Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור אנגלית מדוברת

babayaga
שימו לב! השרשור הזה בן 5115 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

משום מה השרשור הקודם כשל, אז אני מנסה שוב..

יש לי 3 חודשים לשפר את הדיבור באנגלית למטרת נסיעה מטעם העבודה לארה"ב.

כותב וקורא שוטף (מצגות, חוזים וכד'), אבל מדבר כרגע ברמה של עולה חדש :roll: (גרתי שנה באנגליה וטיילתי לא מעט, פשוט אחרי 5 שנים של הזנחת שפה אני לא מצליח לחבר 5 מילים.. מקווה שזה יחזור לי.).

קבעתי פגישות ייעוץ בברליץ, וול-סטריט ודומיהם. המחירים די פסיכיים והתועלת מוטלת בספק (עפ"י חוות דעת בפורומים השונים).

יש למישהו המלצות? רעיונות לשיפור השפה? (כבר התחלתי לחפש הודי שידבר איתי שעה ביום תמורת 5$ לשעה :lol:)

המלצה על מורה פרטי שלא שוחט?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתחיל בקריאת ספר ושינון מילים.

לחפש ספר ברמה סבירה (לא כזה שאתה לא מבין כלום ולא כזה שאתה מבין הכל, משהו באמצע).

במהלך הקורס של הפסיכומטרי שלמדתי האנגלית שלי השתפרה פלאים ע"י קריאת ספר ושינון מילים (כל יום ללמוד מילים חדשות ולשנן אותן באמצעות כרטיסיות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך הקורס של הפסיכומטרי שלמדתי האנגלית שלי השתפרה פלאים ע"י קריאת ספר ושינון מילים (כל יום ללמוד מילים חדשות ולשנן אותן באמצעות כרטיסיות).

been there, done that..

בתקופת הפסיכומטרי גם אני שיננתי מילים. זאת לא הבעיה. אני צריך תרגול של שיחה, ועוד תרגול של שיחה ועוד.. ועוד..

עוד הצעות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

A poor man's option:

http://chatroulette.com/

Videochat with random people, which means you don't get to choose who you chat with. All you need is webcam, microphone and speakers.

One thing though - beware of guys masturbating - according to South Park you're gonna see a lot of those. :-P

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה לא been there done that enough..

תקרא עוד ספרים, בקול רם! לא בלב.

תראה סדרות וסרטים ללא תרגום.

תדבר כמה שאתה יכול ועם מי שאתה יכול שמעוניין לעזור לך בכך באנגלית.

אם אתה אומר שהרמה שלך שוטפת בקריאה וכתיבה אז הבעיה אצלך היא בראש - הבטחון העצמי שלך בשפה.

כאשר תתרגל עוד ועוד המילים יצאו מעצמם ולא תצטרך לחשוב על מילות הקישור ואיך אומרים ..., כמעט כמו בעברית.

הייתי בקורס של ברליץ לשפה זרה, שיטת הלימוד היא טובה אך בזמן קצר זה די בעייתי אם אתה לא מתרגל כל יום.

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שלמד ועבד באנגליה 4 שנים, ומדבר בבית אנגלית (נשוי לאנגליה), הנה שני הפני שלי:

השפה המדוברת מתחלקת (בגסות) ל-2: מדוברת רחוב, ומדוברת עסקית. הסגנון, התחביר, המילים, הכינויים וכו', שונים. מהותית שונים.

אני מעריך, ממה שכתבת, שאתה צריך לשפר את האנגלית המדוברת במקום העבודה. לכן מה שאתה צריך, לדעתי הלא מקצועית, זה מישהו שמדבר אנגלית טוב מאוד עד מעולה, מכיר את העבודה שלך, ושאיתו תוכל לשוחח על ענייני העבודה - באנגלית. אם יש לך קולגה כזה, אולי שותף לנסיעה, מצויין. דברו ביניכם אנגלית ביומיום, כולל אימייל (doal).

האנגלית "העסקית" גם תהיה לך קלה יחסית לאימון, כי היא אותה אנגלית שאתה מכיר, פחות או יותר, מהחומר שאתה קורא. פחות או יותר, כי המדוברת עדיין פחות פורמלית ממסמך/מצגת רשמיים.

אם אתה לוקח מורה, אז מישהו שמבין את ההקשרים והנושאים של העבודה שלך. אחרת, אולי תקבל קצת ביטחון, אבל הרלוונטיות יורדת.

עדיין חשוב לזכור שבחוץ נהוג לדבר יותר בשקט, להשתמש במילים יותר מרומזות, ובכלל להיות יותר בצד של ה-Understatement. יש המון ניואנסים תרבותיים שאנחנו מפספסים בחו"ל, גם אם אנחנו דוברים פיקס מבחינת תחבירית ותוכנית. אין מה לעשות, זה לוקח זמן להבין אותם.

