Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון קופרה 290 חדשה (2018) - שרשור מתגלגל

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מלפנים צמיגים מפתיעים, Nexen N Fera SUR4G רחמנא ליצלן, שהחלטתי לנסות עקב המלצה של חבר שהיה מרוצה מהם ועשה זמנים טובים ממני במסלול.

מאחורה CUP2 שהיו פעם מקדימה.

האוטו עשה עד עכשיו 45K.

עוד משהו בתכנון, שנראה כ- GAME CHANGER מבחינת זמנים במסלול - זה פלטות קאמבר, שיאפשרו לעשות כיוון קאמבר שלילי, במקום מינוס 0.5 שאפשר בסטוק, 

אפשר להגיע למינוס 3 מעלות, וזה עושה הבדל גדול באחיזה ובטרן אין.

הלינק לוידאו לא עבד טוב, מסתבר שמהנייד הוא לא עושה הטמעה :

• אהבתי 1
  • מעניין 2

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 285
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חחחח תודה ! כמו שאמרתי יש לי עוד הרבה לשפר בנהיגה שלי. האמת שבהדרכה אני ממש גרוע, זה סוג שונה של יכולת - לנהוג או ללמד נהיגה.

לא חסרים מדריכים מעולים בארץ, ממליץ בחום לקחת מדריך ביום מסלול, ההשקעה הכי טובה שיש.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון והתיעוד, שמח שאתה נהנה מהרכב....

אני מתכנן לעלות בימים הקרובים עם ה V40 על המסלול במוטורסיטי (החלפתי את המישלין המשפחתיים באסימטריק 5)  , יצא לך לעלות עם ה V40 בזמנו לשם השוואה? 

• רעיון טוב! 1

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יצא לי, מוטורסיטי נפתח במאי 2018 בדיוק כשקניתי את הקופרה :)
בכל מקרה לא חושב שהייתי עושה את זה עם הוולוו עם ברקסים סטוק, הם לא החזיקו גם בנהיגה חזקה בבית אורן, אז במוטורסיטי הם היו מתים אחרי הקפה.. מקווה שחשבת על זה או שאתה הולך לנהוג ממש בעדינות ..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בעדינות. בדיוק החלפתי קדמיים וזה לא זול.... (תמונה מופלאה של הברקסים של האאודי דרך אגב)

לדעתי ב T5 ברקסים שונים מה T4 ,לא ? 

עריכה אחרונה על ידי אייל

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

סוגר 3 שנים עם הקופרה, עדכון:

- עדיין אפס תקלות, האחריות מסתיימת ולא מצאתי אפילו סיבה בכוח ללכת למוסך המורשה ולהתלונן על משהו, האוטו פשוט מגלה אמינות מופתית.

- חידוש ביטוח השנה מקיף וחובה כל נהג מעל 40 יצא 4300 ש"ח, ממש מאזדה 3 :) צריך להדגיש שזה מחיר של לקוח ותיק/ממשיך - לא כל אחד ייקבל אותו.

- פעם ראשונה הייתי צריך לעשות טסט - עבר חלק כצפוי, אגרת רישוי ירדה ל-2550 במקום 3300.

- השבוע בוצע טיפול 60 אלף בקילומטרז' 50K - זה טיפול יקר כי צריך להחליף שמן גיר ושמן דיפרנציאל, יחד עם מצתים RS7 והחלפת נוזל בלם RBF600 כל העסק יצא 3300 ש"ח, שזה
נחשב זול יחסית בתחום (אל תנסו לבדוק אפילו כמה זה היה עולה במורשה יבואן..)

- הותקנו פלטות קאמבר, זוית מקסימלית מינוס 2.5. נותן שיפור מורגש בטרן אין ובעיקר עוזר לשמור על הכתף של הצמיגים במסלול. יחד עם זאת זה מגיע עם מחיר כבד - 
רעש של נקישות מתכתיות מהפלטות, בעיקר בנסיעה איטית על כביש משובש, זה די מוציא אותי מדעתי, ואני מתכנן להוריד אותן בהמשך.

- צמיגים הוחלפו (שוב) - עכשיו עם CUP2 CONNECT, שזה הדגם החדש יותר, אמור להיות משופר מבחינת עמידות הדופן. עלות של 1150 לצמיג.

נראה שהקופרה בשנתון 17-18 זה הדגם הכי מוצלח מכולן - גם מתיחת פנים עם השדרוג באבזור ובהספק, וגם לפני המעבר למנוע OPF בדגמי קופר 2019 והגיר 7 הילוכים שעובד הרבה פחות טוב במסלול. הקופרה לאון החדשה לפי דיווחים פחות טובה מבחינה ספורטיבית, יותר 'מתורבתת'.

שמירת ערך - נכון למחירון אפריל 2021 - קופרה 2018 מחירון 'יבש' 156K. משוקלל שלי - 161K.

מעסקאות שאני מכיר בפועל - קופרה שמורה עם קילומטרז' נמוך/ממוצע ומיד ראשונה, נמכרת בקלות במחירון, וגם מעל. 

אז מדובר כרגע בירידת ערך אמיתית (מול מחיר קניה בפועל), של 50K ב-3 שנים, שזה 24% או בממוצע 8% בשנה, כלומר שמירת ערך מצויינת.

אני מתחיל לחשוב על המחליפה (עוד כמה חודשים, לא כרגע).

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמת המחיר והתמורה, אין עדיין בשוק מחליפה ראוייה ל לאון קופרה 2017-2018.

הקופרה לאון החדשה "מורידה" ואחרות עולות יותר או מציעות פחות.

הפתרון יהיה כנראה באמת לכיוון הנעה אחורית, שם גם פחות כח נותן יותר כיף.

עריכה אחרונה על ידי zaf

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, zaf כתב:

ברמת המחיר והתמורה, אין עדיין בשוק מחליפה ראוייה ל לאון קופרה 2017-2018.

הקופרה לאון החדשה "מורידה" ואחרות עולות יותר או מציעות פחות.

הפתרון יהיה כנראה באמת לכיוון הנעה אחורית, שם גם פחות כח נותן יותר כיף.

אני לא כזה מעודכן, מה רע בלאון החדשה לעומת הקודמת? 300 כוח, כל המרכיבים שיש בקודמת פלוס רמת גימור ויוקרה גבוהה משמעותית. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לה את החסרונות של הקודמת - גיר 7 הילוכים ומנוע פחות מוצלח מבחינת שיפורי תוכנה.
כל המבחנים אומרים שמבחינת התנהגות היא פחות ספורטיבית ומרגשת - לא בדקתי בעצמי עדיין.
היא כן עדיפה מבחינת איכות ואבזור מן הסתם.

מעבר לזה - היא עולה לא פחות מ-230 על הכביש אחרי הנחות.

• רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדורות האחרונים 2019-2021 "הולכים אחורה" מבחינת ההנאה. אפילו BMW 1 עברו להנעה קידמית. ובדגמים רבים יש היום XDS ולא דיפרנציאל מכאני. לכן בהשוואה 1O1 ,הלב נשאר עם מה שיש. החדשות זו כבר פשרה ביותר מנקודה אחת. 

אישית, לא שווה ההפרש בין 290/2018 ל 300/2021 בשביל 10 סוסים ולוח דיגיטלי וכל שאר הקוסמטיקה. 

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 846 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...