Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דרושים רציניים המעוניינים להכין רכבי ראלי...

אלון חלווה
שימו לב! השרשור הזה בן 7158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה ממש לא דיון ולא נפתח כדיון - היות וידעתי שיהיו חוכמולוגים ומבינים למיניהם שירצו להפגין ידע.

הכוונה למצוא אנשים שמעוניינים להתחרות עם רכב בסיסי טוב בעלות הכנה של עד 50000 ש"ח דבר שניתן בהחלט לעשות.

מי שרוצה יותר שיקנה ב 25000$ את הרכב של גבי סרוגו שכבר נשלח לחו"ל - אם אני לא טועה. אולי גם זה לא היה רכב מקצועי???

ומה אפשר לקבל ב 45000-50000 ש"ח מצב תמונות של הרכב שלי ולהלן הפירוט:

1. רול באר נתמך שלדה של ספארקו בתקן FIA (מי שרוצה רול באר תומך שלדה/מרותך העלות בקניית החלק עוד 1500 ש,ח ועוד כ 20 שעות עבודה בהרכבה.

2. כסאות באקט פשוטים של ספארקו בתוקף עד 2008 - אישור FIA לראלי.

3. רתמות 4 נקודות - שוב תקן FIA.

4. מתלים: קוייל אובר של אייבך מותאם בבנייה מוזמנת לבולמי בילשטיין גם הם בהזמנה מיוחדת - קיט ששימש את ה 106 של גבי סרוגו - מניסיון בחצי השנה האחרונה ומתגובות של כמה נהגי ראלי שניסו את הרכב - מדהים! לא פרופלקס - אבל מגהץ את השטח יפה ועולה שליש מחיר. כמובן ניתן לכוון את גובה הרכב מעל הקרקע.

5. מי שרוצה בעוד 1000 ש"ח גם מוטות פיתול מחוזקים לסרן אחורי - שוב מהרכב של סרוגו.

6. התקנה לכמטף כיבוי אש ומפסק זרם ראשי כנדרש לפי תקן FIA לראלי ספרינט/קרוס. לראלי רגיל יש צורך במערכת כיבוי אש אוטומטית 2500 ש,ח בבנייה עצמית לפי התקן.

7. צמיגים של מישלין M5 מתאימים לרוב סוגי הקרקע - כמובן יתרון וחיסרון.

8. מיגון גחון ורצפת הרכב כנדרש.

9. מנוע וגיר סטנדרטיים.

סיכום - מאפשר להתחרות בצורה מקצועית בהתאם לרמה בארץ. מי שרוצה רכב כמו של גבי סרוגו (כולל מנוע הרבה יותר חזק וגיר תואם עם דיפרנציאל מוגבל החלקה) - יצטרך להכפיל את הסכום - השאלה הנשאלת - האם יש צורך! האם מישהו פה מתכוון לקחת רכב כזה לסבב אליפות ה FIA או לפריז דאקאר או לפייקס פיק - התשובה לדעתי - לא!

אז מי שרוצה לרכוש ניסיון זו התחלה מעולה בשבילו......

אני התחלתי עם הרבה פחות...

אלון

נ.ב.

הרגע קיבלתי את ה S16 השחורה...

אלון

ראלי טבריה 1.jpg

1.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יודע מה המחיר רק של קשת ההתהפכות מהחומרים ובתצורה שמחייב ה-FIA?....לא יישאר לך כסף להרבה שיפורים מעבר לקשת....
וליאור אני לא בא להתנצח איתך - אבל עובדתית אתה טועה מעבר לקשת כמו שכתבת ישארו כ 45000 ש"ח. זה לא יבנה 106S16 קאפ אבל יבנה משהו קרוב שיכול לתת פייט יפה. לידיעתך בימים שהתקיימו מירוצים בארץ - עם 205 ראלי 1300 סמ"ק "עלובה" שנבנתה ב 20000 ש"ח בלבד ולא הייתה מקצועית נתתי פייט טוב לרכבים הרבה יותר מתקדמים כמו של ניר בורנשטיין (רכב שיובא מצרפת) ה 205GTI1.9 של דני לוי לשעבר שמוכנה בצורה גבוהה ועוד. לא פעם - הם גם סיימו אחריי.

