Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

בתאריך 20.6.2024 בשעה 23:06, snoop90 כתב:

בעל הדירה שלי ניסה להעלות לי את שכר הדירה בטענה שהמשכנתא שלו עלתה ושהחיים לא הוגנים.

העניין הוא שבחוזה היתה אופציה שהייתי יכול לממש ולהמשיך לשכור את הדירה במחיר שהוסכם מראש.

כשהסברתי לו שאני מעוניין לממש את האופציה ולשלם את מה שהסכמנו בחתימת חוזה - זה לא חדר אליו.

הסברתי לו שוב - שהוא מחוייב לכבד כל סעיף בחוזה כמו שאנחנו מכבדים. הוא עדיין לא הבין ואמר שהמחירים בשכונה עלו והוא מעוניין להראות את הדירה לאחרים.

כשהודעתי לו שאני מערב עו"ד - אז הוא הבין.

כמה כישלון אפשר להיות - גם להצמיד את שכר הדירה למשכנתא, גם להתעלם מהחוזה כשזה לא נוח וגם להתקפל כמו אפס בשניה שמבהירים לך שזה לא משחק.

אז עכשיו הוא החליט למכור את הדירה.

לא אתפלא אם את החוזה הוא הוריד מאיזה אתר אינטרנט או קיבל ממישהו שקיבל ממישהו ולא בטוח שהבין מה כתוב 

בתאריך 21.6.2024 בשעה 18:55, adi89 כתב:

ואם בא לי לעצב את הדירה ולהשקיע בה באופן שתתאים אליי ולרצונות שלי? נגרות, מקלחות, מטבח יפה וכו... בתוך שוכר זה כנראה לא יקרה אף פעם, כאילו תמיד אצטרך לחיות בתצורת "איקאה" כי מי ישקיע בדירה שהיא לא שלו?

אם אתה חותם על חוזה ל-6 שנים בהחלט יכול להיות שיהיה משתלם להשקיע 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה חשיבה מאד של מיקרו לגבי שכירויות אבל הכל הוא תוצר של המקרו, שוק הדיור במדינה הזו לא שפוי ומחירי הדירות מעוותים את כל השוק כולל שוק השכירויות.

כאחד שמצד אחד משכיר דירה ומצד שני שוכר דירה (ולא מרצון) יכול להגיד לך שהחוזה שאני נותן לדיירים שלי נגזר ישירות מהחוזה שנתנו לי.

שמו לי סעיף שאפשר לפנות אותי מהבית תוך התראה של 60 יום אז חייב לשים את הסעיף הזה לשוכר אצלי.

בנוסף, אצלי בחוזה השכירות מוצמדת למדד ולכן אין לי ברירה אלה להצמיד את השכירות שאני מבקש למדד (ואני עדין מפסיד יותר כל שנה כי השכירות שלי יותר גבוה ועולה ביותר).

שוק הדיור בארץ דפוק לגמרי אבל כולנו עסוקים בחרא אחר.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם בא לי לעצב את הדירה ולהשקיע בה באופן שתתאים אליי ולרצונות שלי? נגרות, מקלחות, מטבח יפה וכו... בתוך שוכר זה כנראה לא יקרה אף פעם, כאילו תמיד אצטרך לחיות בתצורת "איקאה" כי מי ישקיע בדירה שהיא לא שלו?

למה לא יקרה? תחליף דירה.
לא תצטרך להתעסק עם שיפוצים, קבלנים, שכנים, מעצבים, אדריכלים.
רק לחפש דירה אחרת, עם מטבח יפה, שירותים מקלחת יפים, ולשלם עוד כמה מאות שקלים בחודש.
זה יהיה יותר זול ועם הרבה פחות כאבי ראש.
אם למישהו מפריע שהוא לא בחר את שילוב הקרמיקה אז אין לי עצה טובה, שיקנה דירה.

לגבי ריהוט, בוא נגיד שאם אנחנו מדברים על דירה המידות הרבה פעמים דומות.
הגדלים של סלון די דומים, כנל חדרים. להשקיע בריהוט טוב אפשר גם אם זה לא בית שלך, זה משהו שהולך איתך.
מי שקונה ריהוט באיקאה עושה את זה בעיקר כי הוא מחפש לחסוך.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, motizkn כתב:

שמו לי סעיף שאפשר לפנות אותי מהבית תוך התראה של 60 יום אז חייב לשים את הסעיף הזה לשוכר אצלי.

כלומר, אם המשכיר שלך יפעיל את הסעיף, אתה תפעיל את הסעיף אצל השוכר כדי שאתה תוכל לגור בנכס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא סעיף שאני בונה אליו, הסיכוי שאני יפעיל את הסעיף הזה שואף ל 0.

אבל במקרה חירום אני רוצה להבטיח שהיה לי את הדירה לי ולמשפחה שלי.

