה שהצעתי גם קודם, הסבירות שזה יקרה היא משהו באיזור האחוז הבודד, אולי.

העירייה תעדיף שפות"ש תטורטר מול המשטרה (שזה גם ככה לא בעיה של העירייה), על פני הגבלת יכולת התנועה והתמרונים.

ובינינו? בצדק, כי המעטפה לא אוסרת תנועה על פניה לצורך כניסה ויציאה מהחניות מסביב.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@m3x7r3m3 עבירות חניה הן בתחום הטיפול של העיריה, ויש לה אינטרס בכך - הקנסות מגיעים לקופתה. לכן פניה למוקד העירוני עשויה להניב סיוע, אולי אפילו יותר יעיל מזה של המשטרה.

זה מניסיון אישי - היה לי פעם מצב דומה ופקחי העיריה הגיעו יחסית מהר. לא היה אפשר לאתר את נהג הרכב (רכב ליסינג וחוסר שיתוף פעולה של מוקד "איך אני נוהג"),  הרכב כובד בקנס. אבל אולי זה משתנה בין רשויות מוניציפליות שונות.

בנוסף לכך - בצילום רואים שאבני השפה צבועות אדום לבן. אולי צביעה חדשה, יותר בולטת, תסייע לנהגים להבין מה מותר ומה אסור במקום. גם זה מתפקיד העיריה.

דרך אגב, לגבי החניון שאת תמונתו העלה @fatboy1340, העמודים משמשים בו כתחליף לאי תנועה, ועל כן אינם מפריעים לתנועה. זה שונה מהצבתם בסמוך למעטפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1114 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...