Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנס על אי חידוש רשיון רכב

פוסטים מומלצים

היי,

יש לי רכב שעומד כבר שנה-שנה וחצי בגלל תקלה, לא נהגתי בו בזמן הזה, לאחר שנה קיבלתי קנס ממשרד הרישוי על אי חידוש רשיון רכב,

אין הגיון בקנס הזה כי לא נהגתי ברכב ולא הודיעו לי בשום שלב שאני צריך לעשות משהו אם אני לא מחדש את הרשיון.

מישהו יודע איך אפשר לבטל את הקנס?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי לא קיבלת קנס אלא תזכורת לחוב אגרת-הרישוי שלא שילמת.

חיוב אגרת הרישוי לא מתבטל אם לא נוסעים ברכב, אלא אם הפקדת את הרישיון.

אתה מתכנן להשתמש ברכב בהמשך? או שאתה מוריד אותו מהכביש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל יום שבו רשיון הרכב אינו מוקפא או מבוטל גורר צבירת חוב למשרד הרישוי. בנוסף, מבחינת הרשות המקומית מדובר בגרוטה ואתה עלול להדרש לסלקו , ואם לא תעשה זאת תספוג קנסות. לכן עליך להחליט על אחד משלושה מסלולים:

1. החזרת הרכב לשימוש (ובהמשך אולי מכירתו כרכב פעיל) - עליך לשלם את חובך, ולהעביר את הרכב מבחן רישוי (ושים לב לא לנהוג ללא רישיון תקף או היתר תנועה זמני, וכמובן ביטוח תקף).

2. דחיית הטיפול ברכב - שלם את חובך והקפא את הרישיון. 

3. ביטול רישיון הרכב ("הורדה מהכביש") ומכירתו כגרוטה.

בכל מקרה, אם הרכב חונה במקום נגיש, ודא כי הוא מבוטח בחובה וצד ג' (בעייתי ללא רישיון תקף), כי מישהו עלול להפגע ממנו. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי רכב של 4 שנים ללא טסט ללא הקפאת רישיון לא היה שום קנס נטו האגרות מצטברות. ממליץ או להוריד את האוטו מהכביש או להקפיא רשיון שלא יצטבר חוב מעבר.

תנסה לגשת למשרד רישוי ולהצהיר שהרכב לא היה בשימוש אולי יבטלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נגמרו הימים בהם ניתן היה להצהיר על רכב לא בשימוש, ורשות הרישוי ויתרה על חובות עבר(שנתיים אחורה).

ימים אלו היו בימי הקורונה והם חלפו עברו מן העולם.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, kompy כתב:

נגמרו הימים בהם ניתן היה להצהיר על רכב לא בשימוש, ורשות הרישוי ויתרה על חובות עבר(שנתיים אחורה).

נצל"ש - אם אני מוריד רכב מהכביש כחודש לאחר גמר טסט (לוקח חודש בערך לקבוע תור למשרד רישוי), האם יש צורך לשלם על החודש הנ"ל? אם כן, האם התשלום מתבצע במקום, במשרד הרישוי?

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, fatboy1340 כתב:

נצל"ש - אם אני מוריד רכב מהכביש כחודש לאחר גמר טסט (לוקח חודש בערך לקבוע תור למשרד רישוי), האם יש צורך לשלם על החודש הנ"ל? אם כן, האם התשלום מתבצע במקום, במשרד הרישוי?

כן בדיוק תשלם שם עם אשראי ותקבל את הרישיון הכתום שהרכב ירד, וכן עד שלא הורדתה את הרכב הזמן מתקתק אז תצטרך לשלם על החודש שפספסתה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשלום (בכרטיס אשראי) יכול להתבצע דרך האזור האישי באתר הממשלתי או דרך 5678*

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, kompy כתב:

יש לי ידיד מבוגר שביטל לפני כמה חודשים רכב שלא היה בשימוש 8 שנים. הוא לא שילם כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, אלעדית כתב:

יש לי ידיד מבוגר שביטל לפני כמה חודשים רכב שלא היה בשימוש 8 שנים. הוא לא שילם כלום.

