Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"חוסר סחיבה" לאחר שימוש במתאנול

DaMN
שימו לב! השרשור הזה בן 7198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי קרבורטורים, השימוש במתאנול ברכבים עם קרבורטור הוא עדיף מבחינת סתימות מעברים , אין מזרקים וחלקים "עדינים" או חיישנים למיניהם כמו ברכבי הזרקה ולכן השימוש במתאנול כדאי עוד יותר.

בקרבורטור המעברים גדולים יותר ולכן גם אם המערכת "מלוכלכת מאוד" , אין חשש של סתימה וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי קרבורטורים, השימוש במתאנול ברכבים עם קרבורטור הוא עדיף מבחינת סתימות מעברים , אין מזרקים וחלקים "עדינים" או חיישנים למיניהם כמו ברכבי הזרקה ולכן השימוש במתאנול כדאי עוד יותר.

בקרבורטור המעברים גדולים יותר ולכן גם אם המערכת "מלוכלכת מאוד" , אין חשש של סתימה וכו'

מסכים בהחלט, הוספתי לאונו מתאנול וההרגשה הייתה כ"כ שונה, לא הייתה לי שום בעיה למעט סתימת פילטר הדלק (רכב שנת 93 אתם לא מתארים לעצמכם כמה חרא יש במערכת הדלק) ועכשיו היא ללא מתאנול והיא נוסעת יותר טוב מאשר לפני ההוספה.

לגבי מי שאמר על חן כימיקלים על המחיר השערוריתי... אל תדבר אלא אם כן בדקת...

אני לא חושב שמכרו לי 18 ליטר ב-70 ש"ח בגלל העיניים היפות שלי.

המתאנול פר ליטר יותר זול מליטר בנזין.

יכול להיות שמחירים בשמיים מיכוון שישנם חנויות לטיסנים שמוכרות אותו באחוזי רווח מטורפים...

OR213 לא ניסיתי ואני לא מנסה להפוך את הרכב שלי לפורמולה 1 אבל בהחלט אני רוצה להוציא מימנו את מה שנעלם מימנו במשך השנים בגלל הדלק הגרוע שיש בארצנו... אל תשלול לפני שתנסה.

איתי.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון מתאנול יוצא בחישוב פשוט יותר זול מבנזין שממלאים בתחנות, לגבי המחיר השערויתי שדורשים בכל מיני מקומות, אני נתקלתי בליטר שדרשו עליו 50 ש"ח!!! אנשים לא שפויים, רק מזה אפשר לפתוח עסק, פשוט מדהים!!!

לגבי המתאנול , השיפור מורגש ועוד איך...מחליפים פילטר פעם פעמיים אחרי כמה מיכלים כדיי שכל הזבל ייצא לגמריי ואח"כ ...חופשי.

המתאנול גם ממיס את המים ככה שכשממלאים דלק בתחנה ומקבלים אקסטרא מיים בנוסף אז הכל מתמוסס ונשרף.

שבת שלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעזאזל, עשיתם לי חשק!!!

OK, פתחתי דפי זהב תחת "כימיקלים"...

מה, פשוט להתקשר ולשאול אם הם מוכרים מתאנול בליטרים?!

מישהו מכיר מוכר באזור באר-שבע???

נשמע לי פלילי משהו, לא?

;-)

1f u c4n r34d th1s u r34lly n33d t0 g37 l41d

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בהחלט, הוספתי לאונו מתאנול וההרגשה הייתה כ"כ שונה, לא הייתה לי שום בעיה למעט סתימת פילטר הדלק (רכב שנת 93 אתם לא מתארים לעצמכם כמה חרא יש במערכת הדלק) ועכשיו היא ללא מתאנול והיא נוסעת יותר טוב מאשר לפני ההוספה.

לגבי מי שאמר על חן כימיקלים על המחיר השערוריתי... אל תדבר אלא אם כן בדקת...

אני לא חושב שמכרו לי 18 ליטר ב-70 ש"ח בגלל העיניים היפות שלי.

המתאנול פר ליטר יותר זול מליטר בנזין.

יכול להיות שמחירים בשמיים מיכוון שישנם חנויות לטיסנים שמוכרות אותו באחוזי רווח מטורפים...

OR213 לא ניסיתי ואני לא מנסה להפוך את הרכב שלי לפורמולה 1 אבל בהחלט אני רוצה להוציא מימנו את מה שנעלם מימנו במשך השנים בגלל הדלק הגרוע שיש בארצנו... אל תשלול לפני שתנסה.

איתי.

אחי זו הייתה סתם הלצה , אני מבין את עניין המתאנול ויש בו הרבה מן ההגיון.

ים long time no

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל לך על הזמן, אתה לא תמצא וגם אם תמצא זה יעלה לך המווון ולא ימכרו לך בכמויות.

אתה צריך לחפש מקום שמייצרים את זה אם יש בכלל בדרום.אני יודע רק על מקום אחד בארץ וזה על חן כימיקלים בחיפה, מעבר לזה אני לא חושב שיש עוד בארץ.

ולעולם אל תאמר שזה לשימוש ברכב כי זה לא חוקי , כמו כל דבר במדינה הזאת שנותן לך להנות . תאמר שזה לטיסנים.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכעיקרון ישנו גם מקום בחיפה שנקרא "מלמד" שבו מוכרים קיט שנקרא "סופר גט" , למי שלא יודע, הזרקת חומר למנוע, ה"חומר הזה הוא פשוט מתאנול עם מים 50%,על כל ליטר דורשים שם 50 ש"ח , שבתכלס עולה להם כל ליטר 2-3 ש"ח, עסק עסק הא......

