Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סרטון של מיני

gilad-f
שימו לב! השרשור הזה בן 7138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מצטרף למצדדי ההנעה הקדמית.

פייזר צודק באבחנתו שהשלדה מקוצרת.

היתר צודקים באבחנה של המון אחיזה מקדימה, מעט אחיזה מאחורה, ואפס משקל מאחור.

אני מנחש שכל מה שיש מאחור זה מסגרת פיברגלס דקה עם חלונות פלסטיק ותת שלדה שתחזיק את הציר האחורי.

אלון - אם כל זה נכון, הרי שהעברת משקל, הפניית הגה והרמת הנדברקס יובילו לסיבוב הרבה יותר ארוך ממה שאתה יכול לדמיין גם עם כל הנסיון שלך על עפר.

גם אני רוצה כזה!!

It's only a sport if you use a ball

It's a real sport if you use two

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני מצטרף למצדדי ההנעה הקדמית.

פייזר צודק באבחנתו שהשלדה מקוצרת.

היתר צודקים באבחנה של המון אחיזה מקדימה, מעט אחיזה מאחורה, ואפס משקל מאחור.

אני מנחש שכל מה שיש מאחור זה מסגרת פיברגלס דקה עם חלונות פלסטיק ותת שלדה שתחזיק את הציר האחורי.

אלון - אם כל זה נכון, הרי שהעברת משקל, הפניית הגה והרמת הנדברקס יובילו לסיבוב הרבה יותר ארוך ממה שאתה יכול לדמיין גם עם כל הנסיון שלך על עפר.

גם אני רוצה כזה!!

אני לא מסכים בכלל....

בטח שלא סיבוב של 360 כזה אחיד סביב קונוס או סביב ציר הגלגל הקידמי השמאלי - שים לב לתנועה של הגלגל הקידמי בסיבוב של ה 360 פלוס - לא מכיר מישהו שמסוגל לעשות כזה דבר עם שום הנעה קידמית. כמי שיש לו נסיון בהנעה קידמית אתה אמור לדעת ש 360 לא מתבצע בצורה אחידה עם הנעה קידמית- מבחינת הפיזקה זה לא אפשרי - אתה צריך כוח אחיד מתמשך בשביל זה - בהנחה שהיה רק שימוש בבלם היד (כי לא שומעים מנוע) הרכב יכול לעשות גם יותר מ 360 עם הנעה קידמית אבל לא במקום ולא סביב אחד מהגלגלים הקידמיים, אלא הוא ימשיך להזרק סביב כיוון הכניסה הראשונית לסיבוב (גם אם הוא יבצע יותר מ 360 סביב צירו - זה לא יהיה מסביב לקונוס).

בקיצור - התנהגות אופיינית להנעה אחורית... זו דעתי...

הייתי רוצה להכיר את הנהג שמסוגל לבצע משהו כזה עם הנעה קידמית...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל מה שאתה אומר, .... היא פשוט "גוררת" את הגלגלים האחוריים בעזרת הקדמים. בקשר למידע על האוטו, אני חיפשתי בצורה די רצינית באינטרנט ולא מצאתי.

דרך אגב, זאת כנראה תהיה התגובה האחרונה שלי בשרשור הזה, מחכים לי בבקו"ם ב8:00.

היא לא גוררת כי:

1. אין כמעט תזוזה של הגלגלים הקידמיים - הגלגל הקידמי פנימי כמעט נשאר באותו מקום ונע ברדיוס אפסי סביב הקונוס.

2. גרירה כמו שאתה מתאר (שבירת ההגה ונעילת בלם יד עם הרבה גז) הייתה מסובבת את הפרונט של הרכב בעיקר ולא הזנב.

בקיצור, נסכים שאנחנו לא מסכימים...

אני אשמח לראות מישהו מבצע אפילו משהו קרוב לזה עם הנעה קידמית...

אלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמרות כל הויכוחים ואולי בגללם ...מישהו יודע מאיזה אתר זה והיכן ניתן לראות עוד כאלו...?

הבלוג שלי- כעת ב-באזר, בלוגים של ספורט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולמרות כל הויכוחים ואולי בגללם ...מישהו יודע מאיזה אתר זה והיכן ניתן לראות עוד כאלו...?
גם אני הייתי שמח לדעת מאיפה זה נלקח...

לא מצליח להוריד את זה שוב...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב...

אחרי שהסתכלתי על זה היטב עוד מספר פעמים (ג'רמי עורר בי ספיקות) אני משוכנע שזו הנעה אחורית.

