Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סרטון של מיני

gilad-f
שימו לב! השרשור הזה בן 7138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

העלת בי ספק, אז ראיתי את הסרט הזה בפעם ה37 בערך בשלושה ימים האחרונים. לא, הגלגלים האחוריים נעולים בפניות ה360. עוד הוכחה, כשהמיני מסתובבת בפניות היותר מהירות, היא מרימה גלגל אחורי (וכשהוא באוויר, הוא בקושי מסתובב), אילו היא הייתה הנעה אחורית, הגלגל האחורי היה מסתובב כמו משוגע (בתנאי שהדיפרנציאל לא נעול או לא מוגבל החלקה) או מסתובב באותה מהירות כמו שאר הגלגלים (אילו הוא היה נעול או אפשר לנחש, מוגבל החלקה).

יכול להיות שאתה צודק... אני עדיין בספק... למרות שאכן ישנם קטעים שגלגל אחורי נראה כנעול (אולי שימוש בבלם יד?)

זו הנעה קידמית או אחורית לדעתך???

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יכול להיות שאתה צודק... אני עדיין בספק... למרות שאכן ישנם קטעים שגלגל אחורי נראה כנעול (אולי שימוש בבלם יד?)

זו הנעה קידמית או אחורית לדעתך???

אלון

אני די בטוח שזו הנעה קדמית. חוץ מזה קבל הודעה פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנמדהים אין לי מילים ...

שליטה ממש מדהימה והתנהגות מדהימה של הרכב.

אני מעריך שזה הנעה קידמית ..

ובפניות שהוא מסתובב כמעט במקום מוחלט, זה כתוצאה של כניסה לסיבוב עם ברקס, בלם יד ואז לחיצה חצי דוושא או אפילו יותר ..

הג'אנטים הקטנים מאחורה גורמים לכך שהרכב יסטה ככה..

- BLUE HONDA CIVIC EX EF (ED4) D16Y8 1991

- BLUE HONDA CIVIC ES FD 2008

- Black HONDA CIVIC HATCH 5DR 2006 manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שלא שם לב:

לדעתי המיני הזו מקוצרת... תסתכלו עליה בתמונות שבהן רואים אותה מהצד, החלון האחורי-צדדי נראה לי קצר יותר משל מיני רגילה.

FAZER

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנמדהים אין לי מילים ...

שליטה ממש מדהימה והתנהגות מדהימה של הרכב.

אני מעריך שזה הנעה קידמית ..

ובפניות שהוא מסתובב כמעט במקום מוחלט, זה כתוצאה של כניסה לסיבוב עם ברקס, בלם יד ואז לחיצה חצי דוושא או אפילו יותר ..

הג'אנטים הקטנים מאחורה גורמים לכך שהרכב יסטה ככה..

מצטער חבר'ה - אבל ממש לא...

אין מצב שהרכב הזה הנעה קידמית - רק עם הנעה אחורית ניתן לבצע 360 ויותר כאלו אחידים. השימוש בבלם יד לא מאפשר 360 אחידים כאלו עם הנעה קידמית...

מעבר של 180 מעלות עם הנעה קידמית לא היתה מתקבלת כזו אחידות. שימו לב שציר הסיבוב הוא תמיד אחד הגלגלים הקידמיים ושאר הרכב מסתובב סביבו... התנהגות קלאסית להנעה אחורית - ממש דומה לצלחות של טרקטורון כשההגה מופנה עד הסוף....

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב שהרכב הזה הנעה קידמית - רק עם הנעה אחורית ניתן לבצע 360 ויותר כאלו אחידים. השימוש בבלם יד לא מאפשר 360 אחידים כאלו עם הנעה קידמית...

מעבר של 180 מעלות עם הנעה קידמית לא היתה מתקבלת כזו אחידות. שימו לב שציר הסיבוב הוא תמיד אחד הגלגלים הקידמיים ושאר הרכב מסתובב סביבו... התנהגות קלאסית להנעה אחורית - ממש דומה לצלחות של טרקטורון כשההגה מופנה עד הסוף....

אלון

שלום אלון.

אני חושב שאתה טועה.

ההתנהגות מצביעה על הנעה אחורית לכאורה.

אבל העובדה שאני לא רואה דיפרנציאל מאחור (אולי בגלל האיכות הגרוע או שהוא מוחבא בתחת של הנהג) ......וגם רואים שהגלגל האחורי ננעל ואין רעש של מנוע ברגע שהתחת נזרק.

instead of bieng pussy whiped...WHIP THAT PUSSY!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון

אלון, כל 360 כזה הגלגלים האחורים נעולים בכלל. תשים לב לכך. הוא פשוט "גורר" את הגלגלים האחורים (שמספקים הרבה פחות אחיזה מהקדמים) אחרי הקדמים. תנסה לנסוע עם בלם יד מורם עם הנעה קדמית על חצץ ותראה שזה אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לסיבובים המדהימים האלה היא העובדה שאין לו כמעט משקל מאחורה אז הוא יכול לעשות עם הזנב מה שבא לו!

כמו שזה נראה הוא פשוט נכנס לפנייה מושך בלם יד ונותן גז עדין ומפנה הגה לכיוון הסיבוב.. בגלל שיש לו כל כך מעט משקל מאחורה וכל כך הרבה אחיזה מקדימה (כנראה סליקס) התחת פשוט נזרק בצורה יוצאת דופן..

והאוטו ללא ספק הנעה קדמית!!

