Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רועי קנה סורנטו [התרשמות: סקודה אוקטביה RS וקיה סורנטו וסובארו אאוטבק וגם מאזדה 6]

roee
שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי הגיר של הבימר,יש 3 מצבי נסיעה...

1) רגילה שמעלה במהירות הילוכים ובקלות הרכב עושה 460 קמ למיכל בנסיעה פקוקה ועירונית,

הגיר מעלה במהרה וההיגוי הופף לרך מאוד.

2) מצב ספורט,הכל מתנהל אחרת ולפקודת רגלך הימנית,לא פחות ממעולה. המוצלח מכל העולמות

שמעביר הילוכים בקצה וגם שומר על ההילוך אם מזהה נהיגה אגרסיבית יותר...תצרוכת הדלק

משתנה פלאים ומיכל של 55 ליטר עושה 1 ליטר ל7.2 ק''מ בעיר 380-400 בממוצע בעיר בנסיעה

יום יומית פקוקה מאוד.

3) היא העברת הילוכים ידנית נהדרת ומבצעת בהתאם.

מושבים הבימר ללא תמיכה צידית,אבל בהתנהלות שמצופה מרכב שכזה לא הרגשתי צורך בתמיכה

ספורטיבית והמושב רך ונעים למגע,גם בעור הסינטטי ולא צריך להוסיף כלום על הרכבה ואיכות החומרים.

המנוע מתנהג ומושך יפה ב 184 סוסיו ומתנהל בדומה לקונצרן VAG...חזק מהיר יעיל וחסכוני כשנסיעות

ארוכות 680 650 קמ למיכל ,כך שגם בסעיף הבנזין והחיסכון הוא מנצח אטמוספרי בקלות רכבים במישקלו

ובגודלו.

הרכב עושה בקלות 7 שניות למאה ברכב אם ה245 כס ה 28XDRIVE ...אני נוהג בבמוו X1 אם מנוע זהה

שעושה 6 ש למאה ,אבל לא משווה בינהם אבל ההבדל הוא לא פחות ממהותי ומורגש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 284
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

באותו עניין, אתמול בבוקר החזרתי סנטה פה מאובזרת עד מעל הראש (כפי שכבר ציינתי בפוסט הקודם) כי באירופה רכב שכור לא אומר רכב ערום, באמת מצויינת - מנוע דיזל בשרני כמו שאני אוהב, נוחה מאוד לשיוט ומרווחת.

טסתי לאירלנד לפגישה וחזרתי כמה שעות מאוחר יותר, והפעם לאודי A5 שכורה.

עכשיו, ידוע לכולם שהיא לא מהנה לנהיגה כמו סדרה 3 לדוגמא, ויש לי המון נסיון איתה מהשכרות קודמות וכמעט ביקשתי שימצאו לי משהו אחר, אבל לקחתי אותה בכל זאת.

2.0 דיזל (לא יודע כמה כ״ס כי יש מספר דגמים שונים עם הספקים שונים) ופשוט התענגתי.

הרגשתי שאני נוהג שוב כשנסעתי בכביש מפותל יחסית שיום קודם נסעתי בו עם הסנטה פה.

רועי, הבחירה שלך מצויינת (המלצתי לאחי על אחת לא מזמן כי הוא מחפש משהו כזה) ונשמע שהיא מתאימה יופי לדרישות שלך.

אבל צר לי, מכונת נהיגה היא לא.

אגב, ראיתי שכתבת שגודל = פרמיום או שאני הוזה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוברט, אתה משווה בין ג'יפ לפרייבט דרך קריטריונים של נהיגה ספורטיבית - זה לא ממש סביר. כשאני ניסיתי למצוא משהו שעונה על הצרכים המשפחתיים וגם על אלו הספורטיביים, בעיקר התאכזבתי, אז החלטתי ללכת לכיוון המשפחתי ועל הדרך גם קיבלתי משהו שמאוד מהנה לנהוג בו, פשוט לא בצורה ספורטיבית. זו הנאה אחרת מנהיגה. קח בחשבון שיש אנשים שחולמים להיות נהג קטר, אז בטוח שיהיה מישהו שיהנה מהנהיגה בבהמות האלו ;)

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי רועי, עם כל הכבוד ויש. ההשוואה עם הב.מ.וו היא בדיעבד או שהייתה השוואה כזו בשלב קבלת ההחלטות?

