Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הונדה סיויק 2001 ידנית.איזה קלאץ לשים מקורי או תחליפי?

astralmir
שימו לב! השרשור הזה בן 4148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

הגיע הזמן להחליף קלאץ ברכב.

הצעת המחיר של המרכזי היא 1900 פלוס מעם לחלופי ובדיוק כפול על מקורי.

החלופי הוא תוצרת וולאו והמקורי תוצצרת יפן, אני לא יודע מה להתקין,יש פה מישהוא שמכיר את הוולאו ויודע אם הוא אמין כמו המקורי.

אני יודע שוולאו היא חברה מצויינת, אבל אולי בהונדה עדיף להתקין מקורי?

מה דעתכם?

נכתב טלפון סליחה על הטעויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה לברר מה שמו של היצרן היפני של החלק המקורי. יכול להיות שאפשר לקנות את אותו החלק מאותה התוצרת בלי שם וסמל חברת הרכב, בהרבה פחות כסף.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 דברים שהיו מנחים אותי:

כמה עולה החלפה במוסך לא מורשה הונדה אבל לא מוסך חאפר.

כמה זמן הרכב יישאר בבעלותי.

מפה מתחיל לעשות חישוב של עלות / תועלת.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהמקורי הוא daykin למשל. הרי הונדה קונים את המצמד ממישהו, ובדרך כלל - מלפחות שני ספקים שונים.

ולכן יש בהחלט אפשרות לקנות את אותו החלק בדיוק, מאותו יצרן, בלי שקית שכתוב עליה "חלק מקורי של הונדה" ובחצי המחיר.

דוגמה - אטם ראש מנוע מקורי של וולבו הוא מתוצרת חברת scan-tec השבדית, או חברת elring הגרמנית. וכן הלאה.

דני

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות.

נסה לברר מה שמו של היצרן היפני של החלק המקורי. יכול להיות שאפשר לקנות את אותו החלק מאותה התוצרת בלי שם וסמל חברת הרכב, בהרבה פחות כסף.

דני

ניסיתי לברר אומרים לי "יפני" ולא אומרים לי איזה חברה.

2 דברים שהיו מנחים אותי:

כמה עולה החלפה במוסך לא מורשה הונדה אבל לא מוסך חאפר.

כמה זמן הרכב יישאר בבעלותי.

מפה מתחיל לעשות חישוב של עלות / תועלת.

הרכב נקנה לפני שבועיים אז אני מתכוון להישאר איתו לעוד הרבה זמן.

במוסך אחד לא מורשה שבדקתי רצו כמעט אותו דבר 1700+מעמ על חלופי ו3600 על מקורי, וגם לא אמרו לי שם של המקורי.

יש עוד מוסך שבדקתי, "מוסך ירוק" הציע לי מחיר מצוין, 1250שח לחלופי ו 1550למקורי +מעמ הם גם מתמחים ביפנים.

יכול להיות שמוסך משיג קלאץ מקורי בחצי מחיר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כידוע יש לי פיאסטה שאני מגדיר כנדירה ביותר. קניתי אותה מאדם קשיש שהיה היד הראשונה שלה ושמר עליה כבבת עינו. לעומת זאת יש לי עוד שניים אחרות. אחת באחסנה והשניה גם כן בשימוש יום יומי. לזאת שבאחסנה הלך הקלאץ והיא עברה 230 אלף ק"מ. לשניה שבשימוש יש 213 אלף ק"מ והלך לה הקלאץ ב 208 אלף. החלפתי בזמנו לקלאץ איכותי (לא זוכר את שם החברה) אבל לא לקלאץ מקורי. הקלאץ קצת יותר רך ממה שהיה פעם כאשר הייתי נוסע עלייה אבל הוא עדיין קשה. לזאת שאני נוסע איתה היום ושהיא שמורה ביותר הקלאץ הוא רך ביותר אני אגזים ואומר רך כמו מרגרינה ביחס לקלאץ של הפיאסטה השניה. אמרתי לעצמי שאם יגיע היום לעשות קלאץ ואני עדיין איתה אז רק מקורי. למרות שהוא יקר אבל הרכות שלו שווה את זה. לא יודע אם זה יהיה ככה בהונדה שלך אבל זוהי נקודה שצריך לקחת בחשבון.

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יוגב.

Exedy זה הדגם המדויק של הדייקן שמתאים להונדה?

בדקתי בחלקי חילוף הציעו לי רלאץ של דייקן ב 1000 שקל. רק אני לא יודע אם המוסך יסכים שאני יביא לו את הקלאץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשנתיים גם כן החלפתי להונדה סיוויק ידנית שנת 2001 קלאץ (שבאותו הזמן הייתה שלי), החלפתי ב180K את הקלאץ, שמתי אצל איזה חפר בנתניה, קניתי קיט קלאץ מלא של וולאו בסביבות ה500 ש"ח ועוד שילמתי עד עבודה בסביבות ה900 ש"ח (שזה כלל גם מחזירי שמן). לא שמתי לב לאיזה שינוי מיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4148 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...