Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת צמיגים ליונדאי IX35 INSPIRE

panahi
שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מחפש סט צמיגים חדש לרכב הנ"ל עבור נהיגת כביש סטנדרטית, רב עונתית כמובן.

מידת צמיג - 225/60/17 99H

הייתי מעוניין להשקיע 400-450 לצמיג כולל התקנה ואיזון ואני מחולון.

מבדיקה שעשיתי ראיתי את הצמיגים הבאים:

OVATION ECO VI-286 HT 310
Riken 701 400
OVATION EV 300
MAXXIS PJ 77 450
FALKAN ZE914 450

על רובם לא מצאתי מידע ברשת ולא באתר השוואת הצמיגים tyrereviews ולכן אין לי מושג באמת איך לבחור ואילו עוד דגמים מומלצים קיימים בחוץ.

אשמח לעזרה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצל היבואן הוא קיים: http://www.tireclub.co.il/catalog.html#cat=4&diameter=17&profile=60&width=225

אך המחירים דרכם גבוהים יותר מאלו אשר תמצא בשוק הפתוח, מרבית הפעמים.

בצע בדיקה מול צמיגיה באזורך ישירות.

יש בהחלט דגמים מומלצים, אך הם מעבר לתקציב שהגדרת. גודייר אפישנטגריפ SUV, מישלין פרימסי 4, ואחרים מהחברות המובילות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, panahi כתב:

שמתי לב עכשיו שמדובר בצמיג קיץ. האם זה משמעותי? מסוכן יהיה לנסוע איתו בחורף?

בישראל עדיף רק צמיגי קיץ. צמיגי חורף מיועדים לאיזורים שיורד בהם שלג, בוא נגיד שחורף זה בעיקר לשלג. עם צמיג חורף לא יהיה לך הרבה מה לעשות פה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולא רק בישראל.

פינוי המים של צמיגי קיץ לרוב עדיף מאלו של צמיגי כל העונות/חורף, שההבדל היותר בולט שלהם הוא אחיזה עדיפה בטמפרטורות נמוכות (מתחת ל-7 מעלות בהכללה) וכן בפינוי משקעים "קשיחים" יותר כמו שלג, בוץ וכיוצב'.

c6e7a5f2f5f5cdf0a28fbea9d7996d1fx.jpg

summer_vs_winter_dry-wet-snow_braking2_article.jpg

summer_vs_winter_dry-wet-snow_braking_article.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על הלימוד והעזרה הסופר מפורטת!

ביקרתי בצמיגי המגן ושם לא היה פלקן. הוצע לי במקום 2 סוגים אחרים של צמיגים:

https://passenger-car.riken.com/products/riken-suv/ ב-380 ש"ח

https://www.infinity-tyres.com/product/enviro-tyre ב-375 ש"ח (הצמיג הנ"ל הוא 103V.. זכור לי שלא כדאי לקחת מעל הנדרש לפי היצרן)

האם שווה להתעקש על פלקן ולחפש במקום אחר? האם שווה את הפרש המחירים?

כמו כן, ראיתי שצמיגי ה-RIKEN לדוגמא הם גם חלקית לשטח ונאמר לי שבמידת צמיג הזו, רוב הצמיגים הם כאלה (בערך 30-70 לטובת הכביש). האם כך הדבר?

עריכה אחרונה על ידי panahi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אופס, חשבתי שהגבתי. :oops:

אני בטוח שהם יכולים להזמין את הפאלקן. ואם לא שם אז במקום אחר.

אישית, הייתי מעדיף צמיג כביש (וגם בהתאם למה שציינת בהודעה הראשונה לגבי אופי הנסיעות), והפאלקן הוא כזה.

האינפיניטי שציינת הוא אומנם גם, אבל החברה פחות מוכרת וטיבה לא ידוע.

בסופו של יום, התוספת במחיר ככל שתהיה, כשהיא מתפרסת על 3-4 שנים שצמיגים מחזיקים בגדול בארץ היא יחסית זניחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז לאחר בירור איפה אפשר להשיג את הפלקן, הוצע לי במקומו (אין במלאי) צמיג של הנקוק K415 תמורת 550 ש"ח. האם עיסקה עדיפה?

