Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, asix כתב:

לא הייתי רוצה לסמוך על המדינה במקרה ותהיה פה מתקפת טילים ואנשים יאבדו את הבית שלהם ולא יהיה להם חשמל/ אוכל/ מים. אם לא יודעים להתמודד עם 1500 חולים/ פצועים אז אפשר לסגור את המדינה ושהאחרון יכבה את האור.

זה.

כאילו לא מסכים ב 100%, אבל כן עלתה לי מחשבה בנושא.

אגב אני רוצה לפרגן לישראל. הולנד עם פי 2 אוכלוסיה בערך, עשתה בשבוע האחרון רק 195 אלף בדיקות, שביחס לישראל ביחד לאוכלוסיה זה לא הרבה. 

לא רק זה המטומטמים ביטלו את העמדת בדיקה בסכיפול "כי ככה", ובגלל זה הם יכולים לעשות יותר בדיקות, בתכלס נראה לי שלא נערכו פה כול כך לכמויות רציניות של בדיקות.

לפני 35 דקות, Potato כתב:

אל תתחיל אתה לא תצא מזה...

אל שתכח גם שמנהלי בתי החולים אמרו שאפשר גם לשים אותך בבית חולים שדה, או על המדשאה (או על האבנים) מחוץ לבתי החולים. מי ביקש מיטה על חוף הים?

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, Benor כתב:

המספרים של 2020 מול 2019, ינואר זה החודש הראשון מצד שמאל, יוני זה צד ימין, המספרים לא כוללים את יולי אוגוסט, חודשי העליה, אבל ניתן להאשים מישהו בכנות שרואה את מספרי התמותה ואת החצי השנה הראשון, ומחליט לזרוק זין על התקשורת, הממשלה ומשרד הבריאות ששידרו לו סוף העולם כל האביב? יש סיבה למה אנחנו מספרים לילדים את סיפור זאב זאב, כי בפעם השלישית הזאב באמת מגיע.

image.png.49e557007dbc5da1f0755749e22ce36a.png

עריכה אחרונה על ידי khalil
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, sperial כתב:

אתה שם לב שהכלכלות בכל העולם התכווצו במידה ניכרת. זה מקור ה"מלחמת עולם" שכתבתי. אנחנו קיבלנו את זה בריבית עם הניהול השערורייתי על ידי הממשלה, ברמה הרפואית וברמה הכלכלית.

והפינוקים הקטנים של יציאה לחו"ל הם גם בכיוון ההפוך, התיירות הנכנסת. איזה רבע מיליון ישראלים שסובלים מכך שפתחו את המשק בצורה בלתי מבוקרת והפכו את ישראל לאדומה. אז בזה שפתרת זמנית בעיה למסעדנים החמרת את הבעיה של התיירנים (כמובן ספקולציה של אם ואילו).

זו לא מלחמת עולם. גם מבחינה רפואית, נכון לעכשיו נוצר עומס על חלק מבתי החולים שיש בארץ. בכירים בחלק אחר חולקים עליך ולא חושבים שצריך סגר. ובטח שלא מדברים על ״מלחמת עולם״ בהקשר הזה. אתה סתם מקצין בשם ההקצנה.

אף אחד לא פתח את המשק בצורה בלתי מבוקרת כדי לעזור למסעדנים דווקא. גם חדרי כושר, מרפאות, בתי ספר וכו׳ חזרו לעבוד. פתחו את המשק איך שפתחו. ובין אלו שהתאפשר להם לחזור לשגרה מוגבלת כלשהי הם גם המסעדנים. וגם ״תיירנים״. אני הייתי במלון לפני חודש והוא היה מפוצץ, וזה לא היה חריג. אם היו עושים סגר על ערים אדומות לפני חודש - כנראה שהיה אפשר היום להשאיר צימרים ובתי מלון פתוחים. אם לא היו פותחים את מערכת החינוך - יכול להיות שהתוצאה היתה דומה. ותיירות חוץ מימלא לא היית רואה פה. חלק לא מבוטל מהעולם זה עדיין מדינות אדומות.

