Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמת רכב a129 duo לא אוהבת לקום בבוקר- נסיעה ראשונה לא פועלת, בנסיעה הבאה כבר כן. אודה לעזרה.

ברווז
מעבר לפיתרון נפתר ע"י קורן בן אשר,

פוסטים מומלצים

לפני כשעה, Alberrto כתב:

תגיד לי איך לקבל יש התנגדות פנימית ואיך היא תעלה אם לפי המבנה הפיזי שלו כל קבל שקיים על פני היקום הזה מהווה נתק מוחלט (כמובן שלא מדברים על התנגדות המוליך ממנו עשוי הקבל)

נתק מוחלט מהווה התנגדות אינסופית ...
אני לא יכנס אתך לפרמטרים, אבל גם בקבלים שהם סוג supercap אפשר להשתמש כמיישר מתח, הכל תלוי בתכונות המעגל ותכונות הקבל ותמיד אפשר לעשות מוניפולציות שונות כדי להתאים אותם לצרכים הרצויים

אני לא יודע איפה רכשת את ההשכלה שלך אבל לא הייתי ממליץ לאחרים ללמוד שם
לקבל יש התנגדות פנימית והיא גם זו שגורמת לו להתפרק עם הזמן גם אם לא מחובר לעומס. לא מאמין לי? תטען קבל, נתק אותו ממקור המתח ותמדוד אותו אחרי דקה. אם לא היתה לו התנגדות פנימית... לאן נפרק המתח?
בקבלים אלקטרוליטים, החומר האלקטרוליטי משפיע מאוד על ההתנגדות הפנימית ולא רק על הקיבול ועם הזמן משנה את תכונותיו
אני לא חושב שיצא לך אי פעם להחליף supercap, אבל לי יצא... כמה פעמים בחיי (מה שגם מעיד על גילי) והם תמיד נחשבו לאחד ממקורות הבעיות הידועים ואורך החיים שלהם שנים בודדות.
אולי התקלה היא קבל או לא... זה ניחוש כמו כל ניחוש אחר ועדיין על סמך התופעות, הוא בעיני החשוד הראשון.
אתה לא תיכנס איתי לפרמטרים... כי תכלס אתה לא מבין בזה
supercap לא יכול להיות אפקטיבי כמיישר בגלל זמני טעינה ופריקה ארוכים מאוד!

לפני 50 דקות, guya72 כתב:

יתכן שאני טועה לחלוטין (ואם כן - אני מתנצל מראש).  המצלמה מחוברת באופן קבוע למקור המתח.  ברגע שמקור המתח מופעל (נותן מתח) - המצלמה נדלקת.

את המתח היא מקבלת מהרכב.  השימוש של הקבל (או סוללה במצלמות המשתמשות בסוללה) - זה רק בעת כיבוי, לשם כיבוי מסודר של המצלמה.

תפקיד נוסף של מיישר מתח - אולי כן. אולי לא. אינני שולל זאת.

דמיין מצב, שבקר הטעינה מנסה לטעון קבל מת בעת ההתנעה (הזנת מתח) ולא מצליח
1. זרם טעינה גבוה מעיד על קצר או התנגדות פנימית נמוכה
2. לאחר חיבור מקור המתח הבקר דוגם את מתח התא ומגלה מתח נמוך מהמצופה
שתי התופעות מעידות על תקלה ולכן המצלמה מכבה את עצמה
לאחר מספר שעות, הטמפרטורה הפנימית של הסוללה עולה מעט ונסיון הטעינה/הפעלה השני מצליח

סתם תרחיש אפשרי

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 11 דקות, סולל הדרך כתב:

לאחר מספר שעות, הטמפרטורה הפנימית של הסוללה עולה מעט ונסיון הטעינה/הפעלה השני מצליח

זו הפעם השנייה שעולה כאן טענה על טמפרטורה. 

וזה מציק לי משום מה. 

בשישי בערב הייתה לי נסיעה,  כמובן שבהלוך המצלמה לא נדלקה. אבל הופתעתי שגם בחזור לא. 

היה יחסית קר. ולא נסעתי לפני כן במהלך היום. אתמול כן נסעתי כמה פעמים (לימודים), ולמרות שהיה קריר, הכל עבד כמצופה. 

