Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סרק לא יציב - ומה תפקיד הבורג בבית מצערת? ZX וולקן 93

Jack_R1
שימו לב! השרשור הזה בן 5688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אכן, זה מה שחשבתי - ולכן העמדתי את הבורג כמה שיותר קרוב למצב של מצערת סגורה לחלוטין. מקווה ששם זה המקום שלו (אין לי שום MANUAL שמזכיר את הבורג ואת הכיוון שלו). אני מניח שהורידו את האום כששיחקו עם הבורג לפני שקיבלתי את הרכב (כנראה בניסיונות לפתור "באופן עקום" את הבעיה של סל"ד הסרק שלו). אם יש למישהו הוראות כיוון לבורג הזה מהספר המקורי - אשמח לשמוע.

תודה רבה לכולם על התשובות.

היום אנסה לנתק את החיבור של VSS ולבדוק אם התקלה משתחזרת באופן קבוע - ואם כן, הוא יוחלף.

אם אצליח לפתור את התקלה, בעצמי או בעזרת מוסך - אדווח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון הבורג מאוד פשוט.

פתח את הבורג, שחק עם גלגל המצערת ותרגיש שהפרפרית בהתחלה ניתקעת והולכת בהתחלה קשה כזה.

תתחיל לסגור את הבורג לאט לאט, אחרי כל סגירה תסובב את גלגלג המצערת אתה תרגיש שיותר ויותר המצערת הולכת חלק.

בקיצור את אתה לסגור את הבורג עד שאתה מרגיש שהפרפרית נפתחת חלק, ושהיא לא ניתקעת.

חשוב לדאוג שהמצערת תהיה סגורה עד הסוף אבל לא תתקע.

צריך שיהיה גם אום על הבורג כדי שהבורג לא יאבד עם הזמן את הכיוון.

ולאחר מכן אתה צריך לבדוק את המתח/התנגדות של חיישן מצב מצרת (TPS) שיהיה מכוון לפי נתוני היצרן שתכף אני יחפש לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב אין ציון בספרות איך לכון בורג מיקום ראשוני של המצערת ויש איזכור לאזהרה כי אין לגעת בו.

בדר"כ הוא מכוון כך שהמצערת תהיה סגורה לחלוטין אך לא תתפס או תפגע בבית שלה.

המנוע צעדים יוכל לווסת את הסל"ד גם אם תהיה סטייה קלה של מיקום הבורג אל יתכן כי שינוי המיקום ישנה את אות החיישן מצב מצערת וזה כן עלול להפיע על התנהגות המנוע בסרק.

הכי נכון לעשות הוא להשוות ולכוון את המצערת מול בית מצערת אחר, כזה שלא שיחקו איתו בעבר ועדין במצב כפי שיצא מהמפעל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי בהודעה למעלה - מנוע RFX (בשמו האמיתי XU10 J2C).

אנסה להשיג בית מצערת זהה ולהשוות אותות מ-TPS (אני מניח שהוא פוטנציומטר - נגד משתנה, ואפשר למדוד את ההתנגדות של המצב ההתחלתי שלו).

עוד משהו שרציתי לבדוק, כדי להשוות התנהגות תקינה - בעזיבת מצערת תוך כדי נסיעה הסל"ד אמור להישמר בערך באזור 1.1K עד לעצירה? או לצנוח לסל"ד סרק לאחר כ-3 שניות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פינים 2 ו 3 מצערת סגורה צריך להיות 0.2-0.5V

מצערת פתוחה עד הסוף 5V מקסימום. (יכול להיות שיהיה טיפה פחות).

את הבדיקה הזו בודקים כאשר הקונקטור מחובר לחיישן ושהסוויץ רק פתוח, פשוט תנעץ את הנועצים של הרב מודד בחוטים של הקונקטור (למדוד במקביל).

בנוסף בדוק התנגדות:

התנגדות בודקים שהסוויץ מכובה והקונקטור מנותק מהחיישן(בודקים התנגדות בפינים בחיישן).

פינים 1 ו 3 מצערת סגורה 3300-5000 אום.

פינים 2 ו 3 מצערת סגורה צריך להיות מתחת ל 1360אום.

מצערת פתוחה עד הסוף פינים 2 ו 3 מקסימום 7000 אום.

עוד בדיקה, פין 1 לבין האדמה 5V.

(מתוך אוטודאטה)

dsd.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי TPS, נראה תקין.

ניתקתי חיישן מהירות, נסעתי איתו מנותק. שום הבדל, כלום, נאדה - בשום מצב נהיגה. מכאן אני מניח - או שהוא תקול, או שה-ECU תקול ולא קורא אותו. נורת האזהרה של ההזרקה לא נדלקה.

עכשיו אני רוצה לבדוק את תקינותו בלי לפרק אותו (כדי לפרק אותו, צריך לפרק ציריה). הוא 3 מגעים. מה תהליך הבדיקה?

מצאתי משהו עבור סנסור 3 מגעים (אני מניח שזה HALL EFFECT SENSOR?), האם הבדיקה מתאימה?

INSPECT No.1 VEHICLE SPEED SENSOR

א. Connect the positive lead from the battery to terminal 1 and the negative lead to terminal 2.

ב. Connect the positive lead from the tester to terminal 3 and the negative lead to terminal 2.

ג. Revolve shaft.

ד. Check that there is voltage changer from approx. 0 V to 11 V or more between terminals 3 and 2.

HINT:

The voltage change should be 4 times per each revolution of the No. 1 vehicle speed sensor shaft

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי, מדדתי את המגעים של חיישן מהירות בתנועת הציר ובעצירתו (פרונט באוויר). שמרתי על החיבור המקורי - שזה אומר, לא ניתקתי את המגע ה-3 מהשקע, אלא מדדתי כשהוא מחובר למחשב - לכן התוצאות קצת שונות.

בין 2 קוים אכן נמדד 12V (מתח הזנה).

בין האדמה לקו השלילי נמדד 3.2V קבוע, לא תלוי בתנועה. אני מניח שאם החיישן אמור לייצר קפיצות של כמעט 12V, לפחות איזושהי תנועה של מתח הייתי צריך לראות, גם כשהקו מחובר ל-ECU. אבל לא היתה.

מחליף חיישן בהזדמנות הקרובה, אדווח על תוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי אתמול חיישן משופץ והתקנתי.

בדקתי שינויי מתח בסיבוב ציר החיישן על החיבור המקורי - מ-1V עד 11V, כמו שציפיתי.

היום כל הניסיונות להביא לכיבוי האוטו נכשלו - הכל תקין.!

תודה וגמר חתימה טובה לכולם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5688 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...