שוב, אני לא יודע למה חשובה לך כ״כ להחריג בתי קפה או מסעדות ולהוכיח אותם וכמה שהם מיותרים. במציאות לאו דווקא הם גרמו לעליה בתחלואה ולא ננקטו יותר מדי צעדים יוצאי דופן כדי לשמור על הענף הזה. להציג אותם כמי שבגללם עכשיו ״התיירנים״ סובלים? לא יותר ממה שאפשר להציג אותך ככזה, כי אתה לא יושב בבית 24ֿ7.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך "בין הזמנים" מאות ואלפי חרדים ירושלמים באו לפארק המסכן ליד הבית שלי, אכלו, שתו ושיחקו אחד על השני (ועל הדרך זיהמו את הפארק עם פסולת אבל זה לא העניין).

הממשלה עם שותפיה החרדים לא ידעו על המצב הזה ומה המשמעות שלו? לא ידעו שבאותו זמן גם החילונים יוצאים בהמוניהם לנופש? ושאחר כך כולם חוזרים להיות ביחד בישיבות, בבתי הספר, בעבודה ואיפה לא.

סגר דווקא עכשיו (ועוד אחד שכולל את הגנים אך שולח את ההורים להמשיך לעבוד) הוא הוכחה לעד כמה מנותקת הממשלה מהחלטות ענייניות. 

הוירוס פה, הוא לא הולך לשום מקום ואי אפשר סתם ככה באיזה נפנוף ישראבלוף לחזור ל100 נדבקים ביום. רוב האנשים בסופו של דבר כן ישמרו על ההנחיות והזהירות אם יפסיקו לטרטר אותם בין "הכל בסדר כולם שואלים אותנו איך עשינו את זה" לבין "סוף העולם וזה באשמתכםםםם!!1". ישמרו ובסופו של דבר, כן אחרי עוד חולים ומתים, נצליח לעשות משהו או שכבר יהיה חיסון. 

(רק רציתי לפרוק קצת, עזבו קורונה, אתם יודעים מה זה כשכל המשפחה נדבקת בוירוס של שלשולים והקאות מהגן?)

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, David32 כתב:

אל שתכח גם שמנהלי בתי החולים אמרו שאפשר גם לשים אותך בבית חולים שדה, או על המדשאה (או על האבנים) מחוץ לבתי החולים. מי ביקש מיטה על חוף הים?

אותי אפשר גם לקבור בחיים,אני חסר תועלת גם ככה בשביל מה להם להתאמץ ולהזיע בחוץ,חם עכשו

• מצחיק 1
  • מעניין 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעתיים, Benor כתב:

מהי הקיבולת של כל בתי החולים במדינה ?

זה תלוי את מי אתה שואל,  בגדול בדוחות של ה OECD אנחנו מדווחים על 

2.2 מיטות אשפוז כללי על כל 1,000 איש, לעומת 3.6 מיטות בממוצע במדינות ה-OECD ו-4.1 במדינות אירופה שבהן, בדומה לישראל, אספקת השירותים נעשית באמצעות קופות חולים.

לדעתי זה לא כולל מוסדות גריאטרים, בכל מקרה שים לב שיש אצלנו חצי מכמות המיטות.
2.2 כנראה זה בסביבות 20,000 מיטות אשפוז בכל בתי החולים.

בדר"כ התפוסה לא יורדת מ 70% , אבל אנחנו יודעים גם לעבוד ב 140%, כך שבפועל יכול להיות שיש 40% יותר מיטות ממה שמדווח.

זה פשוט הישראבלופ הישראלי. 

ה 100% הוא לא בדיוק 100%. 

אבל איך שלא תהפוך את זה 1000 מאושפזים ו 500 מהם במצב קשה זה בהחלט עומס על המערכת.

אני מעריך שבשגרה מתוך ה 20,000 מיטות, לא מגיעים למצב שיש 1000 במצב קשה.

ואני חוזר בי מההודעה הקודמת, שלי .. מערך החקירות וקטיעת שרשראות ההדבקה כבר במצב קריסה.

ולכן הבידודדים כרגע לא אפקטיבים בכלל.

ולכן אין לנו סיכוי לרדת ממקדם של 1 בחודש הקרוב.

בתאריך 27.8.2020 בשעה 16:35, korola כתב:

בנתיים חברים שלו , רופאים מהמערכת מתחילים לצעוק.

image.thumb.png.6bc996bf4509d85be36b663a09a7ce02.png

והוא (גמזו) ממשיך בקו שלו , הוא ממשיך בניסוי של להחזיק את המערכת עם מעט מגבלות.

אבל איך שלא תהפוך את זה , בעוד פחות משבוע פותחים את מערכת החינוך, הולך להיות שמח. 

