Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של אחרי/לפני/באמצע בחירות/מלחמות/שלום/חומוס בדמשק

roee

פוסטים מומלצים

ליאור,

מסכים עם החלק השני במאה אחוז. אבל מה שרשמת זה לא מה שניסו להעביר בראיון עם המנכל (לדעתי).

אם נסתכל לרגע, נראה שגם איסלנד ניסתה לעשות מהלך כזה, והסיבה שפייזר לא הסכימו היא כי הם גם ככה היו בירידה במקרים וזה לא היה עוזר להם למחקר [מקור

ספוילר
ציטוט

Before Christmas, Kari Stefansson, the head of Iceland-based deCode Genetics, and Thorolfur Gudnason, the country’s chief epidemiologist, reached out to Pfizer executives. Their pitch: If Iceland could quickly get 500,000 doses of the Pfizer-BioNTech SE vaccine, the country could inoculate about 70% of its population by the end of March, creating the basis of a real-life study on whether herd immunity can be achieved as a result.

But it wasn’t to be, according to the two men. As new infections declined, Pfizer came to the conclusion that there were too few cases in Iceland to support such a study, they said. “How can you show that a vaccine is a good protection when there are no infections,” Stefansson said in an interview.

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4891

• SlowRide

4759

• פינדר

3775

• m3x7r3m3

2926

לפני כשעה, פינדר כתב:

אני לא סובל את ביבי, אבל חייב לתת לו קרדיט על זיהוי המטרה, הבנת החשיבות בהשגת החיסונים ועל זה שהלך על זה בכל הכח.

זה לגמרי הישג שלו.

אתה לא יכול לדעת אם מישהו אחר כרה״מ, לפיד למשל, לא היה מגיע לאותה תוצאה.

כמו שליאור אמר, היה כאן אינטרס הדדי.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE
  • אהבתי 1

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אני לא סובל את ביבי, אבל חייב לתת לו קרדיט על זיהוי המטרה, הבנת החשיבות בהשגת החיסונים ועל זה שהלך על זה בכל הכח.

זה לגמרי הישג שלו.

כן, אבל השאלה האם הזיהוי והלחיצה על המקומות הנכונים (כלומר הבלטת האינטרסים ההדדיים) זה משהו שביבי עשה ולפיד לא יכל, או סער?

לא יודע, אין לי תשובה לזה, זה What if. יכול להיות שגורמים במשרד הבריאות והמל"ל הביאו את הכל מוכן לביבי והוא רק עשה את הביצוע?

אין לי תשובה לזה.

לפני שעה, David32 כתב:

ליאור,

מסכים עם החלק השני במאה אחוז. אבל מה שרשמת זה לא מה שניסו להעביר בראיון עם המנכל (לדעתי).

אם נסתכל לרגע, נראה שגם איסלנד ניסתה לעשות מהלך כזה, והסיבה שפייזר לא הסכימו היא כי הם גם ככה היו בירידה במקרים וזה לא היה עוזר להם למחקר [מקור

שוב, היה פה אינטרסים הדדיים שנפגשו בצורה מושלמת, כנראה שעם איסלנד האינטרסים פחות נפגשו (בגלל ירידה במקרים או מסיבות אחרות, או גם מסיבות אחרות וכו').

אין לי מושג מה ניסו להעביר בראיון עם המנכ"ל, ממה שראיתי יונית בעיקר ניסתה להפריך את הטענה של ביבי, שאם הוא לא יהיה, לא נקבל עוד חיסונים.

לפני שעה, TsachiE כתב:

אתה לא יכול לדעת אם מישהו אחר כרה״מ, לפיד למשל, לא היה מגיע לאותה תוצאה.

כמו שליאור אמר, היה כאן אינטרס הדדי.

אי אפשר לדעת, אלא אם נדע נניח מתישהו שביבי קיבל את כל המידע וה"תחמושת" מוכנה, ורק עשה את הביצוע

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3
  • אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם מישהו אחר היה יכול או לא היה יכול להביא חיסונים.

העובדה היא שביבי עשה.

יש הרבה ראשי מדינות שלא הצליחו, או אפילו לא ניסו, להשיג חיסונים.

• אהבתי 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינדר אתה מבין שזה לא באמת ביבי? זה התשתית  והיכולת שאין שניה לה בעולם של קופות החולים שלנו.

