Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

אני לא כל כך מבין מה הייתה הציפייה שלכם?

אם לפני תיקון החוק יזם נדלן היה עושה רווח של 5% על פרויקט (סתם זורק מספר), וזה היה הרווח המקסימלי שהוא יכול לעשות וגם להיות תחרותי בשוק. אז טבעי שאחרי התיקון הוא יבצע התאמות שיביאו אותו לאותה נקודת איזון של רווח יזמי.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשנה ליועמ"ש כרמית יוליס תדון בהצמדת 100% ממחיר הדירות מחיר למשתכן למדד תשומות הבנייה לאחר פניית יזמים שטענו, בין היתר, כי על פי כללי המכרזים הם יכולים להצמיד התשלומים במלואם למדד וכי רמ"י שיווקה קרקעות לא זמינות לבנייה שהתייקרו

כלכליסט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוייש

הייתי חסר פה זמן מה השלמתי את החסר

ראשית למהות השרשור עצמו - לצער כולנו שוק הנדלן רק המריא 

בין לבין הויכוחים המתנהלים בלהט ברובם משעשעים

באשר להצמדת המחיר לא רואה סיבה שלא להצמיד אם זה גורם שעלה כסף לקבלן.

• רעיון טוב! 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת נדלן מחו"ל.

בסין בנקים שהשקיעו חזק בנדלן מגיעים לקשיי נזילות ויש שם "ריצה אל הבנקים" של המפקידים שחוששים לכספם.

https://www.afr.com/companies/financial-services/what-s-behind-the-chinese-bank-runs-20220711-p5b0mj

בארה"ב רוכשי הנדל"ן מאמינים שמחירי הבתים עומדים לרדת ומדד ביטול עסקאות (מצד הרוכשים) עלה ל15%.

https://www.bloomberg.com/news/articles/2022-07-11/home-sale-cancellations-jumped-in-june-as-buyers-backed-away?sref=ZVajCYcV 

לא יודע כמה זה ישפיע על השוק שלנו (או בכלל דומה למצב בישראל), אבל למי שחושב שנדל"ן יכול רק לעלות, זה לא תמיד כך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמבצעים השוואות מצופה להסתכל על תמונה רחבה לשם קבלת פרופורציות, אבל זה לא מצופה מהעיתונות הישראלית

מאי 2021 היה חריג בפני עצמו ושבר שיא של כל הזמנים לשעתו, לכן להשוות אליו את מאי 2022 נקודתית זה שו"ע לכלום ושום דבר

• רעיון טוב! 1
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמבצעים השוואות דווקא הכי נכון להשוות חודש אחד לחודש המקביל שלו בשנה הקודמת.

מה שכן צריך לשים לב זה נטרול עונתיות (למשל החגים שפעם בספטמבר ופעם באוקטובר)

מעבר לכך - זו השוואה נכונה וטובה, וזה שחודש מאי שנה שעברה היה חריג וחזק, לא רלבנטי.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, yuvalganim כתב:

כשמבצעים השוואות דווקא הכי נכון להשוות חודש אחד לחודש המקביל שלו בשנה הקודמת.

מה שכן צריך לשים לב זה נטרול עונתיות (למשל החגים שפעם בספטמבר ופעם באוקטובר)

מעבר לכך - זו השוואה נכונה וטובה, וזה שחודש מאי שנה שעברה היה חריג וחזק, לא רלבנטי.

אתה צודק מבחינת תשומת לב לתיזמון של חגים, אבל ההשוואה לתקופה מקבילה אשתקד זה לא משהו חקוק בסלע- לפעמים זה נכון ולפעמים לא. אם אין הסבר הגיוני לכך שאנשים קונים יותר דירות בעונה מסויימת או חודש מסויים, אין סיבה להשוות בין תקופות מקבילות, אולי יותר חכם להשוות לממוצע חודשי של 2021 או משהו בסיגנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החבר שלי טבע בנהר שעומקו הממוצע חצי מטר

בודקים מגמה של מספר חודשים ואז ניתן ללמוד משהו

ראינו את הכותרת של השרשור שהתבססה על איזה אירוע נקודתי ואת התוצאה הסופית אנו רואים בנסיקה מטורפת של המחירים.

ולכל גל יש איזו ירידה השאלה מה קורה אחריה.

בעיקרון הפתרון הוא לא בפלסטרים אלא במציאת האיזון בין ההיצע לביקוש ורצוי התאמה בין היצע לביקוש באיזורי הביקוש או בקירוב הפריפריה למרכז.

דמיינו מצב בו יש רכבת שנוסעת מנהריה לתל אביב במחצית שעה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכאן יש על מינוף גבוהה.

סקירת האוצר: השינוי המטריד בפרופיל רוכשי דירה ראשונה באזור באר שבע (ynet.co.il)

סקירת האוצר: השינוי המטריד בפרופיל רוכשי דירה ראשונה באזור באר שבע

סימני ההתקררות בשוק הנדל"ן ממשיכים, כאשר קצת יותר מ-10 אלף דירות נרכשו במאי האחרון - ירידה של 16% ביחס למאי שעבר. ניתוח שנערך לגבי רוכשי דירות ראשונות בבאר שבע העלה ממצאים מדאיגים: למרות עליית המחירים החדה, שכרם של הרוכשים היה נמוך יותר - מה שמצביע על מינוף גבוה יותר.

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצים השוואתיות? 

הנה:

image.thumb.png.3250681cf8b23728a5e3ed4015cf6b1d.png

מדובר ב-3 חודשים רצופים של ירידות (לעומת שנה קודמת), לא רק חודש מאי.

לכן בהחלט מדובר במגמה ומי שבתוך השוק יעיד שזה כבר חצי שנה של עצירה רצינית מאוד בעסקאות.

לפני 12 שעות, ישה כתב:

בעיקרון הפתרון הוא לא בפלסטרים אלא במציאת האיזון בין ההיצע לביקוש ורצוי התאמה בין היצע לביקוש באיזורי הביקוש או בקירוב הפריפריה למרכז.

אתה צודק כרגיל, אבל בשוק הדיור "ביקוש" זה לא רק מי צריך דירה (הרי מדובר במוצר שהוא גם השקעתי).

אז מה משפיע על הביקוש? כמובן חתונות, אנשים שמתחתנים ורוצים בית, אנשים שמתגרשים וצריכים בית נוסף, אנשים שנפטרים ומפנים בית וגם משקיעים.

מה עוד משפיע על הביקוש? הריבית! ברגע שהיא עולה קורים כמה דברים:

1) משקיעים בורחים.

2) זוגות צעירים יקנו פחות כי יקבלו ברקס מהבנק (יכולת החזר וכו')

3)לקבלנים יש פחות כוח מיקוח, הם כבר לא יכולים לשבת על הגדר כמה שבא להם (תיאורטית) כי הבנק לוחץ והם חייבים למכור.

הריבית היא ה"אס" של שוק הדיור, כשהיא תעלה המחירים ירדו וכשהיא תרד המחירים יעלו, זה ככה פשוט. (מבין שיש עוד גורמים, אבל אף אחד מהם לא דומיננטי כמו הריבית)

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 8 שעות, om2 כתב:

לדעתי זאת לא התקררות. זה חזרה למצב הנורמלי.

היתה קורונה. אנשים ישבו על הגדר.

נגמרה קורונה. ירדו מהגדר.

עכשיו חוזרים לנורמלי

אבל בקורונה אנשים לא ישבו על הגדר, אנשים השתגעו וקנו.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...