Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ ZX Volcane. האשכול המלא.

פידג'ין
שימו לב! השרשור הזה בן 5791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

אני מתחיל שיפור/שיפוץ של Citroen ZX Volcane שנת 1994, דגם שלוש דלתות, וחשבתי ללוות את התהליך בתיעוד של השלבים, אך בעיקר בהתייעצות עם החברים בפורום, שמראים לאורך כל התקופה שבה אני עוקב כקורא מן הצד, לא מעט ידע ועצות רבות ערך..

אני מקווה שהאשכול/נושא הזה מעניין את הנוכחים..

אז כך..

בדיוק סיימתי החלפת מנוע (2000cc של קסנטיה, שעשה 57,000ק"מ). בנוסף ביצעתי שיפוץ וניקויי של מערכת הקירור (צינורות + רדיאטור) וכעת האוטו במצב נסיעה מעולה (לפני שיפורים מכאניים).

מראה?.. יכול להיות הרבה יותר טובה.. בקרוב כמה ממונות של המצב הנוכחי.

כך שזהוא השלב הנוכחי.. שיפור מראה חיצוני.

קודם כל פחחות וצבע.. (משהוא חושב שעלי להמשיך בסדר שונה?)

הפגוש הקדמי סדוק מעט, כך שיעבור הלחמה.

כל האוטו יעבור פחחות ברמה גבוהה מאד, ולאחר מכן צביעה כללית.

הצבע הנוכחי הנו אדום חציל, אולם האוטו יעבור שינוי צבע כולל. הצבע שבו אני מתמקד הנו כחול.. כמו זה:

zx-front-bumper-su-bkms.gif

זהו לכחול הדומה לשל Subaru Impreza וחברותיה, רק אולי עם מעט פחות ברק.

אגב, האם משהוא מכיר רכב עם כחול קרוב יותר (מ-sSubaru) לכחול מהתמונה למעלה?

והנה כמה שאלות חשובות לשלב הנוכחי שאשמח לחוות דעת החברים..

כדוגמאת התמונה מלמעלה..

1. הרכב בתמונה שודרג בעזרת Body kit שככל הנראה כללה פגוש קדמי, פגוש אחורי ופסים צידיים. האם משהוא יודע אם והיכן ניתן להשיק ערכה כזו שתתאים לרכב?

2. מכסה המנוע, גם הוא שונה מהקיים, ומיוחד למדי (כולל החנה לכניסת אויר). האם משהוא מזהה את המכסה הזה? או האם מכסה שכזה הנו חלק מ-Kit כלשהוא?

3. המראות הצידיות בתמונה למעלה יפות למדי ומוסיפות לצורה הכללית של הרכב, מראה יותר דינאמי מהמראות הקיימות ברכב. היכן ניתן להסיג מראות צד מיוחדות? בחיפושים שעשיתי, נתקלתי בסוגיית התאמת המראות לרכב. האם יש חשיבות לכך? או שמראות שכאלו יכולות להיות מותאמות לרכב על ידי הפחח?

4. הפנסים בתמונה מעל, מיוחדים מאד, ומתאימים בצבעם לרכב, למרות שצורתם אינה תואמת את המקום המוקצה לפנסים במתכונת הנוכחית. היכן ניתן להשיג פנסים שכאלו? האם משהוא מזהה אותם? והאם ניתן להתאים אותם לרכב?

אופצייה שנייה:

1595915758_small.jpg

שלוש מתוך ארבע השאלות מלמעלה נוגעות גם לתמונה זה של רכב אחר (במקרה זה הפנסים הקדמיים תואמים לקיימים)

האם משהוא מזהה את ה-Body Kit? את מראות הצד? ואת מכסה המנוע?

שאלות אלו חשובות לפני שהרכב נכנס לפחחות וצביעה.

באם איש לא מזהה את המכסה, ה-Body kit ומראות הצד, האם משהוא יודע היכן ניתן למצוא פרטים שונים אך יפים ותואמים את הרכב?

אשמח לשמוע את עצותיכם, דעתכם ושאלותיכם. אם יש מידע נוסף (חומר או תמונות) שתרצו שאביא ואשתף, אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 172
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אשמח לשמוע את עצותיכם' date=' דעתכם ושאלותיכם. אם יש מידע נוסף (חומר או תמונות) שתרצו שאביא ואשתף, אשמח.[/u']

דעתי היא שזה לא קשור לפורום שיפורים . קוסמטיקה זה שייך לפורום בטכני .

