Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בנושא סאב

arikhous
שימו לב! השרשור הזה בן 7504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום יש לי שאלה שלא מצליחים לענות לי עליה

הסיפור הוא כזה:יש לי סיאט איביזה התא מטען שלי מאוד קטן (אתם בטח מתארים לעצמכם)

הגלגל רזרבה נמצא בתחתית התא מטען מעליו יש (אני בניתי) פלטת mdf שטוחה בגודל של התחתית של התא מטען על הפלטה שמתי את המגברים שלי ומעליהם שמתי עוד פלטה וכך בניתי משהו כמו מגירה למגברים.אם אתם לא מבין על מה אני מדבר אז קחו שני דפים של מדפסת שימו אחד על שולחן ומעליו שימו עוד דף בגובה 10 ס"מ מהשולחן.

עכשיו אחרי שהסברתי את עצמי אשאל אותכם שאלה אם אפשר:

אני רוצה לשים סאב אשר יהייה על הפלטה העליונה כך שאני לא רוצה תיבה אלא להשתמש במה שיש לי (במה שבניתי) האם זה אפשרי ואיזה סאב אני צריך ?

תודה על הסבלנות אריק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אין לי ידע בתיבות לסאבים ..

אבל רק רציתי להגיד שהרעיון שלך בן זונה ואני אשמח לראות תמונה של זה אם וכשתסיים אותו

הבעיה הראשונה שאני יכול לראות פה ברעיון זה העומק שהוא רק 10 ס"מ ואם אני לא טועה אין סאבים או שהם פשוט לא סאבים נפוצים שמתמודדים עם עומק של 10 ס"מ..

(אם אני לא טועה שמעתי שרק סאבים של מורל צריכים נפח ועומק מאוד מזעריים)

אבל זה בערבון מוגבל

(אם תחליט להוסיף "עומק" ולהגדיל את הרוחב של המגירה אני מאמין שלא תהייה בעיה לרעיון שלך לצאת לאור)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי אוורור למגברים? הם פשוט תקועים בין שתי פלטות ללא אוורור?

תחשב את הנפח שיש לך בין שתי הפלטות מינוס הנפח שלוקחים המגברים, כעקרון אתה יכול להרכיב סאב עם הפנים כלפי הבניה שלך ככה שהמגנט בולט למעלה, השאלה היא אם אתה רוצה שככה זה יהיה ומה הנפח שיש לך שם. כמו כן כל העניין צריך להיות אטום כמו שצריך ומכיוון שיש לך שם מגברים זה לא רעיון טוב.

בנוסף המגברים יהיו מחוברים על פלטה שבעצם תהיה חלק מהתיבה וגם זה לא רעיון טוב מכיוון שבפלטה יהיו ויברציות מהסאב אשר יגרמו לויברציות בתוך המגבר שיכולות להזיק לו אבל אפשר למזער את התופעה ע"י שיטות שונות אם וכאשר תחליט שזה מה שאתה רוצה לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע זה לא אטום בכלל מה שמחבר בין שתי הפלטות זה ארבע קוביות מעץ בכל פינה קוביה זה הכל אני לא רוצה לאטום את המקום כי זה יחמם את המגברים ולעומת זאת לשים את הסאב הפוך זה לא מה שאני רוצה כי המטרה שלי היא שלא יראו כלום בתא מטען כשיפתחו אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סאב שאתה יכול להתקין ללא תיבה אבל תצטרך להרכיב אותו על המדף למשל וזה לא תמיד סיפור פשוט וכזה ששווה את ההשקעה (וזה דורש השקעה על מנת שזה ישמע טוב).

אתה יכול לנסות לעשות בניה בכנף מפיבר שיכולה לחסוך הרבה מקום. תמונה לדוגמא:

1.JPG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח שיש מקום באיביזה בשביל זה

אני אבדוק מחר מה גם שהתיבה שנוצרת כאן היא מאוד קטנה אם אני לא טועה נכון?

זה לא פוגע באיכות ?

מי עושה כאלה דברים בצפון?

כמה עולה כזאת בניה בערך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי יכול מאוד להיות ויהיה מקום וזה לדעתי הפתרון הטוב ביותר בשביל ואולי אפילו היחידי אם אתה רוצה סאונד טוב ולחסוך במקום.

התיבה כאן היא לא קטנה, לי היא נראית אפילו באזור ה30 ליטר (אני לא מכיר ויודע איזה רכב זה לכן לא סגור על הכנף אבל ככה זה נראה) נפח כזה מספק להרבה מאוד סאבים.

אין לי מושג כמה עולה הבניה ואני לא מכיר מישהו בצפון שעושה את זה. את התיבה הזו בנה שמעון מפתח תקוה, אם תרצה אני אתן לך את הפרטים שלו בה"פ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מנסה לבד לעשותאת זה אבל זה נראה לי קצת גדול עלי הפיבר הזה הסתכלתי בלינקים שלך ויש שם הסברים טובים אך זה ממש נראה מסובך

אשמח אם תתן לי את הפרטים של הבחור שהזכרת

יש לו אתר באינטרנט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

http://www.soundstorm.co.il

עריכה:

עוד בחור שיודע לעבוד יפה עם פיבר גלאס הוא גיא מסטריאו - ג'י, אתה יכול לשלוח לו מייל ולברר על תיבה באי מייל: [email protected]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מנסה לבד לעשותאת זה אבל זה נראה לי קצת גדול עלי הפיבר הזה הסתכלתי בלינקים שלך ויש שם הסברים טובים אך זה ממש נראה מסובך

אשמח אם תתן לי את הפרטים של הבחור שהזכרת

יש לו אתר באינטרנט?

תנסה, למה לא.... זאת כל ההנאה בבנייה של מערכת.

זה לא פשוט, וגם לא קשה.

הבעיה העיקרית היא שצריך כלים, סדנת עבודה.

ברגע שיש לך כלים אתה יכול לעשות הכל.

אני למשל, התחלתי לקנות כלים: מברגה, ג'קסון, רוטר.... ועכשיו אני יודע לבנות תיבות חבל על הזמן. פעם ראשונה אולי החיתוך לא יצא ישר... אבל פעם השנייה חבל על הזמן. אני עושה חיתוכים ישרים, חיתוך עגול לרמקול, ספייסרים מ MDF, פשוט הכל.

זה כל הכיף.

אם זה באמת מעניין אותך, צריך להתנסות בזה, ככה לומדים.

הפיברגלאס מגיע עם שקיות כאלה מסיבים, כמו נייר, מניחים אותו ואז מורחים עם מברשת שרף על "השקית", והחומר מתקשה.

זה העיקר פה, נכון שבמציאות זה דורש יותר עבודה, וזה.

גם פיברגלאס מסוכן מאוד לנשום אותו, הוא מסרטן, אז אתה צריך מסכה לפנים.

וגם לצפות את שטח העבודה בדבק שלא יתלכלו העניינים.

השאלה אם אתה באמת רוצה לעשות את זה, אם זה באמת מעניין אותך לך על זה........

אם אתה מעדיף להשאיר את העבודה למישהו מקצועי, גם בסדר...

If I have seen further than other men it is because I have stood on the shoulders of giants.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהבנתי הבעיה הנוכחית שלך זה האיטום של התיבה. והאיורור של המגבר\ים

אז למה שלא תעשה מחיצה באמצע התיבה. חלק אחד של התיבה יהיה מאוורר ופתוח מכל הכיוונים הצדדים. והחלק השני יהיה אטום לחלוטין והוא בעצם יהיה התיבה והחלל שבו יישב האלמנט ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7504 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...