Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה עם קרוקומבוש - DS5 2014

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

החלפת צמיגים, טיפול תקופתי, החלפת טיימינג הם דברים שגם בטויוטה לא נתפסים כאמינות לקויה אחרי שש או שבע שנים ומעל 100K ק"מ. גם מראת צד שבורה אינה לרוב תוצר של פס ייצור מחורבן. אפילו בולמים לא זוכים לאורך חיים בלתי מוגבל להבנתי. אז נשארנו עם טרמוסטט,  תושבת מנוע ושני פולים וגז למזגן שגם החלפתם בגיל ובקילומטראז' הנזכר, להבנה הלא מספקת שלי, אינה בדיוק אינדקציה לאמינות בקרשים. ודאי כך כשמדובר במנוע ידוע לשימצה שאמור להרוס לך את החיים ואת הקירות מרוב חבטות תיסכול. קל וחומר שפתאום אתה גם מפליג בשבחי  האוטו שיש לך בחניה. ולכן אני מתפלא מעט כשאני נזכר שאתה כבר זמן לא קצר מספר על געגועים לאוטו הבא שלך שיהיה הכל אבל בתנאי שיהיה גם יפני למשעי. קצת אוקסימורונית הסיטואציה.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דברים נאמרים גם הרבה פעמים מפרספקטיבה של רגע, כשאני מביט במכלול אני עוד לא רוצה לעבור לרכב הבא אבל בוייז בי בוייז תמיד חושב על הצעצוע הבא ואני כל כך כל כך מקווה שזה לא יהיה משהו אה... איך אומרים? מפגר?

לבינתיים אצרף תמונה שתבינו למה הכוונה גג זכוכית, וזה עוד על גג לא נקי ובטח שלא אחרי דיטיילינג. השיקוף של העננים, במציאות זה ממש מגניב.

20210305_124427.jpg

• אהבתי 1

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב יפהפה, 

תמיד אהבתי את העיצובים הלא שגרתיים של DS, זה רכב שעיצבו אותו בשביל Statment, להגיד תראו מה אנחנו יכולים. 

התוצאה תמיד מרהיבה בעיני כאשר נותנים למעצבים לעשות את עבודתם ולא מפריעים להם.

שרק תמשיך לחייך איתה! 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, lanosforce כתב:

דברים נאמרים גם הרבה פעמים מפרספקטיבה של רגע, כשאני מביט במכלול אני עוד לא רוצה לעבור לרכב הבא אבל בוייז בי בוייז תמיד חושב על הצעצוע הבא ואני כל כך כל כך מקווה שזה לא יהיה משהו אה... איך אומרים? מפגר?

לבינתיים אצרף תמונה שתבינו למה הכוונה גג זכוכית, וזה עוד על גג לא נקי ובטח שלא אחרי דיטיילינג. השיקוף של העננים, במציאות זה ממש מגניב.

20210305_124427.jpg

וסליחה מראש על החיטוט, אבל יש מצב שהיית לפני יום יומיים ברמת השרון ? הצילום הזה כמעט חופף למה שראיתי במציאות במגרש חניה קטן ליד הבית.

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, שבוע שעבר הייתי גמור ממחלה אז ככה שאין סיכוי - אני יודע שמסתובבת לה ברמת השרון גם אחת לבנה מהממת. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ובעיית המזגן באה אתמול לסיומה אצל המזגניסט בכפר קסם שאצלו מילאתי מחדש גז לפני בערך שבועיים. 

הבעיה בסופו של דבר אכן היתה בעיית קונקטור אך לא של המזגן אלא של הדבר הבא: 

6.thumb.jpg.4cf238aed51b94c9515cdcdb2d0e0534.jpg

מדובר בנגד מהירויות של הוונטה של הרדיאטור ומעבה המזגן - הדבר הזה יושב לו בין הגריל למעבה ומתברר שהמהירות הנמוכה של הוונטה לא עבדה בכלל ובגלל זה ביום חם - המעבה לא קיבל קירור, הגז התרכב בתוכו ויצר לחץ ונתקע שם והופס אין קירור אלא אם כן הטמפ' בחוץ נמוכות והאוויר קר מספיק - זו הסיבה שבבקרים ובערבים היה לי מיזוג. 

הוא שלף את הנגד, ניקה אותו, שיחק קצת עם הטרמינלים שלו שיהיה יותר מגע, החזיר חזרה לאחר איפוס מחשב (ניתוק מצבר) והרכב חזרר לקרר. 

הלחץ במכונת ניקוז ומילוי של בוש הגיע ל400 בזמן שהתקלה התרחשה וכשהנגד טופל ירד לאזור ה150-160 

230 שקלים על העבודה ונסעתי לשלום - שעה וחצי מזמני בה גם עברתי ממול לטמבוריה של לואיי וקניתי כמה דברים לבית וגם נהניתי מקפה מצויין וכל זה בשבת מבלי לאשפז את הרכב ומבלי לאבד יותר מידי זמן משפחה. 

אבל כן זה גורם לי גם את הצורך לפרוק קצת - זה אכן מתסכל כמות הקריזות שהרכב הזה חווה - מייחל לקצת שקט כי הרכב עצמו - באמת, הרבה מעבר למה שתכננתי לרכוש מלחתכילה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתאר לעצמי שבDS שלי הגז הוא כנראה הישן כי אחרת לא היה עולה לי לרענן גז 150 שקלים. 