אי לכך ובהתאם לזאת , אני דן אותך לעשר שנים ללא גדישה ומעביר אותך לפורום הטכני .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המראות הם אכן מראות סטייל M3 , יש בeBay כאלה בטונות בדר"כ .

לגבי הפנסים , תעיף מבט בחנויות ובeBay אם יש ANGEL EYES לרכב שלך , למרות שאני בספק .:roll:

אפשרות נוספת היא הלבשת פלסטיק שיעצב את הפנס הקיים .

תומר.

💡אמרת? אל תבטיח;  הבטחת? אל תכתוב;  כתבת? אל תחתום;  חתמת? אל תתפלא 😏

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דעתי היא שזה לא קשור לפורום שיפורים . קוסמטיקה זה שייך לפורום בטכני .

אי לכך ובהתאם לזאת , אני דן אותך לעשר שנים ללא גדישה ומעביר אותך לפורום הטכני .

למען האמת, בדומה לנושא של שיפוץ ושיפור האופל מנטה, גם התוכנית הארוכה לנושא שפתחתי כוללת את כל השיפורים כפי שתואר, כולל שיפורים מכאניים בשלב הבא, וביניהם: מיטלי Coilover של KV, כולל הנמכת הרכב, Anti Roll, עדכון Chip, ופילטר אויר וצנרת פתוחה. השלב הנוכחי אכן קוסמטי (כמו גם השלב הראשון של האופל).

בכל אופן, ביכן שמתאים הנושא יותר, דיינו.. ונמשיך בדיון...?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. הרכב בתמונה שודרג בעזרת Body kit שככל הנראה כללה פגוש קדמי, פגוש אחורי ופסים צידיים. האם משהוא יודע אם והיכן ניתן להשיק ערכה כזו שתתאים לרכב?

2. מכסה המנוע, גם הוא שונה מהקיים, ומיוחד למדי (כולל החנה לכניסת אויר). האם משהוא מזהה את המכסה הזה? או האם מכסה שכזה הנו חלק מ-Kit כלשהוא?

3. המראות הצידיות בתמונה למעלה יפות למדי ומוסיפות לצורה הכללית של הרכב, מראה יותר דינאמי מהמראות הקיימות ברכב. היכן ניתן להסיג מראות צד מיוחדות? בחיפושים שעשיתי, נתקלתי בסוגיית התאמת המראות לרכב. האם יש חשיבות לכך? או שמראות שכאלו יכולות להיות מותאמות לרכב על ידי הפחח?

4. הפנסים בתמונה מעל, מיוחדים מאד, ומתאימים בצבעם לרכב, למרות שצורתם אינה תואמת את המקום המוקצה לפנסים במתכונת הנוכחית. היכן ניתן להשיג פנסים שכאלו? האם משהוא מזהה אותם? והאם ניתן להתאים אותם לרכב?

יש בחור בשם נתן שמייבא את כל מה שאתה מחפש, הוא מתמחה במכוניות צרפתיות בדגש על סיטרואן\פיגו.

המלצתי האישית היא להרגיע עם הקיטים ניפוח שאחרי שבוע מהתקנתם התלהבותך מהם תרד בניגוד לזאת של השוטרים\ערסים\ילדים משועממים שאוהבים לבדוק גמישות חצאיות מפיבר.

להחליף פנסים למורטי כמו שאתה מחפש זה גם ישפר את עוצמת ההארה וגם את המראה וזה מבלי למשוך עודף צומת לב,

את היתרה שתחסוך מהקיטים תשקיע במתלים- בולמים\קפיצים\גאנטים חתך 15 לפחות\ברקסים.

נתן 054-4449623

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכסה מנוע כמו של הסיטרואן הראשונה איבו סטייל היה מותקן אצלי ברנו 5 שהייתה לי,העלות 800 שקל כולל עבודה וצביעה מחדש של המכסה

Seat Ibiza Cupra 07:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בחור בשם נתן שמייבא את כל מה שאתה מחפש, הוא מתמחה במכוניות צרפתיות בדגש על סיטרואן\פיגו.

