Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חידון ידיעת הארץ - זיהוי מקום לפי תמונה

Buki

פוסטים מומלצים

• תגובות 1.1 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אוקיי. היה לא טריויאלי. דרך שעוברת ליד כפר רות מתחת כביש 443.

מה שקצת מוזר, נראה שזו דרך סולינג ישנה, אבל במפות מתקופת המנדט היא אינה קיימת כלל. קטע דרך זה חופף לגבול טרום 1967 - ייתכן שאלה שרידים של דרך פטרולים בצד הישראלי?

image.thumb.png.8ea0fc368ff4646664a8cc7fd0a4e48e.png

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, קורן בן אשר כתב:

ייתכן שאלה שרידים של דרך פטרולים בצד הישראלי

הכי הגיוני. לפי גודל מפות זה מעט בשטח ההפקר.

היכן באינטרנט ניתן לעיין במפות צבאיות מלפני 67?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסיתי במאגר של תל חי : https://maps.telhai.ac.il/he, לא מצאתי שם שום דבר מועיל. יש מפות 1:100000 על בסיס המפה הבריטית שאני מכיר ושקיימת גם גם באתרים אחרים כגון Israel hiking map.

סביר להניח שיש מפות צבאיות ישנות של הגזרה (מלפני 67) בקנ"מ גדול באוסף של את"א או אוניברסיטת חיפה. אני לא מספיק סקרן כדי לבדוק.

לפני 8 שעות, TDI כתב:

כל הכבוד.

עריכה: תוכל לשתף איך הגעת לתשובה?

בלי הרמז שלך כנראה הייתי ממשיך לחפש הרבה זמן במקום הלא נכון. (לחפש = בגוגל ארץ ובגובמאפ). לאחר מכן, התחלתי לחפש בגזרת חולדה-משמר דוד עד אזור נחשון, תוך התמקדות בתוואים הישנים של הכבישים באזור לטרון. לאחר שראיתי שזה לא מסתדר ושאני "אונס את המפה", עברתי לחפש צפונה באזור מודיעין, עד שצד את עיניי משהו מתאים. מה שאני מחפש, במקרה זה, הוא קטע דרך ישר כסרגל, שאינו כביש עפר, אבל גם לא כביש סלול מסודר. לאחר מכן יש לבדוק התאמה של הפרטים הקטנים: טופוגרפיה (השטח וכן הרקע). קו מתח בינוני לאורך הדרך. עץ גדול בצד שמאל בקדמת התמונה. מבנה גדול (מחסן או בית אריזה או משהו דומה) עם גג לבן מציץ בצד שמאל של התמונה. מצד ימין לאורך הדרך רואים קצה של חממות או בתי צמיחה, כנ"ל בצד שמאל. בצד ימין של הדרך, בהמשכה, יש חורשה גדולה. הדרך נחצית מאחורי החורשה ע"י כביש עם תאורה (רואים את עמודי התאורה), וכן ע"י קו מתח עליון, שעמוד שלו ניצב לפני החורשה. במרחק רב רואים גבעה, עליה מטפסת דרך עפר, ובראשה אנטנה. לאחר שמצאתי את כל אלה, אפשר היה להכריז על איתור.

זה איתור אופייני לגזרה שאני מכיר באופן מאוד כללי, אך לא הייתי בנקודה הספציפית מעולם. במקרים אחרים יש גם אלמנטים נוספים שאני נעזר בהם לקבלת כיוון.

עריכה אחרונה על ידי קורן בן אשר
  • אהבתי 5
  • מעניין 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, קורן בן אשר כתב:

ניסיתי במאגר של תל חי : https://maps.telhai.ac.il/he, לא מצאתי שם שום דבר מועיל. יש מפות 1:100000 על בסיס המפה הבריטית שאני מכיר ושקיימת גם גם באתרים אחרים כגון Israel hiking map.

סביר להניח שיש מפות צבאיות ישנות של הגזרה (מלפני 67) בקנ"מ גדול באוסף של את"א או אוניברסיטת חיפה. אני לא מספיק סקרן כדי לבדוק.

בלי הרמז שלך כנראה הייתי ממשיך לחפש הרבה זמן במקום הלא נכון. (לחפש = בגוגל ארץ ובגובמאפ). לאחר מכן, התחלתי לחפש בגזרת חולדה-משמר דוד עד אזור נחשון, תוך התמקדות בתוואים הישנים של הכבישים באזור לטרון. לאחר שראיתי שזה לא מסתדר ושאני "אונס את המפה", עברתי לחפש צפונה באזור מודיעין, עד שצד את עיניי משהו מתאים. מה שאני מחפש, במקרה זה, הוא קטע דרך ישר כסרגל, שאינו כביש עפר, אבל גם לא כביש סלול מסודר. לאחר מכן יש לבדוק התאמה של הפרטים הקטנים: טופוגרפיה (השטח וכן הרקע). קו מתח בינוני לאורך הדרך. עץ גדול בצד שמאל בקדמת התמונה. מבנה גדול (מחסן או בית אריזה או משהו דומה) עם גג לבן מציץ בצד שמאל של התמונה. מצד ימין לאורך הדרך רואים קצה של חממות או בתי צמיחה, כנ"ל בצד שמאל. בצד ימין של הדרך, בהמשכה, יש חורשה גדולה. הדרך נחצית מאחורי החורשה ע"י כביש עם תאורה (רואים את עמודי התאורה), וכן ע"י קו מתח עליון, שעמוד שלו ניצב לפני החורשה. במרחק רב רואים גבעה, עליה מטפסת דרך עפר, ובראשה אנטנה. לאחר שמצאתי את כל אלה, אפשר היה להכריז על איתור.

זה איתור אופייני לגזרה שאני מכיר באופן מאוד כללי, אך לא הייתי בנקודה הספציפית מעולם. במקרים אחרים יש גם אלמנטים נוספים שאני נעזר בהם לקבלת כיוון.

אבל גם תמונה של סתם דיונה בלי שום אלמנט מסביב אתה מגלה 

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...