Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה משפטית בנושא בדיקת רכב שגויה

שימו לב! השרשור הזה בן 4856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

לפני חודש בדיוק ביצעתי בדיקת רכב לפני קניה במכון מורשה (לא חשוב שמו אך זה אחד מהמכונים הידועים בארצנו) וכמובן באותו היום רכשתי לי רכב חדש וטוב על סמך הבדיקה.

לאחר שבוע אני מגלה שהרכב מאבד מים כך שבחנתי את הנושא במשך חודש לראות שהבעיה חוזרת על עצמה ואכן היא חזרה, פניתי למכון בדיקת הרכב לקבל חוות דעת לגביי הבעיה והאחריות שמגיעה לי בנושא ואכן המכון לאחר בדיקה נוספת גילה שראש המנוע ברכב לא תקין וצריכים לפתוח ולהחליף הכל, וכן הוא מודה באשמה שלא גילה את הבעיה ואמר שיעשו לרכב ראש מנוע על חשבונם ואני אמור לשלם הישתתפות עצמית של 800 ש"ח.

לשאלתי האם זה קרה למישהו בעבר ואיך הוא יתנהל לגביי זה כי מבחינתי אני לא מעוניין בתיקון ראש המנוע ואם הייתי יודע על הבעיה בבדיקה המקורית לא הייתי רוכש את הרכב הנ"ל.

מה עלי לעשות? האם לתבוע את המכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי שיש דבר כזה השתתפות עצמית.

מה שגם ב800 שקל אפשר לשלוח ראש לשיפוץ גם ככה.

עובדים עליך. לדעתי אתה מעבר ל 0 שקל לא אמור לשלם כלום.

אפילו לתבוע על הזמן ועוגמת הנפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא מודה באשמה, מדוע אתה צריך לשאת בהשתתפות עצמית? היכן הדבר מצוין? כל הסיפור הזה נשמע לי כמו קומבינה אוריגיניל.

תסביר לו בעדינות שאם הוא לא יקח אחריות מלאה על המחדל שלו, אתה תתקן את הרכב במוסך המועדף עליך ולאחר מכן תתבע ממנו את סכום התיקון בצירוף עגמת נפש. אם יש לך אפשרות להקליט את השיחה זה עדיף, ככה תהיה לך ביד הוכחה לכך שהוא אמר שזוהי אשמתו.

AUTOBIANCHI A112 JUNIOR '84 | FIAT BRAVO SENSATION '11 | RENAULT CLIO ESTATE '14

לא תמצא רוטס HR במחיר זול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הנשאלת היא האם אני יכול לתבוע אותו על כך שאני בכלל לא מעוניין לפתוח ראש מנוע ושהוא יקח על עצמו את האחריות על התשלום אלא על זה שאם מלחתחילה הייתי יודע שיש בעיה במנוע לא הייתי רוכש את הרכב?

אחרי הכל יוצא מצב שאני שילמתי 450 או 400 ש"ח לא זכור לי בדיוק למכון בכדי לדעת דברים מסוג זה ובסופו של דבר שילמתי לחינם כי אני זה שאמור להיות תקוע אם רכב שפתחו בו ראש מנוע ואכן מדובר ברכב חדש שנת 2008.

לשאלתי, האם האחריות של המכון מסתכמת בכך שהוא יתקן את התקלה או שאני יכול לדרוש יותר מזה כי לא מדובר בחלק שולי מדובר במנוע שכידוע אחרי ראש מנוע ברוב המקרים הרכב לא חוזר להיות בדיוק כמו מהיצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לתבוע אותו על כל נזק שנגרם לך כתוצאה מרשלנות של מכון הבדיקה.

אל תסכים לשלם שום סכום של "השתתפות עצמית". הוא כנראה מנסה לגלגל עליך עלויות שלו.

רכב "חדש" (האם הרכב יד ראשונה? מה גיל הרכב והקילומטרז'?) שהגיע למצב של טיפול ראש עבר כנראה איזו טראומה של התחממות. מכיוון שכבר רכשת את הרכב, נראה לי שביטול העיסקה כולה אינה אפשרות ריאלית. אלא אם תהייה בידיך הוכחה שמוכר הרכב הסתיר ממך מידע מהותי והייתה כאן הטעייה. האם בדקת את היסטוריית הטיפולים של הרכב הזה? מכיוון שהוא שלך, אתה רשאי לבדוק את רישומי המוסך של היבואן.

עכשיו עליך להחליט האם לתבוע מן המכון לתקן את הנזק הנראה בעין או לתבוע מן המכון לפצות אותך על מלוא הסכום. כאן תזדקק לייעוץ של עורך דין שיבדוק את כל הפרטים ויאמר לך מה סיכוייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לתבוע אותו על כל נזק שנגרם לך כתוצאה מרשלנות של מכון הבדיקה..

כפי שנאמר, אתה יכול לתבוע אותו על הכל!

זה עדיין לא מבטיח זכיה בתביעה.

מספיק שהוא רשם בטופס הבדיקה "רעשים מראש מנוע" או כל כסת"ח אחר שהם בד"כ רושמים ואין כל עילה לתביעה.

לטעמי האישי, אם הוא יסכים לוותר על ה 800 ש"ח המופרכים האלה (או על חלקם) ואם המוסך המתקן נראה לך אמין ומקצועי, תקן את הרכב, סע לשלום ותחסוך לך פגישות עם עו"ד, הכנת כתב תביעה, תביעות, הגעה לבית המשפט, וסוף שאתה לא תמיד יודע לצפות אותו מראש.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שאתה רץ קדימה, יש לאשר את ההבחנה הזו של "הלך ראש מנוע" גם במוסך מורשה היבואן. יתכן וקיימת בעיה אחרת, אף שולית.

חבל שלא רשמת סוג רכב, וקילומטרז' שלו.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר בטכנו טסט /קומפיוטסט/מ.מ.מ טסטומט ,אז יש סעיף בחוזה בינך לבין מכון הבדיקה (שמצורף לדו"ח הבדיקה),שלפיו על כל תביעה נגד המכון עליך לשאת בהשתתפות עצמית של 200$ ארה"ב.

למגיב הראשון,תיקון יסודי של ראש מנוע עלול להגיע גם ל-2000 ש"ח ומעלה (תלוי בסוג הרכב,מוסך מורשה יבואן/כללי).

אני לא מקנא בבעל המכון אם מדובר ברכב יוקרה או בג'יפ ובכלל,יתכן שלאחר שיפורק ראש המנוע מהרכב עלול להתברר שהרכב זקוק להחלפת מנוע (אם מדובר בקורוזיה בבלוק,שמופיעה בדגמי שרייד/אפלאוז/פיג'ו 206/307 לסוגיהן ולמינן).

פותח השרשור- אם תתבע את מכון הבדיקה אתה כפוף לבוררות המוסכמת על 2 הצדדים וגם היא תקבע,שעליך לשלם את ההשתתפות העצמית המעוגנת בחוזה כך שחבל לך על הזמן.

אם יש תקלה בראש המנוע וחמור מכך,אם תזדקק להחלפת מנוע אתה עדיין משלם את אותו ערך של השתתפות והמכון צריך להשלים את התיקון מכיסו הפרטי.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4856 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...