Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המקום האידיאלי למכשיר פסקל- כביש 6

rsm130d
שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 12 שעות, Mr.Hybrid כתב:

המחשב לא מזהה לוחיות רישוי, יש מחלקה שנקראת "פענוח" ובה נציגים יושבים ומקלידים מספרי רישוי שצולמו במעברי אגרה.

ברצינות?

לא שמעו על כלים לעיבוד תמונה? 

פענוח של ספרות לא אמור להיות כזה מסובך.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, m3x7r3m3 כתב:

בטוח?

לפני 8 שעות, Ooga כתב:

אתה מבין את כמות העבודה הנדרשת על מנת להקליד כל רכב ורכב שעובר בכל מעבר בכביש? 

לפני 7 דקות, dorsht כתב:

ברצינות?

ציינתי שקיים גם מנוי מסוג וידאו,

להערכתי - הפענוח הוא רק לרכבים ללא מנוי / לוחית רישוי פגומה או מלוכלכת

לפני 14 שעות, Mr.Hybrid כתב:

במידה והפסקל לא תקין - אמורה להישלח הודעה ללקוח ולאחר 2 הודעות החיוב ייעשה לפי מחיר מנוי וידאו.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח שנחשב כל כך טריויאלי כאשר הפעילו את כביש 6 לפני קרוב ל-20 שנה. בכל זאת צילום הרכבים בתנועה מהירה.

אם זכרוני אינו מטעני זה הכביש השני בעולם שעשה שימוש בטכנולוגיה, קדם לו רק 407 באונטריו. אבל אני לא לגמרי בטוח שפרט הטריוויה הזה מדוייק.

לעומת זאת טכנולוגיית הפסקל בשמותיה השונים כבר היתה מבוססת, ולמעשה נפוצה מאד בעולם גם היום.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Mr.Hybrid כתב:

אני מכיר את סוגי המנויים בכביש 6,

עדיין נראה לי מוזר שאין כלי שעושה להם את רוב העבודה.

גם לרכב ללא מנוי - למה צריך פענוח? אם הלוחית תקינה יודעים למי שייך הרכב לפי משרד הרישוי.

הדבר היחיד שאני יכול להבין זה לגביי לוחית פגומה או מלוכלכת.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה סוגי לוחיות שאינן רגילות והמחשב לא יודע לשייך אותן לבעלים לצורך חיוב,

דוגמאות:  אמבולנס, משטרה, צה"ל, משטרה צבאית, דיפלומטי, תייר ועוד..

אגב, גם הם משלמים על נסיעה בכביש.

ליעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ל-LPR  שגיאות. היה לי פעם חיוב בגלל פענוח אוטומטי שגוי, הכסף הוחזר לפי פענוח אנושי. 

לפני מספר שבועות היה לי חיוב שגוי ב-6 צפון, חייבו רכב על שהיה מובילית לפני מסירה, במקרה זה החיוב בוטל מידית לאחר פענוח אנושי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Mr.Hybrid כתב:

למיטב ידיעתי (ויודע על רכב ללא מנוי) הפענוח האנושי רק כשהפענוח האוטומטי נכשל.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, sperial כתב:

כאשר הפעילו את כביש 6 לפני קרוב ל-20 שנה. בכל זאת צילום הרכבים בתנועה מהירה

20 שנה לך תזכור :)

נשמע לי הזוי לגמרי היום פענוח תמונה הוא כ"כ מפותח, יש שימוש כ"כ נרחב בזה מחניונים ועד מצלמות בנת"צ - שקשה לי להאמין שבכביש 6 יש אשכרה אנשים שיושבים ומפענחים את התמונה.

אם הבנתי נכון, לפי השרשור:
מנוי וידאו - יש פיענוח ע"י תוכנה ואם הוא נכשל אז יש פענוח אנושי.
מנוי פסקל - יש פענוח לפי פסקל -> אם לא מזוהה אז  לפי תוכנה -> אם לא מזוהה אז לפי העין האנושית.

* בפסקל כנראה שיש בכל מקרה פיענוח וידאו כדי למנוע העברת פסקל לרכב אחר.

לדעתי כביש 6 נתקעו קצת מאחור עם הסרבול של המנויים, וזה נשאר כי בתכלס זו אחלה דרך לקחת קצת יותר כסף ממנויי וידאו ע"פ מנויי פסקל - כי הם מסתמכים על זה שלרוב האנשים אין זמן/כח ללכת לקחת את הפסקל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, asix כתב:

קשקוש.
יש לי מכוניות בצי שמשויכות לפסקל והפסקל אצלי במשרד( בגלל הקורונה הם לא הגיעו לקחת אותו) ולא קיבלתי מכתב אחד שהרכבים עוברים למנוי וידאו או שהפסקל לא תקין.