בלעדיהם, המבצע המהולל של ביבי היה נגמר בקצב חיסונים של מדינות אירופה.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לכם אבסורד שהמצב חרבאנה במדינה כמעט בכל תחום, וגם בקורונה הניהול היה כושל (אם היה ניהול בכלל), אבל העיקר ביבי הביא חיסונים, בדיוק לפני הבחירות?? איזה צירוף מקרים אה?

חברים, זה ברור שהיה ליצרני החיסונים אינטרס למכור לנו חיסונים לפני כולם, זו הקבלה שלהם לכך שהחיסון עובד, ומכל העולם, ישראל זה המקום האידיאלי לחסן את כלל האוכלוסיה באופן הכי מהיר ויעיל, בזכות מערכת הבריאות הציבורית שיש כאן, שלא קיימת כמעט באף מדינה מערבית מפותחת, בטח שלא באף מדינה בגודל של ישראל. (אגב, את מערכת הבריאות הזאת הקים השמאל, מפלגת העבודה ליתר דיוק, אז גם פה לא מגיע לביבי קרדיט).

שורה תחתונה, ביבי הביא חיסונים בשביל מנדטים. אל תיהיו תמימים, אם לא היו בחירות, כנראה שלא היו חיסונים. הוא פשוט גאון פוליטי שיודע לחשוב כמה צעדים קדימה, לשחק לעם בראש ולגרום לאנשים להעריץ אותו.

עריכה אחרונה על ידי motek
  • אהבתי 2
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פינדר צודק לגמרי עובדתית, אני רק אומר שזה חצי תמונה, כי אין לי מושג האם היה אפשר לשים חמור במקום ביבי ולהשיג את אותה תוצאה? (בהנחה שהחמור יודע לדבר באנגלית)

כלומר האם ההישג הזה הוא הישג של כל המערכות מסביב לביבי ולא שלו? ועל זה אמרתי כבר שאין לי תשובה.

לפני 1 דקה, motek כתב:

חברים, זה ברור שהיה ליצרני החיסונים אינטרס למכור לנו חיסונים לפני כולם, זו הקבלה שלהם לכך שהחיסון עובד, ומכל העולם, ישראל זה המקום האידיאלי לחסן את כלל האוכלוסיה באופן הכי מהיר ויעיל, בזכות מערכת הבריאות הציבורית שיש כאן, שלא קיימת כמעט באף מדינה מערבית מפותחת, בטח שלא באף מדינה בגודל של ישראל.

אני לא בטוח שמערכת הבריאות במדינות אירופאיות קטנות נופלת משלנו.

לפני 2 דקות, motek כתב:

(אגב, את מערכת הבריאות הזאת הקים השמאל, מפלגת העבודה ליתר דיוק, אז גם פה לא מגיע לביבי קרדיט).

זה כבר שקר מוחלט, יסודות מערכת הבריאות קדמו למדינה, והמבנה הנוכחי שלה עבר בניגוד מוחלט לרצון השמאל (תשאל את חיים רמון, הוא חתום על הרפורמה שבגללה מערכת הבריאות שלנו נראית כמו שהיא היום), וזה לא מפתיע, כי מבנה מערכת הבריאות פה היום הוא הלכה למעשה, יישום של שיטת השוברים, שהיא אנטי שמאל כלכלי באופן מובהק.

לפחות לא טעית בזה שלביבי לא מגיע קרדיט על זה.

לפני 4 דקות, motek כתב:

שורה תחתונה, ביבי הביא חיסונים בשביל מנדטים. אל תיהיו תמימים, אם לא היו בחירות, כנראה שלא היו חיסונים. הוא פשוט גאון פוליטי ויודע לחשוב כמה צעדים קדימה, לשחק לעם בראש ולגרום לאנשים להעריץ אותו.

תשמע, אם ביבי הביא חיסונים בשביל מנדטים, אתה עוד תשכנע אותי להצביע לו.

מה זה משנה בשביל מה הוא הביא חיסונים? הביא חיסונים? חגיגה למדינה. גם אם הוא חתום על הבאת החיסונים אבל הגורמים האמיתיים הם המערכות שמסביב.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

הן שונות, זה הקטע. 

אולי באיסלנד עם 300 אלף איש זה לא נורא שהמערכת שונה. אבל במדינה עם מיליוני אנשים (או עשרות מיליונים) - זה יותר בעייתי.

אני זוכר איך לפני כמה שנים שמעתי פרק של פודקאסט בדיוק בנושא הזה, בנושא הדאטא שיושב אצל הקופות חולים, וכמה זה שונה מזה שיש לך מאות אלפי מרפאות מפוזרות, וזה בכלל עובד עם חברות ביטוח, ובלאגן.