זו בהחלט השוואה מעניינת, אבל אני זוכר שהתחלת בחיפוש בטווח מחיר שהוא מחצית מהבימר, והשוואות שנעשות לאחר קבלת החלטה לעולם יהיו נגועות ולו במעט צליל של הצדקה.

בתחילת החיפוש חיפשת מכונות נהיגה הוט-האצ', RS, S_MAX ואפילו לפי מה שאתה בחרת לציין (ביצועים/הגה) ברור שהב.מ.וו הייתה נותנת מענה טוב יותר מהסורנטו. כעת לקחת את ההשוואה ונתת משקל אחר להעדפות בשונה ממה שהתחלת. זה בהחלט הגיוני שיהיו רוכשים שכך יסתכלו על הדברים. זה בהחלט לגיטימי לגלות עולם חדש של הנאות אבל יש פה קצת עיוות בדרך המדידה שהתחלת איתה.

בכל מקרה, נראה שאתה נהנה ושהסורנטו עשויה היטב ומרשימה לכשעצמה ובתאכל'ס זה הכי חשוב - שאתה מרגיש שיצאת מהקופסה שהיית בה וזכית בחוויה חדשה ומוצלחת.

שי, הסעיפים שכתבתי עומדים בזכות עצמם, בלי קשר לתהליך החיפוש שלי. אין כאן שום הצדקה שבדיעבד, ההצדקה נעשתה בזמן הקניה לייב בת'רד הזה. העובדה היא שאני הלכתי לבחון את הX3 (חשבתי לקנות את רכב ההדגמה xDrive28i), ולא הרגשתי שאני מקבל מענה לצד הספורטיבי (גמלוני מדי) ולא לצד המשפחתי (קטן מדי). אם הייתי מרגיש שזה סוגר לי את פינת מוביל המשפחות המהנה וחוסך ממני רכב ספורטיבי שני בעתיד, אולי הייתי עושה את זה (במחיר שדובר, כאמור, על רכב ההדגמה).

זה שהX3 טובה בסעיפים האלו, לא אומר שהיא טובה מספיק בסעיפים האלו, ובסוף הייתי מקבל משהו שהוא לא לכאן ולא לשם ואת תא הנוסעים לא ממש אהבתי - ועוד היה עולה לי יותר. כשנסעתי בסורנטו הרגשתי "הנה נפתרו הבעיות שלי", ושמתי הזמנה יום אחר כך, למרות שאליה כבר הגעתי עם ההבנה שאין משהו שיענה לי על כל הצרכים.

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוברט, אתה משווה בין ג'יפ לפרייבט דרך קריטריונים של נהיגה ספורטיבית - זה לא ממש סביר. כשאני ניסיתי למצוא משהו שעונה על הצרכים המשפחתיים וגם על אלו הספורטיביים, בעיקר התאכזבתי, אז החלטתי ללכת לכיוון המשפחתי ועל הדרך גם קיבלתי משהו שמאוד מהנה לנהוג בו, פשוט לא בצורה ספורטיבית.

מקבל :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסטים האחרונים קצת מוזרים לי. אולי נמתין שרוני יגיע וימסור את דעתו אם זה באמת עדיף על X...

בכל מקרה, נראה לי כמו over האלהה, אולי הצטדקות. EMBRACE את הצורך במשפחתיות ושאתה יכול להרשות לעצמך רכב שגם זז מהר יחסית :-)

גם אני אוהב את ה- XV 2.0 שלי. הוא לא X1/3 אבל...

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונתי לעייף אנשים,זו לא המטרה.

