Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט לאיזה בית ספר לשלוח את הילדים

Nemesis

פוסטים מומלצים

לטעמי נכנסתם לכל מיני פינות, הפן החברתי והנוחות בקרבה לבית תופס עדיפות על כל דבר אחר, לפחות בגיל הזה.

קח בחשבון שאם כל כך לא טוב, תמיד תוכל לבקש לעבור בית ספר.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שיישארו עם החברים והעצמאות. 

כשיגיעו לתיכון אז אפשר להתעקש, קצת לעשות בלאגן, לחרטט שעוברים חרם, או כל דבר שרק תרצו. קצת בלאגן ויעבירו אותם. 

מה שכן, יכול לשתף שאני למדתי בתיכון בינוני ומטה והבגרויות והציונים באמת היו 90+ אחוזים פקטור של הילד ולא של המורה. רוב המורים שהיו לי לא היו אשמים בזה שהממוצע היה איקס ולא איקס פלוס 10 נגיד. 

• אהבתי 1

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמגדיר ב-80 אחוז "תיכון טוב" הוא האוכלוסייה של ה*תלמידים*. 

פעם היה אפשר לסנן תלמידים בקלות עם מבחני כניסה ושאר קריטריונים עלומים שבית הספר קובע בלעדית, היום עם כל ההגבלות החוקיות של שיוויון/הכלה /אינטגרציה התיכונים ה"נחשבים" מבצעים שמיניות באוויר כדי להמשיך לסנן...

מבחינה לימודית - כיום ביסודיים לא לומדים כלום - יענו,  בקצב של צב עם דלקת פרקים - ומה שחשוב הוא (שוב) האוכלוסייה האוכלוסייה האוכלוסייה + קיומן של תוכניות העשרה.

עריכה אחרונה על ידי hans
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

2. רמה אקדמית זה לא הכל. שילמתי הון לבית ספר פרטי לא בגלל הצטיינותו האקדמית (היה מצויין, אבל היו עוד שלא נפלו ממנו), אלא בגלל הרבה דברים חינוכיים ולא אקדמיים.

בול.

הגדולה שלי סיימה כשכל השנים היו 43 ילדים בכיתה ואצל הקטנה 38.

בית הספר ישן וצפוף ודי נטול אמצעים פיזיים ויחד עם זאת הוא מוביל בהתנדבות, הצטיינות חברתית, הצטיינות לימודית והאקלים בו מעולה (מעט מאוד אלימות וקבלת השונה הצורה מעוררת כבוד. זה ברמה שכל ילד שסובל מהתעללות קיצונית מועבר אליו).

אז נכון, אנחנו משלמים הרבה ומקבלים מעט מבחינת לימוד אבל מקבלים חינוך אמיתי.

ידע ולימודים תמיד ניתן להשלים אבל ערכים לא.

• אהבתי 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודה שלא העלת,

אם ילמדו בביהס בשכונה, ותצליחו בתיכון להעביר אותם לתיכון הטוב יותר, אז הם יהיו אאוטסיידרים, שלא מכירים אף אחד, שלא גרים בשכונה וכל זה בתחילת גיל ההתבגרות הרגיש.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא זה נראה לי הרבה פחות בעייתי.

ביסודי בד״כ עולים כקבוצה גדולה. כיתות מהוות חצי גן ומעלה.

בחטיבה + תיכון הולכים לכיתות עירוניות מיוחדות, מגמות שונות - מראש יש הרבה יותר פיצול.

מבחינת מרחק גם החטיבה + תיכון של השכונה הצמודה קרובים יותר אלינו מאשר של השכונה שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין יותר דבר כזה "תיכון שכונתי", וגם "חטיבת ביניים שכונתית" זה מושג שהולך ונעלם. תמיד יש ערבוב גדול במעברים האלה.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

היתה לנו התלבטות דומה עם ילד מס' 2 אבל מציין בכנות שההכרעה היתה קלה.

בית ספר חדש לחלוטין בכניסה ליישוב או בית ספר אזורי שהבכור למד בו, בי"ס מוכח ודי מוצלח.

כשמס' 2 הגיע לכיתה א', אותו בי"ס רץ שנה או שנתיים וכבר היה ניתן לזהות את האווירה המשוחררת מדי שהמנהלת מתווה, רמה לא אחידה של מורים חוסר מבניות די בולט.

החלטנו (אני בעיקר דחפתי. בבית אנחנו מייצגים שני קצוות די קיצוניים - אשתי עם דוקטורט ואצלי התעודה הכי אקדמית זה ציון עובר בהכתבה בעברית בכיתה ד') שאנחנו מעדיפים את החוזק החברתי, את הקירבה לבית, את הגודל (הקוטן, יותר נכון) ואת העובדה שזה כולה בי"ס יסודי. 

מוסד עם השפעה מינורית להמשך החיים.

ממרום 4 שנים נראה לי שבחרנו נכון.

בהגיעו לכיתה ז'? נתמודד. אי אפשר לתכנת את החיים 30 שנה קדימה.

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התייחסת כלל לאפשרות שהעיריה תכתיב לכם לאיזה בית ספר לשלוח את הילדים. זה נקרא ״אזורי רישום״ ויש רשויות שנוקשות בעניין. 

