Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב היברידי - יתרונות וחסרונות

osos9
שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

חוץ מחסכון בדלק, איזה עוד יתרונות יש בקניית רכב היברידי ?

קראתי איפה שהוא שזה כלכלי לקנות רכב היברידי רק אם נוסעים הרבה, האם זה כלכלי גם למישהו שנוסע בערך 10 אלף קילומטר בשנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתרון הראשון הוא איכות הסביבה,

בנוסף לכך יש חסכון בדלק מכיוון שהמנוע עובד על אנרגיה חשמלית כשהמנוע לא מתאמץ (טורים נמוכים,

ולא עד מהירות 100 כפי שאנשים חושבים).

לדעתי יש חסרון בעלויות החלפים,

דוגמה: מחיר סוללה היברידית הנו 12,000 ש"ח 

מניסיון אישי, עם טויוטה אוריס היברידית 2011.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Levy,

אין שום המלצה של ארגון הבריאות העולמי להמנע מהרכבים הללו.

ההיפך, כל הבדיקות הראו שהם לא מסוכנים.

זכותך לחשוב שהם מסוכנים אבל אם אתה טוען שהם חורגים מהמלצות ארגון הבריאות העולמי אז אתה מוזמן להביא לינק לעניין

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,
חוץ מחסכון בדלק, איזה עוד יתרונות יש בקניית רכב היברידי ?
קראתי איפה שהוא שזה כלכלי לקנות רכב היברידי רק אם נוסעים הרבה, האם זה כלכלי גם למישהו שנוסע בערך 10 אלף קילומטר בשנה ?
הרכבים הללו זוכים בארץ להטבת מס משמעותית.
זה עניין דינמי ומשתנה ממודל למודל ולאורך זמן אבל היו מקרים שבזכות ההטבה הגיעו גרסאות מאובזרות מאוד במחירים טובים (אני בעיקר זוכר את הב.מ.וו. 330e והיונדאי סונטה) כך שגם בלי החסכון בדלק הם הציעו תמורה יפה מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרינה בתדר נמוך קל לחדור לגוף האדם מאשר קרינת סלולר שהיא קרינה בתדר גבוה.

מדידות הקרינה ברכבים מתבצעות במרחק מסוים מעל הכיסא,אבל הנוסע יושב על הכיסא עם הרגליים על הריצפה ושם נימצאת הקרינה הגבוהה ביותר.

זכותך לחשוב שזה לא מזיק.אותי מצחיק האימהות שנוסעות עם רכב היברידי להפגין על אנטנה סלולרית שליד הביהס של הילד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, razi_pazi כתב:

הרכבים הללו זוכים בארץ להטבת מס משמעותית.
זה עניין דינמי ומשתנה ממודל למודל ולאורך זמן אבל היו מקרים שבזכות ההטבה הגיעו גרסאות מאובזרות מאוד במחירים טובים (אני בעיקר זוכר את הב.מ.וו. 330e והיונדאי סונטה) כך שגם בלי החסכון בדלק הם הציעו תמורה יפה מאוד.

מה זאת אומרת הטבת מס ?

אני רואה שדווקא הדגמים ההיברידיים עולים יותר מהדגמים הרגילים.

ההטבת מס היא רטרואקטיבית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שאם היו ממסים אותם כמו רכבים אחרים אז הפער בין קורולה 1.6 רגילה ל 1.8 היברידית לא היה 3,000 שח. אלא יותר לכיוון של 30,000 שח.

המדינה כמעט סופגת את כל העלות הנוספת של המערכת ההיברידית.

למעשה ההיברידיות אמורות להיות יקרות בהרבה. ההסבר שקיבלתי לגבי האבזור הוא שבמדינות אחרות בגלל פער המחיר הן מגיעות לעיתים רק בגרסאות היותר מאובזרות.

ובכל מקרה הטבת המס נגזרת ממחיר הרכב הכולל ולכן יותר משתלם להביא היברידי מאובזר.

בכל מקרה ההטבה אינה רטרואקטיבית. מגולמת במחיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, osos9 כתב:

מה זאת אומרת הטבת מס ?

אני רואה שדווקא הדגמים ההיברידיים עולים יותר מהדגמים הרגילים.

ההטבת מס היא רטרואקטיבית ?

אני ידוע שנהגי מוניות מקבלים הנחה של אלפי שקלים במידה ורוכשים רכב היברידי מונית.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, levy כתב:

והקרינה של הכבל שמחבר בין הסוללה למנוע ועובר לידך?

אין שום קרינה מכבל שמוביל זרם ישר. חוץ מזה, אם קרינה בתדר נמוך מטרידה אותך אולי כדאי שתעבור לגור בבית בלי חשמל. אין שום הוכחה מדעית לסכנה ממכוניות היברידיות או חשמליות, אבל הסכנה מאדי בנזין היא דבר בדוק ומוכח. עם רכב היברידי תבקר פחות בתחנות דלק ותצמצם את החשיפה. עם רכב חשמלי לא תצטרך לבקר בתחנות דלק כלל.

https://healthy.walla.co.il/item/3229977

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתרונות - צריכת דלק של אופניים, שקט, איכות הסביבה.

האמת אחרי היברידי, שמכבה את המנוע בנזין בהאטה, ירידה עצירה, רוורס וסתם תמרוני חניה, רכב עם מנוע בנזין שצריך להיות מונע כל הזמן מרגיש בזבזני ומטומטם.

מאלץ את אלה שצועקים קרינההה!!1 לנסוע באוטובוס בלי מזגן 😎

חסרונות -

לא מתאים למי שאוהב להתגרזן עם הרכב. הרכבים האלה פשוט בנויים יותר לחיסכון מאשר ביצועים.

היברידי גם מרגיל אותך לסגנון נהיגה מסויים, כמה שיותר על חשמל. גם יש למנוע אטקינסון רעש פשוט לא נעים, כמעט דיזל כזה, כשכמאמצים אותו הוא צורח "עזוב אותי בשקט".

עוד חיסרון, במיוחד מורגש בטויוטה, נגזר כתוצאה מיתרון - שקט, וכנראה גם מזה שחסכו על בידוד רעשים. אתה שומע פשוט את כל הרעשים החיצוניים. רעשי גלגלים, ציפורים, חתולות מיוחמות, זה שרב עם אישתו בבניין ממול.

וגם בגלל שהוא שקט (במיוחד טויוטה), לא שומעים אותו מתקרב. אתה נוסע בחניון, ואנשים ממש קופצים לך אל מתחת לגלגלים. ביונדאי פתרו את זה חלקית, הוסיפו צליל רוורס, ונראה לי גם רעש מלאכותי למנוע חשמלי (מזכיר מנוע חשמלי של מעלית/מכונת כביסה/רכבת).

כותב השורות האלה מחזיק פריוס 2011 ואיוניק 2018

עריכה אחרונה על ידי vadim6385
  • אהבתי 2
  • מצחיק 2
  • לא הבנתי... 1
  • מעניין 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1352 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...