(כן זה לא משנה לביבי או לא ביבי, סתם סיפור)

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא נופלות בכלל, הן פשוט אחרות. המדיניות ברוב מדינות אירופה היא ימנית יותר, משמע מערכת רפואה פרטית לעומת כאן שהמערכת היא ציבורית.

זה כבר שקר מוחלט, יסודות מערכת הבריאות קדמו למדינה, והמבנה הנוכחי שלה עבר בניגוד מוחלט לרצון השמאל (תשאל את חיים רמון, הוא חתום על הרפורמה שבגללה מערכת הבריאות שלנו נראית כמו שהיא היום), וזה לא מפתיע, כי מבנה מערכת הבריאות פה היום הוא הלכה למעשה, יישום של שיטת השוברים, שהיא אנטי שמאל כלכלי באופן מובהק.

זה נכון שהיא נבנתה על בסיס המערכת שהייתה פה עוד לפני קום המדינה, אבל היא הוקמה (או שופצה) ופותחה על ידי מפלגת העבודה. ומערכת בריאות ציבורית זה לגמרי מדיניות שמאלנית, ואין פה שום שיטת שוברים.

תשמע, אם ביבי הביא חיסונים בשביל מנדטים, אתה עוד תשכנע אותי להצביע לו.

תצביע למי שבא לך. רק קח בחשבון שאחרי הבחירות יהיו לך 4 שנים של חוסר ניהול עד הבחירות הבאות.

מה זה משנה בשביל מה הוא הביא חיסונים? הביא חיסונים? חגיגה למדינה. גם אם הוא חתום על הבאת החיסונים אבל הגורמים האמיתיים הם המערכות שמסביב.

משנה שאתה לא מעניין לביבי את הביצה השמאלית, סליחה על הביטוי. ביום שאחרי הבחירות הוא יחזור לענייניו ואתה תמשיך לחיות במדינה שמתדרדרת מיום ליום בכל תחום אפשרי. מחירי הדיור ימשיכו לעלות, תחב"צ ברמה שמביישת את המאה הקודמת, יוקר המחייה ימשיך לטפס, סחטנות של מפלגות חרדיות שישתו לך ולכל הציבור העובד את הכיס וכו' 

עריכה אחרונה על ידי motek
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני כשעה, motek כתב:

ומערכת בריאות ציבורית זה לגמרי מדיניות שמאלנית, ואין פה שום שיטת שוברים

קופות החולים לא גופים פרטיים שמתחרים בניהם ורק מקבלים סבסוד מהמדינה? זה לא מערכת ציבורית שמנוהלת ע"י המדינה.

• אהבתי 1

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, David32 כתב:

הן שונות, זה הקטע. 

אולי באיסלנד עם 300 אלף איש זה לא נורא שהמערכת שונה. אבל במדינה עם מיליוני אנשים (או עשרות מיליונים) - זה יותר בעייתי.

אני זוכר איך לפני כמה שנים שמעתי פרק של פודקאסט בדיוק בנושא הזה, בנושא הדאטא שיושב אצל הקופות חולים, וכמה זה שונה מזה שיש לך מאות אלפי מרפאות מפוזרות, וזה בכלל עובד עם חברות ביטוח, ובלאגן.

(כן זה לא משנה לביבי או לא ביבי, סתם סיפור)

זה בסדר שהן שונות, השאלה אם התנאים שקשורים למערכת הבריאות מייצרים מערכת בריאות שבפרמטרים של בדיקת חיסון טובה יותר משלנו או לא.

לפני 1 דקה, motek כתב:

לא נופלות בכלל, הן פשוט אחרות. המדיניות ברוב מדינות אירופה היא ימנית יותר, משמע מערכת רפואה פרטית לעומת כאן שהמערכת היא ציבורית.

גם פה המערכת היא לא ציבורית, בטח לא במובן המוכר שבו המדינה מספקת שירותי רפואה.

לפני 1 דקה, motek כתב:

זה נכון שהיא נבנתה על בסיס המערכת שהייתה פה עוד לפני קום המדינה, אבל היא הוקמה ופותחה על ידי מפלגת העבודה. ומערכת בריאות ציבורית זה לגמרי מדיניות שמאלנית, ואין פה שום שיטת שוברים.

זה חוסר הבנה מוחלט של כמה דברים:

1. מה היה פה לפני חוק ביטוח בריאות ממלכתי של חיים רמון המוזכר, קח התחלה לקרוא

2. מי התנגד לאותו חוק ולמה, קח התחלה לקרוא

3. מה זה שיטת שוברים.

