Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארץ יצור של הפאביה החדשה?

focus RS
שימו לב! השרשור הזה בן 5697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

גם האפורה שלי (בת חודשיים עם 3500 ק"מ) ממש אחלה (טפו, טפו...) לאחר חודשיים ו-3500 ק"מ.

מלבד הקורות A.

ד"א, תצרוכת הדלק ממש מפתיעה לטובה - כ-14 ק"מ/ל' ממוצע.

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוראל, בזמן ההזמה לא הוצעה לי האופציה של מקורי מהחברה, למה האמת אפילו לא ידעו אותי שזאת הרכבה בארץ.

לי נאמר, שהפאביה היחידה שיש בדרכה לארץ עם סאן רוף ובקרת שיוט, היא שחורה עם גג לבן.

מבחינתי היא הגיעה כבר עם הבקרת שיוט.

בכל אופן, "רק" הבעיה עם הESP והABS נבעו כתוצאה מהבקרת שיוט.

פעמיים חזרתי לכיוון פרונט שנוצר בעקבות הקודנית.

החלפת מוט ההילוכים נדרש, כי כשכיילו לי בביקור הקודם את הגיר, או משהו כזה, שכחו להחזיר איזה חלק.

אני בספק רב אם רדיו מילאנו חיבלו לי גם ברפידות בלם, או גרמו לחריקות במשענת יד.

לא נראה לי שהם גם קשורים לפלסטיק שרופף לי מתחת למושב.

תאחלס?

אם הייתי יודעת שזה מה שיהיה לי, הייתי קונה כבר סיטרואן C2 שנת 07 ב90,000 שח עם עוד שנתיים אחראיות.

הרבה יותר ביצועים, הרבה פחות כאב ראש.

:cry:

elions100 לא לדאוג, גם ביום ראשון אני אהיה במוסך.

הפאביה נמכרה.:-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

** נמחק ציטוט מיותר. אין צורך לצטט את ההודעה שמעליך **

אם חשבת לכיוון אוטו ספורטיבי אז למה לא קנית אותו סתם שאלה מעניינת ודווקא בחרת בפאביה.

יניב :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה באמת רוצה לדעת?

כי רציתי רכב חדש מהניילונים, עם אחראיות.

על הנייר זה היה נראה האוטו המושלם, לקטגוריה שלו הכי טוב וכו וכו.

ואיך הרי אפשר לערער על אמינות רכב המוניות?

עובדה.

דווקא מבחינת ה"ספורטיביות" שלה היא מספיקה לי בול, יותר מיזה רק ישרוף לי דלק, בלי לתת תמורה גדולה יותר.

אממה, הדלק נשרף לי בדרך למוסך. :roll:

אני מאוד מקווה שאחרי יום ראשון, הפעם הבאה שלי במוסך תהיה בטיפול 15,000 שזה לא עוד הרבה זמן, אני כרגע על 7400.

ובכלל, אני מקווה שדיי כבר, והכל יהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך התקנת קודנית גרומת לזה שהיה צריך לעשות כיון פרונט?

וכשהיתה לך תתקלה בesp ובabs ,זה הראה לך על הלוח שעונים תקלה, או שפשוט הרגשת את זה בנסיעה?

אילון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהפעלתי את הבקרת שיוט אחרי כמה דקות זה הדליק לי את הנורה של הESP.

לא משהו שהורגש בנסיעה, אבל הדרך היחידה לאפס את הנורה הייתה בכיבוי והתנעה מחדש של הרכב.

לפי מה שהוסבר לי בביקור האחרון (שילשום) במוסך- בשביל להתקין את הקודנית היו צרכים להוציא איזה משהו (גלגל ההגה אולי? מצטערת, 7 בבוקר לא נקלט יותר מידי במערכת.) ולפי מה שהוא הסביר זה אף פעם לא נכנס למקום המדויק וזה דבר ידוע, שאחרי זה צריך לעשות כיוון פרונט.

אז אני שואלת, אם זה ידוע, למה לכל הרוחות נמסר לידי הרכב מבלי שהוא עבר כיוון פרונט? :x

:x

וזה לא היה כיוון פרונט ב"קטנה", והוא בוצע גם פעמיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוליי טיפשי מצידי אבל לא הבנתי למה היתכוונת.