למרות שדוד גוגל טוען שטווח טמפ' עבודה למצלמה הוא 5-149F (-15 ועד 50 צלזיוס בערך)...

וכן, זה סופרקבל.

image.thumb.png.8fc4a696d2b73e7f49a4c11a89e6b9d1.png

קיצר, נראה לי ש"אטעין" אותה בבית הערב לכמה שעות, ונראה מה שלומה מחר בבוקר. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתייחס רק לטמפרטורה החיצונית ברגע נתון.
יכול להיות שבערב, הרכב התחמם במהלך היום ולכן בתחילת הערב המצלמה תעבוד, אבל במהלך הלילה הטמפרטורה בחלל הרכב תרד מאוד ואז היא לא תידלק בעות הלילה המאוחרות או מוקדם בבוקר.

אם תטעין אותה בלילה בבית אתה מבטל את הנעלם של הטמפרטורה, כי בבית בוודאות יהיה חם מאשר בפנים הרכב...
תשאיר אותה במקום חמים בלילה, ואז בבוקר תחבר אותה לרכב!

עריכה אחרונה על ידי סולל הדרך
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, סולל הדרך כתב:

אני לא יודע איפה רכשת את ההשכלה שלך אבל לא הייתי ממליץ לאחרים ללמוד שם
לקבל יש התנגדות פנימית והיא גם זו שגורמת לו להתפרק עם הזמן גם אם לא מחובר לעומס. לא מאמין לי? תטען קבל, נתק אותו ממקור המתח ותמדוד אותו אחרי דקה. אם לא היתה לו התנגדות פנימית... לאן נפרק המתח?
בקבלים אלקטרוליטים, החומר האלקטרוליטי משפיע מאוד על ההתנגדות הפנימית ולא רק על הקיבול ועם הזמן משנה את תכונותיו
אני לא חושב שיצא לך אי פעם להחליף supercap, אבל לי יצא... כמה פעמים בחיי (מה שגם מעיד על גילי) והם תמיד נחשבו לאחד ממקורות הבעיות הידועים ואורך החיים שלהם שנים בודדות.
אולי התקלה היא קבל או לא... זה ניחוש כמו כל ניחוש אחר ועדיין על סמך התופעות, הוא בעיני החשוד הראשון.
אתה לא תיכנס איתי לפרמטרים... כי תכלס אתה לא מבין בזה
supercap לא יכול להיות אפקטיבי כמיישר בגלל זמני טעינה ופריקה ארוכים מאוד!

דמיין מצב, שבקר הטעינה מנסה לטעון קבל מת בעת ההתנעה (הזנת מתח) ולא מצליח
1. זרם טעינה גבוה מעיד על קצר או התנגדות פנימית נמוכה
2. לאחר חיבור מקור המתח הבקר דוגם את מתח התא ומגלה מתח נמוך מהמצופה
שתי התופעות מעידות על תקלה ולכן המצלמה מכבה את עצמה

