Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא רומיאו ג'וליה השקה מלאה, ז'נבה 01/03/16

beamvelavan
שימו לב! השרשור הזה בן 2931 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה מילים על עיצוב - וברשותכם בואו נניח בצד לרגע את הסוגיה טעונת האמוציות שנקראת 'אלפא'.

רכבי הקודם היה לקסוס IS מהדור שהוחלף, זו הייתה לטעמי מכונית יפה עם פרופורציות נכונות, קווים עדינים ואלגנטיים שנשארו 'נכונים' בעיני במשך שמונה וחצי שנים שהחזקתי ברכב.

כשהגיע הדור החדש אל השוק מצאתי רכב עם שלדה טובה משלי, יחידת הנעה היברידית שבעבורי הייתה בלתי ניתנת לעיכול ועיצוב חיצוני ששרט לי את העין.

מכל זווית שהתבוננתי ברכב הוא נראה לי מעוצב בכבדות, כמו אישה שמרוב מייק-אפ כבר לא רואים את הדמות שמאחורי האיפור.

בעבורי לפחות העיצוב הזה הוא 'דיל ברייקר' גם אם אפשר היה להתגבר על מכשלת ההנעה ולהביא רכב עם מנוע קונבנציונאלי.

נחזור אל האלפא, הסיבה שגרמה להנהלת החברה ללכת על בטוח ברורה לי לגמרי, במכונית שאמורה להיות 'לחם וחמאה' לא לוקחים סיכונים עיצוביים מיותרים.

מאידך, ההליכה היא על שביל זהב צר כי עיצוב אנמי שלא מעורר את בלוטות החשק - במיוחד ברכב כזה - דינו גם להיכשל.

זו הנקודה שלטעמי מהווה את מקור האכזבה העיקרי מהרכב - אין בו שום דבר מיוחד ומעורר, עוד מאותו הדבר. כשזה קורה אחרי מסע יח"צ ציבור כזה זה אפילו פתטי.

אין בעיצוב הרכב שום אלמנט שגורם לי לקום בבוקר בהרגשה ש"כזה אני רוצה בחניה".

לגבי שפת העיצוב החדשה של לקסוס - מסכים לגמרי, אבל יש להם אומץ ללכת נגד הטעם של לקוחות הקבועים של המותג. לאלפא גם את האומץ אין. שני קונצרנים כושלים ביחד לא יכולים ליצור משהו שיכבוש את השוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מנחש שיש סיבות אחרות:

1. זמן תכנון קצר. לא מעט מכוניות מבריקות עוצבו ותוכננו במגבלת זמן לוחצת.

2. התבססות על פלטפורמה קיימת מגבילה. יוצרת מגבלות מכניות, לאו דווקא עיצוביות.

3. עם סגירת מרכז העיצוב של אלפא רומיאו לפני מספר שנים, נשארה רק מחלקת העיצוב התאגידית של הקונצרן. שעושה יופי של עבודה על דגמי מאזרטי הנוכחיים.

מהחסרונות של לייצר משהו חדש מהר, אבל בלי דף שרטוט נקי מחד, ובלי התבססות על מיומנות קיימת בחברה, מאידך.

אבל...

אם זו אכן בייבי מזארטי, אולי היא עוד תוכיח את עצמה על הכביש.

ובסה"כ, נראית לא רע.

זו לא מרצדס, שמפציצה עם עיצובי הקופה שלה... יותר מזראטי ועיצוביה השמרניים, אבל היי!

אלפא עם הנעה אחורית.

בואו לא נהייה חמדנים...

חמדנים? זו אלפא רומאו,לא יונדאי. עם עבר מפואר וכל כך הרבה הייפ סביב ההשקה הזו(השקה? לידה מחדש) ניתן היה לצפות למשהו מעניין ומענג יותר, עיצובית.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בכלל בעיצוב פנימי שלהם? חבל שהם לא פנו לחברות המעצבות שעבדו איתן בעבר (אם יש כאלו שלא נסגרו עדיין).

