Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רועי קנה סורנטו [התרשמות: סקודה אוקטביה RS וקיה סורנטו וסובארו אאוטבק וגם מאזדה 6]

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 284
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לדעתי את עניין המולטימדיה ניתן לפתור בכ 2000 ש"ח, ולקבל משהו איכותי של פיוניר בגודל 6.2 אינטש. אם תשקיע 3,000 ש"ח תקבל מסך 7 אינטש. תוכל לקבל פרטים נוספים בפורום אודיו.

לפי הבנתי זה מפריע לך מאוד, ולדעתי כדאי לך לשדרג בשביל שלא תתבאס. זה השקעה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני בכיוון הזה. צריך לראות כמה טוב זה ישתלב עם המערכות האחרות ברכב - קשה לי להאמין שאם הסינים יכולים, פיוניר לא.

עוד כמה מאתמול:

nvpezgw.jpg

r3j3vu0.jpg

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי,רכב נראה נהדר ותתחדש.האם שקלת את סופרב החדשה בגרסת 4X4 שלה? פולי לואדד ומשפחת וואג.נראה לי המשכיות טבעית לבוגרי GTI

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקחת אותה לסיבוב בבית?

כן, שנים מאז שהייתי בדרך הזו (מאז שמכרתי את הKTM ב2007).

הייתי שוקל את הסופרב אם הייתה סטיישן - לא מייבאים. גם לא הייתי קונה בלב שלם מבחינת ירידת ערך.

עוד שתי מילים לגבי הסורנטו בשטח: איכות ההרכבה שלו מעולה. הכל מוברג היטב, אין ציוץ וגם במעבר מכשולים (קלים מאוד) לא שומעים חריקות מהמרכב, עדות לקשיחות מצויינת. מצד שני, המתלים קשים בשטח - מובן לאור יכולות הכביש שלו.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם אין ציוצים בשטח למרות שיש התקנות מקומיות זה כבר טוב.

תתחדש ותהנה מהרכב. לא כל רכב מסוגל לספק תחושה של רוגע ונינוחות בנהיגה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי הרכב נראה ממש טוב, לפחות מבחינת מראה הוא משדר יוקרה ולטעמי בפן הזה לא נופל מהתחרות יקרות בהרבה (אאודי וכו').

הסתגלת כבר למימדי הרכב?

הרכב שלי חונה בחניון תת קרקעי בקומה -4 והרמפות המחברות בין הקומות ממוקמות בזוית של 90 מעלות בלי מרווחי בטיחות מה שמחייב דיוק בגישה אליהן אחרת אתה תגיד את הקיר.

כשעברתי לרכב הנוכחי מהסדרה 3 שהיתה לי הפעולה הפשוטה של יציאה מהחניון הפכה למשך שבוע למורכבת כולל איזה 2 רוורס בכל פניה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עידן. הייתה לי נסיעת מבחן על X3 28i לפני כמה חודשים והסורנטו מרגישה יותר פרימיום בהרבה מובנים - מרחב, כסאות, יחידת כוח (פחות מהירה מהבימר אבל הרבה יותר ״מלכותית״), אפילו עיצוב פנים לדעתי. כמובן שבקרוב תהיה X3 חדשה ובטח הדברים יחזרו לסדרם, אבל היא מסתכלת ליריבות בעיניים ואת חלקן היא לא רואה ממטר.

לוקח לי זמן להתרגל לגודל שלה. לא קשה כלכך לחנות עקב חרטום קצר ופינות יחסית רבועות, אבל בתמרון אכן צריך לקחת קצת ספייס. למרות שבשביל פרופורציות - עם 4.78 אורך, היא למעשה קצרה ממאזדה 6... זה בטח לא נראה - או מרגיש - ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה עידן. הייתה לי נסיעת מבחן על X3 28i לפני כמה חודשים והסורנטו מרגישה יותר פרימיום בהרבה מובנים - מרחב, כסאות, יחידת כוח (פחות מהירה מהבימר אבל הרבה יותר ״מלכותית״), אפילו עיצוב פנים לדעתי.

עניין של טעם אני מניח, אבל אתה לא יכול להשוות את איכות החומרים (ובוודאי לא את הניהוג) בבימרית לסורנטו, עם כל הכבוד לאחרונה.

כשאתה אומר שהיא לא רואה חלק מהמתחרות ממטר על איזה אתה מדבר?

אגב, יצא לי לבלות לא מעט קילומטרים מאחורי ההגה של סנטה פה בזמן האחרון. נראה שאוויס באנגליה מחזיקה כמות גדולה שלהן, וכבר חוויתי שלושה השכרות שלה בחודש האחרון.