שני הרכבים שונים וסגמנט אחר ואם משווים ההבדלים הם גדולים עד גדולים מאוד.

גם בנוסף הX בעל 5 מקומות מרווח מאוד והקיה 7 מקומות שכאשר המושב השלישי פתוח אן

מקום לכלום.

יש עוד נקודות השוואה לרשום בין הרכבים ,אבל לא רוצה להלאות ולהיות דביק וחופר...פשוט

לא עומדות אחת מול השנייה ולא,הקיה לא יכולה להסתכל בלבן בעינים,גם אם מתעקשים

להשוות בין שניהם.

סורי זו דעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפוסטים האחרונים קצת מוזרים לי. אולי נמתין שרוני יגיע וימסור את דעתו אם זה באמת עדיף על X...

בכל מקרה, נראה לי כמו over האלהה, אולי הצטדקות. EMBRACE את הצורך במשפחתיות ושאתה יכול להרשות לעצמך רכב שגם זז מהר יחסית :-)

גם אני אוהב את ה- XV 2.0 שלי. הוא לא X1/3 אבל...

זה מוזר לך כי אתה אחד ששופט מכוניות לפי סמל - אני נהגתי על שתיהן. הב.מ.וו מציעה יכולות דינמיות עדיפות אבל לא מספיק עדיפות בשביל להשפט כמכונית ספורטיבית ובהיבטים האחרים אני מעדיף את הסורנטו.

כמובן שכשאני אומר שאחת טובה מהשניה, אני מתכוון לזה בפרספקטיבה אישית ולא אובייקטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוברט, אתה משווה בין ג'יפ לפרייבט דרך קריטריונים של נהיגה ספורטיבית - זה לא ממש סביר. כשאני ניסיתי למצוא משהו שעונה על הצרכים המשפחתיים וגם על אלו הספורטיביים, בעיקר התאכזבתי, אז החלטתי ללכת לכיוון המשפחתי ועל הדרך גם קיבלתי משהו שמאוד מהנה לנהוג בו, פשוט לא בצורה ספורטיבית. זו הנאה אחרת מנהיגה. קח בחשבון שיש אנשים שחולמים להיות נהג קטר, אז בטוח שיהיה מישהו שיהנה מהנהיגה בבהמות האלו ;)

מבין אותך, זוויות גלגול גדולות, לחשוב שיש לך רכב שמגרד 2 טון ובגודל של בניין קטן והוא אשכרה זז יפה זה ממש מצחיק וכיפי. פשוט לא כיף מהסוג שהיית מקבל ב205GTI.

לא התכוונתי לעייף אנשים,זו לא המטרה.

שני הרכבים שונים וסגמנט אחר ואם משווים ההבדלים הם גדולים עד גדולים מאוד.

גם בנוסף הX בעל 5 מקומות מרווח מאוד והקיה 7 מקומות שכאשר המושב השלישי פתוח אן

מקום לכלום.

יש עוד נקודות השוואה לרשום בין הרכבים ,אבל לא רוצה להלאות ולהיות דביק וחופר...פשוט

לא עומדות אחת מול השנייה ולא,הקיה לא יכולה להסתכל בלבן בעינים,גם אם מתעקשים

להשוות בין שניהם.

סורי זו דעתי.

ייתכן ככה (אין לי מושג. לא נהגתי, ואפילו לא הייתי וסע, לא באחת ולא בשנייה ולכן אמנע מלהגיד את דעתי ורק אקבל את מה שאתה ורועי כותבים כאמת מוחלטת) אבל אתה מתעקש להשוות בין שני רכבים שונים. ההבדל בין סורנטו לX3 עומדים על 50 אלף שקל (לא מעט כסף) בין גרסת דיזל בכירה ומאוד מאובזרת לעומת רכב בנזין דיי בסיסי.

