Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש איזה חוק בנוגע להובלה התקנה בבניינים ללא מעלית

aviaviavi

פוסטים מומלצים

היי,

אני עובר בקרוב לדירה חדשה ועדיין אין מעלית.

המטבח שהזמנתי ממנו מבצע הובלה של המטבח והתקנה בימים נפרדים.

עכשיו, היה לי מובן וברור שההובלה של המטבח עצמו תצריך ממני להזמין מנוף.

אבל מכיוון שההתקנה ביום אחר אז אנשי השירות אמרו לי שגם למתקין יש ציוד שהוא צריך להעלות ויש צורך בעוד מנוף.

שזה כבר נראה לי מוגזם, האם יש חוק שאומר שאני מחוייב רק להוסיף לו עלות סמלית של 50 שקלים לקומה(או משהו כזה) מעבר לקומה שלישית? הדירה בקומה חמישית.

בימים כתיקונם הייתי מבליג על 500 שקלים, אבל אני מדמם כספים ולא מעוניין "לזרוק" 500 שקלים לדקה אחת שבה הוא מעלה ציוד. ומה יקרה שהוא ירצה להוריד את הציוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מוזר. איזה ציוד מצריך מנוף בשביל התקנת מטבח?

2. כשאני נכנסתי לדירה חדשה והמעלית עדיין לא פעלה, איש לא דרש מנוף. לא אנשי המטבח וגם לא אנשי השיש, שסחבו פלטות כבדות על גבם 6 קומות.

ספקים שעובדים עם דירות חדשות מודעים לכך שהמעלית עוד לא עובדת בחלק גדול של המקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק טוב על מה חתמת עם חברת המטבחים. צריך להופיע שם סעיף הובלה והתקנה ואם שילמת אותו זו בעיה שלהם.

ולמתקין מטבח יש לא מעט ציוד. מברגות, מסור, ארגז כלים ועוד. לא משהו שאי אפשר להעלות בפעמיים אבל יש.

חוץ מזה הבאת מנוף והוא העלה את הציוד. בערב תצטרך עוד פעם מנוף כדי שיוריד אותו או שכשהוא עייף כבר אין בעייה לשנע את הכל במדרגות?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שב'ציוד' הכוונה לכלי עבודה, אז אם מדובר במשהו כבד יחסית אתה יכול להתארגן עם כמה חברים ולעזור למתקין שלא ישבור ציפורן חלילה.

נשמע שמדובר בבניין חדש, אז אולי יש שכנים נוספים המתכננים עבודות שזקוקות למנוף וישמחו להתחלק בהוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתקיני מטבחים עובדים לעיתים עם מסור גרונג משולב שולחן עליון (בשביל להתאים את הסוגרים בקצה קו הארונות לרוחב המדויק שנותר, או להכין מגרעת מותאמת לצינור הניקוז במגירה מתחת לכיור). אז מעבר לשאר הכלים שהוא אמור להביא איתו, יש את הבהמה הזאת ששוקלת מעל 20 קילו והיא בגודל של חצי מטר לכל כיוון. באמת שלא מצפה ממנו לסחוב את זה ברגל כמה קומות.

לא חייב מנוף כמובן, אבל צריך פועל/מוביל שירים את זה וגם שיוריד בסוף העבודה.

מי משלם את עלות אותו מוביל, זו כבר שאלה נפרדת ותלויה בהסכם מול חברת המטבחים.

אם העלות נופלת עליך, כמו שהוצע, אתה יכול להחליט לסחוב בעצמך/בעזרת חבר.

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל הכבוד זו בעיה של חברת המטבחים. אתה משלם הובלה ומנוף. הם מוזמנים להחזיק שולחן נוסף ולהניף אותו יחד עם הארונות.

אם מחר הם יחליטו להוביל את הארונות ב 3 נאגלות כי ככה נוח להם אז תשלם 3 פעמים מנוף?

שילמת הובלה, שילמת הנפה (אני התעקשתי שזה יהיה חלק מהתשלום לחברת המטבחים לא בגלל עלות אלא בגלל אחריות. אם קורה משהו ביניהם לא רוצה להיות באמצע) ובזה זה נגמר. אם רצו תשלום נוסף היו צריכים לציין בחוזה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, aviaviavi כתב:

בימים כתיקונם הייתי מבליג על 500 שקלים, אבל אני מדמם כספים ולא מעוניין "לזרוק" 500 שקלים לדקה אחת שבה הוא מעלה ציוד

אם אתה מנדב 500 שקלים נדב אותם לגוף שאתה מזדהה עם ערכיו ופעילותו ולא לחברה מסחרית שעושה עליך קופה.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנחש שבחוזה כתוב שהכתובת היא בקומה 5 עם מעלית? (ובינינו גם אם לא כתוב, זה לגמרי משתמע בבניין מודרני)

מה אשמה חברת המטבחים שהמעלית עדיין לא פועלת?

עריכה:

אולי אפשר לדחות את מועד ההתקנה לאחרי שהמעלית תופעל?

עריכה אחרונה על ידי A_lex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רק שאלה:

אם המעלית עדיין לא פועלת, נשמע שאנשים מטעם הקבלן הראשי של הבניין עדיין מסתובבים שם. (כנראה עובדי גמרים ומתקינים למיניהם)

איך הם מסתדרים עם שינוע ציוד?

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 25 דקות, natco כתב:

איך הם מסתדרים עם שינוע ציוד?

עולים ברגל. יצא לי לראות עובדי קבלן מעלים מאות דלתות, אחת אחת על הגב עד לקומה 8.

לפני כשעה, mcaspi כתב:

חוק הגנת הצרכן אומר שהכל צריך להיות ידוע לך מראש

זה נכון. הזמנתי פעם ספה, לקומה 6. אמרתי להם שלא בטוח שיכנס במעלית והגדירו את תוספת התשלום. הסכמתי.

כשהגעו רצו כפול, כי לספה יש שני חלקים. הסברתי להם שאני שילמתי הובלה על ספה, לא על חלקי ספה. ירדו מהענין. שיטת מצליח.

השאלה האם הוגדר בדיוק, ואם לא הוגדר, על מי נופל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Be roo כתב:

עולים ברגל. יצא לי לראות עובדי קבלן מעלים מאות דלתות, אחת אחת על הגב עד לקומה 8.

כמי שפרנסתו תלויה בביקורים תכופים באתרי בניה, אני יכול להעיד שזה ממש לא הסטנדרט המקובל.

במיוחד לעניין דלתות כניסה, שמותקנות בשלב יחסית מוקדם בעבודות הגמר.

בטח בבניין בסד"ג כל-כך גדול, שיש בקומה השמינית שלו מאות פתחים....

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, A_lex כתב:

מנחש שבחוזה כתוב שהכתובת היא בקומה 5 עם מעלית? (ובינינו גם אם לא כתוב, זה לגמרי משתמע בבניין מודרני)

מה אשמה חברת המטבחים שהמעלית עדיין לא פועלת

בבניין מודרני המעליות לא פועלות בבניין חדש, וגם אם כן אזי אסור להעלות בה ציוד מיוחד.

הכתובת היא החוזה.

אם יש שם סעיף המשיך עלויות נוספות הייתי מתעקש במקום פות”ש לעזור בעצמי למוביל במדרגות וללא עלות נוספת.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, natco כתב:

במיוחד לעניין דלתות כניסה

אלו היו דלתות פנימיות, והיו רק שתי דירות בקומה, אז לא המון, אבל ללא ספק קריעת תחת להעלות את כולן.

אין לי מושג איך העלו את דלתות הכניסה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...