Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש עצה: Malibu vs S40 vs C5

madmon10
שימו לב! השרשור הזה בן 4985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם, מסיבות שונות אני צריך בקרוב להחליף רכב לרכב שיש בו אלמנט מסוים של רושם מינימאלי, אז למרות ההנאה האדירה שלי מהנהיגה היומיומית על פיאסטה שנת 88, אני נאלץ לפזול לכיוונים אחרים במסגרת התקציב.

אני מבקש את עצתכם וחוות דעתכם בהשוואה בין הדגמים הבאים:

1. סיטרואן C5 משנתונים 2002-3. מנוע 2000.

2. שברולט מאליבו 1998-9. מנוע 2400.

3. וולוו S40 שנת 2000. מנוע 2000 ללא טורבו.

לא מעניין אותי ביצועים, צריכת דלק, נוחות, התנהגות, דינאמיות, אבזור ועוד, ואני גם לא רוצה המלצות על רכבים אחרים.

אני מבקש שתתייחסו רק לפרמטרים הבאים:

1. אמינות בסיסית.

2. רגישות להזנחה/התעללות.

3. עלויות אחזקה/טיפולים/חלפים.

4. בטיחות.

תודה רבה רבה לכל המסייעים.

:-):-):-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הוולווS40 הייתי שולל מכיוון שהוא אוטו קטן והוא יותר מיצובישי מאשר וולוו .

אני מחזיק סיטרואן C5 שנת 2002 ומאוד מרוצה ממנה לא עשתה לי שום בעיות בשנתיים שאני מחזיק אותה .

כל אוטו שמזניחים אותו לפי מה ששאלתה יזניח אותך .

למליבו קצת יותר קשה למצוא חלפים לכן הם יותר יקרים לעומת הסיטרואן ששם עלות החלפים והחלקים זולה יותר .

בהצלחה בחיפוש הרכב.

8).................citroen C5 2002 Sx2000.................8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. הפורום מלא הכפשות על ה-S40, מישהו יכול להסביר לי מה כל כך גרוע בה?

ב. הפתעת אותי לגבי החלקים לשברולט, משום מה היה לי ברור שהחלפים/חלקים למאליבו זולים מאשר ב-C5, שלמיטב ידיעתי מכילה מערכות מורכבות בהרבה ושני מיליון חיישנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלקים של שברולט קל מאוד למצוא ב ebay... ברוב המקרים העלות + משלוח לא תגיע לחצי ממה שרוצים פה על חלקים יחסית יקרים... ממה שראיתי לגבי הרכב שלי, אפשר להשיג הכל כולל דש-בורד, לוח שעונים, כפתורים, מתגים, מחברים וכו'... כמובן שב ebay אפשר להשיג חלפים כמעט לכל רכב פשוט שברולטים יש במיליונים בארה"ב.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נשבר הפנס בC5 אתה הולך לפירוקייה וקונה ולא צריך להזמין מאיביי ולחכות שבועיים עד שיגיע .

אם הייתי רוצה חלקים מאיביי בצרפת יש C5 כמו שפו יש מאזדה 3.

8).................citroen C5 2002 Sx2000.................8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסכום שבו תמכור C5 מודל 2002 עם 177 אלף ק"מ - נמוך יותר ממה שיעלה לך לקנות את הפונטו 2006 שמוכרים בבאדג'ט.

לדעתי בתור סטודנט עדיף לך להוסיף עוד טיפה כסף ו"להשתדרג" לפונטו - למרות הירידה העצבנית ברמת הרכב, אתה עדיין תהייה עם פחות ק"מ ופחות מערכות מתקדמות שיכולות להתקלקל.

מספיק נזילה אחת במערכת הידראולית של רכב כזה, או תקלת חשמל מסובכת - כדי להשבית לך את חשבון הבנק.

וזה עוד לפני שדיברנו על צריכת דלק...

עכשיו יותר ברור ממה אני חושש?

שלא תבינו לא נכון, אם לא השיקול הכלכלי, אין לי ספק שהייתי בוחר ב-C5, אבל עלות תיקון המערכות המורכבות של הרכב הזה מדאיגה אותי, ולא עלות פנסים, פלאגים וכדומה.

ואני שואל שוב? מה כל כך גרוע ב-S40? זו לא תמורה טובה לכסף במחירים שהיא נסחרת? היא לא פחות "מסובכת" מה-C5?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וולו לא רכב זול לאחזקה ועם שם בעייתי כמו שיש ל S40 לא הייתי מתקרב כל כך מהר... לפעמים הנסיונות האלו של החברות עם רכבי היוקרה לייצר משהו עממי כדי להכנס לעוד פלחי שוק, יוצרת בן-כלאיים כזה עם שם משפחה יוקרתי אבל אמינות מפוקפקת...

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם צריך לבחור רק מהרשימה שנתת אז ה- C5 בגלל גודל, נוחות ושנתון מתקדם. כנראה שגם עלויות האחזקה יותר זולות מוולוו. מאליבו בת 12 זה חתול בשק, לא כדאי לקחת סיכון.

אם אתה באמת רוצה וולוו אז כבר עדיף ה- S60 ולא S40. היא יותא מוצלחת, יותא גדולה, יותר "פוזה" - כמו שכתבת שאתה מחפש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

S60 יותר מוצלחת ללא ספק, אבל לא בתקציב, ובכל מקרה, גם אם הייתה בתקציב, היא כבר מאוד מרתיעה אותי כי מדובר כבר בוולוו אמיתית לטוב ולרע, שאין לי ספק שעלויות האחזקה שלה גבוהות משמעותית מהאופציות שציינתי.

תודה לכולם עד כה, אשמח לחוו"ד נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים בני 8-10 עלויות האחזקה הן לא תמיד צפויות או ניתנות להערכה מדוייקת. זה מאוד תלוי באיך טיפלו ברכב לאורך השנים וגם הרבה ב... מ-ז-ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים איתך, אבל בכל זאת יש רכבים ש"מזדקנים" טוב יותר, ובכל מקרה, מה שמעניין אותי לדעת, זה במידה וכבר אגיע עם הרכב למוסך, איזה מהרכבים יכאיב לי יותר (על תקלות מקבילות פחות או יותר).

נראה לי קצת הזוי הטענה שחוזרת פה לא פעם שה-S40 היא למעשה כאריזמה עם סמל של וולוו. במה הן דומות? איזה מערכות משותפות לשתיהן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאחר ונמכרו הרבה יותר C5 מאשר S40, נראה לי שיהיה קל יותר למצוא חלקים ל - C5 בפירוקיות. גם כאשר משווים חלק מול חלק בין סיטרואן לוולוו, החלקים של וולוו (גם אם זה S40) יהיו יותר יקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...