אז השאלה היחידה היא האם ניתן יהיה להתחרות בארץ בהשקעה ראשונית של 40000 - 50000 ש"ח

התשובה שלך היא לא! התשובה שלי היא - שאני מסוגל לאפשר את זה למי שרוצה ובלבד שתהיה קבוצה מספקת של אנשים על מנת להוזיל עלויות בניית הרכב שהן העלויות העיקריות כי את הרכב והחלקים ניתן להשיג בזול - בייחוד כקבוצה.

אני בטוח שמי שיש לו כסף יכול לבנות רכב גם ב 150000$ לפני מיסים - עיין ערך רמי שוכטוביץ או נדב דותן או כל מישהו אחר שתבחר. אבל לא זו הכוונה - ניתן לבנות רכב גם ב 500000 יורו או כפול - 206WRC למשל...

אז תסלח לי שאני מתעצבן מתגובה מאדם שאמור להבין בנושא אבל כותב שאחרי הרול באר לא ישאר כסף לרכב - באמת!!!

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וליאור אני לא בא להתנצח איתך - אבל עובדתית אתה טועה מעבר לקשת כמו שכתבת ישארו כ 45000 ש"ח. זה לא יבנה 106S16 קאפ אבל יבנה משהו קרוב שיכול לתת פייט יפה. לידיעתך בימים שהתקיימו מירוצים בארץ - עם 205 ראלי 1300 סמ"ק "עלובה" שנבנתה ב 20000 ש"ח בלבד ולא הייתה מקצועית נתתי פייט טוב לרכבים הרבה יותר מתקדמים כמו של ניר בורנשטיין (רכב שיובא מצרפת) ה 205GTI1.9 של דני לוי לשעבר שמוכנה בצורה גבוהה ועוד. לא פעם - הם גם סיימו אחריי.

אז השאלה היחידה היא האם ניתן יהיה להתחרות בארץ בהשקעה ראשונית של 40000 - 50000 ש"ח

התשובה שלך היא לא! התשובה שלי היא - שאני מסוגל לאפשר את זה למי שרוצה ובלבד שתהיה קבוצה מספקת של אנשים על מנת להוזיל עלויות בניית הרכב שהן העלויות העיקריות כי את הרכב והחלקים ניתן להשיג בזול - בייחוד כקבוצה.

אני בטוח שמי שיש לו כסף יכול לבנות רכב גם ב 150000$ לפני מיסים - עיין ערך רמי שוכטוביץ או נדב דותן או כל מישהו אחר שתבחר. אבל לא זו הכוונה - ניתן לבנות רכב גם ב 500000 יורו או כפול - 206WRC למשל...

אז תסלח לי שאני מתעצבן מתגובה מאדם שאמור להבין בנושא אבל כותב שאחרי הרול באר לא ישאר כסף לרכב - באמת!!!

אלון

בן-אדם......אני מעריך מאוד את היוזמה שלך ומעודד אותה.....כל מה שבאתי לומר הוא שתלוי מה מנסים לבנות..

אני אחדד את ההגדרה. יש דבר שנקרא השתתפות למטרת התחרות וההנאה וישנה השתתפות למטרת נצחון. הנקודה שלי הייתה שבטווחי מחירים שדיברת עליהם, אי אפשר לנצח, אפשר להתחרות. אישית, הייתי בכיף בונה מכונית כמו שאתה מדבר עליה, משהו ב50000 ש"ח ונהנה בנהיגת ראלי "כמו הגדולים" אך הייתי יודע מראש שהסיכויים שלי לנצח קטנים יחסית, לעומת נהגים בעלי מכוניות "מושקעות".

מחכה לראות את הסנוניות הראשונות של היוזמה שלך :idea:

בהצלחה,

ליאור.

חלומות נועדו להתגשם

http://www.BackOnTwo.com

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן-אדם......אני מעריך מאוד את היוזמה שלך ומעודד אותה.....כל מה שבאתי לומר הוא שתלוי מה מנסים לבנות..