דגם סופר מאובזר (כולל מושבי עור עם חימום וקירור ועוד) דיזל ואני חייב לומר שהתרשמתי ממנה מאוד כך שאני בטוח שהסורנטו מצויינת.

מה שכן, כשאני חוזר לסדרה 3 זה עולם אחר לחלוטין מבחינת ניהוג.

הרכבים האלא נועדו לשיוטים רגועים בנוחות רבה (ובקלות רבה עם דגמי הדיזל החזקים) ואת זה הם עושים היטב.

מה שאתה מספר על המערכת מולטימדיה זה פשוט בזיון. המערכת בסנטה פה ששכרתי פשוט מעולה.

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להשוות X3 לסורנטו.

יש לומר שהגרמני לא משעמם אחרי שנה.

הX3 הוא אחד ממובילי הנוסעים המשובחים והנוחים שאני פגשתי וההתנהלות במחיצתו

לא דומה לאף רכב אחר, אפילו לאחיו הגדולים המתנהלים בכבדות.

יש לומר שחסרונות הקיה צצים מהר מאוד אבל דגמיה משתבחים מדגם לדגם.

והקיה החדש ממש מתעלה על קודמו בכל התחומים,אבל עדיין הקוראנים משאירים

את הטוב יותר לדגם הבא וזה מורגש גם בדגם הנוכחי של 2015.

כאילו,כמו חברה ששומרת מעצמה ולא מתמסרת (לא נותנת)...בכלל אני אומר לה כל יום

"כפרה,זה לא מתבזבז"...."אז יאללה".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אלכס! אז אתם מבינים על מה אני מדבר עם המצלמה...

לגבי הX3, אני לא ממש משווה ביניהן, אבל אולי אני קצת כן משווה ביניהן. בצורה שהבימר נמכרת - גם הגרסה היקרה ומאובזרת יותר, ב380K ש"ח - היא לא מרגישה יוצאת דופן בכלל:

* הכסאות עלובים - הכי זולים שב.מ.וו מציעה, אין להם תמיכת צד כמעט בכלל והריפוד דמוי עור מזעזע. המושבים והריפוד של הקיה הרבה יותר נוחים, תומכים, איכותיים ומושקעים.

* האלקטרוניקה - זה כמובן יתרון גדול של הגרמניות, ומקבלים את זה במשהו כמו Q7. בבימר? לא זכור לי שיש משהו (בקרת שיוט אדפטיבית? מסך נורמלי במקום ה6.5" הבסיסי? מתלים אדפטיביים? כלום). למעשה, אתה צריך את החבילה היקרה בשביל לקבל קסנון.

ברור שבקיה המצב עם ההתקנות המקומיות הוא קטסטרופה אבל לפחות בעלות סבירה אפשר להחליף לכל Double DIN.

* המנוע: מצויין בבימר, אין ספק. אבל זו לא הוט האצ', והאופי של יחידת הכוח של הקיה הרבה יותר מוצלח לדעתי. דיזל עם אינסוף מומנט וגיר שישה הילוכים עם תכנות סופר מדוייק - נהניתי הרבה יותר מאשר ב28i. אגב, אין סיכוי שה28i באמת עושה מאה ב6.5, אלא אם ב.מ.וו מצהירים על ההספק כלפי מטה בכוונה. 1810 ק"ג על 245 כ"ס לא עושים אפס למאה ב6.5, ואפילו אם כן זה טריק של יציאה מהמקום עם ההנעה הכפולה ולא משהו שנתמך על ידי תאוצות ביניים. היא חזקה, יותר חזקה מהסורנטו כמובן, אבל לא מספיק חזקה בשביל שזה יהיה פיצ'ר, וכאמור אני מעדיף את האופי של הדיזל בסורנטו בסל"ד נמוך. זה פשוט קטר. ההבדלים בנתוני הספק\משקל לא גדולים - הקיה יותר כבדה ב70 ק"ג ויותר חלשה ב45 כ"ס, אבל עם 10 קג"מ יותר מומנט.

לגבי הגיר בבימר, אז נכון שהוא מצויין, אבל אני מעדיף גיר שלא יחליף הילוכים בתזזיתיות בכל נגיעה בגז כמו של8 הילוכים יש נטיה לעשות, ובX3 שמיובאת לא השכילו לספק פדלים מאחורי ההגה אז גם אם רצית לעבור לתפעול ידני ובאמת להשתמש ביחידת הכוח, שכח מזה. בסופו של דבר, השילוב מנוע\גיר בקיה לגמרי עושה לי את זה (הצבעתי בכיס כאן) - הגיר יודע להחזיק הילוכים כשצריך, להוריד כשצריך והוא פשוט לא שם רוב הזמן, זה רק אתה והמומנט.

