Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

300SL בארץ?

MercedesLove
שימו לב! השרשור הזה בן 3500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לא מעט מכוניות מדהימות בארץ, חלקן מיבוא חדש וחלקן משנות חייהן הראשונות, שלעולם לא יראו אור יום.

בעליהן, גם אם הם חברי מועדונים, לעולם לא יחשפו אותן.

ישנם מקרים יותר טרגיים - וביקרתי פעם באוסף כזה - של אדם שייבא לארץ כ-20 מכוניות במצב טוב. המכוניות קיבלו רישוי, נסעו מספר חודשים והוכנסו להאנגר ממנו כבר לא יצאו, לפחות כל עוד האיש לא משנה את מנהגיו המוזרים. הוא הכניס את המכוניות כך שאחת חוסמת את האחרת באופן טוטאלי, לא מניע את המנועים, האויר בורח מהצמיגים, הבלמים נתפסים. מיעוטן של המכוניות מכוסות, הרוב לא.

לכן לא אתפלא אם הגאלווינג מוסתרת היטב באיזשהו מקום. היתה כאן גם בוגאטי, שידידי הטוב OLDCAR טוען שיוצאה בשנות השמונים והיו גם מאזרטי ובריסטול ואובורן ועוד הרבה דברים מטריפים.

אולי ידידנו A110 יוכל להאיר את עינינו - מבלי לחשוף פרטים מזהים - על מכוניות מיוחדות שיובאו לכאן בעבר מתוך הרשומות שבידיו.

עם רגל בחוץ... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בריסטול היתה בוודאות, והיתה שייכת לבעל מפעל גדול בפתח תקווה.

היתה שמועה על בוגאטי, ובילדותי אני זוכר את וולאדק שהיה בעל פירוקיה בגבעת הרצל בת״א, שטען בנונשאלטיות שפירק כזו, ואכן הגריל שלה היה תלוי אצלו סמוך לכניסה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר ורטהיימר התחיל את האוסף שבתפן, הוא מצא שילדה, כמה חלקים מכננים וכמה חלקי פח של אלפא 8C, היא נמכרה בזמנו AS IS בהמון כסף לאספן מחו"ל.

הייתה על זה בזמנו כתבה באיזה מגזין רכב (טורבו? קוואטרו? אוטו?).

אתם יודעים מה, פתחתם כבר את הדלת, בא ננסה (בפעם המי יודע כמה) לנהל דיון שכותרתו "איפה לעזאזל נעלמו כל המכוניות המעניינות שבטוח היו פה בזמן הטורקים/ אנגלים?"

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטורקים הסתלקו מהארץ ב 1917, כך שקשה להאמין שהשאירו אחריהם משהו מעניין, סה״כ המכונית היתה אז די בתחילת דרכה.

סביר להניח שתקופת המנדט הבריטי הסתובבו כאן לא מעט מכוניות מעניינות, מאחר והיו כאן לא מעט סוכנויות רכב.

ועוד יותר סביר שתנופת הבנייה הגדולה לאחר מלחמת ששת הימים העבירה אותן לעולם שכולו טוב, בדיוק כפי שקרה בסוף העשור הקודם בשל האולימפיאדה בסין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קל לגבי התורכים: מלחמת העולם הראשונה הסתיימה בארץ-ישראל בספטמבר 1918 (אחד השלבים האחרונים במבט כלל עולמי). לצבא התורכי כאן היו מכוניות בודדות ששימשו את הקצונה הבכירה, ידוע שג'מאל פחה שר המלחמה סייר בארץ במכונית וישנם גם צילומים. מכונית ראשונה בכלל בארץ (שלא נשארה) נצפתה בשנת 1908, של תייר אמריקני. הצבא הגרמני והאוסטרי שהיו כאן הביאו איתם כמות משמעותית יחסית של מכוניות שאולי חלק מהן נותר כאן לאחר תום המלחמה. מצב הדרכים לא עודד נסיעה במכוניות, עד להחלת שלטון המנדט הבריטי (האזרחי למחצה). הצבא הבריטי הביא לכאן כלי רכב משלו ותועד כי חלקן נמכר לאזרחים לאחר המלחמה. בשנת 1923 היה מפקד רכב ראשון ונרשמו 236 יחידות מהן 51 מכוניות פרטיות, 73 מוניות, 33 משאיות ו-79 אופנועים.

* הנתונים מתוך ספרו של שמואל אביצור ההינע בארץ ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חן, איזה בוגאטי וולאדק פירק? את האומים הןא זרק על הרצפה? אני מכיר אנשים

שיצאו לחפירת האתר למצוא אותם...

ואיזו בריסטול הסתובבה בפ''ת התדע אולי?

אני מעריך שנדע אם סקוטלנד עצמאית לפני שנדע לגבי ה300

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבריסטול של אכטמן המלחים עמדה בחצר העסק בפינה מקורה לצד סיטרואן SM ואיזה מטרה בגירה אם אני זוכר נכון.

התפרסמו פה בפורום בכמה הזדמנויות שונות תמונות שלה.

אם אני זוכר נכון ואל תתפסו אותי במילה, זאת בריסטול 404.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שמץ של מושג באיזו בוגאטי מדובר, אני רק זוכר את הגריל שלה תלוי ואת סיפוריו של ולאדק שסגר עוד כשהייתי ילד קטן, משהו כמו 37-38 שנה.

הבריסטול המדוברת היא 405 קופה, צבע זהב, ותמיד חנתה ליד הסיטרואן sm.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני באופן אישי מכיר לפחות 2 אספנים שמחזיקים בהאנגרים רכבי אספנות נדירים שאוחסנו לפני שנים רבות ולא יראו אור יום לעולם .

צביקה.ש

חבר מועדון ה-5

fiat 127 900 L 1979

\fiat qubo 1.4 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל מאוד, יום אחד הם ימותו ומה שהאלמנה תציג למתעניינים הם ערמות של חלודה חסרת תקנה.

כולנו היינו בסרט הזה לא פעם ולא פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קתודה חן.

406. בריסטול זה טעם נרכש. 406 זה בכלל אתגר

כמה אס.אם קיימות בארץ? אני יודע על זו של אריוס מהפורום. יש עוד?

אגב ובסליחה מהמנהלים יש בעיר לידי למכירה באיביי אס.אם במצב

לשחזור. הגה שמאלי. אני יכול ללכת לראות

אם מישהו מעונין שיגיד. מחיר 6.5קיי לישט.

מחר המטבע הזה עלול לצנוח לתשומת לבכם

וחזרה לנושא. ידוע לי על 300sl בעלת היסטורית מרוצים.

היא קומפליט אך נמצאת על רמפה וחצי מפורקת

המחיר המבוקש

מיליון.

ליש"ט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

300SL בארץ כחדשה מ-54? אם כך, לא רק שהוחבאה, אלא גם שמעולם לא קיבלה רישוי ישראלי. כידוע, בשנות ה-50 היתה פה (טיפת) אקזוטיקה: יגואר XK120 (כחדשה!) ואותה בריסטול 406, אלפא 6c1750 דגם 1930 (שהגיעה לכאן ב-1950 וקיבלה רישוי תל-אביבי ב-1962) ועוד כמה ששכחתי. W198 כחדשה? דמיוני קצת.

יוחאי שנער

israelmotorindustry.org

[email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3500 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...