המלצתי האישית היא להרגיע עם הקיטים ניפוח שאחרי שבוע מהתקנתם התלהבותך מהם תרד בניגוד לזאת של השוטרים\ערסים\ילדים משועממים שאוהבים לבדוק גמישות חצאיות מפיבר.

להחליף פנסים למורטי כמו שאתה מחפש זה גם ישפר את עוצמת ההארה וגם את המראה וזה מבלי למשוך עודף צומת לב,

את היתרה שתחסוך מהקיטים תשקיע במתלים- בולמים\קפיצים\גאנטים חתך 15 לפחות\ברקסים.

נתן 054-4449623

Zigi - קיבלתי את דעתך. נכון, יש עניין של התלהבות ראשונית שיכול לדעורף ואכן ייתכן והדבר ימשוך תשומת לב ואש. אם כך לא אבצע שינויים הדורשים Body Kit.

עם זאת, מכיון שעלי להחליף את המראות הקיימות, החלטתי לרכוש מראות M3 או Performance. הבעיה היחידה למצוא מתאם ל-Citroen ZX. ננסה.

לגבי הפנסים הקדמיים - אני בודק אפשרות עם בחור נוסף בעל ZX, ליצור תושבת לשני פנסי Projector ונורית אינדיקטור, מפיברגלס (ובצבע הרכב), ולקבע אותם במקום הפנסים הקיימים.

הבעייה ב-Angel Eyes היא שיהיה צורך בשינויי מבנה איזור הפנסים, ולא ניתן להתאים אותם למבנה הרכב. על כן אני מחפש פתרון ביניים של פנסים יפים המתאימים ל-ZX.

אני עדיין מחפש Spoiler אחורי עליון במקום זה שהיה פעם ונעלם. משהוא יודע היכן ניתן להשיג חלק מתאים? שכן, אין הרבה Volcane ובשום מרעז חלפים ששאלתי אין חלק שכזה.

ולבסוף, מכסה המנוע..

Zigi - אנסה לפנות לנתן. תודה על הטיפ.

מכסה מנוע כמו של הסיטרואן הראשונה איבו סטייל היה מותקן אצלי ברנו 5 שהייתה לי,העלות 800 שקל כולל עבודה וצביעה מחדש של המכסה

RENAULT 5 - אתה זוכר אצל מי עשית זאת והאת השידרור היה החלפת כל המכסה, התקנת kit מוכל לתוך המכסה הקיים, או יצירת מקטע המכסה באופן ידני?

אגב... מייד.. תמונות של הרכב במצבו הנוכחי, לפני הפחחות/צבע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום השלב החיצוני העומד בפתח:

בתחילה אשלים פחחות מלאה.

במהלך שלב זה אשדרג את מכסה המנוע ואתקין Air Intake.

שאלות לגבי Air Intake:

1. כיצד קובעים את המיקום המדוייק של פתח האוורור?

2. בהנחה ובשלב הבא אוסיף מסנן אויר פתוח, האם כדאי Intake בעל רשת בלבד? או כזה הכולל פתח כניסת אויר הפונה כלפי כיוון הנסיעה?

3. משהוא מקוראי הפורום התקין בעצמו שבלונת Air Intake וביצע את עבודת הפחחות הנילוות בעצמו? האם כדי לקחת זאת כפרוייקט עצמי אם אין לי נסיון ספציפי בעבודות פחחות?

לא אבצע שינויי פגושים או Body Kit, מכיון ששינויים אלו אכן משנים את האופי הויזואלי של הרכב יתר על המידה בטווח הארוך אך גם מכיון שבשלב הבא אתקים Coilover ואנמיך את הרכב (40-50mm) כך שפגוש נמוך יהיה מאוד מיותר בשלב זה.

השינוי היחידי שאני שוקל בנושא זה הנו ניפוח הכנפיים סביב הגלגל, שינוי עדין יחסית, אולם איני יודע אם יש קיטים סבירים (למראה) אשר מתאימים ל-ZX Volcane ולעומת זאת אינני יודע אם הגיוני לבצע זאת כשינויי צורת הפח.

4. האם למשהוא דעה בנושא?

ספויילר הנו עדיין סעיף פתוח. קיבלתי הצעת מחיר אחת לספויילר מתאים על סך 900 ש"ח (ללא נורת בלימה), אולם אינני בטוח לגבי הפריט הנ"ל.

