Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח כפול לרכב

שימו לב! השרשור הזה בן 4820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האם ניתן מבחינה חוקית לבטח רכב בשני מקומות שונים, ביטוח אחד שיהיה מקיף, ובשני חובה וצד ג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח מקיף כולל את צד ג'.

וכן אפשר לבטח חובה ומקיף בשתי חברות שונות.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שאפשר השאלה האם זה חוקי?

ומה קורה בזמן תאונה? האם לחברות הביטוח יש קשר מחשבי ביניהם ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שזה חוקי,

ביטוח מקיף מכסה נזקי רכוש, ביטוח חובה - נזקי גוף.

לא צריך להיות קשר בין שני הביטוחים.

אני אתן לך דוגמא - בתאונה נפגעו שני רכבים ונהג שלא היה אשם.

הנפגע תובע את ביטוח המקיף של הנהג השני, על הנזק שנגרם לרכבו,

ואת ביטוח חובה של עצמו (גם אם לא הוא אשם) על נזקי גוף.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיון הזה העלה לי רעיון.

האם אני יכול תיאורטית לעשות ביטוח מקיף כפול, כלומר אצל שתי חברות נפרדות במקביל?

ואז אומנם אני משלם כפול, אבל בעת צרה - אני גם מקבל כפול.

נניח אם הרכב שלי נגנב, אני אקבל את מחיר הרכב פי-2 (מחירון מכל חברת ביטוח). אם הרכב שלי יפגע בעלות תיקון של 5,000 ש"ח, אני אקבל 5,000 ש"ח כפול 2 = 10,000 ש"ח..

אני לא מדבר על רצון לבצע איזושהי הונאת מס. מצידי ששתי החברות תהיינה מודעות אחת לשניה, מה אכפת לי/להן?

תיאורטית זה הרי לא משפיע על המספרים של אף חברה. את "סטטיסטיקת הכדאיות" שלפיה הם קובעים את מחיר הביטוח, לא אמור לעניין ה"טריק" הזה. היא קובעת מחיר שמשתלם לה מבחינה סטטיסטית, וזהו. ככה עובד ביטוח.

אם אני עושה אותו דבר גם עם עוד 5 חברות ביטוח אחרות, זה לא אמור להשפיע על אף אחת מהן.

האם יש איזשהו חוק / סעיף בהסכם הביטוח שמונע ממני לעשות דבר כזה ברמת העיקרון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תוכל לעשות זאת. בביטוח רכוש מדובר על "שיפוי", כלומר החזר הוצאות שנגרמו לך. אם תבטח את רכבך בשתי חברות תוכל לתבוע אחת מהן, או לתבוע את שתיהן, ואז הן יחלקו את הפיצוי ביניהן לפי היחס בין ערכי הביטוח.

לחברות אמצעי בקרה מאוד פשוט - הן דורשות את החשבוניות המקוריות על התשלומים למוסך. חשבונית מקורית יש אחת, כך שתוכל להעבירה רק לחברה אחת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בביטוח חיים אין מניעה לעשות כמה שרוצים בכמה חברות שרוצים במקביל ולקבל הכל.

בביטוחי רכוש אפשר תיאורטית לבטח חלקית בחברה א' וחלקית בחברה ב', אבל מעשית אלא אם אתה מיקרוסופט או משהו בסדר גודל כזה אין שום טעם בפיצול כזה.

בכל מקרה אי אפשר לקבל פיצוי שעולה על גובה הנזק בפועל בסך הכל.

סיכום:

1. מקיף וחובה בשתי חברות - אפשרי ביותר. אין שום בעיה עם זה.

2. 2 מקיפים לאותו רכב - בזבוז כסף. אפשר יהיה לקבל פיצוי רק פעם אחת.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שהוסבר, מטרת הביטוח היא השבת המצב לקדמותו טרם קרות המקרה הביטוחי/האסון. אם בבעלות אדם רכוש כלשהו (לאו דווקא רכב) ששוויו X שנגנב, הסכום המקסימלי שאותו אדם יקבל אינו יכול להיות גבוה מ-X, ואין קשר לכמות הפוליסות שהיו לאותו רכוש ערב קרות האסון.

אין מטרת הביטוח לגרום למבוטח להתעשר, אלא רק להבטיח את שימור הסטטוס הכלכלי שלו בכל מצב.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולהבדיל, בביטוח חיים, אין מחיר אמיתי לחיי אדם, לכן בעל פוליסה יכול לבטח עצמו במליון שקל כמו גם ב-10 מליון דולר.

אם יש לו לשלם פרמיה, שיבושם לנהנים אחריו.

.

האמור לעיל הינו לפי מיטב הבנתי ואו מנסיוני ואין הוא במקום יעוץ מבעלי מקצוע בתחומם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחוק חוזה הביטוח

ביטוח כפל (תיקון התשמ"ד)

59. (א) בוטח נכס בפני סיכון אחד אצל יותר ממבטח אחד לתקופות חופפות, על המבוטח להודיע על כך למבטחים בכתב מיד לאחר שנעשה ביטוח הכפל או לאחר שנודע לו עליו.

(ב) בוטח נכס ביטוח כפל ועלה סך-כל סכומי הביטוח באופן בלתי סביר על שווי הנכס, רשאים המבוטח וכל אחד מהמבטחים, בכל עת בתקופת הביטוח, לדרוש הפחתת סכומי הביטוח עד לשווי הנכס בשעת הדרישה; נדרשה הפחתה זו, יפחתו סכומי הביטוח לפי היחס שביניהם, ובמקביל יפחתו גם דמי הביטוח מיום הדרישה.

(ג) בביטוח כפל אחראים המבטחים כלפי המבוטח יחד ולחוד לגבי סכום הביטוח החופף

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4820 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...