Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון קופרה 290 חדשה (2018) - שרשור מתגלגל

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 285
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני לא בטוח שככה היא תראה (התמונות של האדומה), אין קשר בין הקוים שלה לבין זאת שבהסוואה. צריך להמתין עוד קצת לחשיפה...

Finger's gonna kill me.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן בגלל זה לא כ"כ הבנתי איך הם עברו מתמונות של הסוואה עם קווים לא ברורים לתמונות render מוכנות. כנראה סתם תמונות לא קשורות לכלום (האדומה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

לפני 39 דקות, מיץ פטל כתב:

תודה על השיתוף.

איך ה CUP2 לדיילי? מבחינת גשם, צמיג חם/קר, רעש?

מעולה מכל הבחינות, רק שנשחק יותר מהר מצמיג לא ספורטיבי, אבל זה תמיד הטרייד-אוף. אה והוא יקר..ומתפרק במסלול לפעמים, אבל עדיין אין לו תחליף ראוי.

לפני 18 דקות, Doron_Z כתב:

מכונה מטורפת. תמשיך להנות!

הביטוח באמת זול באופן מפתיע לרכב שכזה ועוד ללא השתתפות עצמית. 

זה רכב שמומלץ 98 אוקטן עבורו? 

תודה ! אני כרגע סטוק ונוסע עם 95, אין שום בעיה עם זה (יש כנראה ירידה זניחה בכוח, לא משהו שמרגישים אם לא מודדים על דיינו).

יותר חשוב לי המחיר והזמינות של תחנות מאשר עוד כמה סוסים. היצרן כן ממליץ 98 אבל לא מחייב.

• רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין בכלל בעולם התחרויות והשיפורים, אז חייב לשאול - מה שונה בצלחות והרפידות שזו העלות שלהן? מרגישים בפועל הבדל ששווה את ההפרשים? ומה ההפרש במחיר לעומת רפידות-צלחות שמגיעות עם הרכב?
חוץ מזה היא נראית מעולה. סע בזהירות :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הגדול הוא בעמידות לחום.
בנהיגת מסלול וגם בנסיעה ספורטיבית בכביש מפותל הברקסים המקוריים לא מסוגלים לעמוד לאורך זמן. הרפידות מתחממות ואז מגיעים למצב של דעיכה משמעותית בעוצמה עד כדי אי יכולת לעצור כמעט. כשזה קורה גם הצלחות מקבלות עיוות מהחום ואז גם אחרי שהעסק מתקרר ויכולת הבלימה חוזרת - יש רעידות בבלימה בגלל הצלחות המעוותות ואז צריך לחרוט או להחליף.
הבדל נוסף שחשוב כשרוצים לעשות זמנים ולהגיע לקצה זה התחושה של הבלימה - נשיכה ראשונית ואחידות ביחס ללחיצה, החלק הכי חשוב במסלול זה הבלימה לפני כל פניה, וברקס טוב קריטי פה.

לגבי המחיר - בערך כפול ממקורי, אבל גם מחזיקים כפול בקילומטרז בערך, אז סהכ זה לא כזה נורא.

הנה דוגמה למצב של ברקסים סטוק אחרי ירידה אחת עצבנית בכביש בית אורן (זה במקרה אאודי אבל זה לא משנה, קורה לכולם בסוף):

4682837e1cb541b5ad81ac73c4ac0c0c.png

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה נראה לי שלאון זה לא בדיוק pussy magnet
Pussy magnet הומצא על שם הלאון קופרה

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

אולי הם מעריכות את הDSG6 הרטוב ואת הדפירנציאל מוגבל החלקה המכני?
הDSG זה לא הדבר היחיד שיישאר רטוב כשהן ישבו בקופרה "משוברת" אחרי יציאה מפאב.

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו בקשר לעלויות - ירידת ערך.
נכון למאי 2020, שזה שנתיים בדיוק - המחירון היבש הוא 167000, משקף ירידה של 20% ממחיר הקניה על הכביש.
בפועל לא משלמים מחירון אז נגיד 155, זה 27%, סביר מאד לרכב ספורט חדש מהחברה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל הגדול הוא בעמידות לחום.

בנהיגת מסלול וגם בנסיעה ספורטיבית בכביש מפותל הברקסים המקוריים לא מסוגלים לעמוד לאורך זמן. הרפידות מתחממות ואז מגיעים למצב של דעיכה משמעותית בעוצמה עד כדי אי יכולת לעצור כמעט. כשזה קורה גם הצלחות מקבלות עיוות מהחום ואז גם אחרי שהעסק מתקרר ויכולת הבלימה חוזרת - יש רעידות בבלימה בגלל הצלחות המעוותות ואז צריך לחרוט או להחליף.

הבדל נוסף שחשוב כשרוצים לעשות זמנים ולהגיע לקצה זה התחושה של הבלימה - נשיכה ראשונית ואחידות ביחס ללחיצה, החלק הכי חשוב במסלול זה הבלימה לפני כל פניה, וברקס טוב קריטי פה.

לגבי המחיר - בערך כפול ממקורי, אבל גם מחזיקים כפול בקילומטרז בערך, אז סהכ זה לא כזה נורא.

הנה דוגמה למצב של ברקסים סטוק אחרי ירידה אחת עצבנית בכביש בית אורן (זה במקרה אאודי אבל זה לא משנה, קורה לכולם בסוף):

4682837e1cb541b5ad81ac73c4ac0c0c.png

תודה על התשובה, מעניין מה ההבדל פיזית שגורם להם להחזיק פי 2.

לגבי ירידת ערך - רכבים כאלה נמכרים מתחת למחירון? דווקא ציפיתי שרכב יחסית ייחודי ושמור שנראה טוב יימכר במחירון, אם לא מעליו.

ההערכה שלך ל13K מתחת למחירון לא מוגזמת?

קקטוסולר ידנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 48 דקות, misterb כתב:

עוד משהו בקשר לעלויות - ירידת ערך.
נכון למאי 2020, שזה שנתיים בדיוק - המחירון היבש הוא 167000, משקף ירידה של 20% ממחיר הקניה על הכביש.
בפועל לא משלמים מחירון אז נגיד 155, זה 27%, סביר מאד לרכב ספורט חדש מהחברה.

הרכב לא עולה 231K חדש? מ 230 ל 155 זה נשמע לי לא מעט בשנתיים, תקן אותי אם אני טועה. 

וואו התמונה של הברקסים שפירסמת מטורפת! בזמנו כשפורסם באתר הזה המבחן על הרכב החבר'ה פה דיווחו שהם חגגו על הרכב בלי חשבון ושלא היתה שום דעיכה מרוב שהבלמים טובים. אני מתאר לעצמי שזה ממחיש עד כמה חזק אתה נוהג 😅

עריכה אחרונה על ידי Doron_Z
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציינתי שזה ביחס למחיר ששולם בפועל, היו הנחות יפות (בלי בעיה הגיעול-215 על הכביש). אחר כך גם ירדו לאזור ה-200 ומטה באוטודיל.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתחת ל 200 לרכב חדש? אוטודיל מתעסקים הרי במשומשות לרוב. אולי גם יש להם יבוא מקביל לרכבים שאין להם ממש ייצוג בארץ. 

אבל גם 215 על הכביש (שאני משער שזה מה ששילמת) זה דיל מעולה. אני גם חושב כמו המגיב מעלי שאתה בטח תקבל מחירון ושלא יפחיתו לך עד ל 155 בפועל. זה אולי היה נכון אם היית קונה 308GTI אבל לא במקרה של קופרה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 844 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...