5. האם ישנה אלטרנטיבה כדאית לפריט זה? (אוליי בנייה מ-FiberGlass)

הצבע המועדף עלי הנו כחול רווי, אולם ישנן אופציות רבות. הכחול של Impreza דגם ספורט, מעט כהה מדי לטעמי.

ישנו גוון כחול פנינה למכוניות מרצדס, אשר ראיתי דוגמא שלו בסוכנות, אך טרם ראיתי מכונית צבועה בצבע האמור.

אני מחפש רכב אשר צבוע באופן מקורי בצבע מתאים, משום שכך קל יותר להתאים גוון בעת תיקון.

6. האם משהוא מכיר רכב+דגם אשר לו צבע דומה לזה שאני מחפש? (גוון הדומה לבין שני דוגמאות הרכבים בהודעה הראשונה בנושא שיחה זה)

7. באשר לסוגי צבע (Dupont או אחרים..) מהם הצבעים הנחשבים איכותיים יותר? הצבע שלי אמר כי הוא עובד אם צבע תוכי (הציפור ;)), או משהוא כזה, וכי זהוא צבע שלדעתו אף איכותי יותר מ-Dupont. האם יש משהוא המבין בצבעים בפורום? חיפוש בפורום העלה כי אין עדיין כתבה בנושא.. מעניין יהיה ללמוד מעט יותר על נושא הצבעים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן. אשמח לדעת אם אין בעיה עם המנוע החדש מבחינת רישיון.

אם כן...איזה מנוע אפשר להתקין ב-ZX, חוקית?

ה-1.6L שלי עם גיר אוטומאטי (אין מה לעשות - רכב משפחתי) מעט עייף, הזרקה מיושנת ולא ממש חסכונית.

עריכה - אציין שה-ZX שלי הינה ZX "רגילה" ופשוטה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפנה למחלקה הטכנית של פג'ו סיטרואן מורשה ובקש הדפס של המנועים שמותר לך לשים באוטו.

משהו כמו 40 שקל.

Never argue with idiots, they'll drag you down to their level and beat you with experience.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן. אשמח לדעת אם אין בעיה עם המנוע החדש מבחינת רישיון.

אם כן...איזה מנוע אפשר להתקין ב-ZX, חוקית?

ה-1.6L שלי עם גיר אוטומאטי (אין מה לעשות - רכב משפחתי) מעט עייף, הזרקה מיושנת ולא ממש חסכונית.

עריכה - אציין שה-ZX שלי הינה ZX "רגילה" ופשוטה.

ככלל, ניתן להתקין מנוע תואם למנוע שהיה קיים ברכב או "להוריד" דרגה, אך לא להעלות. במקרה שלי, התקנתי מנוע שה Xantia, אך זה היה גם הוא 2000 סמ"ק, כך שלא קיימת בעייה אמיתית מבחינת רישויי. אולם חשוב לזכור כי יש להעביר שינויי כזה, כמו גם שינויי צבע, במשרד הרישויי.. ולשם כך יש צורך בתעודה של המנוע החדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Zigi - תודה. דיברתי עם נתן. נפגשים מחר..

עדכון: לנתן וקסלר יש Citroen Xsara יפיפיה.. ופנסים אחוריים מאוד יפים שככל הנראה אתקין במכוניתי. לנתן יש גם ספויילר (או שמא עלי להגיד כנף, שכן בנושא פה באתר הובהר ההבדל בין השניים) ל-ZX Volcane 16V שאני שוקל..

ובנוסף, ברצוני להתקין כונסי אויר (שו שמא שמם שונה) דוגמאת Evo 4 על מכסה המנוע. אני תוהה לגבי התקנתם באופן עצמי. האם משהוא יודע על כך?

לבסוף, פגשתי את נתן פליישר (הרבה 'נתן'ים, לא?) מ'הנדסת חלומות'. רמת המקצועיות (ונגזר מכך גם, רמת המחיר כמובן) של החברה שם גבוהה מאד. מעט עבודות שהם עושים שראיתי שם הנן מקצועיות מאד.. למשל פירוק מלא של כסאות הרכב לצורך התקנת מערכת שמע, צביעת רכב ברמה מהטובות שראיתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5791 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...