סתם תרחיש אפשרי

שמע אתה מדבר בעקפין ופולט הרבה דברם ללא הגיון וקשרים אחד לשני, אני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל.
כן לקבל יש התנגדות פנימית, עצם העובדה שהוא לא אידאלי ובנוי מחומרים שיש להם התנגדות, מיותר לציין.
באלק' כעט ואין חשביות וטעם לציין התנגדות של קבלים כי היא זניחה והקבל עצמו משמש כ"מקור מתח" זמני מובן שזה תלוי במקרה, יש חשיבות להתנגדות של קבלים רק כאשר עובדים עם זרמים גבוההים ויש צריכה גבוהה מאוד שניתן היה להעריך אם הקבל יתחמם או לא וויוצר בלאי.
יצא לי להחליף קבלים והרבה, ומה מהקשר שזה מעיד על הגיל? יצא לך לאכול סמבוסק ? לא ? כי לי כן, על מה זה מעיד? על כלום ! מחוכך, אני עובד עם מלחם מגיל 10 וגם זה מיותר לציין כי זה לא מעיד על כלום, אין לזה שום חשיבות בנושא זה לא מעיד על שום ידע בנושא.
אני חושב שאתה באמת לא יודע מה זה supercap או שאתה ממש לא מעודכן בנושא, האם אתה מודע שלכל קבל יש תכוננות שונות?
עצם העובדה שקבל נקרא supercap לא אומרת כלום, אז תפסיק לקפוץ למסקנות שלא אומרות כלום.
יש supercaps שאפשר להטעין במספר שניות בודדות והם יאגרו כמות אנרגיה אדירה בהתחשבות לקבלים רגילים.
supercaps ידועים ביכולות המדהימות שלהם בפריקת/טעינה אנרגיה בבן רגע, האם אתה יודע באיזה קבל משתמשים במקרה הנ"ל ? לא
אז לטעון שקבל supercap לא יכול לשמש כמייצב מתח היא טענה שגוייה, אתה לא יודע מה הצרכים של המעגל החשמלי הספציפי וכן אפשר להשתמש בהם כמייצב מתח.
האם קבל supercap יכול להיות לא אפקטיבי כמיישר מתח ? לא בהכרח ! הכל תלוי במעגל החשמלי ומה הצרכים הנדרשים.
לטעון כי : "הם תמיד נחשבו לאחד ממקורות הבעיות הידועים ואורך החיים שלהם שנים בודדות" ממש שגוי !
אתה יכול להתעדכן ומחיפוש קצר בגוגל תמצא בקלות שחלק מהתכונה המדהימה של supercap זה שיש להם אורך חיים ארוך מאוד בהתחשבות לקבלים הפשוטים של פעם, וזה לא בהרכח שנים בודדות יכול גם להגיע בקלות לעשרות שנים.

האם התרחישים שציינת בסוף הגינויים ?  
יש פה שתי אופצייות, או שהקבל התקצר ביפנים והוא איבד את התוכנה שלו להיות קבל, במשמע המילה לאגור מטען הוא נהיה פשוט קצר או שהוא עדיין נשאר קבל איך איבד את התכונה שלו לאגור כמות אנרגייה מסויימת, כלומר שאיכות שלו ירדה בגלל בלאי מוסיים וזה לא אומר שיפסיק לעבוד 
הוא ימשיך לעבוד אך היה לו קיבול שונה לחלוטין, אומנם לא יתפקד כרצוי ממנו אך עדיין תישאר לו התכונה של הקבל, היא תהיה לא טובה אבל זה עדין קבל.
מה שאומר, שמקרה והקבל תקול המצלמה תמשיך לעבוד כאשר היא מחוברת לחשמל או שהיא לא תעבוד כמצופה ממנה בזמן הניתוק מהמקור מתח.
במקרה הנ"ל הצלמה נדלקת! מה שכמעט בוודאות מעיד על כך שהקבל לא מקצר כלום, אז בכלל מיותר לציין שכרגע יש בעיה בקבל 
ושוב על איזו סוללה אתה בכלל מדבר ? מאיפה צצה פתאום סוללה
האם מה שרמשת תרחיש אפשרי? כנראה שכן, אבל לא קשור בכלל לנושא הרלוונטי !
ולטעון שיש מעגל בקרה של טעינה על קבל, נשמע מחוכך ביותר זה לא עובד ככה באלק', יש מעגלי בקרה על סוללות ולא על קבלים

אני יכול לחזור על כל מה שרמשת לפני כן ובדיוק כך למצוא אלף דברים לומר איפה להעיר, כי באמת אתה לא מדבר לעניין וממציא דברם מהאוויר שלא קשורים כדי להצדיק את מה שאתה רושם

לא יודע איפה אתה רכשתה את ההשכלה שלך ומתי זה היה אבל אתה בכלל לא מדבר לעניין

עריכה אחרונה על ידי Alberrto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, ברווז כתב:

קיצר, נראה לי ש"אטעין" אותה בבית הערב לכמה שעות, ונראה מה שלומה מחר בבוקר. 

שים לב לאן אתה מחבר אותה, הרי שהיא מצפה לקבל 12V.

מכיוון שהבעיה היא ספורדית (בלתי סדירה), הכיוונים הכי הגיוניים נשמעים לי טמפרטורה או קושחה. 

שים לב שלא עדכנת מה קורה כאשר רק המצלמה הקדמית מחוברת. אצלי ה-70mai גם עשתה בעיות והתעסקתי עם חיבורים במשך חודש, עד שלבסוף גיליתי שהמצלמה האחורית התפגרה והיא זו

שהרסה לקדמית ומנעה ממנה לצלם. ניתקתי אותה והכל חזר לקדמותו.

