Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצלמת רכב a129 duo לא אוהבת לקום בבוקר- נסיעה ראשונה לא פועלת, בנסיעה הבאה כבר כן. אודה לעזרה.

ברווז
מעבר לפיתרון נפתר ע"י קורן בן אשר,

פוסטים מומלצים

זה נשמע כמו משהו במצלמה שהיא לא מזהה את ההנעה של הרכב, יכול לנבוע מהמטען , יכול גם לנבוע מהכבל (בתוך הכבל יש ציפ' שמתקשר עם המטען) או שאולי משהו שקשור להגדרות של המצלמה.
תנסה בנסיעה הבאה שלך לפני התחלה לסובב את הסוויטץ' של הרכב שהיה חשמל במטען, תכבה אותו לאחר כמה שניות ותדליק אותו שוב, האם המצלמה נדלקת אז ?

ניסיתה אולי להשתמש במטען המקורי שהגיע עם המצלמה מחובר ישירות למלצה ללא הבסיס ?

עריכה אחרונה על ידי Alberrto
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 62
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני כשעה, Alberrto כתב:

תנסה בנסיעה הבאה שלך לפני התחלה לסובב את הסוויטץ' של הרכב שהיה חשמל במטען, תכבה אותו לאחר כמה שניות ותדליק אותו שוב, האם המצלמה נדלקת אז ?

אחד הנסיונות שלי היה להניע שוב אחרי שחניתי ליד העבודה כדי לראות אם זה עוזר, המצלמה סרבה לעבוד. 

אנסה את הקטע עם הסוויץ'. 

לפני כשעה, Alberrto כתב:

ניסיתה אולי להשתמש במטען המקורי שהגיע עם המצלמה מחובר ישירות למלצה ללא הבסיס ?

כן, זה היה אחד מהדברים הראשונים שבדקתי- המטען המקורי שהגיע בערכה. 

עוד לא ניסיתי לחבר את המצלמה ישירות לכבל. רק היום הבנתי שזו בכלל אופציה. גם זה ייבדק. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוועיה שוועיה. 

לפני שאני רץ להקשיח עדכונות, אני אנסה חלק מהפתרונות האחרים שהוצעו כאן. 

כבר שיניתי את ההגדרה של הבוט לאג כמו שהציעו החברים פה, אדע רק מחר בבוקר אם זה עבד. 

הממ, שוועיה שוועיה. 

נדמה לי שיש כזה שיר, וזה הפזמון שלו. לא יודע באיזה שפה זה.

עריכה- מצאתי את השיר! 

(יום יבוא, ואני אתחיל ערוץ יוטיוב חדש עם כל הרעיונות שיש לי לשיבוש שירים, ותאמינו לי שיש הרבה)

:lol:

• מצחיק 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן. 

נוסה: 

-סוויץ' ארוך. 

-בוט לאג של 5 שניות. 

-חיבור ישיר למצלמה ולא לתושבת. 

לא עבד :sad:.

האור האדום של REC נדלק לרגע ונכבה, אותה הבעייה ממשיכה. 

ינוסה מחר: 

-בוט לאג של 10 שניות.

-הנעה כשרק המצלמה הקדמית מחוברת (לבסיס). 

ההיגיון שלי אומר לי משהו כזה:

קבל אמור לאכסן בתוכו אנרגיה מינימלית להפעלה, ומשום מה הוא פורק את עצמו לדעת במהלך השעות שבהן הרכב לא עובד. 

שיניתי כבר לפני כמה ימים בהגדרות את הרגישות של החיישנים השונים (חנייה, מכות וכו), ביטלתי מה שיכלתי והורדתי לרגישות נמוכה את השאר- כדי שלא יהיה צורך למצלמה להשתמש במתח, עד כמה שאפשר. 

אני חושב שאו שהקבל תקול, או שאני צריך למצוא לעצמי טיול של שעה +/- נסיעה כדי לטעון את הקבל מספיק. 

בכל מקרה, אם הנסיונות שלי מחר יעלו בתוהו, אנסה לעדכן קושחה ואולי זה יעבוד. 

פשוט מתסכל.  הייתי כל כך מבסוט שעשיתי התקנה "נקייה", והדרעק עושה צרות :sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 47 דקות, ברווז כתב:

מעדכן. 

ההיגיון שלי אומר לי משהו כזה:

קבל אמור לאכסן בתוכו אנרגיה מינימלית להפעלה, ומשום מה הוא פורק את עצמו לדעת במהלך השעות שבהן הרכב לא עובד. 

לפני שבוע חסכתי לך 15 הודעות מיותרות

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיכוי שיש לך קבל תקול כל כך נמוך, זה לא משהו שמתקלקל בקלות...
יכולים לעבוד 30 שנה ללא שום בעיה...

אם הקבל שלך תקול כנראה שהוא נזל או שהתקצר, אם היה קצר כנראה שהמצלמה לא הייתה נדלקת כלל ואם הקבל נזל הייתה רואה את זה ...