* הגה - אני נותן כאן עדיפות גדולה לבימר, אבל התרגלתי לזה שבקיה והוא בסדר. שלדה - הבימר דווקא הרגישה לי יותר רוכנת מהסורנטו. לא הרגשתי שם בשורה. אולי כי אז בחנתי אותה גב אל גב עם הGTI ועכשיו אני מסתכל בצורה יותר אובייקטיבית, אבל זה לא אוטו שהייתי לוקח לכביש מפותל בשביל לנהוג. בשביל לקבל דאחקות במחלפים וצמתים, השלדה של הקיה, ביחד עם המימדים שלה מאוד קואופרטיביים וזה מגניב.

* מימדים: יש לזה השפעה גדולה מאוד על כמה פרימיום האוטו מרגיש בסופו של דבר, וכאן הקיה מנצחת כמובן.

* עידון וNVH - דומה מאוד בשתיהן. עוד לא שמעתי קרקוש אחד בקיה למרות נסיעה בשטח ולמרות נהיגה חזקה בכביש. האוטו יצוק מגרניט, והשיוט שלה שקט להחריד.

* בלמים - לא בדקתי יכולת קצה באף אחת מהן, מבחינת רגש שתיהן לא משהו (הדוושה בב.מ.וו ארוכה וספוגית מדי, זו בקיה לא עקבית).

בב.מ.וו הייתה לי הרגשה שאני משלם על סמל, חד וחלק. יש כמה דברים טובים, אבל לא מספיק. באותו מחיר הייתי יכול לטעון שיש כאן שתי מכוניות עם הרבה חפיפה, אחת קצת יותר משפחתית ומפנקת והשניה קצת יותר חדה, אבל זה לא אותו מחיר, זה 110K הפרש.

זה לא רק שאני טוען שהקיה יותר טובה ביחס למחיר, אני טוען שהקיה יותר טובה מהX3 הבכירה כפי שהיא נמכרת בארץ - נקודה. לעומת הX3 הבסיסית (שעדיין עולה 320K) זה כמובן נוקאאוט.

לפני שמישהו רץ להאשים אותי בפאנבוייזם קיצוני, קחו נסיעה על הסורנטו דיזל (יש אחת להדגמה בסניף המרכזי) ותגידו לי כמה שאני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי רועי, עם כל הכבוד ויש. ההשוואה עם הב.מ.וו היא בדיעבד או שהייתה השוואה כזו בשלב קבלת ההחלטות?

זו בהחלט השוואה מעניינת, אבל אני זוכר שהתחלת בחיפוש בטווח מחיר שהוא מחצית מהבימר, והשוואות שנעשות לאחר קבלת החלטה לעולם יהיו נגועות ולו במעט צליל של הצדקה.

בתחילת החיפוש חיפשת מכונות נהיגה הוט-האצ', RS, S_MAX ואפילו לפי מה שאתה בחרת לציין (ביצועים/הגה) ברור שהב.מ.וו הייתה נותנת מענה טוב יותר מהסורנטו. כעת לקחת את ההשוואה ונתת משקל אחר להעדפות בשונה ממה שהתחלת. זה בהחלט הגיוני שיהיו רוכשים שכך יסתכלו על הדברים. זה בהחלט לגיטימי לגלות עולם חדש של הנאות אבל יש פה קצת עיוות בדרך המדידה שהתחלת איתה.

בכל מקרה, נראה שאתה נהנה ושהסורנטו עשויה היטב ומרשימה לכשעצמה ובתאכל'ס זה הכי חשוב - שאתה מרגיש שיצאת מהקופסה שהיית בה וזכית בחוויה חדשה ומוצלחת.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול בכלל להשוות בן הסורנטו לX,אן לי דרך להמחיש את שקט הנסיעה שבבימר

לעומת הסורנטו,גם היא שקטה אבל הX... הרבה יותר.

אן לי דרך להשוות היגוי בסורנטו לX...הX הרבה יותר ומשלבים לספורט הוא מתקשח

בדיוק כמו שצריך שלא לדבר על החדות של הX לעומת...הבימר הרבה יותר.

לא נמצא עדיין גיר פלנטארי כמו בבימר והעברת הילוכים הידנית במצב ספורט ולמעט

ה DSG6 ,לא יודע מי יותר בכלל...גם פה הבימר לוקחת.

שילדה,אן מה להשוות בכלל,לא בר השוואה...X לוקחת.

נסיעה והתנהלות,מלכת מחשבת של עבודת מתלים,שקט ונסיעה חלקה ,שינויי כיוון

מדהימים...בכלל לא בר השוואה. הבימר ממש לא מרגישה כמו גוליית הכבד והמסורבל.

לא משווה בכלל. בX אתה נוהג כמו ברכב נוסעים יותר ולא בג'יפון.

נכנס לכל חנייה ,לא גדול מדיי אבל גם לא קטן.