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל מליני העיצוב, אני מעריך שרק צריך זמן לעכל אותו, כי על פניו הוא בוגד תפיסתית בערכי העיצוב המסורתיים של המותג (כמו במקרה של המיאטה החדשה).

אני מאמין שיהיה בסדר.

עריכה אחרונה על ידי Fkl0ster
:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעכל עיצוב.

"תראי, את בטח מאוד יפה, אני רק צריך לעכל את היופי שלך"

זה נכון, נראה אותה בעוד קצת תמונות, סרטונים ותערוכות ונתרגל לעיצוב.

אבל הוא לא מדהים. בכלל לא.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה דווקא ניחוש מושכל. wishful thinking זה להגיד 210 כמו 159 קלאסיקו או 200 כמו S60 T5 בסיסית.

ונאמר אמן.

אני לא אתאכזב הרבה אם גם המושכל שלך יתברר כנכון. זה עדיין מחיר שבו כנראה נוכל לראות כמה וכמה כאלו בכביש. זה אפילו יהפוך אותן לרלוונטיות כיד 2. אבל היי, למה להיכנס לספוקלציות, נחכה שתגיע.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימן ההכר של אלפא ב-20-30 שנה האחרונות היה בעיקר העיצוב. אין שום מכונית שלהם ב-30 שנה האחרונות שובילה את הקטגוריה שלה במשהו.

ככאלה שהעיצוב של המכונית עומד בראש סדר העדיפויות שלהם, העיצוב הזה דיי מאכזב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעכל עיצוב.

"תראי, את בטח מאוד יפה, אני רק צריך לעכל את היופי שלך"

זה נכון, נראה אותה בעוד קצת תמונות, סרטונים ותערוכות ונתרגל לעיצוב.

אבל הוא לא מדהים. בכלל לא.

צודק. זה או שכן או שלא (לפחות לגבי תחושה ראשונית ל"אומדן" עבור יופי של משהו).

זה שמתרגלים - זה בסדר אבל זה לא יעשה אותה יותר יפה.

מדובר בכלל בעיצוב פנימי שלהם? חבל שהם לא פנו לחברות המעצבות שעבדו איתן בעבר (אם יש כאלו שלא נסגרו עדיין).

...התכוונת שאולי המעצבים כבר נפטרו :?

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות ככל הנראה של עיצוב הפנים:

Alfa-2.jpgimage.jpgAlfa-1.jpg

גלגלת DNA עם המצב החדש: RACE.

כפתור הנעה בהגה סטייל פרארי.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמדנים? זו אלפא רומאו,לא יונדאי. עם עבר מפואר

כשהסברתי פה בעבר שאלפא רומיאו מתה סופית עם סגירת מרכז העיצוב, התייחסו לסוגיות שהעלתי כאילו מדובר בסוגיות פיננסיות או ארגוניות גרידא. אבל אין מה לעשות, דווקא הקשר בין האלפא הזו לאלפות קודמות הוא זה שתאגידי גרידא. האנשים שהביאו את האלפות שאהבנו פעם נפוצו ברוח. המפעל נסגר, ה-DNA התפרק.

מה שאנחנו רואים עכשיו זה הומאז', ויכול להיות שמכונית מצויינת.

גם את התחייה של מזראטי מקדם עיצוב שמרני, ואם המכונית הזו תהיה בייבי מזראטי, אז יכול להיות יותר גרוע...

נ.ב. אפשר להבין את הציפייה אחרי ה-4C, אבל זו מכונית שמיוצרת בשיטות של מכונית על, קרי, דגם נפרד עם קו ייצור משלו (וגם היא תוכננה ע"י מעצב של פיאט, אבל עם הרבה יותר חופש פעולה ורקורד של עיצוב מכוניות על).

נ.ב.נ. הפנים נראה נהדר בעיני.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2931 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...