אגב, כל מהות הנושא הזה היא למה הפסקתי לקנות מצלמות דרך סיניות.

מחכה לעדכונים.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Fraysa כתב:

מכיוון שהבעיה היא ספורדית (בלתי סדירה), הכיוונים הכי הגיוניים נשמעים לי טמפרטורה או קושחה. 

שים לב שלא עדכנת מה קורה כאשר רק המצלמה הקדמית מחוברת. אצלי ה-70mai גם עשתה בעיות והתעסקתי עם חיבורים במשך חודש, עד שלבסוף גיליתי שהמצלמה האחורית התפגרה והיא זו

שהרסה לקדמית ומנעה ממנה לצלם. ניתקתי אותה והכל חזר לקדמותו.

אגב, כל מהות הנושא הזה היא למה הפסקתי לקנות מצלמות דרך סיניות.

מחכה לעדכונים.

המצלמה אף פעם לא אמורה לקבל 12v,המטען שיש ברכב מוריד את זה 5v~ אפשר גם לראות בנתונים שהוא פרסם.
אבל מה שכן מה שציינת גם רעיון מצויין, יכול להיות שהמצלמה האחורית באמת מקצרת, מה שמכבה את המצלמה בתור מנגנון הגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בפנים סוללת RTC נטענת. יכול להיות שהטענה של המצלמה בבית תטעין אותה. סביר להניח שהיא התרוקנה מ2020 ואחרי נסיעה קצת מחזיקה מתח ובבוקר שוב מתרוקנת.

• מעניין 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שהמצלמה תידלק רק כשמרגישה מתח חזק מספיק והאוטו בבוקר לא מספק את ״המכה החזקה״ הזאת של ההתחלה

ככה שאם תחבר אותה בבית עם כבל ראוי שיעביר זרם כמו שצריך היא תידלק בכול חיבור

(התאוריה באה מפלאפונים משומשים שהיו אצלי והיו נידלקים כשאין בטריה רק בזרם חזק…)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Fraysa כתב:

ממש לא, היא מצפה לקבל 5V, כמו שאלברטו ענה. אם היא הייתה מגיעה עם תקע של מצית, ולא תקע של USB (מה שמחובר לחוט), הייתי בודק את הנתונים של התקע. אבל מאחר וזה USB, זה בהכרח 5 וולט- USB זה USB.

הכיוונים הכי הגיוניים נשמעים לי טמפרטורה או קושחה. 

טמפ' יהיה קשה לבודד כמשתנה אפשרי בשלב זה. רק כשיתחיל להתחמם משמעותית אוכל לבדוק. 

שים לב שלא עדכנת מה קורה כאשר רק המצלמה הקדמית מחוברת.

צודק, לא עדכנתי. 

הנעתי, לא עבד, כיביתי את הרכב, ניתקתי את האחורית, הנעתי שוב. 

המצלמה לא נדלקה. אותו הסימפטום ואותה הבעייה.

לפני 17 שעות, Alberrto כתב:

המצלמה אף פעם לא אמורה לקבל 12v,המטען שיש ברכב מוריד את זה 5v~ אפשר גם לראות בנתונים שהוא פרסם.
אבל מה שכן מה שציינת גם רעיון מצויין, יכול להיות שהמצלמה האחורית באמת מקצרת, מה שמכבה את המצלמה בתור מנגנון הגנה.

העדכון של הבוקר. 

אתמול לא ניסיתי "להטעין" אותה, מאחר והייתה לי נסיעה טובה (30 דקות לכל כיוון) בערב. חזרתי הבייתה סביב 21:15. 

הבוקר המצלמה לא עבדה, כרגיל.

דהיינו, בתוך 11 שעות, היא נפרקת לחלוטין מהמתח שיש בה. 

היום כן אנסה "להטעין" אותה מהיואסבי בבית. לפני השינה אנתק אותה מהכבל, כדי לנסות לצמצם את המשתנים. אם לא יעבוד, בניסיון הבא אשאיר אותה מחוברת עד הבוקר. מתחיל לעצבן אותי הסיפור הזה. אין לי מזל עם מצלמות רכב. 

