Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'יפ ניבה או סמוראי

tiko
שימו לב! השרשור הזה בן 5615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם אני הוצאתי עכשיו רישיון ואני רוצה לקנות ג'יפון קטן ואני מאוד מתלבט בין סמוראי לניבה

הבעיות שלי הם שאני ממש לא רוצה להיות כל היום במוסך ואני לא יודע כמה יקר זה להחזיק כל אחת מהמכוניות האלה.. אז אם מישהו יודע מניסיון פחות או יותר אני ישמח אם יעזור לי

ואל תשכחו שזה אוטו ראשון שלי ואני בן 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שאת הסמוראי! אנמם הניבה מאוד מפתה לקנייה אבל אתה תבלה איתה שעות על גבי שעות במוסך.. סמוראי זה הג'יפ האולטימטיבי לצעירים.. קטן, אמין, חסכוני בדלק, חיית שטח, ונראה טוב.

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לנו תקציב ועוד קצת מידע רלוונטי לגבי הצרכים שלך מהרכב.

בגדול - הסמוראי עדיף לדעתי, ולא בגלל שהוא נראה טוב כי הוא די מכוער.

עם הלאדה לא תגיע למוסכים. מעטים המוסכים שירצו להתעסק עם רכב כמו הניבה, זה לא רכב שמוסך סטנדרטי מתעסק איתו ולכן אם אין לך יכולת לטפל ברכב בעצמך רד מהניבה.

אבל שוב, תן תקציב ודרישות. אולי ויטארה או ספורטאז' מתאימים לך יותר?

נ.ב - איזה כיף להעביר לפורום השטח החדש :wink:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בנוסף, ניבה ממוצעת תימכר במחירים נמוכים מהסמוראי (ונמוכים בכלל),

אל תתפתה לניבה רק בגלל יתרון המחיר.

בסמוראי קל לטפל לבד ורוב החלפים שלו זמינים.

אבל באמת, התקציב שלך הוא הפאקטור הכי משמעותי פה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעטים המוסכים שירצו להתעסק עם רכב כמו הניבה, זה לא רכב שמוסך סטנדרטי מתעסק איתו ולכן אם אין לך יכולת לטפל ברכב בעצמך רד מהניבה.

מחזק מאוד- אם אין לך יכולת לטפל לבד או מוסכניק במשפחה שיבצע זאת עבורך- תתרחק מהניבה משום שהיא צריכה טיפול צמוד.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניבה טובה לא נמכרת בגרושים. הניבות שאתה רואה שנמכרות במחירי שחיטה הם כנראה שחוטות. היא עדיין זולה יותר מסמוראי אבל זה לא קריטי.

לרוב אין בעיה עם זמינות חלפים לניבה. מפתיע, אבל חלק הניבה חולקת את רוב המכלולים שלה עם רכבים אחרים ולרוב אין בעיית חלקים. אם כבר נתקלים במחסור במכלול רציני, פשוט קונים אחת נוספת לפירוק :lol:

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לניבה יש לא מעט יתרונות על פני הסמוראי.

הניבה הרבה יותר נוחה לנסיעה ונעימה יותר לנסיעה בכביש (אם אפשר לקרוא לנסיעה של הניבה נעימה..).

"נוחות" הנסיעה בסמוראי מפוקקת עצמות, ובנוסף התנהגות הכביש שלה בטוחה יותר.

גם בשטח היא מפתיעה לטובה ומיסתייעת בדיפרנציאל מרכזי נינעל - לניבה הנעה כפולה כפולה.

החיסרון העיקרי של הניבה הוא רמת אמינות נמוכה בהרבה, חלודה שפשתה ברובן המכריע וצריכת דלק גבוהה יחסית.

אם אין לך זוג ידיים טובות והרבה סבלנות - הסמוראי עדיף.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את הסמוראים ,ניבה זה סיפור למי שרוצה לעבוד בבית.