תעדכן את הקשוחה כמו שהמליצו, ועוד משהו אם זו מצלמה שמיועדת לעבוד גם שהרכב מכובה בתור מצלמת אבטחה שנדלקת כשאר היא מזהה תנועה

היא לא תעבוד אם המצבר גוסס מה שיכול להסביר למה היא רק נדלקת לאחר נסיעה שהמצבר טעון כמו שצריך ...
גם בנוסך אולי הכרטיס זכרון שהכנסת למצלמה מת, תסנה כרטיס אחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנחש שלא מדובר בקבל רגיל אלא מה שמכונה super capacitor
לאלו יש אורך חיים קצר יחסית ונתקלתי בכאלו שהתחילו לזייף מהר מאוד
הם היו נפוצים מאוד בתקופה שלא היה זיכרון קריאה/כתיבה לא נדיף והיה צורך במקור אנרגיה לשמירה על הזיכרון
קבלים רגילים לא מחזיקים ונפרקים מהר בפריקה עצמית

• מעניין 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 27 דקות, סולל הדרך כתב:

אני מנחש שלא מדובר בקבל רגיל אלא מה שמכונה super capacitor
לאלו יש אורך חיים קצר יחסית ונתקלתי בכאלו שהתחילו לזייף מהר מאוד
הם היו נפוצים מאוד בתקופה שלא היה זיכרון קריאה/כתיבה לא נדיף והיה צורך במקור אנרגיה לשמירה על הזיכרון
קבלים רגילים לא מחזיקים ונפרקים מהר בפריקה עצמית

לא יודע מה אתה מסנה לומר ב "קבלים רגילים לא מחזיקים ונפרקים מהר בפריקה עצמית"
קבל זה קבל, לכל קבל יש קיבולת וכולם מבצעים את אותה הפעולה, גם הקבלים הישנים וגם החדשים 

supercap זה פשוט סוג חדש של קבלים שיש לו קיבלות הרבה יותר גבוהה יחסית לסוג הישן של הקבלים והוא גם מסוגל להיטען/לפרוק מאוד מהר 

תווך חיים של קבל מוערך בכ100 שנה ויותר אם הם עובדים בטמפ' המיועדת להם כמובן שתלוי בסוג הקבל כי יש קבלים שיכולים לעבוד לנצח ...

הקבל בדר"כ משמש כמיישר מתח ובמצלמות האלו הוא בנוסף משמש כסוללה קטנה שעובדת כ10 שניות כדי שהמצלמה תכבה באופן מסודר ...

אם המצלמה נדלקת אפילו לשנייה סימן שהקבל חיי, היא נכבת אצלו אפילו כאשר היא מחוברת למתח, הקבל הוא חלק מהמעגל שמספק מתח לכל האלקטרוניקה במצלמה
אילו והוא היה תקול, המצלמה לא הייתה נדלקת או שהיא הייתה עובד רק עם קבל בלבד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקבלים האלו לא עובדים כמיישרי מתח אלא כמקור אגירה - קבל זה קבל... זה לא נכון! ההרכב הכימי שונה וכנ"ל ההתנהגות החשמלית של קבוע הטעינה והפריקה שלו!
אם הקבל לא מצליח להיטען והוא למעשה מהווה קצר על מתח המסילה המצלמה לא תידלק
יכול להיות שעם הזמן/במהלך ההטענה/התחממות ההתנגדות הפנימית שלו תעלה והוא יצליח להיטען מעט עד לרמה שמתח המסילה מספק בכדי להפעיל את המצלמה.
אורך חיים של קבל הוא לא 100 שנה! רחוק מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, סולל הדרך כתב:

הקבלים האלו לא עובדים כמיישרי מתח אלא כמקור אגירה - קבל זה קבל... זה לא נכון! ההרכב הכימי שונה וכנ"ל ההתנהגות החשמלית של קבוע הטעינה והפריקה שלו!
אם הקבל לא מצליח להיטען והוא למעשה מהווה קצר על מתח המסילה המצלמה לא תידלק
יכול להיות שעם הזמן/במהלך ההטענה/התחממות ההתנגדות הפנימית שלו תעלה והוא יצליח להיטען מעט עד לרמה שמתח המסילה מספק בכדי להפעיל את המצלמה.
אורך חיים של קבל הוא לא 100 שנה! רחוק מזה.