מה הולך טוב היום בשוק?...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תקציב הוא לא בעיה, אני ממליץ בחום על Blackvue, יכול להסתכל בשרשור שפתחתי לכבודה כאן:

כמובן שאתה לא חייב לרכוש את הדגם שאני קניתי, יש גם דגמים זולים יותר. אבל מניסיוני, המצלמות הסיניות פשוט מתות או עושות בעיות באיזשהו שלב.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Fraysa כתב:

אם תקציב הוא לא בעיה

:shock:

:rofl::rofl::rofl::rofl:

אם תקציב לא היה בעיה, אתה חושב שהייתי מתאמץ כל כך לפתור את העז הזו ולא פשוט זורק את הנבלה לפח וקונה חדשה?

ביקרתי בשירשור, קראתי את הסקירה. 2K+ זה הזוי עבורי לשלם על מצלמה. 

פלוס, עם המזל שלי עם המצלמות, אחרי ההתקנה השירשור הבא שלי יהיה "התקנתי מצלמה ועכשיו האוטו לא מניע" או משהו בסגנון :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי בעיה דומה  עם A118c, לא תמיד הייתה נדלקת וכשנדלקת הייתה על מצב mass storage. בסוף הבנתי שאצלי הבעיה הייתה בקונקטור של ה USB (נסה לשחק אתו ולראות אם המצלמה נדלקת). ספריי מגעים עזר זמנית, אבל הבעיה חזרה. עיקמתי מעט את המגעים במחבר ובינתיים זה לא חזר.

usb.jpg

עריכה אחרונה על ידי innvision
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לVIOFO תמיכה מצויינת.

ב$30 יתקנו לך את המצלמה וישלחו בחזרה.

אם חדשה אז עוד VIOFO לדעתי.

• מעניין 1

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ברווז כתב:

הבוקר המצלמה לא עבדה, כרגיל.

דהיינו, בתוך 11 שעות, היא נפרקת לחלוטין מהמתח שיש בה. 

היום כן אנסה "להטעין" אותה מהיואסבי בבית. לפני השינה אנתק אותה מהכבל, כדי לנסות לצמצם את המשתנים. אם לא יעבוד, בניסיון הבא אשאיר אותה מחוברת עד הבוקר. מתחיל לעצבן אותי הסיפור הזה. אין לי מזל עם מצלמות רכב. 

מה הולך טוב היום בשוק?...

אני לא חושב שיש צורך "להטעין" את המצלמה, הכוונה בלקחת את המצלמה לבית הייתה פשוט לנסות ולצמם את האפשריות שאולי יש בעיה במטען/בכבל.
הרי הרבה יותר נוח לנסות ולהשתמש בכבלים אחרים או במטענים שונים בבית מאשר ברכב, בסופו של דבר כל מטען ביתי של טלפון אמור להדליק אותה. (10W ומעלה)
ברגע שתקח אותה הביתה תנסה להדליק אותה עם מטענים שונים/כבלים,  ותנסה לראות מה קורה שאתה מנתק אותה מהחשמל ברגע שהיא כבר עובדת.
בנוסף תבדוק בבקשה מהם התאריכם של הסרטונים שהמצלמה כן שומרת, אם יש סדר כרוני ברישום (די חשוב כי סוללת הRTC אחראית על זה, במקרה והיא תקולה המצלמה תמיד תשמור רק סרטון אחד)

ואם תראה לקנות מצלמה שונה, לא הייתי שובר את הראש יותר מידי כי הם כולם זהות, כולם משתמשות באותה חומרה ביפנים, רק נראות שונה מבחוץ אפילו המצלמות שמוכרים לך באלף שקל, אין בינהם הבדל משמעותי למשהו שאפילו עולה הרבה פחות ממחצית מחירם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

אני לא מומחוי גדול באלקטרוניקה, אבל מניסיוני הצנוע, לפני שמספידים את המצלמה/הקבל, אני מציע לעצור סוסים ולמצות את קודם כל את האפשרויות האחרות.

ברווזנו, קודם כל, אני מציע שתנסה להניע בבוקר את המצלמה, *כשהיא מותקנת ברכב*, אבל הפעם לא מהמפצל אלא מבנק סוללות נייד. בטח יש לך כזה, לא? דבר נוסף, מציע שתנסה כבל אחר. אם המתח גבולי, כבל ארוך/פגום גם עלול לגרום לבעיות.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...