שימו לב ל 360 פלוס האחרון שהוא עושה לפני העצירה היפה. אפשר לראות בבירור (ביחוד בחלק האחרון לקראת היציאה מה 360) את העבודה של הגלגלים האחוריים. רואים גם בבירור (לדעתי), כי לא מדובר בזריקת זנב, אלא בהחלקתו באופן אחיד - ההבדל (לאלו מבינכם שתוהים) מתבטא בעובדה שזריקת זנב הינה בעוצמה פוחתת בגלל החיכוך - אין כח שממשיך לפעול מהירות הסיבוב של הזנב הולכת ופוחתת, לעומת זאת, החלקת זנב היא תוצאה של הפעלת כוח רציפה בה כל עוד מופעל הכוח הזנב מחליק באותה אחידות. אכן הרכב קל מאוד מאחורה וגם העובדה שהצמיגים קטנים יותר (ונראים גם צרים יותר) עוזרת לעובדה שעם מעט מאוד גז ניתן לסובב את הרכב בהנחה שהוא אכן הנעה אחורית כמו שאני חושב. לכן, דרך אגב, לא שומעים את המנוע... פשוט לא צריך הרבה גז כדי לסובב אותו. מספיקה בלימה חזקה ושבירת ההגה (ואולי אף עזרה קלה מבלם היד כדי להכנס לזריקה) ואז החזק ההגה לכיוון פנים הסיבוב (בניגוד להנעה קידמית!!!) והחזקת גז קבוע.... כל עוד לא ישבר ההגה נגד כיוון ההחלקה הזנב ירצה לברוח החוצה מהסיבוב (יחליק מסביב לציר הגלגלים הקידמיים).

תיאור זה הוא בדיוק מה שרואים בסרט בייחוד בחלק האחרון.

לפחות זו דעתי...

מי ששם פה את הלינק יכול לכתוב מאיפה זה נלקח???

ניסיתי לשחק עם הכתובת והגעתי לאיזה אתר בסינית - עדיין לא קורא סינית...

:-)

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זוהי הנעה קידמית ואני אסביר - ראשית למיני אין בעצם מיתלים אלא היא יושבת על גומיות. הסיבה הנ"ל יחד עם קשיחת מבנה גורמת למיני להתנהג בדומה למכונית קארטינג.

בסירטון שלפנינו לדעתי בחלק מהזמן הנהג נועל גלגלים אחוריים וע"י כך מקצין את התנהגות הרכב (בנוסף לדעתי יש לו מנוע מחוזק המאפשר לו להתגבר על הנעילה האחורית של הגלגלים).

בנוסף בזמן האצה - במידה והיתה לרכב הנעה אחורית - עם הגלגלים המוקטנים והדקים מאחור - הוא היה "יוצא" בפירפור - דבר שאינו קורה בסרט שלפנינו (גם מבחינת רעש וגם מבחינת ראיית הסיבסוב של הגלגלים).

מעבר לכך אין ספק שהסרטון אינו באיכות טובה, מה שמוביל אותנו להשערות.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה טענות מאוד מעניינות ומלומדות יש כאן, אבל אני חייב לציין את העובדה שאני מזהה עצם שמאוד מזכיר דיפרנציאל על הציר האחורי של הרכב, ולכן אני חייב להסכים עם אלון.

אם יתברר בסוף כי המכונית היא הנעה קדמית, אני אשנה את השקפותי על העולם :-)

ד"א

עקב איכות הסרט מאוד מאוד קשה לקבוע מתי ואילו גלגלים נעולים...

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי זוהי הנעה קידמית ואני אסביר - ראשית למיני אין בעצם מיתלים אלא היא יושבת על גומיות. הסיבה הנ"ל יחד עם קשיחת מבנה גורמת למיני להתנהג בדומה למכונית קארטינג.

בסירטון שלפנינו לדעתי בחלק מהזמן הנהג נועל גלגלים אחוריים וע"י כך מקצין את התנהגות הרכב (בנוסף לדעתי יש לו מנוע מחוזק המאפשר לו להתגבר על הנעילה האחורית של הגלגלים).

בנוסף בזמן האצה - במידה והיתה לרכב הנעה אחורית - עם הגלגלים המוקטנים והדקים מאחור - הוא היה "יוצא" בפירפור - דבר שאינו קורה בסרט שלפנינו (גם מבחינת רעש וגם מבחינת ראיית הסיבסוב של הגלגלים).

מעבר לכך אין ספק שהסרטון אינו באיכות טובה, מה שמוביל אותנו להשערות.

מכוניות הקארטינג שאני מכיר הן הנעה אחורית - אז לא הבנתי את טענתך...

אבל הויכוח הזה לא ייסתיים לעולם, אם מי ששם את הלינק הזה לא יגיד לנו מאיפה זה נלקח...

ולסיום...

במקום בו יש 100 יהודים - יש 200 דעות....

תחשבו על זה...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק פורסם במקור במספר פורומים בחו"ל, ובאחד מהם (פורום חובבי מיני), זיהה אחד מהמשתתפים

את הרכב - וידע לספר שהסרט צולם בתחרות "זריזות שליטה" בפורטוגל.