השוואה נכונה יותר זה בין שני רכבי בסיס רק ששם ההפרש כבר עומד על מעל 100 אלף שקל. וזה חתיכת סכום. אם אתה מוסיף סכום כזה כדי להשוות בין שתיהן אז תוסיף, למען ההגינות, את הסכום הזה כאשר הX3 הוא הבסיסי. רכבים במעל 420 אלף יהיו יותר טובים ממנה בלא מעט תחומים אבל הרי, זו לא תיהיה השוואה הוגנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לעשות, בימר נהנת מסמל שאנשים מסויימים מרגישים צורך עז להצמד אליו. זה שווה להם הרבה כסף. קיה גם עם עוד 50 סוסים ו 10 קג"מ לא תשנה את זה. פה אפקט הרושם משחק תפקיד. השוואה שמתעלמת מזה, לוקה. קיה עדיין רחוקה בעניין הזה משלושת הגרמניות ואפילו מאלפא, חברות שזוכות לפרמיה על הסמל.

בגלל זה, בהגדרה היא נותנת תמורה גבוהה כל עוד מתעלמים מעניין התדמית.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מוזר לך כי אתה אחד ששופט מכוניות לפי סמל

לא נסחפת בכלל. את זה אתה אומר למי שבחר סובארו? חביבי החמצן העודף ברכב המרווח שלך (שהוא גדול ולכן יוקרתי לפי מה שכתבת...) העביר אותך על דעתך :-)

תמורה נמדדת לפי כל מיני מדדים, למשל מחיר. יוקרה נמדדת במדדים אחרים, היה על זה דיון לא מזמן.

אבל יאללה - יש לך את הרכב הכי גדול הכי דינמי והכי מהיר. וגם הכי יוקרתי, נראה שזה חשוב לך אם אתה משווה אותו לבמוו, אתה כנראה בין הבודדים.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מוזרה לי ההשוואה לX3. אלה רכבים שונים לחלוטין.

זה כמו להשוות לקסוס IS היברידית ואינפיניטי Q50 היברידית. אומנם שתיהן היברידיות אבל אחת אוכלת עשב והשניה טיל בליסטי מונחה. אותו דבר גם פה.

מה שמשותף לשתיהן זה מרכב 4X4. פה זה נגמר.

סורנטו באמת בנויה היטב בלי להתבייש ונותנת הרגשה של מוביל משפחה סולידי שיודע לנפק קצב. ידידנו בגירה לא האמין לי כשאמרתי שעם סורנטו אני יכול לשבת על זנב לפיאט קופה בת 20. אולי לרועי הוא יאמין. אומנם הטורבו של הדיזל הוא טורבו של פעם עם השהיה בטורים נמוכים, אבל זה קטר שלא יאומן שזה כולה 2.2.

כמו כן הוא מאפשר שימוש מעבר למוביל משפחתי של טיולי טבע. כמה X3,4,5 אתם רואים ביער בן שמן? פעם אחת בשביל הקטע נסענו בשבת לפארק קנדה עם אינפיניטי שנועלת גלגלי "20. זה היה טיול רגלי אחרי שנגמר האספלט כי אתה לא באמת יכול לנסוע על שבילים עם גלגלים כאלה. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בבימר עם וצמיגי ראנפלט שעולים 2000 שקל ליחידה. עם הסורנטו אני אכנס פנימה בלי לחשוב.

X3 זה רכב לעיר, אבל עם סורנטו זה בהחלט אפשרי וזה הבונוס הנוסף שלה.

יש אנשים שחשוב להם הסמל. גם אני באיזשהו מקום כזה. אבל מהר מאוד מתרגלים לסמל על ההגה ולא רואים אותו. אבל את המגרעות של האוטו מרגישים.

כחבילה לדעתי הסורנטו הוא רכב מעולה ואין רכב 4X4 עד 400K עם VFM כזה. אם אין צורך בשטח טכני, אתה לא באמת צריך לנדקרוזר והוא פחות נעים בכביש בזכות שלדת סולם. גם העיצוב שלו לא לטעמי.