בנוסף, 2 הצמיגים הקידמיים שלי לא נראים מזהיר ואילו האחוריים נראים בסדר אבל כולם בתאריך ייצור 10/17.. האם בתאריך כזה יש להחליף צמיג גם אם הוא נראה טוב או שאפשר למשוך בהנחה והפנצ'ר מאכר אומר שאפשר למשוך (בגלגלי המגן אמרו לי שלא חייב להחליף אחורי כרגע, אבל לדעתי הוא לא הסתכל על התאריך)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר לי שאמרו לך שאין לו מלאי.

הוא מופיע באתר היבואן שצירפתי קודם (שבעבר, נציג שלו כאן בפורום טען שמעודכן לפי המלאי) והפעם עם לינק ישיר אליו:

http://www.tireclub.co.il/catalog/225/60R17-99V-TL-6891.html

אבל, המחיר שם קצת יותר יקר ממה שאפשר כנראה להשיג בחוץ (למרות 5% הנחה ברכישת רביעיה ועוד 5% עם קוד GEN5DISCOUNT שעובד לפעמים).

אם הרכב שלך הוא 4x4, יש לרוב דרישת יצרן להחליף 4 צמיגים ביחד. מבחינת התאריך זה עוד בסדר, אבל כמובן שהם לא יציעו את המיטב יותר. להבא, כדי להימנע משחיקה לא אחידה (קדמיים יותר משום שהם פעילים יותר בהיגוי ובלימת הרכב), בצע רוטציה (קדימה-אחורה באותו צד) בכל טיפול של הרכב.

לגבי ה-K415 הייתי ממליץ פחות ולו רק משום שהוצג לפני למעלה מעשור, למרות שאולי הישארותו בשוק מעידה דווקא שהוא בסדר והוא גם הגיע כציוד מקורי במספר רכבים קוריאנים, כולל זה שלך (אגב, אילו צמיגים קיימים כעת? האם מקוריים?).

האם בדקת תימחור של הצמיגים הנוספים שציינתי בהודעה #4?

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרו לי שאין מלאי בכמה פנצ'ריות שבדקתי כדי למצוא מחיר מעט זול יותר מהיבואן. ראיתי בTIER4U לדוגמא שאפשר להשיג את הצמיג הזה (הפאלקן) ב-450, אך המקומות אותם הוא הציג לא החזיקו במלאי וגם פנצ'ריות בחולון (צמיגי הרשת שהחזיקו אבל ב-570 ולא ציינו דגם) ואחרות מחוץ לחולון לא מחזיקות.

הרכב שלי הוא לא 4X4. אני מבין שאפשר אז לבינתיים לא להחליף את האחוריים ו"למשוך" איתם עוד קצת..

הבנתי שה-K415 מגיע היום עם סובארו ככה שאולי הוא עוד רלוונטי.. כמו כן ראיתי באתר של הנקוק שזה צמיג יותר "ספורטיבי" מאשר נוח שזו נטיה שפחות מתאימה לי לדעתי.

כיום יש לי צמיגים של BLACKLION . תגדיר מקוריים? הרכב הוא 2012 אז כמובן שהיו החלפות של צמיגים מאז.

לא בדקתי את הדגמים הנוספים שציינת כיוון שהם מעל התקציב שלי אבל אולי באמת שווה לבדוק. (הוצע לי Yokohama G95 ב-700 ומשהו ש"ח אבל זה כבר באמת קצת יקר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להתקשר לצמיגי אנטון חנניה ביפת 88 ביפו, וברר ספציפית לגבי ה-ZE310 (או כל צמיג אחר).

ניתן להחליף אצלך בזוגות אם אכן לא 4x4, אבל לאור העובדה שהצמיגים הנוכחיים שלך הם סיניים ובכל זאת עברו כבר 3.5 שנים וגם היית ערוך להחלפת רביעיה - זה גם מה שהייתי ממליץ. וה-K415 יהיו לדעתי גם בסדר גמור (והם ממש לא ספורטיביים), אם הם האופציה הריאלית היחידה כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב עבר קצת זמן וטרם החלפתי..

התקשרתי לאנטון והוא הציע את הפאלקן ב-530. לצערי שמעתי תגובות מעט שליליות עליו.

אני תוהה אם אני לא מפריז במחיר כי בהתחלה כיוונתי על צמיגים בעלות של עד 400 שח +- ובגלל זה משהו בי עוד פוזל לכיוון הריקן.. רק שעוד לא הבנתי אם מדובר בצמיג גרוע או בינוני, כי החברה ידועה והצמיג לא "סיני".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...