הפנים שלו מושלם בשבילי,הכיסאות רכים ויש מרווח להכל,עיצוב הפנים בעיני וארגונומית

לא דומה לסורנטו (למרות שבדגם החדש יש שיפור תהומי בסורנטו) .

קיצר ,בכל סוגי ההתנהלות גם בנסיעה ספורטיבית גם בנסיעה רגועה,גם במהירה ,גם לאילת

וגם לסופר מרקט...הבימר לוקחת ובהפרש ניכר,אבל זכותך רועי להצדיק את קנייתך בכל דרך

אבל אן השוואה בכלל,אצלי אגב בדגם החלש הוא עושה 8.5 8.7 שניות למאה.

הנסיעה במהירות גבוהה וההתנהלות של הבמוו הרבה יותר,הרבה.

את הסורנטו החזקתי שנתיים שלמות 2013 יש לציין,הרכב התנהל טוב ורגוע (משרה רוגע הסורנטו)

החלפתי ,למרות שהיה בעיקר מנייד את אישתי וגם אני חשבתי שהוא בול בשבילי,כן.

אבל ההתנהלות שלו שעממה אותי מאוד (מצעמם היה לי) ההיגו הכבד הגמלוני והאיטי,הכניסה לסיבוב

הכבדה בהתנהלות נותנת הרגשה ש... נו טוב נכנס לסיבוב, חייבים? רעשי רוח והתאמצות המנוע להסיע.

כן זה לא הדיזל הכוחני, המשקל הגבוה והגיר הקצר בהילוכים 1 2 ו3...הפך את הרכב לעסוק מידי,רועש

ונסיעתו נהייתה מטרידה וההתנהלות נפגמה בעיר או עד 70-80 קמ''ש. רוב הזמן אני מתנהל בעיר

ומהירות ממוצעת במחשב בבימר היא 48 קמ"ש וזה הפריע לי. דיזל אני לא קונה ולא משווה ,בעניי לא בר

השוואה. בX ההתנהלות בעיר ,נעימה שקטה ומתנהלת מצויין ובכלל בכל קטעי נסיעה/נהיגה והמצויינות

לעומת הקיה מורגשת אחרי 5 דקות נהיגה ונסיעה.

מערכת הסאונד נהדרתוגם נשמעת מצוין וה IDRIVE הקל לשיטוט בן התפריטים והמעבר קל ומהיר

וגם בהגה קיים ואפשר להכנס לכל מצב ברכב כמעט.

לא הגעתי ולא ארשום על ההתנהלות בפנים הרכב

והעיצוב שלו,פעם אחרת הערוך השוואה ואצלם. הסורנטו החדש בדגם הבכיר עולה על קודמו וניכר בקיה

שלמדו הייטב וכן יש שיפור ברמת השקט וההתנהלות,אבל השוואה בעיני אינה אפילו מתקרבת לא בנסיעה

מחוץ ובתוך העיר,לא בנסיעה לאט ולא מהר.

אני כן יודע להעריך ארגון ארגונומטרי פנימי והגה מתכוונן בבמוו,הרי קיה כן למדה ולומדת מהגרמנים את

כל נושאי הרכב,אבל עדיין הקיה בסורנטו ובמחיר שלה ב280 אלף היא צריכה לתת יותר ורק מי שמתנהל

יום יום ברכבים כמו האודי,מרצדס,במוו,וולו יוכל להעריך ולהשוות לקיה.

מי שמורגל ירגיש מיד בהבדל...אבל מיד(מאוד מהר ירגיש בהבדל)וזו הכוונה שלי לחפירה האחרונה.

זו בדיוק המילה...מיד!

זה כמו להשוות בין הגולף להאודי...ההתנהלות דומה וההרגשה אותו דבר בנסיעה,אך איכות החומרים והארגון

הפנימי שונה בעיצובו ובמגע שלו.

פה לא ,אתה ישר מרגיש בהבדל ומהר.

חכו בעוד שנה או חצי מזה ונראה את התנהלות עם הקיה,כי לא רושמים השוואות אחרי שבוע ובטח לא אחת מול

השנייה כשהשנייה לא נמדדת במקביל או מיד אחרי.

הקיה רכב מצויין,אבל אותי הוא שיעמם,משהו הציק לי(אין לי מושג מה).

לפני הקיה היתה לי יונדאי סנטה פה 2007 מאובזרת עד הראש וההתנהלות בה היתה כיפית ולא משעממת כמו

בסורנטו 2013,אין לי דרך להסביר זאת,אך ולמה,הקיה היום הרבה יותר טובה מהסורנטו 2007 הקודמת ובטח

יותר טובה מהסנטה פה הקודמת,אבל אותי היא משעממת פחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2165 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...