או גרוע מזה, תשלום שלא חוזר. שנה שעברה הרכב הלך לי טוטאל לוסט ובמהלך האירוע כשקראתי לגרר באמצע הלילה למוסך כמובן שלא חשבתי על הפסקל ופשוט גררו למוסך, משם השמאי כבר קבע אובדן להלכה ומשם לפירוקיה. את כספי הפסקל שישב בתא הכפפות כמובן לא קיבלתי חזרה. (פסקל בן 6.5 שנים, מן הסתם כבר לא היה תקין, יצאתי פראייר שהייתי כנה ואמרתי להם שכבר אין לי אותו, הייתי צריך להגיד "שהעברתי אותו" לרכב החדש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, nathun כתב:

זו אחלה דרך לקחת קצת יותר כסף ממנויי וידאו ע"פ מנויי פסקל - כי הם מסתמכים על זה שלרוב האנשים אין זמן/כח ללכת לקחת את הפסקל...

בדיוק הפוך, הנחה גדולה יותר למנויי פסקל אשר חוסכים עבודה של מחשב / בני אדם.

ליעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Mr.Hybrid כתב:

הנחה גדולה יותר למנויי פסקל אשר חוסכים עבודה של מחשב / בני אדם

אפשר גם להסתכל על זה ככה.

בכל מקרה לפי הכתבה משנת 2004 אלו התעריפים מחוייבים לחוזה עם המדינה שנחתם בשנת 99.
ממליץ לקרוא את התגובות בכתבה - אתם תתגלגלו מצחוק - אנשים מאיימים "שלא יסעו בכביש 6 בחיים"
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2917349,00.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Mr.Hybrid כתב:

בדיוק הפוך, הנחה גדולה יותר למנויי פסקל אשר חוסכים עבודה של מחשב / בני אדם.

אתה סתם אומר את זה, ואתה גם ממש לא עקבי.

אמרת שאין פענוח של מחשב והכל עובר הקלדה של בני אדם. אח"כ אמרת שרק מי שאין לו מנוי עובר פענוח אנושי (שזה גם המון המון עבודה).

עכשיו אתה אומר שרק מי שיש לו פסקל חוסך פענוח. 

בפועל כנראה שכל הרכבים עוברים את אותו התהליך הממוחשב דרך התמונה, כי הרי מי שיש לו פסקל והוא מתקין אותו על רכב אחר אמור לקבל איזשהו קנס לפי תנאי כביש 6, והם לא יחסכו את זה לעצמם בכך שרכב עם פסקל לא יצולם, נכון?

אתה כבר לא עובד שם, לא מבין למה אתה מגן על הרעיון העסקי הזה (שהוא בתכלס לא כזה נורא, אבל באמת רק מכניס כסף) 🤷‍♂️

אולי פעם באמת הייתה לפסקל משמעות, היום, במיוחד לאור הדוגמאות מהחיים האמיתיים של אנשים בשרשור הזה, כנראה שלא.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, Ooga כתב:

אתה סתם אומר את זה, ואתה גם ממש לא עקבי.

מקבל את דעתך, לכן הכנתי פירוט הכולל את תגובותיי באשכול זה:

לפני 18 שעות, Mr.Hybrid כתב:

הפסקל משוייך למנוי ומטרתו היא זיהוי בגשר אגרה בכל נסיעה ובכך החיוב נעשה באופן אוטומטי
ללא פיענוח לוחית רישוי.

לכן, חשוב שהוא יצפצף בכל מעבר אגרה. 

במידה והפסקל לא תקין - אמורה להישלח הודעה ללקוח ולאחר 2 הודעות החיוב ייעשה לפי מחיר מנוי וידאו.

(מתייחס לפסקל בלבד)

-

המחשב לא מזהה לוחיות רישוי, יש מחלקה שנקראת "פענוח" ובה נציגים יושבים ומקלידים מספרי רישוי שצולמו במעברי אגרה.

(בתגובה זו התכוונתי ללקוחות ללא שום מנוי) 

-

-

יש הרבה סוגי לוחיות שאינן רגילות והמחשב לא יודע לשייך אותן לבעלים לצורך חיוב,

-

הנחה גדולה יותר למנויי פסקל אשר חוסכים עבודה של מחשב / בני אדם.

(מתייחס לפסקל בלבד)

ליעד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ 2011 הפסקל שוכב במגירה במשרד ומעולם לא היו טעויות בחיוב (והרכבים שלי נוסעים לא מעט בכביש 6).

גם מעולם לא קיבלתי שום הודעה על תקלה בפסקל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פסקל הוא אמצעי לגבות דמי פיקדון ואמצעי נוסף פסיכולוגי שאומר לך "יש לי פסקל, התשלום מוזל, אז אני אשתמש בכביש אגרה יותר".

נניח שזה מצב נתון. במצב הנתון, אם יש כבר את הפסקל, עדיף להדביק ולתת לו לעבוד כפי שתוכנן ולא לשמור בתא כפפות או בבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1332 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...