תגיד לי איך לקבל יש התנגדות פנימית ואיך היא תעלה אם לפי המבנה הפיזי שלו כל קבל שקיים על פני היקום הזה מהווה נתק מוחלט (כמובן שלא מדברים על התנגדות המוליך ממנו עשוי הקבל)

נתק מוחלט מהווה התנגדות אינסופית ...
אני לא יכנס אתך לפרמטרים, אבל גם בקבלים שהם סוג supercap אפשר להשתמש כמיישר מתח, הכל תלוי בתכונות המעגל ותכונות הקבל ותמיד אפשר לעשות מוניפולציות שונות כדי להתאים אותם לצרכים הרצויים

ולעניין : הקבל לא תקול
תעדן חומרה של המצלמה אם יש כזו אפשרות ותנסה להשתמש בכרטיס זיכרון אחר שמתאים כמובן
בנוסף לכל כבל היום יש שבב שאומר למטען איך לתקשר עם המטען/הצרכן יש להם פרוטוקול תקשורת ובאי התאמה הם לא יעבדו או בזיהוי צריכה נמוכה אף יתכבו במכוון
ממליץ לך לנסות וריאטציות שונות של כבלים ומטענים , לא צריך לעשות זאת ברכב, קח את המצלמה הביתה ותנסה עם המטענים/כבלים השונים שיש לך בבית כדי ולוודא שזה לא הכבל\המטען או משהו ברכב שמונע מהמטען לעבוד כראוי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Alberrto כתב:

היא לא תעבוד אם המצבר גוסס מה שיכול להסביר למה היא רק נדלקת לאחר נסיעה שהמצבר טעון כמו שצריך ...
גם בנוסך אולי הכרטיס זכרון שהכנסת למצלמה מת, תסנה כרטיס אחר

כדי שהמצלמה תעבוד כחיישן מכות בחנייה, אם הבנתי נכון את המצב כשקניתי אותה, צריך לחבר אותה לחשמל אחרת (לפני הסוויץ', כל הזמן מקבלת מתח). זה לא המצב אצלי (מחוברת מאחורי הסוויץ'). 

הכרטיס זיכרון חי ועובד, כשהמצלמה עובדת הוא עובד בלי בעייה. 

לפני 30 דקות, Alberrto כתב:

ממליץ לך לנסות וריאטציות שונות של כבלים ומטענים , לא צריך לעשות זאת ברכב, קח את המצלמה הביתה ותנסה עם המטענים/כבלים השונים שיש לך בבית כדי ולוודא שזה לא הכבל\המטען או משהו ברכב שמונע מהמטען לעבוד כראוי

בדיוק מה שבאתי לשאול- החיבור שלה הוא USB, דהיינו ניתן לחבר אותה בבית עם כבל USB מתאים - ולכל הפחות, "להטעין" אותה ולראות אם זה משנה משהו. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, סולל הדרך כתב:

הקבלים האלו לא עובדים כמיישרי מתח אלא כמקור אגירה

יתכן שאני טועה לחלוטין (ואם כן - אני מתנצל מראש).  המצלמה מחוברת באופן קבוע למקור המתח.  ברגע שמקור המתח מופעל (נותן מתח) - המצלמה נדלקת.

את המתח היא מקבלת מהרכב.  השימוש של הקבל (או סוללה במצלמות המשתמשות בסוללה) - זה רק בעת כיבוי, לשם כיבוי מסודר של המצלמה.

תפקיד נוסף של מיישר מתח - אולי כן. אולי לא. אינני שולל זאת.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 שעות, ברווז כתב:

הממ, שוועיה שוועיה. 

נדמה לי שיש כזה שיר, וזה הפזמון שלו. לא יודע באיזה שפה זה.

עריכה- מצאתי את השיר! 

גדול! חשבתי שרק אני שמעתי ״שוויה״ כשהשיר הושמע כחלק מפרסומת בטלויזיה. כי בהשמעה תקינה כמו כאן ההגיה ברורה למרות שזה צרפתית.😉

אני חושב שזה היה טייק על voyah

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 26 דקות, ברווז כתב:

בדיוק מה שבאתי לשאול- החיבור שלה הוא USB, דהיינו ניתן לחבר אותה בבית עם כבל USB מתאים - ולכל הפחות, "להטעין" אותה ולראות אם זה משנה משהו. 

כמו שהבחור @guya72 אמר מעלי המצלמה משתמשת בקבלים רק אחרי שאין לה מקור מתח,
לכן כדי לבדוק אם הקבלים תקינים או לא קודם חשוב להבין אם המצלמה נדלקת בכלל ועובדת אם היא נדלקת ומצלמת אפשר לנתק אותה מהמקור מתח ולראות אם היא נשארת דלוקה מספר שניות בודדות כדי להשלים את תהליך הכיבוי, אם כן אז הקבלים תקינים.
(חשוב להבין שלקבלים יקח מספר שניות או דקות להיטען לפוטנציאלי המקסימלי שלהם, אנו לא יודעים בוודאות כי אין לדעת איזה קבלים יש ביפנים ולכן יש לנתק את המצלמה מהמקור מתח רק לאחר מספר רגעים כדי לראות אם המצלמה נשראת דלוקה מספר שניות ללא מקור המתח)
אבל הבעיה שלך היא שהמצלמה נדלקת לרגע בודד ונכבת ישירות ולא ניתן להסיק מכך שהקבל תקול, זו יכולה להיות בעיית תוכנה או משהו שקשור לאספקת מקור המתח

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...