באותו יום שהייתי במוסך הגיע גם הרכב השני שקנינו במשפחה... לא טיפשי מצידך רק שותפי סוד מבינים. :roll:

1-2-3-4-5-6-7-8-9-10- יופי עדיין נשאר קצת שכל

like a G-L-O-V-E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוראל, בזמן ההזמה לא הוצעה לי האופציה של מקורי מהחברה, למה האמת אפילו לא ידעו אותי שזאת הרכבה בארץ.

לי נאמר, שהפאביה היחידה שיש בדרכה לארץ עם סאן רוף ובקרת שיוט, היא שחורה עם גג לבן.

מבחינתי היא הגיעה כבר עם הבקרת שיוט.

בכל אופן, "רק" הבעיה עם הESP והABS נבעו כתוצאה מהבקרת שיוט.

פעמיים חזרתי לכיוון פרונט שנוצר בעקבות הקודנית.

החלפת מוט ההילוכים נדרש, כי כשכיילו לי בביקור הקודם את הגיר, או משהו כזה, שכחו להחזיר איזה חלק.

אני בספק רב אם רדיו מילאנו חיבלו לי גם ברפידות בלם, או גרמו לחריקות במשענת יד.

לא נראה לי שהם גם קשורים לפלסטיק שרופף לי מתחת למושב.

1. החלפת פלסטיקה באיזור הקונסולה התחתונה (גיר) נובעת אך ורק מהתקנת הקודן - מפרקים אותה, מעבירים את החיווט של הקודן אל איזור ההגה (אני אראה לך היכן בדיוק) ומתקינים את הקודנית.

לא מעט פעמים נכנסתי עם האיביזה למוסך רק בגלל פלסטיקה שלא הורכבה טוב/שנפגעה מהתקנת הקודנית.

דווקא במקרה של האיביזה - הם הודו שמדובר בהתקנה חאפרית של המתקינים (רדיו מילאנו) והצטערו על כך.

2. סה"כ הרפידות שרקו מעט (תופעה שהייתה לי בפביה הקודמת, באיביזה ותופעה שקיימת בעוד לא מעט וואגיות חדשות שפגשתי).

כל עוד שעניין עובד כמו שצריך - למי אכפת שהוא שורק מעט מידי פעם? :roll:

3. זמזומים ממשענת היד לא דבר חדש - המשענת יד המדוברת "הושאלה" מגולף MK4 וגם בה יש את התופעה הנ"ל (מניסיון עם כמה גולפים של חברים [אייל, כולל אחת שהייתה שלך בעבר...]).

קורה אחרי תקופה מסויימת של שימוש.

התלוננת וקיבלת חדשה.

תסכימי איתי שכל מי שלקח "ריסק" והזמין פביות עם לא מעט תוספות (שהן מקומיות ולא מקורית) - מתלונן.

מי שלא לקח יותר מקודן ור"ד (שגם ככה מגיע עם הרכב - אם נרצה או לא) - לא מתלונן.

אצלי ואצל חבר (עם הסטיישן 1.4 קפוצ'ינו) אין בעיות - שנינו לקחנו קודן ור"ד בלבד.

את השאר השארנו להם (מניסיון עבר)...

וכל מי שחושב שאני טועה או משוחד - מוזמן לעשות חיפוש קצרצר ב"ברישקודה" ולראות שהבעיות/תופעות הנ"ל לא קיימות באירופה (בריטניה בעיקר).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין קשר בין המושג פאביות\ סקודה לבעיות מכניות.

בכל רכב שקונים יש סיכוי "ליפול" והתקנות לא מקצועיות פשוט מגדילות את הסיכוי הזה, ומכיוון שבארץ 99.9 מההתקנות הן לא מקצועיות, זו גם התוצאה ברוב המקרים של התקנות בישראל.

זה ממש לא עניין של דגם מסויים או חברה, אף על פי שלכל דגם יכולה להיות מחלה כזו או אחרת.

בכל מקרה, לי יש סוויפט וגם אצלי הרפידות שורקות כאשר אני באיזור ה- 3.5 אלף קילומטר, הקודנית הפסיקה לעבוד עוד לפני (שייקה אביזרים מקביל לרדיו מילאנו?), והצבע בנתיים בסדר (*בנתיים*).