אני אחדד את ההגדרה. יש דבר שנקרא השתתפות למטרת התחרות וההנאה וישנה השתתפות למטרת נצחון. הנקודה שלי הייתה שבטווחי מחירים שדיברת עליהם, אי אפשר לנצח, אפשר להתחרות. אישית, הייתי בכיף בונה מכונית כמו שאתה מדבר עליה, משהו ב50000 ש"ח ונהנה בנהיגת ראלי "כמו הגדולים" אך הייתי יודע מראש שהסיכויים שלי לנצח קטנים יחסית, לעומת נהגים בעלי מכוניות "מושקעות".

מחכה לראות את הסנוניות הראשונות של היוזמה שלך :idea:

בהצלחה,

ליאור.

הסנונית הראשונה היא ה S16 הכחולה שצרפתי תמונה שלה לעיל. במסלול בכחל (ליד הכנרת) באימון שעשינו שם - הפרשי הזמנים מהאימפרזות שהשתתפו שם היו פחות משנייה. פחות מחצי שנייה מהג'יפ של מישל שבד"כ עומד קרוב קרוב לאימפרזות - אז זה תחרותי או לא?

גם עם ה 205 ראלי שלי הייתי תחורותי - זכור לי ראלי ספרינט יגור של דיקר בו אני סיימתי ראשון, גבי סרוגו (106 ראלי) סיים שני 4 שניות אחרי, ניר בורנשטיין שלישי.... אז זה לגבי תחרותיות.

מדובר על קטגוריית הקטנות עד 1.6 הנעה 2 על 4 ולא על הכרישים (אימפרזות EVO וכו')

שם אכן צריך החל מפי שלוש כסף.

גם במירוצי ראלי ארוכים ולא ראלי ספרינט - אמינות הרכבים הללו אכן נמוכה יותר - אבל את ראלי ערד לפני 4 שנים סיימנו עם ה 205 ראלי 1300. אז נכון התחרותיות היא בעיקר בראלי ספרינט - אבל זה גם עיקר חווית הנהיגה לדעתי. שם נמדדים בעיקר הנהגים ופחות גורמים אחרים כמו אמינות הרכב, כושר שרידות שלו, הנווט והצוות הטכני וכו'.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שזה אחד התר'דים הכי מעניינים שקראתי

מאז שאני כאן כחבר רשום או כצופה בלבד (וזה הרבה זמן :-) )

ואם רק היו לי כ-50 אלף פנויים הייתי משתתף בחוויה המוטורית הבאה הזאת

שמאוד מעניינת אותי , אבל אין לי :cry:

כל הכבוד על היוזמה אלון ושיהיה לך ולכל השאר בהצלחה

ומחכה לשמוע על ההתפתחויות בנושא זה

בברכה

נדב

נדב - [email protected]

למכירה אוסף ענקי של דגמי מכוניות - *52 דגמים*

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=1730383#post1730383

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חייב לציין שזה אחד התר'דים הכי מעניינים שקראתי

מאז שאני כאן כחבר רשום או כצופה בלבד (וזה הרבה זמן :-) )

ואם רק היו לי כ-50 אלף פנויים הייתי משתתף בחוויה המוטורית הבאה הזאת

שמאוד מעניינת אותי , אבל אין לי :cry:

כל הכבוד על היוזמה אלון ושיהיה לך ולכל השאר בהצלחה

ומחכה לשמוע על ההתפתחויות בנושא זה

בברכה

נדב

נדב תודה,

לא חייבים 50000 אפשר גם ב 30000 למשל 106XSI 1.4

כמובן שאז הרכב באמת פחות תחרותי משמעותית - אבל ככה מתחילים ואח"כ אתה יכול לשדרג או למכור אותו למתחיל אחר. כל זה בתנאי שהחוק אכן יעבור ולכן יש פה מעין הימור. מה שבטוח שכשהחוק יעבור המחירים יעלו יחד עם הביקוש - לפחות בהתחלה - עד שתקום תחרות רצינית יותר בתחום הזה בארץ.

צריך גם לזכור שעלות ההכנה היא רק עלות ראשונית - אח"כ צריך לדאוג לתחזוקת הרכב, להעברות ממקום למקום וכדומה...

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7158 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...