Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי צ'ק, המחאה

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 2171 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה נחמד מה שכולם כותבים, אבל הם כולם שוכחים דבר אחד קטן - מי שעושה את הפעולות אלו הם בני אדם.

מנסיון, אתה עלול להיות מופתע שמכבדים שקים לאחר מועדי הפירעון, לביטחון בלבד ושיקים שחסרים בהם חותמות נוספות כפי שנדרש בהגדרת החשבון ועוד הרבה דברים אחרים, תתפלא.

הדבר היחיד הנכון זה שאם אין כסף, השיק לא יכובד.

כל השאר? קרה, קורה ויקרה, כפי שראית כאן מהדוגמאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

השאלה היא אם העניין הזה של תוקף של חצי שנה מעוגן בחוק או שהוא תקנה או נוהל פנימי של הבנק.

אם מעוגן בחוק, וחייבו אותך על סמך צ׳ק כזה שנפדה (יותר מחצי שנה לאחר מועד הפרעון), אתה יכול לפנות לבנק בתלונה ועקרונית הבנק יאלץ לבטל את הטרנזאקציה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, בוודאי שכל פעולה הדורשת 2 חותמים וקיבלו עם חתימה אחת, או פג התוקף וקיבלו זה ברור, אין ספק.

מה לא ברור? הכסף אחריי הכל עבר, נכון? ואם זה עבר בין בנקים שונים, זה עוד יותר מעיק ומציק.

בסוף הכל מסתדר אבל אתה תטורטר סתם לשווא בגלל הטעות שלהם.

פיצוי? לא קיים.

לקחו ממך כסף שפתאום לא תכננת? אכלת אותה ואולי? בגדול.

רק תשבין שעלולות להיות השלכות רציניות לכך שלא פדו שקים בזמן או שקים של בטחון סתם ככה או שקים שאין בהם מספיק חתימות וכו', יש כל כך הרבה טעויות שקורות עם שקים, שזה עלול לקרות ברגעים הכי לא מתאימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בנקאי.

צ'ק שהוא ערבון, ואין לנותן כוונה שיפדה, ויש חשש: כדאי להורות לבנק לבטלו, וזה כרוך בעמלה מסויימת.

לאחר מכן מקבל הצ'ק יכול לתבוע בבית משפט, שם עליך להציג את החוזה ואתה די מכוסה. כנראה שלא יבקשו לפדות, וכמובן שלא יתבעו.

מצטרף לתמיהה: בעידן שבו ניתן לבצע העברה בנקאית בקליק, מתי הנייר הזה יעבור מהעולם?

אומר וכותב 12 שיקים לבעל הדירה + ערבון + לחברת הגז + חשמל + מים + עירייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לטובת מי נכתב הצ'ק? אני מניח שלא לטובת משה הקבלן, אלא לטובת איזו חברה שמכבדת את עצמה, ואם זה המצב הסיכון נמוך מאד, חבות לא מפקידות צ'קים בלי סיבה.

דרך אגב - לפני כשנתיים היה לי סיפור הזוי בכיוון ההפוך: נתתי צ'ק (אישי) כתשלום תמורת רכב, הצ'ק חזר בגלל "חתימה לא תקינה". מה שהיה מוזר בעיני הוא שהצ'ק הוחזר על ידי הבנק בו הוא הופקד (דיסקונט) בעוד שהחשבון שלי מנוהל ב"הפועלים". כנראה שיש איזה מאגר חתימות משוף לבנקים - אילו הבעיה היתה בבנק "שלי" הייתי מקבל שיחת טלפון, מבהיר כי הצ'ק תקין והכסף היה עובר.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, בוודאי שכל פעולה הדורשת 2 חותמים וקיבלו עם חתימה אחת, או פג התוקף וקיבלו זה ברור, אין ספק.

מה לא ברור? הכסף אחריי הכל עבר, נכון? ואם זה עבר בין בנקים שונים, זה עוד יותר מעיק ומציק.

בסוף הכל מסתדר אבל אתה תטורטר סתם לשווא בגלל הטעות שלהם.

פיצוי? לא קיים.

לקחו ממך כסף שפתאום לא תכננת? אכלת אותה ואולי? בגדול.

רק תשבין שעלולות להיות השלכות רציניות לכך שלא פדו שקים בזמן או שקים של בטחון סתם ככה או שקים שאין בהם מספיק חתימות וכו', יש כל כך הרבה טעויות שקורות עם שקים, שזה עלול לקרות ברגעים הכי לא מתאימים.

נכון, טעויות קורות ויקרו, אבל אם זו טעות היא תתוקן.

ואם נגרם לך נזק כלכלי מוכח בגלל טעות של הבנק, תאמין לי (מניסיון) - הוא ינסה להגיע אתך להסדר על פיצוי לפני שתאלץ לתבוע אותו.

אני אישית קיבלתי פעם פיצוי, בסדר גודל כמה מאות שקלים, מהסניף שלי על טעות (די רצינית, אבל תוקנה די מהר) שהם עשו. בהתחשב בכך שהטעות לא באמת גרמה לי נזק (משתוקנה), הפיצוי היה בעיני יותר מהולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בנקאי.