HAVING SAID THAT, אני אישית מעדיף את אחותה מבית יונדאי, למרות שאני עושה לפחות 18 אלף בשנה על סורנטו.

עריכה אחרונה על ידי Ahbarony
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

שנה ושלושה חודשים עברה עם הסורנטו. טיפול 30,000 בוצע היום במרכזי, 2500 ש"ח (הוחלפו ארבע רפידות). צריכה ממוצעת לפי המחשב - 9.8 ק"מ\ליטר ביומית הרצליה-חולון + יציאות מגוש דן פעמיים-שלוש בשבוע. בערך 10.5 ק"מ\ליטר בנהיגה נמרצת לצפון (140-150 על שש, קצת פחות אח"כ). הדיזלים האלו, לא כזה משנה איך נוהגים בהם, הצריכה תמיד די דומה.

תקלות - אין.

תלונות - אין. טוב, המולטימדיה בהתקנת יבואן היא זבל. עם מולטימדיה מקורית האוטו בטוח מרגיש יותר קלאסה.

דברים טובים להגיד: המנוע\גיר מעולים, השלדה קואופרטיבית מאוד (בשביל משהו בגודל והמשקל הזה, MIND. לא רופס, אבל גם לא מכוייל לנוקשות). אין כמעט תת היגוי בהאצה בגלל ההנעה הכפולה, יש זנב שמח מאוד תחת בלימה והעברות משקל. אפשר בפרובוקציות (לא היסטריות) להגיע גם לסחיפות של ארבעה גלגלים תחת כוח בפניות איטיות ושחוקות. כמובן שאני לא מדבר על מכונית ספורט אלא על שעשוע סלקטיבי על אספלט דפוק. בכבישי נהיגה אתה צריך לזרום עם האוטו הזה, לא לחפש בלאגן, והוא יהיה אפילו מהנה, כל אתה לא מהלך על המגבלות כאמור.

בתנועה צפופה המאסה מורגשת וצריך לתכנן כל מהלך הרבה מראש. אתה לא מזגזג עם דבר כזה, אלא בוחר נתיב בקפידה. יש מספיק כוח להשתחל לאן שאתה רוצה.

יציאה מהמקום עד 30-40 קמ"ש שתבייש מכוניות ספורט (הנעה כפולה ו45 קג"מ מומנט) ומאוד מועילה בתנועה עירונית. אין רמזור שתפסיד בו. כמובן שאח"כ, כשהמהירות עולה, זה נרגע, אבל האוטו עדיין מרגיש מאוד effortless גם במהירות גבוהה בגלל זמינות הכוח הנהדרת שלו. אין הרבה השהיית טורבו, ממש מינימלית. פשוט תלחץ וכל המאסה הזו מאיצה בדרך קסם.

איכות החיים מבחינת המשפחה היא ברמת סלון משני (כשגרנו בבית יותר קטן זה היה הסלון הראשי שלנו). כולם מרוצים עד גג השמש. שקט, מרווח, נוח, בטיחותי ולכלב יש מזגן מאחורה.

בקיצור, האוטו הזה פשוט פצצה ומאוד מזמין טיולים ונסיעות סרק. כיף לחזור אליו מחו"ל, לא משנה איזו מכונית קיבלתי שם.

אני לא יודע אם אני נהיה FANBOY של המכוניות שלי תוך כדי בעלות, או שאני פשוט בוחר אותן ממש-ממש טוב מלכתחילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

רועי שלום,

אני קורא קצת חומרי רקע על סורנטו ואשמח לקרוא אם יש עדכון שנתיים /טיפול 60 אלף (עדכון מולטימדיה?), תקלות, שאלות, תלונות, מענות וכו', וכד', וכיוצ"ב

תודה

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור, האוטו הזה פשוט פצצה ומאוד מזמין טיולים ונסיעות סרק. כיף לחזור אליו מחו"ל, לא משנה איזו מכונית קיבלתי שם.

.

תחליף חברת השכרה... [emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...