Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפוץ ZX Volcane. האשכול המלא.

פידג'ין
שימו לב! השרשור הזה בן 5792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד על ההשקעה נראה מעולה

אני אישית הייתי משנה 4 דברים:

1. את ההגה הייתי מסדר, כמו שכבר אמרו לך כבר.

2. מחליף ג'אנטים (קח את הזמן).

3. לדעתי המראות לא קשורות, אם הן היו בצבע הרכב אני מאמין שזה היה נראה הרבה יותר טוב.

4. דוד אחורי.

ישר כוח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 172
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חברה, תודה על המחמאות והמילים היפות.

אני חושב להחליף את ההגה לחלוטין, ולא לצפות את הקייים.

אוליי Momo. ככל הנראה את זה:

MOMO_Tuning_Steering_Wheels_MILLENIUM_SPORT_RED.jpg

אני אוהב את המראות צד (בינתיים). אני חושב שהן יראו עוד יותר טוב על הרכב כשאסיים את החלק החיצוני עם חישוקים חדשים (ייתכן בצבע טיטניום או כרום עדין).. אבל נראה, יכול להיות שהן ימאסו עליי ואחליף..

אכן, אני לוקח את הזמן למצוא את החישוקים הנכונים. אני רוצה משהוא יפה ומיוחד ולא יותר מידיי צעקני.

חשבתי על פיג'ו ואחרים שהוצעו ע"י חברים פה.. אני חושב שאלך על משהוא יותר ייחודי ומעוצב.

הבעיה המרכזית היא שרוב מה שאני מוצא ברשת הם מעל 15".

MOMO, LENSO או OZ נראים יפה. אני רק צריך למצוא משהוא שנראה טוב ותואם את האופציות (יש כמה קוים כלליים) שיש לי בראש.. כמו שאמרו כמה פה... סבלנות :)

אגב, מה אתם מתכוונים כשאתם (edanj, gorenziv, roiei ,...) דוד אחורי? דוד "דוד"?.. כולו?.. או רק סף/קצה האגזוז (שכזה מחכה לי לשחרור במכס יום ראשון :))?

אני רוצה לענות לכמה שאלאות ששואלים אותי פעמים אבות בהודעות פרטיות וחשבתי שיהיה טוב לענות באופן פומבי ומרוכז...

1. האם הפנסים הקדמיים עוברים טסט?

כן. החלק שלא עובר טסט בפנסים הוא לא הצורה שלהם. כל עוד הם מאירים ופועלים כמו שצריך והחוק דורש, אתה יכול מצידם (ככל שאני יודע, וכדאי לבדוק עם מומחה) אילו פנסים שאתה רוצה. מה שאסור לך לשים זה Xenon על רכב שלא בא עם כאלו מהחנות/יצרן.

2. האם הפנסים האחוריים עוברים טסט?

כנ"ל. חוקי ועבר טסט ביום חמישי האחרון בלי בעיות בכלל. רק התפלאתי שהבוחן לא זרק איזו מילה טובה על כמה יפים הם ;)

3. איך בחרת את המראות? איך הן התאימו לרכב שלך?

המראות שבחרתי הן של FK-Automotive. מה שאתה צריך זה קודם כל BasePlates. אלו התושבות האוניברסליות. כמובן, אתה צריך לרכוש BasePlates של FK עבוד דגם הרכב הספציפי שלך. במקרה שלי ZX. אבל יש להם כאלו להמון סוגי רכבים.

על ה-BasePlates הללו אתה יכול להרכיב כל מראה של FK. אגב, אני יכול עכשיו להחליף את המראול לכל דגם של FK בלי בעיות.

4. כמה עולה השיפוץ? כמה הפחחות? הצביעה? הריפודים?.... וכו

תלויי. הכל תלויי.

תחילה אציין שאני מעדיף לא לנקוב במחירים מדוייקים ששילמתי. אני מעדיף לא לקבוע עובדות עבור בעלי מקתוע, וגם לא לקבל תגובות כמו "מה, אתה פראייר? אח שלי קנה ריפודים ב-1250 ש"ח באוטו דיפו ונראים אפילו טוב יותר". אז אתן רק קווים כלליים מתוך ה"מחקר" ו"סקרי השוק" שביצעתי בעצמי עד שהגעתי להחלטה. אפרט לגבי: צבע/פחחות, ריפודים, פנסים ואסטטיקה כללית.

צבע/פחחות: (שניהם באותו סעיף) תלויי בצבעי/פחח, תלויי במצב הצבע הנוכחי, תלויי במצב הפח ותלויי במה אתה רוצה בדיוק. אם העבודה פשוטה יחסית ואתה לא רוצה להחליף צבע, צבע נורמאלי יכול להתחיל ב-4,000 (אפשר בפחות, אפילו הרבה פחות עבור עבודה "פשוטה"). כמו בכל דבר בחיים, "יו גט וואט יו פיי פור" (אם יש לך מזל!)

אם דרוש שינויי צבע, פחחות רצינית ואתה הולך על משהוא מיוחד, אצל צבעי ופחח ברמה זה עשויי להיות אפילו 15,000.

למען הסר ספק, יש מקרים בהם המצב ההתחלתי של הרכב/צבע הוא טוב ויכול להיות שתקבלו הצעה של 3000 ש"ח אם הצבע לא מטאלי למשל. באותה מידה, עם אתן רוצים שינויי/בנייה עם פח/פיברגלאס, יש חלודה ודפיקות קשות או שאתם סתם רוצים צבע "זיקית" או "נצנצים" או מי יודע מה, ואפילו צבע מטלי פנינה מיוחד אצל "צבעי אומן" תוכלו בקלות למצוא מי שייתן לכם הצעה של 25,000 ואפילו יותר. 5-15 זה הטווח הסביר ממשהוא טוב ופשוט עד משהוא ממש טוב.