4. מה זה מערכת בריאות ציבורית (רמז, היא לא כוללת 4 ספקי שירות שאתה יכול לבחור ביניהם, ואפילו לעבור ביניהם).

הנה כמה ציטוטים:

ציטוט

"מה שקורה בימים אלה זה הרי שכתוב בולשביקי ועיוות מוחלט", רמון טוען. "מפלגת העבודה, מאז קום המדינה, בלמה את חקיקת חוק ביטוח בריאות ממלכתי, מהסיבה הפשוטה שמערכת הבריאות סיפקה לה מיליארדים, כוח ושליטה. הם גירשו אותי מהמפלגה בגלל שרציתי את החוק ורק בחצי טירוף, כשהחלטתי לרוץ להסתדרות והבסתי אותם, החוק חוקק על אפם ועל חמתם". 

ציטוט

"היום, כשמדברים שזה בזכות מפא"י, אין עיוות היסטורי גדול מזה. רק לפני שנה הם דיברו על מערכת בריאות קורסת. אין גבול לצביעות. זה כמו שאנשי המפלגה הקומוניסטית ידברו בשבחו של הקומוניזם והנסים שעשה לחברה הרוסית. בולשביקים נשארים בולשביקים". 

לפני 1 דקה, motek כתב:

תצביע למי שבא לך. רק קח בחשבון שאחרי הבחירות יהיו לך 4 שנים של חוסר ניהול עד הבחירות הבאות.

אל תדאג יש לך עוד דרך לשכנע אותי להצביע לביבי

לפני 1 דקה, motek כתב:

משנה שאתה לא מעניין לביבי את הביצה השמאלית, סליחה על הביטוי. ביום שאחרי הבחירות הוא יחזור לענייניו ואתה תמשיך לחיות במדינה שמתדרדרת מיום ליום בכל תחום אפשרי. מחירי הדיור ימשיכו לעלות, תחב"צ ברמה שמביישת את המאה הקודמת, יוקר המחייה ימשיך לטפס, סחטנות של מפלגות חרדיות שישתו לך ולכל הציבור העובד את הכיס וכו' 

אני מציע שתקרא הודעות קודמות שלי בנושא ביבי, רמז, אני לא בעדו ולא הצבעתי לו בעשור וקצת האחרון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, m3x7r3m3 כתב:

זה בסדר שהן שונות, השאלה אם התנאים שקשורים למערכת הבריאות מייצרים מערכת בריאות שבפרמטרים של בדיקת חיסון טובה יותר משלנו או לא.

זה לא רק הבדיקה עצמה, זה גם איסוף המידע. אני לא צריך לתת לך דוגמאות כדי שתבין את ההבדל בין לאסוף מידע בין 4 קופות חולים, או עשרות/מאות אלפי קליניקות.

מעבר לזה צריך שהמגפה תשתולל בארץ (מה שנאמר בציטוט שפירסמתי). קיצר יצא פה טוב.

ביבי ניצל את זה? ברור, אחרים גם כנראה היו מנצלים את זה.

פייזר ניצלו את זה? אחושרמוטה. money talks, בטח שלא מעניין אותם שביבי או לפיד התקשרו בלילה. אותם מעניין נטו לפרסם את המחקר שהם פירסמו (שמראה שהם מעולים, ולא רק לחיסון הקורונה, אלא גם לעתיד).

יש לי בעיה גדולה מאוד עם זה שראש מדינה מציג נרטיב שבו רק הוא עושה ורק הוא מציל והוא לא מעדכן אף אחד ועושה מה בא לו. בין אם זה ביבי, טראמפ, רוטה, מקרון, ג'ונסון, פוטין - זה לא משנה.

• אהבתי 2

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, David32 כתב:

יש לי בעיה גדולה מאוד עם זה שראש מדינה מציג נרטיב שבו רק הוא עושה ורק הוא מציל והוא לא מעדכן אף אחד ועושה מה בא לו. בין אם זה ביבי, טראמפ, רוטה, מקרון, ג'ונסון, פוטין - זה לא משנה.

מדוייק 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 10 דקות, David32 כתב:

פייזר ניצלו את זה? אחושרמוטה. money talks, בטח שלא מעניין אותם שביבי או לפיד התקשרו בלילה. אותם מעניין נטו לפרסם את המחקר שהם פירסמו (שמראה שהם מעולים, ולא רק לחיסון הקורונה, אלא גם לעתיד

ובסוף הקפיטליזם החזירי saved the day.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...