לאמר לך שאני באמת יודע - לא.  מה שכן - אני די בטוח שלא היה צריך לרענן גז מלחתכילה אלא לאבחן את המערכת כמו שהוא אבחן אותה אתמול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממסר הזה דפוק באופן רוחבי על קשת דגמים עצומה. יש שם מיני ריליי שלא עומד בעומס לאורך שנים (זה מתחיל מהתחממות בהלחמות ונגמר בממסר דפוק).
כמובן שיש מק"ט מחליף.
ב C4 2007 של אישתי פשוט הלחמתי 4 חוטים במקביל לממסר הקיים, שמתי מיני-ריליי חדש והוצאתי אותו החוצה (כי אין מקום בתוך הקופסא).
למרבה הפלא זה שורד כבר כמעט שנתיים בלי בעיה (הייתי בטוח שגשם\מים יחסלו אותו תוך זמן קצר... תיכננתי לאטום אותו אבל לא הגעתי לזה מעולם).

אתה יכול לברר מק"ט, להזמין חדש ולהחליף (אם בא לך ראש שקט לקיץ הקרוב, כי ניקוי מגעים לא יפתור את בעיה - זו לא בעיית מגעים).

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי את הקישור הזה - לחץ -> כאן

מתאים? כי הבעיה היא שהמק"ט על הנגד שלי ממש לא רואים אותו טוב בתמונה הוא די מחוק ונגמר ב60 כאשר המק"ט הזה נגמר ב80 אבל משום מה באיביי הטענה היא שזה חלק שמתאים למנוע THP 155 של DS5 שנתון 2014 

מה אומר? להזמין? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אכן המק"ט שמופיע בתמונה של הנגד שנמצא בDS שלי - תודה! הוא נראה על גבול המחוק אבל הספרות שחשבתי שאני מזהה תואמות לקישור שהעלית וזה של בייפי - אותה חברה שעזרת לי עם הטרמוסטט שלהם אז כן -אזמין את החלק הזה עכשיו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז מעשה בליל הסדר - פסח 2021 וגם תמונות שהבטחתי 

נוסעים בשבת אל המשפחה בחולון וזורמים לקחת את הDS - האמת שעברה בי המחשבה בראש שזה לא הרכב להחנות ברחוב - כל העסק עם הזכוכית והמראות שם עדין מידי, רחוב צר בחולון זה לא מתכון טוב עם DS כזו. אבל נכנסים לרכב ונוסעים. 

מגיעים, אוכלים ככה שקשה לנשום - יוצאים לדרך חזרה מוקדם בכל זאת ילדים קטנים וקולט שמראה שמאל הפעם, לא נפתחת - בקושי זזה - עכשיו הדבר היחיד שעשיתי שונה זה לנעול את המראות מהמתג בתוך הרכב טרם דוממתי מנוע במקום עם האזעקה - וזו מראה שמאל שפונה לכוון המדרכה בכלל. מה הפעם?!? 

בקיצור מהר מאוד מבין שכנראה מישהו במדרכה חיבל בה אבל לא רואה סימנים למכה - חשבתי אולי מישהו הלך עם סיר ביד ולא שם לב. 

פותח את המראה ידנית כך שיהיה ניתן לנהוג איתה ומגיעים הביתה - איתות, מנוע חשמלי של המראה עצמה ותאורה - הכל עובד - רק המראה קצת משוחררת. 

יום למחרת קם - לוקח את הרכב לקסם אל אדם פנסים ובעניין של 30 דקות הבן אדם מפרק את המראה לגורמים כשהיא על הרכב - מפוצץ אותה בשמן WD40 ומרכיב חזרה ומתחיל לשחק עם האזעקה עד שהגג"שים שם תפסו כמו שצריך והיא חזרה לזוז - הוא טוען שמישהו נתן למראה ממש מכה חזקה וכנראה עם היד כי אין שריטה רצינית על המראה. 

ממש מרגיז! 

וחייב לציין כאן מילה טובה על העסק - לא גבה ממני שקל! לא הסכים לקבל תשלום. 

קצת תמונות - בכל זאת לאחר מכן לקחתי אותה לשטיפה להעיף את כל השמן מהדלת ועשיתי לה בוק על רקע מוסכים בכפר קסם (המגרש הביתי של צורפתיה נועזת!) וגם שימו לב לדודג' ניטרו ברקע כשהתמונות עצמן נלקחו במגרש חניה של תחנת דלק (המגרש הביתי של הדודג') 

באיזשהו מקום היתה קטע מפגר שממש נשמתי לרווחה כשהבנתי שמדובר בחבלה ולא עוד תקלה - מרד אלור! 

2.thumb.jpg.950054cbcd95babc8255577332789965.jpg1.thumb.jpg.c7b7802374efceab4b66849f11142c06.jpg

3.thumb.jpg.576dc63e4e7c25741c19aa5ec4f288ef.jpg

4.thumb.jpg.3022ff9021209ceba0e0b9baaa115f6d.jpg

5.thumb.jpg.b7b5de95fdc78da7e6d706bc26fee93f.jpg

6.thumb.jpg.7708b1489c59533e473c9fe942018206.jpg

חג שמח!

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1116 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...