מי שאוכל לבד, אוכל יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

2. סה"כ הרפידות שרקו מעט (תופעה שהייתה לי בפביה הקודמת, באיביזה ותופעה שקיימת בעוד לא מעט וואגיות חדשות שפגשתי).

כל עוד שעניין עובד כמו שצריך - למי אכפת שהוא שורק מעט מידי פעם? :roll:

תסכימי איתי שכל מי שלקח "ריסק" והזמין פביות עם לא מעט תוספות (שהן מקומיות ולא מקורית) - מתלונן.

מי שלא לקח יותר מקודן ור"ד (שגם ככה מגיע עם הרכב - אם נרצה או לא) - לא מתלונן.

אצלי ואצל חבר (עם הסטיישן 1.4 קפוצ'ינו) אין בעיות - שנינו לקחנו קודן ור"ד בלבד.

את השאר השארנו להם (מניסיון עבר)...

אוראל,

נתחיל מהעובדה שזאת לא הייתה שריקה, אלא צליל מכני מוזר ומהרגשתי (אולי פסיכולוגית ואולי לא) שהברקסים התנהגו פחות טוב.

ונמשיך עם זה שזה אוטו חדש, חדש דנדש מהניילונים ולי מאוד אכפת מכל שריקה כלשהי שהאוטו עושה.

לא עשיתי שום התקנות חריגות באוטו, לא חיישני רוורס ולא בטיח, רק את הקודנית (ובדיעבד מסתבר שגם את הבקרת שיוט.).

בזמן הזמנת הרכב כשהגענו לתאחלס לדבר על המחיר, הוא כמובן הוסיף קודנית, הוא אמר שזה חובה לביטוח ובלה בלה בלה.

לרגע הוא לא ציין שזה ילווה בהרבה מאוד ח*א וכאב ראש.

מעבר לכל זה, אוראל, אני לקוחה.

לי ממש לא מעניין מי מה ולמה.

אותי מעניינת העובדה שאני מגיעה ביום ראשון בפעם החמישית למוסך.

עלי זה לא מקובל.

אז נכון, במוסך מאוד נחמדים.

מחליפים מזמינים וכו וכו, לא עושים בעיות והכל.

אבל עדיין אני שם.

מעבר לזה שאני מאוד לא רוצה להיות שם, ולא משנה כמה נחמדים הם יהיו, לי מגיע פיצוי.

עד אז אהיה לקוחה ממורמרת של החברה (שעדיין אוהבת מאוד את האוטו הפגום שלה).

ומעכשיו כשאמליץ על האוטו זה ילווה באזהרת מוסך.

אז אנשים!

קנו את הפאביה! אחלה אוטו! ותקחו הרבה ימי חופש בשביל להגיע למוסך!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני הזמנתי עם ר"ד וקודנית בלבד. החיפוי שסביב ידית ההילוכים מזמזם בין 1200 ל 1800 סל"ד.

מאוד מרגיז.

מה שעוד יותר מרגיז זה שאני אטפל בזה רק ב15000 ועד אז אסע עם הזמזומים.:brickwall:

ומה שהכי מרגיז היא התחושה שהחברה האלה עובדים בשיטת המצליח. ברור לי שהמתקין המחו*בן הרגיש ששבר את הקליפסים אבל אם הלקוח לא יתלונן - זה לא יטופל. :bad-word::bad-word:

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, בפעם האלף - שכל אחד מכם ישלח לי פירוט של הבעיה/מספר הביקורים במוסך/שם + שם משפחה.

אני אשלח מכתב למנכ"ל המקומי (ליידע אותו. אני בספק אם הוא מעודכן בתופעות לוואי הנ"ל) ואשלח גם לצ'כיה (שגם הם יקבלו עידכון לגבי התופעה).

תודה מראש.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם ולבעלי הסקודות :)

קודם כל תודה על המידע שהסקודה מיוצרת בצ'כיה :)

שנית תודה על כל האזהרות, אבל אצלי אין שום תקלה טפו טפו טפו!!!

ואני לא מבין את הבעיה עם הגומי בקורה! לא ראיתי כלום!

חשוב לציין שהאוטו הוא ליסינג ושהותקן בוא רק קודנית ורדיו דיסק עם רמקולים קדמיים בלבד.

מקווה שלכולכם יהיה שקט וכייף מהאוטו :).

Peugeot 107 2012 :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5697 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...