ריפודים: בטוח שאתם צרכים ריפודים? אוליי כיסויים (גועל נפש לדעתי :)) מוצאים חן ומספקים אתכם? גם כאן הכן תלויי.

ואוליי הלבשה? (שזו הכלאה בין ריפוד לכיסויי) אפשר כאלו ב1000 ש"ח עד 2000 ש"ח.

טבל אם אתם רוצים ריפוד אמיתי, ולפעמים אין כלכך ברירה.. במקרה שלי, הכסאות עם כנפיים וצורה מיוחדת. רק ריפוד עובד :)

אז.. שוב תלויי מה אתם רוצים וכמה אתם מוכנים לשלם.

בד, עור או סקאי? העלות המרכזית היא בכל מקרה העבודה עצמה. אבל תחשבו קודם כל איך אתם רוצים שתהיה התוצאה. עור? אתם מוכנים לתחזק אותו כמו שצריך? ותחשבו על הזעה, וחום בקיץ.. ועוד הרבה.

והאם אתם הולכים עם הקו העיצובי המקורי של הרכב? אם כן זה הרבה יותר פשוט וזול. אם לא? כמו במקרה שלי.. שתכננתי עיצוב מיוחד בעצמי לכסאות ולדלתות.. העבודה "מסתבכת" והעלות עולה.

ריפוד בסיסי של פנים הרכב מתחיל ב-3000-4000 ש"ח לכסאות ודלתות. רוצים שטיח חדש? עוד 1000-2000. רוצים גג חדש? עוד קצת.. ומגש אחורי? עוד טיפה.

עור יעלה קצת יותר. אבל לא הרבה יותר. אוליי בסביבות 2000 ש"ח יותר.

אבל זה הקצה התחתון. בסף העליון, כיסאות בלבד יעלו 6000 ש"ח. דלתות? עוד 3000. שטיח וגג? עוד..

עיצוב מיוחד? תלויי מה אתם מתכננים. קחו בחשבון שצריך רפד שגם יכול לבצע עבודה מורכבת בצורה ראוייה. לא תמיד מה שאתם מבקשים פשוט. קחו לדוגמא את העיצוב שלי.. לא פשוט בחלל אפילו אם נראה כך.. אז תתייעצו עם בעל מקצוע לגבי העיצוב.

בכל אופן, ריפוד כסאות, דלתות ומגש (נניח בלי שטיח וגג) יהיה בטווח של 3500-7000 בלי עיצוב מיוחד, ו-2000-4000 נוספים אם אתם קצת מסבכים אותה. עוד 2000-4000 לגג ושטיח. ו-1000-3000 נוספים לשדרוג מקצוענות. אוליי עוד 1000-2000 לחומר יקר יותר.

אז לסיכום.. זה יכול להיות מ-3500 עד 20,000 8) מקווה שלא בילבלתי אתכם.

פלסטיקים, פנסים ומסביב: (מסביב יכול להיות כל דבר). תלויי בפרטים. בין 0 ל-50,000. אני לא באמת יכול לנחש מראש מה אתם רוצים לשים ברכב. יש כאלו ששמים חישוקים חדשים ב-9000 ש"ח. אז רק אומר שאפשר כאן, פעמים רבות למצוא דברים יפים וגם לא יקרים.

כמה עלה לי??? (תחילה אגיד שביצעתי יישור קו הכרחי, מנוע חדש מפירוק, סטריאו, ועוד...)

אז... בוא נגיד שבשלב מסויים (בעבר ;)), אחרי 20K הפסקתי לספור :twisted:.. פשוט יותר נח לא לחשוב על המחיר ;)

5. אבל הכי חשוב!!! - תכנון ועיצוב נכון. אתם תראו פעמים רבות שכתבתי "חכו רגע... עוד לא ראיתם את התמונה הכוללת... המראות ייראו טובה עם פסי הקישוט והחישוקים לכשיגיעו". חשוב שתהיה לכם תמונה בראש של איך הכל ייראה בסוף. סתם לזרוק דברים יפים פנימה, יצור בלאגן ופעמים רבות גועל נפש :twisted:

תכננן מראש את "המוצר הסופי". ארגנו לכם בראש תמונה.

אם תקראו את השרשור הזו מההתחלה, אוליי תוכלו לשים לב שיום אחד הודעתי שבחרתי צבע :twisted: (סוף סוף).. ומאותה נקודה כבר הייתה לי תמונה יחסים שלמה של איך יראה הרכב בסוף.. כולל ריפודים, חוץ, פנים וכן הלאה. היו לבטים, אפילו שינויים קטנים. אבל הרכב היום קרוב לתמונה שהתגבשה אז..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תענוג לראות ולקרוא את השקעתך שניכר בה שהיא של חובב רכב ואוהב מכונית זאת וללא החשבון של מחיר, כדאיות

ו"שזה עולה יותר ממה ששווה המכונית".

צריך לא לשכוח שבשביל איכות צריך לשלם יותר.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וישר של 206 הזרוע היא מפלסטיק, יותר יפה, זה הכל.

תמונות ? חפש בגוגל או חכה שיהיו לי מהאוטו שלי ;)

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5792 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...