ולמי שעוד לא יודע מה זה הקיט הזה אז בבקשה המדריך המלא,נא לקרא עד הסוף:

http://www.dave-cushman.net/misc/mannject.html

כעיקרון ,מניסיון, אני רכשתי את הקיט (הם קוראים לזה קיט, סתאם מיכל פלסטיק ב 5 ש"ח), מלפני שהייתי מודע לעניין המתאנול, עד שיום אחד החלטתי לשים את החומר שבמיכל , בטנק דלק, וביטלתי את ה"קיט" הזה...מה יכול לקראת כבר.....אני לא האמנתי לשינוי שחל ברכב,חבל על הזמן, מאז אני החלטתי לחקור את עניין המתאנול והגעתי למסקנה שעדיף בכל מקרה להשתמש בו מהמון סיבות, במינון נכון אין שום חיסרון , המון יתרונות,והוא יותר זול מדלק, אז למה לא?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שאלות:

האם שווה לשים את המתאנול בכל רכב? גם בשביל לנקות את המערכת ולא רק בשביל ל"שפר ביצועים"?

האם עדיף לעשות זאת לפני טיפול (בטיפול שמחליפים בו פילטר דלק) ואז חוסכים גם החלפה של הפילטר דלק? ככה זה גם יותר יעיל, מנקים מערכת, מחליפים פילטר ואז הכל נקי...

האם צריך להזהר פעמיים כאשר שמים מתאנול ברכב ישן כבר? שבו יש כמובן כמות משקעים גדולה יותר (המון סחלה במיכל דלק)

מה זה בכלל אומר שזה מתמוסס או ממיס מים? באם יש מים במיכל דלק, בכל מקרה זה ישאב למנוע כיוון שדלק צף על המים, והשאיבה של הדלק נעשית מתחתית המיכל דלק, לא? בגלל זה כמה המשקעים יצאו קודם ואז הדלק הנקי, לא כך?? אם המאנול יגרום בכל מקרה להתמוססות המים ואז יכנסו מים וג'יפה למנוע, חוץ מסתימת מעברים/פילטרים, זה גם לפגום בביצועים, או יגרום לתזוזה של משקעים/ג'יפה/סחלה ממיכל הלדק למקום אחר וישתקע שם, האם אין ממה לחשוש בקשר לזה?

האם השמת מתאנול בדלק תגרום גם לניקוי פיח משקעים ממקומות אחרים במערכות המנוע?

בתודה מראש

רמי

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאיבה של הדלק מהמיכל היא לא מהתחתית שלו ששם מתאסף כל ה"זבל", המים לא מתמוססים בדלק ולכן נשארים בתחתית המיכל,מה שגורם עם הזמן לחלודה במיכל דלק, המתאנול כן מתערבב עם המים ואז אחרי מיכל או שניים אתה שורף למעשה את כל המים במיכל ומקבל מיכל נקי גם מחומרים אחרים ומלכלוך מכיוון שהמתאנול הוא חומר חזק מאוד ,בעצם אתה מקבל גם ניקוי של לכלוך בכל הצינורות של הדלק ובכל מערכת הדלק בעצם.

לגבי הפילטר דלק , לא תמיד צריך להחליפו, תלוי במידת הלכלוך שיש לך שם,וחוץ מזה כמה כבר עולה פילטר דלק?!

מבחינת רכב ישן או חדש, זה לא משנה, מה כן, ברכב ישן לא יהיו לך החששות שיסתם משהו כי המעברים שם יותר גדולים ממערכת הזרקה.

יום טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהילה בדלק, חד משמעית, שים פעם אחת ותראה אם ישנה השפעה.

לא יודע כמה עקבת אחרי השירשור אבל האיביזה זה הרכב השני שאני מוהל במתאנול רציתי לדעת איפה מרגישים יותר טוב מהול או קיט.

קיבלתי את התשובה, תודה.

איתי

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאיבה של הדלק מהמיכל היא לא מהתחתית שלו ששם מתאסף כל ה"זבל",

אם השאיבה לא מתבצעת מתחתית מיכל הדלק, אז מהיכן היא מתבצעת? הרי צינור השאיבה לא צף על הדלק ואז יורד איתו כאשר המפלס יורד, חייב להיות שהשאיבה מתבצעת מתחתית המיכל גם בשביל האפשרות שישאב תמיד כל הדלק (גם הטיפות האחרונות בתחתית).. לא כן?

רמי

אהבה באה בזוגות, לנשים ולמכוניות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידכון:

חזרתי ממשה זר, (בחור טוב) ניקה את המצערת (למרות שלא הייתה כ"כ מלוכלכת) והחליף חיישן חמצן שעבר זמנו (לא הוחלף מאז הקניה של הרכב אחרי שהרכב עשה 76 אלף).

בכל מקרה הרכב נוסע עכשיו הרבה יותר טוב (כמו בעבר).

האם יכול להיות שהחיישן הוא זה שעשה את הבעיה ולא שום לכלוך שהמתאנול ניקה ?

בכל מקרה תודה רבה, במיוחד לאיציק !

איתי.

כמה עלה התענוג?

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...