אגב, לגבי מה שסיפרתי בתחילת השרשור, הבנים שלי לא למדו בביה״ס הקרוב ביותר לבית, אם כי גם בית הספר הקרוב ביותר לא היה במרחק הליכה. לא פגע כהוא זה בקשרים החברתיים, אם כי הצריך מאיתנו קצת הובלות (למרות שהם נסעו עצמאית בתחב״צ מגיל 8-9, זה נפסק אחרי הפיגוע בקו 37 ב-2003). אבל לא היה פשוט לרשום את הבכור לאותו בית ספר. פעם שהוא נכנס לא היה קושי לרשום את אחיו, כי היתה מדיניות לא להפריד בין אחים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, itaysamurai כתב:

שאנחנו מעדיפים את החוזק החברתי, את הקירבה לבית, את הגודל (הקוטן, יותר נכון) ואת העובדה שזה כולה בי"ס יסודי

מעבר למה שרוצים צריך לחשוב גם מה מתאים לאופי של הילד.

יש ילדים שצריכים מסגרת נוקשה ויש כאל  שזה יהרוס אותם. יש כאלה שנוטים למקצועות והעשרה שקיימים במסגרת אחת וכאלה שנוטים למה שיש במסגרת אחרת.

• רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלח אותם לבית ספר שכל החברים הולכים אליו, גם אם הוא פחות טוב.

יש לי חברים עוד מגן חובה שפשוט עשו איתי את אותו מסלול התבגרות. 

גן,יסודי,חטיבה,תיכון. תמיד המשכנו קבוצה של חברים. היום מתקרבים לגיל 30 כל אחד בעולם אחר אבל זה חוויה מאוד נעימה ללכת למקומות חדשים עם אנשים משלך. 

פשוט ההורים שלנו תמיד רשמו אותנו למוסדות ברירת מחדל שהעירייה הציעה כמו במקרה שלכם וככה היינו יחד.

• רעיון טוב! 1

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 1.2.2024 בשעה 19:39, DareDevil כתב:

שורה תחתונה:

מערכת החינוך די רקובה כי יש גורמים שרוצים שהיא תהיה ככה (טוב, לא במתכוון אבל הם כל כך מנסים לעשות טוב שזה יוצא רע).

אתה ואשתך יכולים לעשות את השינוי הכי משמעותי בחיים שלהם.

השקעה מהצד בשעות נוספות בחוגים אחרים וכדומה.

חברתית עדיף שיהיו בבית ספר קרוב

אני מסכים.

אני כבר זקן, אבל למדתי בבתי ספר עם שם מעולה בעבר... הם היו מחורבנים. הבת הקטנה שלי עוד לא בגיל בצפר, אבל אנחנו גם חיים בשכונה מאוד קיבוצית, ולדעתי יש בזה תרומה לחיים שגדולה לאין שיעור ממה שביצפר מסוגל לתת. בסופו של דבר, אתה תלוי בצוות שיהיה לך בכל שנה נתונה. תפסת מורה מוצלחת, הרווחת. לא... אז לא.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה שאני קיצוני בדעותיי על מערכת החינוך הישראלית ועד כמה היא לא מבצעת נאמנה את תפקידה. יצא להיתקל בעבר בעבודתיי הישנה וכן גם בהתנדבות בתחום החינוך הודות שני הצדדים של המתרס.

פגשתי את שני הצדדים הקיצוניים שלהם והם במילים עדינות לא יפים. ממורה שלא יודעת עברית (מורה בתוך מערכת החינוך הישראלית מועסקת על ידי משרד החינוך, כן?) ודורשת לדבר בערבית או אנגלית ועד להורים שמזניחים את הילדים שלהם ברמה שהילד בן ה6 לוקח את הילד בן ה3 מהגן. לסמוך על מערכת החינוך שתקנה ערכים או כל דבר אחר מאשר להיות בייביסיטר רשמי מהמדינה. גם כי אין כל כך שליטה על התוכן והשליטה של מנהל בית ספר היא עד לא קיימת במקרים רבים כי התוכן מגיעה מהמשרד למעלה ולא בהחלטה של מנהל הבית ספר או של ההורים.

יותר חשוב שהערכים שאתה ואשתך תקנו להם מאשר בית הספר ותכנים שלו.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, falou כתב:

אני מסכים.

אני כבר זקן, אבל למדתי בבתי ספר עם שם מעולה בעבר... הם היו מחורבנים. הבת הקטנה שלי עוד לא בגיל בצפר, אבל אנחנו גם חיים בשכונה מאוד קיבוצית, ולדעתי יש בזה תרומה לחיים שגדולה לאין שיעור ממה שביצפר מסוגל לתת. בסופו של דבר, אתה תלוי בצוות שיהיה לך בכל שנה נתונה. תפסת מורה מוצלחת, הרווחת. לא... אז לא.

פה נכנס נושא ההתאמה.

כשאני הייתי צריך לעבור לתיכון יכולתי לבחור איזה תיכון שרציתי (למרות הציונים ולא בזכותם) ולחצו עליי לבחור באהל שם או בליך. 

אני התעקשתי ללכת דווקא לתיכון של הברדקיסטים ואני מברך כל יום על הבחירה הזו כי ב"יוקרתיים" בסבירות גבוהה היחתי נושר תוך גג שנתיים ובסבירות יותר נמוכה היו מדכאים את החשיבה היצירתית שלי.

צריך לשים יותר דגש על המתאים במקום על הטוב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...