Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה של נהג חדש, תאונה במחיר יקר...

פוסטים מומלצים

אודה למידע

אני נהג חדש (בן 40) חצי שנה על הכביש. 

נסעתי בכביש בין עירוני, הרכב לפני עצר בפתאומיות (לא האט, טען שהרכב שלפניו האט והוא נבהל, ונפל לו משהו בתוך הרכב). רכב שכור.

לרכבי לא קרה כלום, לרכבו נדבק הפגוש האחורי. 

נהגתי במהירות סבירה 89-90 קמ"ש. יש לי עד שהיה עימי ברכב. (אין תמונות או הסרטות)

3 חודשים עברו ואני מקבל תביעה מחברת ההשכרה על כ30K... התביעה דרך הביטוח

יש לי ביטוח צד ג' והשתתפות עצמית מעל 2000 ש"ח.

האם יש תועלת לספר לחברת הביטוח שלי על כל התאונה? לנסות להסביר שזו לא אשמתי? להביא עד?

האם יגרום להורדת ההשתתפות עצמית? או שאולי פחות עליה במחיר הביטוח השנה הבאה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק בשביל מקרים כאלה עושים ביטוח.

אתה אשם בתאונה ב 100 אחוז.

עצר בפתאומיות, עצר לאט, עצר בזגזג - לא רלוונטי.

לא שמרת מרחק מספיק למהירות שנסעת ולכן נגרמה התאונה.

תדווח לחברת הביטוח כדי שתשלם 2000 שקל ולא 30 אלף שקל.

בפעמים הבאות שמור מרחק.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה הוא יאמר? הרכב שמלפנים בלם בפתאומיות ולא הספקנו לבלום ופגענו בו מאחור.

השופט יאמר שאם היית שומר על מרחק שמתאים למהירות נסיעתך התאונה הייתה נמנעת.

לא יודע איזה רכב יש לך אבל אם זה רכב ישן הייתי ממליץ מאוד להתקין מוביל איי עד שתצבור מספיק ניסיון על הכביש.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, asix כתב:

ומה הוא יאמר? הרכב שמלפנים בלם בפתאומיות ולא הספקנו לבלום ופגענו בו מאחור.

זה מה שאני מנסה להבין, למה חברת הביטוח שלי מבקשת הצהרה, ותאור תאונה, ולהביא עדים וכו'

מה התועלת בזה?

כי מה אני מכיר שמי שנתקע מאחור הוא האשם, כלומר כל האשמה עלי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח רוצה לשלם כמה שפחות.

והיא תשמח למצוא למה יש לנהג הנפגע אשמה תורמת כדי לשלם לו פחות.

מבחינך אין הבדל.

ההשתתפות עצמית תהיה אותו דבר ורישום התביעה יהיה

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 24 דקות, צבי40 כתב:

זה מה שאני מנסה להבין, למה חברת הביטוח שלי מבקשת הצהרה, ותאור תאונה, ולהביא עדים וכו'

מה התועלת בזה?

כי מה אני מכיר שמי שנתקע מאחור הוא האשם, כלומר כל האשמה עלי...

יש נוהל דיווח מסודר עם טפסים.

במידה ויש לך מקיף תסדר גם את הרכב שלך. גם אם הנזק מינורי. בכל מקרה אתה מפעיל את הפוליסה.

אם יש לך רק ביטוח צד ג אז זה לא רלוונטי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לתביעת הביטוח יש נוהל מסודר, בין השאר עליך למלא טופס המתאר את האירוע - הפרטים שלך, הפרטים של הנהג(ים) וכלי הרכב האחר(ים) המעורב(ים), תאור ההתרחשות כולל איזו סקיצה שלה. בתאונת חזית אחור התביעה פשוטה מאוד, הנהג הפוגע מאחור יהיה אשם ב-100% אלא אם יש לו הוכחה למנגנון אחר, למשל שהנהג מלפנים נסע לאחור, או שבעצמו נפגע ו"נזרק" על הרכב שלפניו. חוץ מזה תהיה עוד איזה ספריה קטנה של טפסים, שעד שלא יגיעו לידי הביטוח התיקון לא ישולם.

אי שמירת מרחק היא בעיה קשה במקומותינו, ולנהג חדש פי כמה, כי, מה לעשות, אין תחליף לניסיון, ואת זה צוברים רק בעוד ועוד נהיגה. וזה כולל לא רק את אומדן המרחק אלא גם התיחסות למהירות שלך, למהירות היחסית משאר התנועה, לתנאי הדרך והרכב . המובילאיי  שהוזכר יכול לתת איזה רמז אבל אין תחליף לניסיון, לשמירה על הריכוז, ולשמירה על מרחק קצת יותר גדול ממה שנדמה לך שמספיק. כיוון שאתה נהג חדש ועדיין לא צברת ניסיון הלקח שלך מהאירוע הזה צריך להיות פשוט מאוד - לשמור מרחק יותר גדול, לשמור על ריכוז בנהיגה ולוודא תקינות הרכב, בעניין זה צמיגים ובלמים. על מצב הכביש והתנהגות השכנים עליו אין לך שום שליטה, אז לך תמיד על הצד הפסימי.

אגב, בעניין הביטוח, מה שמדאיג אותי הוא העתיד הביטוחי שלך, אני מקווה שלא תתעורר לך בעיה בעניין הזה. 

אההה. את הכי חשוב עדיין לא כתבתי: אתה חייב, אבל חייב, להמשיך לנהוג. וכמה שתחזור לכך יותר מהר כן ייטב. גם אבא שלי קיבל את רישיון הנהיגה בגיל 40, גם לו היתה תאונה כנהג חדש (לא חצי שנה, אלא שבוע על הכביש, במקרה שלו סלטה 720 מעלות). חבר שהגיע למקום הורה לו לנהוג בעצמו למוסך. חסך לו את הפוסט טראומה, נהג עוד למעלה מ-50 שנה.

• רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

אכן, אני ממשיך לנהוג ... עד שסוף סוף עשיתי רשיון :)

וזה חלק משכר הלימוד שאני צריך לשלם... מה שחסכתי על הטסטים... עברתי בטסט ראשון :)

העיקר שאף אחד לא נפגע בגוף...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, sperial כתב:

ל  sperial

אגב, בעניין הביטוח, מה שמדאיג אותי הוא העתיד הביטוחי שלך, אני מקווה שלא תתעורר לך בעיה בעניין הזה. (ס"צ)

אתה יכול בבקשה להסביר את ההשלכות

תודה רבה 

עריכה אחרונה על ידי צבי40
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מפעיל את הפוליסה של הביטוח, הביטוח בשנה לאחר מכן יתייקר ( כי אתה כבר לא נהג עם עבר ביטוחי נקי).

במידה ובמשך 3 שנים יש לך 2-3 תביעות יתכן שיהיו חברות ביטוח שלא יהיו מוכנות לבטח אותך. מבחינתן אתה סוג של שור מועד וסבירות גבוהה שהם יצטרכו לשלם לך תיקונים עקב תאונות שתעשה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...