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך זה "דבר חלש", הרבה הרבה תודה, בבקשה וסליחה, הרבה פחות משפטי ציווי והוראות (הם לא עשו צבא). דבר שני, אם מעירים לך, ככה בקטנה, קח את זה "בגדולה". אף אחד לא ירים עליך צעקות בארה"ב (אלא אם הוא ישראלי), אבל כל הערה שולית לשלילה, דורשת התייחסות רצינית. הם קודם כל יגידו משהו חיובי, ואז יגניבו ביקורת. שים לב לביקורת!

יותר קשה, ולוקח יותר זמן, ללמוד את הסלנג (מדוברת רחוב). כאן יש תחביר וביטויים עם הקשרים תרבותיים שאתה פשוט לא מכיר. כאן אין תחליף לפשוט להגיע למקום, וללמוד לאט לאט. יכולה לעזור קריאת עיתונים, ודווקא אלו מהסוג הרדוד יותר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל שזה בארה"ב ולא באנגליה.

בריטים הגונים מסוגלים להכניס IDIOM בכל משפט, השפה הזאת עשירה באופן לא נורמלי.

אמריקנית זאת גרסה ירודה של אנגלית, אבל גם שם יש אדיומים וגיליתי שגם עם אמריקנים

מאוד כדאי לשלב פה ושם ביטויים מקוריים (לא מתורגמים מילולית מעברית...) -

אתה רואה את העיניים נפקחות בשמחה כשזה קורה. קשה ללמוד ב-3 חודשים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל שזה בארה"ב ולא באנגליה. .

שהייתי בסילברסטון נכנסו לכיתה והסבירו לנו על נהיגה על המסלול.

בחור אנגלי אחד שאל שאלה,המדריך האנגלי לא הבין אותו,שעל אותו 3 פעמים מה הוא אומר.

babayaga תמצא לך חברה דוברת אנגלית.

תצא לבלות באזורים של תיירים.

אתה חייב לדבר בשביל להתרגל לזה,לדבר בכוח עם ישראלים לא יעזור לך.

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש למישהו המלצות? רעיונות לשיפור השפה? (כבר התחלתי לחפש הודי שידבר איתי שעה ביום תמורת 5$ לשעה :lol:)

המלצה על מורה פרטי שלא שוחט?

אם אתה מאיזור הרצליה, יש לי המלצה בשבילך.

אפרופו ברליץ ושאר בתי הספר: שמתם לב לפרסומת המעצבנת ברדיו לוול סטריט:

Hi, I'm Dana. When people ask me why I speak such a good English, I always tell them...

why I speak?!?

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא מאמין לך שכך נשמעת הפרסומת.. :shock::lol::lol:

בכל אופן, היא נשמעת מפגרת הדנה הזו. :twisted:

לתמיכה טכנית וייעוץ בחומרה ומחשבים פנו בה"פ.

החלפת מסכים לניידים בעלות ללא תחרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בחברה שבה כל ההתכתבויות הן באנגלית מכיוון שאנחנו עובדים עם לקוחות מסביב לעולם. זה מדהים לראות כמה האנגלית של הישראלים שונה לחלוטין ולא משנה אם מדובר במישהו שמדבר אנגלית בצורה שוטפת, עם ביטחון מוחלט. פשוט התרגום המיידי הזה שאנחנו עושים לשפה מעברית לאנגלית גורם לנו להשמע מזעזע (גם אם המשפט מבחינה תחבירית הוא נכון).

לוקח קצת זמן להבין את ההבדל בתרבויות הללו, אבל ברגע שמתרגלים באמת להיות קצת יותר פאסיבים השפה מתחילה להתנגן מעצמה, ככה לפחות עבורי.

אבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מילא , אני עובד בחברה שגם כל ההתכתבויות בה הן באנגלית , And Yet.... מדהים שהאנגלית של אנשים עם תואר רלוונטי שעוסקים בתחומים שלנו הרבה מאוד שנים (קוראים הרבה מאוד חומר ונוגעים בהמון מוצרים) כ"כ נוראית.

גם האנגלית של אנשים שלפעמים מדברים עם לקוחות כואבת לי בצורה יוצאת דופן.

לגבי הבחור - לדבר , לדבר , לדבר , לדבר.

גם כל מייל שאתה כותב - תגיד אותו בקול רם.

תרגיל את המוח ליצור משפטים (בקול רם - לא בראש) ולהשתמש בהם - זה ה"טריק" היחיד לטעמי.

וכמובן - אם שם אתה צריך להעביר איזה הרצעה או מצגת - זו כבר מטרה שונה לגמרי.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...