לא נתן פרטים נוספים על הרכב, אבל השערה שהועלתה שם זה שהשליטה בסיבובים מושגת על ידי בלמים

נפרדים לכל גלגל כפי שיש במכוניות פעלולים רבות - בולמים גלגל אחד, והאוטו מסתובב סביבו. בהחלט יכול

להיות, כיוון שלא מדובר על סתם סלאלום, אלא על תחרות שמשתתפות בה מספר מכוניות שהן tricked-out.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה טענות מאוד מעניינות ומלומדות יש כאן, אבל אני חייב לציין את העובדה שאני מזהה עצם שמאוד מזכיר דיפרנציאל על הציר האחורי של הרכב, ולכן אני חייב להסכים עם אלון.

אם יתברר בסוף כי המכונית היא הנעה קדמית, אני אשנה את השקפותי על העולם :-)

ד"א

עקב איכות הסרט מאוד מאוד קשה לקבוע מתי ואילו גלגלים נעולים...

יכול להיות שהדיפרנציאל שכביכול ראית הוא הדוד האחורי של האגזוז

שבמיני ממוקם במרכז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלינק פורסם במקור במספר פורומים בחו"ל, ובאחד מהם (פורום חובבי מיני), זיהה אחד מהמשתתפים

את הרכב - וידע לספר שהסרט צולם בתחרות "זריזות שליטה" בפורטוגל.

לא נתן פרטים נוספים על הרכב, אבל השערה שהועלתה שם זה שהשליטה בסיבובים מושגת על ידי בלמים

נפרדים לכל גלגל כפי שיש במכוניות פעלולים רבות - בולמים גלגל אחד, והאוטו מסתובב סביבו. בהחלט יכול

להיות, כיוון שלא מדובר על סתם סלאלום, אלא על תחרות שמשתתפות בה מספר מכוניות שהן tricked-out.

נשבע לכם שחשבתי על זה שהדרך היחידה לעשות את זה עם הנעה קידמית זה לנעול גלגל פנימי קידמי ושחיצוני ימשיך לעבוד.... פשוט לא האמנתי שזה קיים... עד עכשיו אני לא משוכנע שזה קיים...

לכן טענתי ואני טוען שזו כנראה הנעה אחורית - מבחינת כוחות מופעלים על הרכב - פשוט לא יכול להיות אחרת (או שכן - למשל, ברקסים נפרדים לכל גלגל מקדימה....:wink: )

לראות ולא להאמין...

אלון

מרגע לרגע אני יותר מסתקרן לגבי הרכב הזה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז כנראה שזוהי אכן הנעה קידמית (כפי שניחשתי מלכתחילה :wink: ).

ולגבי הקארטינג - כוונתי היתה לעניין הדימיון בקשיחות המרכב והעדר מיתלים הגורמים לזוויות גילגול!!

וכן - אני יודע שלקרטינג יש הנעה אחורית.

LOTUS ELAN PLUS 2 S130 1972, MG MIDGET 1963

CJ-7 GOLDEN EAGLE 1978, טילון ICM 1960,1962,1959....אופנוע "צבי"

וספה 1957, 1959,1963 ..."גיפ'" פורד GPW 1943..ב ס א WM20 1940 ועוד..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהכרות קרובה מאוד שיש לי למיני אני יכול להגיד בוודאות שמיני היא הרכב הראשון בעולם שיש לו הנעה קידמית ולא היתה לו שום גירסה עם הנעה אחורית!

בגלל שאין שום סימן בסרט שמעיד על הנעה אחורית (חוץ משליטה מטורפת בסיבובים!!) כנראה שבאמת יש לו ברקס ניפרד לכל גלגל!! זה ברור שהרכב הזה נועד רק לפעלולים...

המטרה של המיני הייתה מההתחלה להיות יציבה כמו קארט!!

ואני לא חושב שהוא מקוצר...

אם כבר מנוע... אז שיהיה לו קרבורטורים

www.psi.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהכרות קרובה מאוד שיש לי למיני אני יכול להגיד בוודאות שמיני היא הרכב הראשון בעולם שיש לו הנעה קידמית ולא היתה לו שום גירסה עם הנעה אחורית!

בגלל שאין שום סימן בסרט שמעיד על הנעה אחורית (חוץ משליטה מטורפת בסיבובים!!) כנראה שבאמת יש לו ברקס ניפרד לכל גלגל!! זה ברור שהרכב הזה נועד רק לפעלולים...

המטרה של המיני הייתה מההתחלה להיות יציבה כמו קארט!!

ואני לא חושב שהוא מקוצר...

כנראה שההיכרות שלך לא מקיפה לחלוטין...

לפחות למיני הזאת - כן יש הנעה אחורית...

משתתפת במירץ 1/4 מייל (ראו שרשור נפרד) מודל 72 - עם כמה מאות כוחות סוס...(400??? - יכול להיות -ככה כתוב!) נראה כמו רכב שיכול לבצע מה שראינו בסרטון נשוא השרשור הזה...

אז אני צודק??? - אולי...

:wink: :wink: :wink:

אלון

30.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...