מה שכן הדהים אותי זה הסטופי שהוא עושה בסוף!! מה שעוד מוכיח שיש לו ה-מ-ו-ן אחיזה מקדימה וכלום משקל מאחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה לסיבובים המדהימים האלה היא העובדה שאין לו כמעט משקל מאחורה אז הוא יכול לעשות עם הזנב מה שבא לו!

כמו שזה נראה הוא פשוט נכנס לפנייה מושך בלם יד ונותן גז עדין ומפנה הגה לכיוון הסיבוב.. בגלל שיש לו כל כך מעט משקל מאחורה וכל כך הרבה אחיזה מקדימה (כנראה סליקס) התחת פשוט נזרק בצורה יוצאת דופן..

מה שכן הדהים אותי זה הסטופי שהוא עושה בסוף!! מה שעוד מוכיח שיש לו ה-מ-ו-ן אחיזה מקדימה וכלום משקל מאחורה.

מסכים איתך 100% :mm_yeah::mm_yeah::mm_yeah:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון, כל 360 כזה הגלגלים האחורים נעולים בכלל. תשים לב לכך. הוא פשוט "גורר" את הגלגלים האחורים (שמספקים הרבה פחות אחיזה מהקדמים) אחרי הקדמים. תנסה לנסוע עם בלם יד מורם עם הנעה קדמית על חצץ ותראה שזה אותו דבר.
היות ונסעתי יום בחיים שלי על חצץ אני יודע מה הנעה קידמית יכולה או לא יכולה לעשות על חצץ. נעילה של בלם היד ונסיעה איתו מורם תגרום לסיבוב בציר סביב אחד הגלגלים האחוריים (תלוי בהפניית ההגה) - כלומר הפרונט הוא שיסתובב ולא הזנב - וזה ידידי, בדוק!!

אז זו בטוח לא הדרך בה התבצע הסיבוב בסרט. גם אני שמתי לב להפסקות ברעש המנוע בסרט וכן לנעילה מזדמנת של הגלגלים האחוריים. אין לי ספק שבכניסה לסיבובים של ה 360 הוא בולם חזק מאוד ואולי אף משתמש בבלם יד אולם לאחר מכן אין מצב שהסיבוב נמשך בצורה מושלמת כזו עם הנעה קידמית (היות ומנוע לא עובד - גם לשיטתכם, דהיינו הנעה קידמית, המנוע פשוט לא נשמע). לעומת זו אם הרכב אכן הנעה אחורית - ומרגע לרגע אני משתכנע בכך יותר - מספיק מעט מאוד גז עם הגה מופנה ורגל שנייה על הברקס על מנת לסובב תחת קל כזה (עיין ערך טרקטורונים - למשל). אני אשמח אם למישהו יש דרך לברר עוד פרטים על הרכב הזה. זה כבר מסקרן אותי ברמה שהופכת להטרדה... :wink:

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיכת בלם היד הייתה מסבירה את התגובה עד 180 מעלות ולא הלאה - בטח לא 360...

אתה מוזמן לנסות עם הרכב שלך (בתנאי שהוא הנעה קידמית) לבצע 360 אחידות כאלו - פשוט אין מצב. הדבר הכי דומה לאחידות הזו היה של אימפרזה GT שהשתתפה באחת הג'ימיקאנות שעשינו - גם שם מה שסובב את הרכב בצורה אחידה היה הגלגלים המניעים האחוריים ולא הקידמיים.

אני לא יודע מה הרקע שלך בנהיגה - אבל לטעון שזה בוודאות הנעה קידמית נראה לי מאוד לא מבוסס.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מוזמן לנסות עם הרכב שלך (בתנאי שהוא הנעה קידמית) לבצע 360 אחידות כאלו - פשוט אין מצב. הדבר הכי דומה לאחידות הזו היה של אימפרזה GT שהשתתפה באחת הג'ימיקאנות שעשינו - גם שם מה שסובב את הרכב בצורה אחידה היה הגלגלים המניעים האחוריים ולא הקידמיים.

אני לא יודע מה הרקע שלך בנהיגה - אבל לטעון שזה בוודאות הנעה קידמית נראה לי מאוד לא מבוסס.

אלון

עם כל מה שאתה אומר, תציץ בסרטון שוב. הגלגלים האחוריים נעולים לכל אורך ביצוע ה360. חוץ מזה, תציץ בהודעה שלי מלפני כמה ימים ותראה שיש שם כמה הוכחות די חותכות בקשר לזה שזו לא הנעה אחורית. לבצע את התרגילים האלה יהיה כמעט בלתי אפשרי, אך המיני הספציפית הזאת מאפשרת את זה כיוון שיש לה המון אחיזה מלפנים וכמעט כלום אחיזה מאחורה. היא פשוט "גוררת" את הגלגלים האחוריים בעזרת הקדמים. בקשר למידע על האוטו, אני חיפשתי בצורה די רצינית באינטרנט ולא מצאתי.

דרך אגב, זאת כנראה תהיה התגובה האחרונה שלי בשרשור הזה, מחכים לי בבקו"ם ב8:00.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלון

אז זהו.. שאתה צריך לצאת מנקודת הנחה שהיא לא כמו אף מכונית הנעה קדמית אחרת! ולכן אי אפשר לעשות את הדברים האלה עם רכבים אחרים.

יש לה כלום אחיזה וכלום משקל מאחורה. והמון אחיזה מקדימה אז הגלגלים האחוריים פשוט נגררים בצורה יוצאת דופן!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7138 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...