היה לי רכב ללא טסט איזה שנתיים חצי הלך מנוע ולא משתלם לתקן לפני שנה שנתיים הורדתי את הרכב מהכביש והסברתי לפקידה שהרכב לא היה בשימוש כלל בזמן שלא היה אגרה (הרכב גם יחסית ישן 2003) כנראה בגלל שהורדתי את הרכב ובגלל שהוא ישן הם ביטלו איזה 4-5 אלף ובאגרות. השאלה אם הידיד שלך ביטל את האגרות והחזיר את הרכב לכביש או שהוריד את הרכב.

אבל בלי קשר, לשאול ממשרד הרישוי פנים אל פנים מול הפקידה לא עולה כסף מקסימום יגידו לא זה לא ישר יזרקו את פותח האשכול לכלא

עריכה אחרונה על ידי xdmanxd99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, xdmanxd99 כתב:

היה לי רכב ללא טסט איזה שנתיים חצי הלך מנוע ולא משתלם לתקן לפני שנה שנתיים הורדתי את הרכב מהכביש והסברתי לפקידה שהרכב לא היה בשימוש כלל בזמן שלא היה אגרה (הרכב גם יחסית ישן 2003) כנראה בגלל שהורדתי את הרכב ובגלל שהוא ישן הם ביטלו איזה 4-5 אלף ובאגרות. השאלה אם הידיד שלך ביטל את האגרות והחזיר את הרכב לכביש או שהוריד את הרכב.

אבל בלי קשר, לשאול ממשרד הרישוי פנים אל פנים מול הפקידה לא עולה כסף מקסימום יגידו לא זה לא ישר יזרקו את פותח האשכול לכלא

הוריד את הרכב כמובן.

זה היה רכב משנת 2000 שעמד 8 שנים בלי לזוז (הרצליה).

הוא בן 80+ יכול להיות שבגלל זה התחשבו בו?

השאלה אם יש שיקול דעת לפקיד או שיש לזה נוהל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, אלעדית כתב:

הוריד את הרכב כמובן.

זה היה רכב משנת 2000 שעמד 8 שנים בלי לזוז (הרצליה).

הוא בן 80+ יכול להיות שבגלל זה התחשבו בו?

השאלה אם יש שיקול דעת לפקיד או שיש לזה נוהל?

הרכב  היהעל  שם סבא שלי בן 75 ז"ל כנראה בגלל הגיל של בעל הרכב, גיל הרכב ושהאגרה לא שולמה זמן רב יוצר מעין שיקול אצל הפקידה.
אני אישית לא יודע אם יש ממש פרוטוקל לזה או שהפקידה מדברת עם מנהלת סניף הרישוי לקבל אישור אבל אני מאמין שאכן יש איזה שיקול כי כמו שלי ולידיד שלך ביטלו אני מאמין שגם ביטלו לשאר האנשים.

פשוט כנראה כמה אנשים גם ניסו לבטל וקיבלו סירוב (יכול להיות שפשוט נפלו על פקידות לא נעימות) או מסיבה כזאת או אחרת ואז יצאה השמועה שלא מבטלים חובות יותר.

זה כמו נגיד יש רכב שיעבור טסט במכון אחד ויכשל במכון שני, אני מאמין שאין תיאום מסודר בין כול סניפי משרד הרישוי בארץ וזה נטו עניין של מזל מול מיל תעמוד, לי אישית כמו לידיד שלך יצא משתלם לנסות לבקש לבטל אגרות שווי אלפי שקלים במקרה הכי גרוע יגידו לא, אין ממש מה להפסיד מקסימום חצי יום עבודה בשביל לחסוך 5 אלף שקל (במקרה שלי, במקרה של הידיד שלך כנראה זה 10,000+)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.2.2024 בשעה 10:52, CareCoop כתב:

נהגתי בו בזמן הזה, לאחר שנה קיבלתי קנס ממשרד הרישוי על אי חידוש רשיון רכב

מה סכום ״הקנס״ שקיבלת? להערכתי כמו שכבר ציינו פה זו רק תזכורת ממשרד הרישוי על אי חידוש רישיון רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...