Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מלווה לשלושה חודשים

vor
שימו לב! השרשור הזה בן 7356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הנושא הזה הוא אחד מהמעורפלים ביותר שאני מכיר, שמעתי כבר כל שמועה מאיסור על להסיע יותר מ2 אנשים כנהג חדש עד להחזרת החוק שאוסר לנהוג בלילה (מישהו היה נהג חדש בתקופה הזאת? בטח היה מעניין).

If i were a rich man...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי דעתי חוק המלווה לחצי שנה הזה הוא אחד מהדברים הכי טיפשיים ומסוכנים שמשרד הרישוי אי פעם הוציא.

תחשבו על זה ככה - מישהו עובר טסט , מתחיל לנהוג עם מלווה (אבא אמא וכו')

נוהג בד"כ רק עם אבא , אמא , וכו' (פעם בשבוע , פעמיים בשבוע , שלוש גג)

חצי שנה של מקסימום 3 פעמים בשבוע (שבד"כ זה יוצא אפילו פחות , הרבה פחות)

אחרי חצי שנה , נגמר המלווה , הוא לוקח את האוטו של ההורים , ולא יודע מה לעשות!

(הוא בכל זאת לא נסע בלי אבא , אמא , וכו' במשך חצי שנה , והורים לא מפסיקים אף פעם לומר לך מה לעשות , מניסיון :? )

אז מה קיבלנו?

*נהג חדש

*ניסיון של פחות מ3 פעמים בשבוע של נהיגה (וכנראה שהפעמים האלו גם לא היו ארוכות משהו , בכל זאת לנסוע לקנות בסופר ולחזור הביתה לא דורשות מיומנויות רבות)

*חוסר ביטחון מוחלט (אמנם הוא מרגיש בטוח , אבל אם קורה משהו - אין לו מושג מה לעשות)

אני בטוח שבמשרד התחבורה חשבו על זה הרבה , אבל רק מהזווית החינוכית , ולא מהזווית הפרקטית.

אור ירוק לעומת זאת עושים עבודה טובה בעניין , הם לא כופים כלום על אף אחד , רק על מי שאכפת לו באמת , וככה צריך להיות.

ובקצרה - חוק טיפשי שיגרום הרבה יותר בעיות לצעירים עם הגה.

וואלק אתתתתה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש ממש לא נכון...

אומנם יש הורים שמתייחסים למלווה בזלזול וכמו הילדים מחכים שזה רק יגמר, ולא נוסעים כמעט..

אבל יש הורים שדווקא מנצלים את התקופה הזו לטבילת אש של הנהג החדש, אתה אומר שההורים אומרים מה לעשות בתקופת המלווה, נכון! זהו תפקידם! להדריך את הנהג החדש, מעבר למה שהוא למד, כך שלאחר תקופת המלווה יהיה להם ידע איך, ויכולת התמודדות עם מצבים.

בקשר לחוסר ביטחון מוחלט לאחר תום המלווה - קשקוש מוחלט, שכן אם הנהג היה יוצא לכביש ללא תקופת המלווה הוא היה עוד יותר חסר ביטחון, מפני שפה השינוי קיצוני יותר, מסביבה מוגנת, כלומר מורה שדואג לתקן את הטעויות שלך, והתמודדות עם נהיגה בעיקר עירונית, לאחריות בלעדית של הנהג, ללא כל ניסיון נוסף...

ואגב ע"פ אין ספור מחקרים, אין עוררין בכלל שתקופת המלווה מועילה ביותר, וככל שהיא ארוכה יותר, אחוז התאונות של הנהגים החדשים פוחת..

אז להבא קצת להפעיל מחשבה לפני הפעלת האצבעות :evil:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לך שלא חשבתי?!

אני לא יודע מה מחקרים אומרים , אני יודע מה שאני רואה - הרבה מאוד אנשים שאני מכיר לא קיבלו את מההורים את האוטו לאחר תקופת המלווה ונאצלו לקבל ליווי נוסף של ההורים , האם זה עזר למשהו?! לאאאאאאאא

נסעתי עם חבר שלי לאחר שהוא לקח את האוטו של ההורים שלו ואחרי תקופת ליווי ארוככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככככה

נסעתי איתו 60 באיזה רחוב ריק ברמת אביב , לפנינו כיכר , אני בטיפשותי חשבתי שהוא מבין שלכיכר לא נכנסים ב 60 , הוא כנראה לא (ותאמין לי שהמלווים שלו היו מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד פאשיסטים)

נעצרנו באמצע הכיכר כשמשמאלינו אוטו שהיה כסנטימטר מלהיכנס בנו.

והוא לא היחידי שככה , ותאמין לי , באמת חשבתי על הנושא הרבה (בערך כמו מספר הפעמים שכתבתי את האות כ' , בהודעה הזאת , אם לא הרבה יותר)

מה לעשות - המצב רע , והוא לא ישתפר בעזרת החוק הטיפשי הזה.

(ד"א , אולי לא שמת לב אבל בהודעה שלי לא אמרתי כלום על הערך החינוכי שבעניין , להיפך מבחינת חינוך זה גאוני , זה פשוט מאוד לא פרקטי)

וואלק אתתתתה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שמועות כאלה עוד שאני הוצאתי רשיון לפני אמממ הרבה זמן..

אין מה לדאוג עד שלא אומרים החוק עבר ממחר חצי שנה חודשים שנה שנתיים לא יודע. כלום אין כלום חודשיים מלווה בלבד

אתם יכולים להיכנס לאתר משרד התחבורה הכל רשום שם אחי עכשיו בתהליכי הוצאת רשיון אז אני טיפה עוזר לו בעינין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר שמועות כאלה עוד שאני הוצאתי רשיון לפני אמממ הרבה זמן..

אין מה לדאוג עד שלא אומרים החוק עבר ממחר חצי שנה חודשים שנה שנתיים לא יודע. כלום אין כלום חודשיים מלווה בלבד

אתם יכולים להיכנס לאתר משרד התחבורה הכל רשום שם אחי עכשיו בתהליכי הוצאת רשיון אז אני טיפה עוזר לו בעינין

אכן שמועות.

גם בפעם שעברה אתר וואלה היה זה שהוציא את הידיעה כאילו החוק עבר (וגרם פאניקה סתם) :roll:

אבל עצם זה שמדברים על זה - מרמז שמשהו מתקדם.

אז הנה הניחוש שלי לגבי מה יעבור:

* חצי שנה מלווה לנהגים חדשים עד גיל 21

* 3 חודשים מלווה לנהגים חדשים מעל גיל 21

* החוק יכנס לתוקף בספטמבר-אוקטובר 2004.

* יהיה תקף מיידית, ללא קשר לשנת לידה, אך לא רטרואקטיבית לנהגים שהוציאו רשיון לפני אישור החוק.

* הגבלת נוסעים ל-2 נוסעים מלבד הנהג, שתחל מיום סיום המלווה עד תום ה"נהג חדש" או עד גיל 21, לפי המוקדם.

* לא יוחזר החוק של איסור נהיגה בלילה.

שוב, זה ניחוש שלי בלבד - אין לי שום קשרים בכנסת/מפלגות השלטון/משרד הרישוי/כל דבר רלוונטי אחר. שמישהו יעלה את הת'רד הזה מהשאול כשהחוק ייכנס לתוקף...

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7356 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...