נתנו יד חופשית למנהלי בתי הספר לקבוע את המדיניות שלהם לבד, 

יש אצלנו בית ספר שהכריז שכבות י"א וי"ב ילמדו 5 ימים בשבוע,  חילקו את כל השכבה להרבה קפסולות של 18 ילד בקפסולה.

הבעיה שלכל ילד יש 5 קפסולות שהוא שייך אליהם.

• קפסולת מחשבים
  • קפסולת 5 יחידות מתמטיקה
  • קפסולת 4 יחידות אנגלית 
  • קפסולת כיתת האם 
  • קפסולת פיזיקה 

בכל קפסולה יש 18 ילד מהשכבה, אבל לא אותם 18 ילד, ואני מזכיר, השכבה לומדת 5 ימים בשבוע.

מבחינתי זאת פצצה מתקתקת... ילד אחד חולה יכול להדביק את כל השכבה ב-5 ימים עד שיגלו שהוא חולה. 

לרוב אני כותב שטויות ... אבל כמו שעון מקולקל שצודק פעמיים ביום.

אז ב 27/8 כתבתי שאיך שפותחים את שנת הלימודים יהיה פה שמח,

עכשיו כולם שואלים איך לא חזו את זה? למה פתחו את השנה כפי שפתחו אותה?

• אהבתי 1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו גמזו יושב עם ביבי, הם הגיעו להבנה שהסגר הזה הוא גבינה שווצרית עם הרבה חורים.

הם מחפשים עכשיו טייח שיסתום את החורים. 

אז לא משנה מה ידענו עד עכשיו לגבי הסגר, ביום שני אחרי החגים הולכים להצביע על תוכנית אחרת לחלוטין.

לדעתי החשש של גמזו מגיע דווקא מעידית מטות, לפני שבוע היא זאת שהעלתה את הדגל האדום מבתי החולים,

לדעתי היום בתי החולים העלו לה דגלים שחורים מול הפרצוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אתה אומר שהאביר שלנו הולך להופיע ולהציל אותנו מסגר???

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, David32 כתב:

או שספריאל יושב עם השמפניות בהיכון ומחכה שיכריזו על סגר מלא.

• מצחיק 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, David32 כתב:

אתה בכלל בהולנד?  מה רלוונטי עבורך מה יקרה פה?

לפני 16 דקות, Potato כתב:

י

או שספריאל יושב עם השמפניות בהיכון ומחכה שיכריזו על סגר מלא.

פרקטית - עד יום שני רוב ההקלות לא נכנסות לתוקף, לכן מיום שישי ב 14:00 ועד יום שני בשעות הבוקר יש סוג של סגר מלא,

עם הקלות לתפילות. 

אני דווקא רואה אפשרות שאחרי שיפרעו את הצ'ק של ההקלות לתפילות, יאשרו ביום ראשון בלילה שוב מגבלות על שאר האוכלוסיה.

ככה שלא בטוח שכולם יצאו לעבודה ביום שני בבוקר.

שמתם לב שמספר החולים קשה עלה היום מ522 ל 579 , 

מי שחשוף לנתונים הגולמיים יכול לחשב תחזית למספר החולים קשה בעוד שבוע. 

שוב... אני תמיד מתפוצץ מצחוק שבגל הראשון מכרו לנו שמערכת הבריאות יכולה להתמודד יפה מאוד עם 3000 מונשמים,

בפועל בפחות מ 150 מונשמים הם נחנקים.. וזה שיש סה"כ כ-1200 מאושפזים עם קורונה. 

אז אל תאמינו למי שאומר לכם שמערכת הבריאות יכולה להתמודד עם המצב.. הם לא יכולים !!! 

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, korola כתב:

אתה בכלל בהולנד?  מה רלוונטי עבורך מה יקרה פה?

אכן כן.

אבל יש לי משפחה וחברים בישראל, בסופו של דבר אני רוצה לבוא לבקר... אתה יודע, שיט כזה.

לא רלוונטי עבורי מה יקרה בישראל, גם לא מה יקרה בהולנד. אם להסתכל על מה רלוונטי עבורי, אז רוב הדברים לא רלוונטיים בכלל.

• אהבתי 1
SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העליתי פה טענה מספר רב של פעמים שאין שינוי בתמותה בישראל (בהסתמך על דיווחים מהתקשורת), אני מתקן, כי יש מידע חדש, מוזמנים לקרוא, כנראה שבגל השני יש באמת עליה דרמטית בתמותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...