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סמוראי ללא ספק, אחי הגדול שהוציא רשיון קיבל סמוראי ונהנה מכול רגע, ג'יפ קטן נוח חזק מאוד בשטח, כמעט ולא היה במוסך

בקיצור זו הקניה האולטימטיבית בשבילך!!

ההבדל בין גאונות לטיפשות הוא ,

שלגאונות יש גבולות . ( אלברט איינשטיין )!

Mazda 3 2.0!!:twisted::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום
ג'יפ קטן נוח חזק

זה הדבר האחרון שניתן להגיד על סמוראי :roll: הוא כן מרפד את ישבנו של האורטופד שלך.

בכלל, וזה מופנה ל-tiko, צריך להכיר בעובדה שהעז הזו מלאה בחסרונות די מתסכלים.

הוא איטי להחריד, מסוכן בכביש (ואני מרשה לעצמי לנחש שפותח השירשור לא מתכוון ל-100% שטח),

וחלק מהמכלולים שלו (בעיקר הנעה) יקרים וקשים למציאה.

על יכולות השטח והלוק שלו אין עוררין, אבל צריך להכיר גם את הצד השני.

וכן, יצא לי פה ושם לנהוג על סמוראי (שנתיים ומשהו, הרבה שטח, 20,000 ק"מ, קצר-פתוח-מוגבה, יד 13! :lol:).

אגב, למרות כל אלה אני חייב לציין - אני פשוט מתגעגע ל-MF הזה.

איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תחשוב בכלל על הניבה, היא דורשת המון השקעה וטיפולים באופן קבוע.:cry:

לך על סמוראי, יש לו שוק טוב בארץ.:-)

Uno Turbo כתב: לא יודע, לשמוע גבר אומר: אוטו קטו ואדום, עושה לי קצת צמרמורת :smile:. alexk כתב: כשאתה אומר צמרמורת אתה מתכוון לרטט במקומות מסוימים בגוף? כי אם כן, יש פורומים אחרים בשביל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל מי שהגיב ועזר

מצטער שלא החזרתי לכם תשובה פשוט לא הייתי כל כך בבית...

אז אחרי כל התגובות שלכם ניראה לי שאני ילך על הסמוראי

התקציב שלי הוא בסביבות ה10-15

עכשיו יש לי שאלה נוספת אם אתם יודעים אם חלקי החילוף שלו יקרים או סבירים בישביל התקציב שלי ?

תודה לכל העוזרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

בתקציב כזה אתה מגביל את עצמך למודלים הישנים, מ-84 עד 88-9.

זה תקציב קצת גבולי אבל תחזוקה של סמוראי במצב סביר פלוס לא תהיה גבוהה מאוד,

כמובן שאני לא לוקח מכלולים יקרים כמו מכלולי ההנעה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לא ניבה!

בעוונותי היתה לי ניבה. מודל 1993, קניתי אותה כמעט חדשה כשהיא בת פחות משנה. תוך 4 חודשים עלויות התיקונים הגיעו כמעט למחיר הרכב. קצרה היריעה מלפרט את שלל החסרונות והתקלות.

אבל חסרון אחד עלה על הכל. הרכב הזה תוכנן לפי דרישות הצבא האדום של רוסיה הסובייטית, כרכב סיור לערבות סיביר. אחרת אין הסבר לכך שמכל פתח אפשרי בקבינה נפלט חום מנוע אדיר פנימה, כאילו אנו בקוטב והטמפרטוה בחוץ מינוס 60. גם כשמפעילים את המזגן, אז קור נכנס מפתח המזגן וחום מהפתחים האחרים. זה הזכרון שנצרב לי בתודעה מהכרכרה הרוסית הזו.

ומנגד, ממפגשים בודדים שהיו לי עם מושב הנהג של הסמוראי נהנתי מכל רגע. אמנם מנוע חלש, אבל זה ג'יפ(ון) אמיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5615 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...