ושוב, שוק השכירויות גם ככה משוגע ודירות טובות עפות בימים ספורים.

זה לא שאתה יכול להרשות לעצמך לפספס דירה שמתאימה לך בגלל סעיף כזה או אחר.

יש הרבה פרמטרים והסעיף הזה מבחנתי לא כל כך משמעותי, אבל בשביל להגן על עצמי אני שם את הסעיף בחוזה שכירות שאני דורש מהשוכר שלי.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.6.2024 בשעה 08:43, snoop90 כתב:

הוא סירב לכבד את האופציה

אתה מדבר על אופצייה להארכת חוזה?

לפני 7 שעות, Nemesis כתב:

לא יותר פשוט לא לשכור במקום בו יש סעיף כזה?

לא יודע מה הסטטוס המשפחתי שלך, אבל מה עוזר לך שאתה מפנה את השוכר מדירה שאתה לא רוצה לגור בה?

אתה רק מנחש שהוא לא רוצה לגור בדירה שהוא משכיר.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.6.2024 בשעה 10:01, farkash7 כתב:

למה לא יקרה? תחליף דירה.
לא תצטרך להתעסק עם שיפוצים, קבלנים, שכנים, מעצבים, אדריכלים.
רק לחפש דירה אחרת, עם מטבח יפה, שירותים מקלחת יפים, ולשלם עוד כמה מאות שקלים בחודש.
זה יהיה יותר זול ועם הרבה פחות כאבי ראש.
אם למישהו מפריע שהוא לא בחר את שילוב הקרמיקה אז אין לי עצה טובה, שיקנה דירה.

לגבי ריהוט, בוא נגיד שאם אנחנו מדברים על דירה המידות הרבה פעמים דומות.
הגדלים של סלון די דומים, כנל חדרים. להשקיע בריהוט טוב אפשר גם אם זה לא בית שלך, זה משהו שהולך איתך.
מי שקונה ריהוט באיקאה עושה את זה בעיקר כי הוא מחפש לחסוך.

אתם מדברים כאילו להחליף דירה זה כמו להחליף גרביים, זה באמת כזה קל עבור אנשים לארוז הכל, לעבור למקום אחר, להתמקם בו ואז שוב חוזר חלילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא יקרה?

קרוב משפחה של אשתי גר בדירה שכורה (פנטהאוס באיזה בנין מפונפן במרכז העיר) ושיפץ חצי דירה

רק את המטבח השאיר מעפן כמו שהיה,אבל את החדרים\שירוקלחת\מרפסת עשה ממש יפה.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום בעיה לעצב דירה כרצונך כל עוד זה לא כרוך בבינוי. כלאמר לא החלפת מטבח ולא החלפת ריצוף/קרמיקה/כלים סניטריים. 

אני כמשכיר כיום את דירת אימי, שיפצתי לאחרונה  על חשבוני את חדרי הרחצה על מנת למשוך שוכרים ולהמנע בהמשך מעיסוק מתמשך בתחזוקת בלאי.  את המטבח הישן שניזוק משוכרים קודמים שהיו במשך 5 שנים  נאלצתי להחליף כשבני וכלתי ביקשו לגור בדירה. 

הדיירת הנוכחית עיצבה את הדירה כרצונה, כולל צביעה ,וכמובן הריהוט שלה.  מנסיוני הדל, יש שוכרים שחיים ״עם מה שיש״ ויש שמסדרים דברים לטעמם. 

כשביתי שכרה דירות, בתל אביב, רמת גן/גבעתיים, וירושלים, נתקלנו בנכסים שהתאור הזנחה היה understatemnet עבורם ( התאור שניתן להם היה ״ח׳רדה ג׳ייפת), אבל גם באילו שהיא גרה , קצת צבע ותיקונים קלים הפכו את הדירה לראויה.

עריכה אחרונה על ידי zaf
הגהה

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ezuf כתב:

למה לא יקרה?

קרוב משפחה של אשתי גר בדירה שכורה (פנטהאוס באיזה בנין מפונפן במרכז העיר) ושיפץ חצי דירה

רק את המטבח השאיר מעפן כמו שהיה,אבל את החדרים\שירוקלחת\מרפסת עשה ממש יפה.

זו בדיוק הייתה כוונה שלי, מה שרשמת, השאיר את המטבח מעפן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד חברה. בדרך לפירוק. או הסדר.

https://www.calcalist.co.il/market/article/rktvw4kvc

• בלעדי
חברת הנדל"ן שגייסה 500 מיליון שקל מאנשים פרטיים לא עומדת בתשלומים

קבוצת הנדל"ן היזמי פרסונל מימנה את פעילותה בעזרת הלוואות מלקוחות בריבית גבוהה. בחודשיים האחרונים חלק מתשלומי הריבית פסקו ולקוחות לא הצליחו למשוך כסף. תביעה הוגשה נגד חברה־בת והנאמן.

• מעניין 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...