צ'ק שהוא ערבון, ואין לנותן כוונה שיפדה, ויש חשש: כדאי להורות לבנק לבטלו, וזה כרוך בעמלה מסויימת.

לאחר מכן מקבל הצ'ק יכול לתבוע בבית משפט, שם עליך להציג את החוזה ואתה די מכוסה. כנראה שלא יבקשו לפדות, וכמובן שלא יתבעו.

מצטרף לתמיהה: בעידן שבו ניתן לבצע העברה בנקאית בקליק, מתי הנייר הזה יעבור מהעולם?

אומר וכותב 12 שיקים לבעל הדירה + ערבון + לחברת הגז + חשמל + מים + עירייה.

תודה, אבדוק את זה. בטח צריך לגשת יחד עם אמי, בעלת החשבון, נקווה שזה לא מסובך מדי.

פשוט אפשר להורות על ביטול שיק, והם יהיו חייבים לבטל? כמובן תמורת עמלה מסוימת. כי בבנק בדר"כ לכל פעולה יש עמלה.

אגב, רוב התגובות פה לדעתי לא התייחסו אלי, אלא יותר למקרה של הבחור שכתב

שהוא נתן צ'ק עם המילה "לביטחון בלבד" ובעל הבית בכל זאת הצליח לפדות אותו אחרי שנה. אם במקרה מישהו התבלבל.

תודה לכל המגיבים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לעשות פעולות דרך הטלפון, לא תמיד צריך להגיע לסניף.

אם אתה זוכר את מספר השיק וכו', אין סיבה שתגיע לבנק במידה ויש לך אפליקציה של בנקאי או ערוץ טלפוני גם כן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואני תוהה מתי הדבר הזה יעבור מן העולם? כל כך הרבה התעסקות וצרות על כלום.

ביום שבו תוכל להציג לעולם אפשרות תשלום מראש אשר תחליף שקים.

ביום שבו בעלי דירות ואנשים כאלו ואחרים או חברות יחזיקו מוצרים שבהם תוכל לשלם באשראי? בכיף.

כמו כן, בתור מישהו שעובד עם ספקים כאלו ואחרים (וועד בית) בהיקף של מאות אלפי שקלים בשנה, אין מנוס משיקים.

אם הייתה לי אפשרות להחזיק ערימות של מזומן במעטפות שנפתחות עצמאית באותו התאריך שאני משלם או שיש לי מזומן ספייר וכו' אבל במציאות? הכל מחושב לפי תאריכים וכרגע? תשלומים וכו' נעשה בשקים.

זו רק דוגמא אחת כמובן.

שכירות? גם שם, אין לך אפשרות לשלם באשראי ולכן, אתה מוסר ערבות ותשלום מראש בדמות שקים שאיתם, האדם יכול לזמבר אותך חוקית וטכנית כיוון שמסרת לו ביד התחייבות כספית כזו או אחרת בהתאם לחוזה.

יש עוד דוגמאות רבות, זמנם של השקים לא תם בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטומטיק, אתה צודק, וצריך להוסיף את האוכלוסיות שמתקשות להבין כיצד להשתמש בפתרונות הטכנולוגיים, או חוששות מהם, או נמנעות משימוש בטכנולוגיות משלימות כמו המעקב במרשתת.

אגב, בעבר אחת מחברות כרטיסי האשראי הציעה מוצר שאפשר תשלום שכ"ד בכרטיס, איני יודע עד כמה המוצר הצליח מסחרית והאם עדיין קיים, כבר זמן רב שלא ראיתי פרסומות שלו.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין מה רע בהעברה בנקאית פשוטה. אפשר גם לתת מעין "הוראת קבע" ל-12 חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיון שהוראת קבע ניתנת לביטול בכל רגע. לא מספיק בטוח מבחינת המשכיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הבדל משמעותי מצ'ק שניתן לביטול בכל רגע?

הייתי שם לינק לשרשור הזה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההליך לגביית הצ'ק הרבה יותר קצר מתביעה לגבי הו"ק שבוטלה

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה חידודים.

1. לשיק רגיל תוקף של חצי שנה מיום תאריך הפרעון שכתב נותן השיק(אם לא רשום כלום השיק מזומן)

2. שיק בנקאי תוקף של 7 שנים מיום הוצאת השיק. למעשה הוא מזומן לכל דבר(הכסף כבר יצא מהחשבון)

3. לגבי כיבוד השיק. אם אין מסגרת אשראי ואין יתרה מספק הבנק רשאי שלא לכבד את השיק בהתאם לחוק למעט מקרים קיצוניים(לקוח שוהה בחו"ל/חולה/הסתבכות פתאומית)

לגבי ביטול שיק אם נותן השיק יבטל את השיק ולא תיהיה יתרה מספק בזמן הצגתו הוא יחזור מסיבת אין כיסוי ולא מסיבת ביטול.

10 החזרות בשנה קלנדרית מסיבת אין כיסוי והחשבון מוגבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...