Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עט זולה שכותבת - יש דבר כזה?

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 1462 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מיואש.

יש לי פה ערימת עטים בכוס על השולחן וכולן פשוט לא עובדות כמו שצריך.

אם הן עובדות אז צריך "להניע" אותן וגם אז יש כל הזמן איזורים שבהם פתאום אין דיו.

מחפש איזו עט זולה. שאפשר פשוט לכתוב איתה. לא צריך להניע אותה. לא צריך ללקק את הקצה. להוריד את הקשה שנוצר עליה.

יש לי פה פיילוטים. pentel. 

יש למישהו איזה המלצה טובה או לחילופין טריק שיימנע מהעטים להפסיק לעבוד?

כולן עם דיו מלא מעל החצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה עט כדורי של פארקר עם מילויים מקוריים.

בעקבות הפוסט שלך בדקתי אחד כזה כעת (דרך אגב, מבחינה דקדוקית עט הוא זכר) וגם מקביל מתוצרת LAMY, שניהם עם מילויים משנות ה-70 (אולי הפארקר יותר ישן) - כותבים כחדשים.

יש גם עטים מקבילים מסוג roller ball שבהם הדיו יגמר יותר מהר, אולם אולי יהיהו יותר נעימים לך.

מחיר עטי פארקר בסיסיים אינו גבוה, ואורך חייהם מצדיק את ה"השקעה".

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, sperial כתב:

קנה עט כדורי של פארקר עם מילויים מקוריים. מחיר עטי פארקר בסיסיים אינו גבוה, ואורך חייהם מצדיק את ה"השקעה".

זה גם הנסיון שלי. מתניעים כל פעם גם אחרי תקופה ממושכת של חוסר פעילות, אבל רק עם מילויים מקוריים. הטויוטה של העטים.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עט כדורי לעומת נובע זה עניין של טעם. עט כדורי הוא יותר אמין ולרוב הרב פעמיים כמו הפרקר הם יכולים להישאר איתך שנים על גבי. רק תחליף מילוי (מקורי כמובן).

אני באופן אישי מעדיף נובע ומשתמש בפיילוט 0.4 או 0.5 לעבודה יומיומית וגם כשהייתי סטודנט הייתי מחליף אותם בתדירות מאד גבוהה. אחת לחודשיים בערך.

למבחנים ״מיוחדים״ הייתי משתמש בעט נובע ״נוצה״ שרכשתי באלי אקספרס תמורת כ10 דולר עם 10 מילויים. איבדתי אותו עם הלימודים במכללה לפני שנתיים לצערי.

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה לא מתכוון לעט נובע ("ציפורן") אלא לעט עם דיו נוזלי (בניגוד לדיו הצמיג של עט כדורי).

התאמה ליד היא עניין אישי לגמרי, גם מבחינת מבנה העט וגם מבחינת סוג הדיו. אני אוהב לכתוב בעט נובע (ועט כזה צךא בדיו סגול הפך בטעות ל"סמל המסחרי" שלי) אבל כבר הרבה שנים שאין לי שימוש בעט חוץ מאשר לשרבוט "חתימה" על מסמכים המודפסים באמצעות מחשבים - ולצורך זה אני משתמש בעטים שהייתי מקבל כפרסומות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נובע אני מתכוון שהדיו נוזלי. הציפורן זה אחת מהצורות של הנביעה. העט המודרני של פיילוט v5 הוא עט נובע לכל דבר ועניין.

עריכה: סליחה - היברידי. יש לו כדורית צפה בקצה שמאפיין עט כדורי אך הדיו נוזלי ושיטת ההזנה היא נימית כמו בעט נובע.

טוב, לא נמשיך.

אגב, גם אצלי הסגול שולט בכל מה שהייתי כותב. קטע שכזה.

עריכה אחרונה על ידי מה רע בשביט?

"מה אתה מעדיף, מה רע בשביט? או מראה בשביט?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

עט כזה בדיו סגול הפך בטעות ל"סמל המסחרי" שלי

לפני 3 דקות, מה רע בשביט? כתב:

גם אצלי הסגול שולט בכל מה שהייתי כותב. קטע שכזה.

אני לא רוצה לחמם, אבל סמירו טוען ששניכם גייז. 😄

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Derish כתב:

אני לא רוצה לחמם, אבל סמירו טוען ששניכם גייז. 😄

ראש שירותי הביון בבריטניה היה חותם M על מסמכים בדיו ירוק. מפה הגיע הכינוי ל-M בג׳ימס בונד...

ולגבי עטים - בקצה הזול אבל יעיל של הסקאלה יש לך את הפארקר ג׳וטר במיליון עיצובים. מאו מאוד מומלץ.

בצד היקר - מון בלאן. כתבתי במשך שנתיים עם עט שלהם (קיבלתי במתנה, העט כבר היה בן 30). ואם הייתי צריך עט לכתיבה מרובה היום בהחלט הייתי שוקל לקנות אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@מה רע בשביט?

גם התיקון שלך לא מדוייק. ה-V5 הוא rollerball בעצם עט כדורי מהסוג בעל דיו נוזלי. ממש לא היברידי, שכן בעט נובע זרימת הדיו היא נימית טהורה, בלי רכיב נע בקצה הכלי. אין ספק שה-V5 (ואחיו העבה V7) מצויינים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש אוהב עט מסוג ZEBRA AX5. זה עט מאוד זול (5 ש"ח) והוא כותב מעולה.

אגב, מישהו מכיר חנויות מכשירי כתיבה שעובדות בזמן הקורונה?

האם ניתן לקנות ציוד משרדי רק אונליין בימים האלה?

עריכה אחרונה על ידי Gorpi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבתי עם פארקר מאז התיכון - הם מספיק מדוייקים למתמטיקה ללא מריחות ונקודות דיו? כרגע אני משתמש ב-Pentel EnerGel RTX, מאוד מרוצה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעולים. כמובן, צריך לבחור בסוג ובדגם המתאימים לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגזרה הזולה - אני די מרוצה מה-hi techpoint v5 rt של פיילוט. זהו עט מהסוג הקפיצי, כך שבניגוד לפיילוט הרגיל אי אפשר לאבד את הפקק, כי אין פקק.

גם אני חשבתי שמדובר באיזה פטנט היברידי אבל כנראה שספריאל צודק - בכל מקרה, אחרי הרבה אכזבות מפיילוטים שונים, מצאתי משהו שאני דבק בו כבר כמה שנים. אפשר אפילו תיאורטית לקנות רק מילוי, אבל עוד לא הגעתי לקצה חייו של אף עט.

• מעניין 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...