Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב ספורטיבי -באירופה-

~VIPER~
שימו לב! השרשור הזה בן 399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים, וואו! אני לא מאמין שהצלחתי לשחזר את המשתמש שלי.

פעם אחרונה שהייתי פה היתה לפני איזה 15 שנה, והאמת שאני בכזו דילמה שזה בדיוק מה שהחזיר אותי לכאן 🙂

אז ככה, אני חי באיטליה בשנה האחרונה ויש לי פה לפחות שנה וחצי נוספות.

עבר בדיוק חודש מאז שנחתתי עד שהתארגנתי על אופנוע אדונצ'ר נחמד (בנלי TRK למי שמכיר) איתו הסתובבתי באזור היפה שאני חי בו (אומבריה).

יש פה אחלה כבישים ( לא ברמת האספלט, אבל כן בתוואי ובנופים) ובסה"כ כיף לצאת בשבתות ל200-300 ק"מ של דרכים מכל הסוגים.

לאחרונה הבנתי שהזמן פה אוזל ואולי זו הזדמנות להנות מרכבים שבארץ קצת קשה יותר להשיג.

אז השבוע האופנוע ימכר, ובעזרת השם גם ה C1 2009 הקרקשה שלנו (שלי ושל בת הזוג) ובכך ישאר לי תקציב של בערך 10-12 אלף יורו לרכישת רכב נטו.

קצת עלינו; לא צריכים רכב בכלל. זוג צעיר שחי במרכז העיר, אני עובד מהבית והיא סטודנטית. הרכב משמש אותנו לקניות וכל מיני סידורים מעצבנים אבל לא מעבר לזה.

אין בעיה עם גיר ידני, יש העדפה לקבריולט להנות מהקיץ, ולאחר שמכרתי את הבימר שהיתה לי בארץ לפני המעבר, הנעה אחורית זה דיל ברייקר.

האופציות שעלו בחקה הן;

1) SLK - R175 אני חושב זה הדגם? שנתונים של 2004-2007

2) Z4 - תכלס המחירים שלהן די משתנים פה אבל מדובר על אותן שנים +- כמו המרצדס.

3) מיאטה - NB ואפשר להגיע גם ל NC בתקציב.

4) אופציה מופרכת - בוקסטר? יש מנעד רחב של שנתונים בעיקר על הדור של סוף שנות ה90 ועד ל2004 באזור ה15-17 אלף יורו. האם שווה להגדיל את התקציב או שזו הרפתקה באמת מיותרת?

מעבר לאופציות הנ"ל, מרגיש לי שיש אולי אופציה שאני מפספס. בין אם זה רכב שלא הגיע לישראל וככה נעלם מהעין לבין זה שב15 שנה האחרונות הייתי יותר בקטע של דו גלגלי ופשוט שחכתי את ההיצע הקיים.

מה דעתכם לרכב ספורטיבי יד שניה, לא יקר בהגדרה, ששווה לי לחפש?

אשמח לתובנות.

אלון

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה חי בחו''ל, עלויות הרכישה אטרקטיביות מאוד.

לגבי עלויות אחזקה אני לא מכיר, מרצדס\במוו מודרניות אך מזדקנות עשויות לעלות לא מעט כסף ברמת חלפים, חיישנים ובלאי סביר.

לגבי מיאטה אני משוחד- אמינות, הנאה מנהיגה, עלויות אחזקה... אבל מן הסתם אם הייתי במצבך כנראה שהייתה לי ליד המיאטה גם רכב חלום שהוא איננו בר השגה בארץ (בתקציב גבוהה ממה שאתה מקציב כרגע).

מהכרות קלה עם השוק S2000 בוודאי שלא בתקציבך גם מעבר לים וחבל שכך.

מהפורשה תתרחק, גם בשל הגיל ומחלות הדור הראשון, נראה כהרפתקאה מיותרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, אם הייתי נשאר פה FOR GOOD התקציב היה אחר. כואב לי להשכיב סכום על משהו כל כך לא הכרחי, כלומר 90% הובי, במיוחד  ( לצערי) שאשוב לארץ בעוד שנה וחצי בערך.

הפיינליסטיות שלי הן כנראה המיאטה וה Z4.

האם שווה להתאמץ עבור NC או שה NB תהיה מהנה בסופשים ונוחה מספיק לקרוז בטוסקנה?

אשמח גם לחו"ד על הZ, בתקציב מנועי ה2.2 שהבנתי שהם לא רעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת ששקלתי, ואולי זו בדיוק הנקודה שאני מפספס.

אבל כשאני מתחיל לסנן לפי הנעה אחורית זה הופך כבר לקשה יותר.

היחידה שאיכשהו חשבתי עליה היא ג'וליה אבל היא יקרה מדי וגדולה מדי ורובן ...דיזל 😐

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הnc מרווחת יותר, בחו''ל שווקו גם עם מנוע 1.8 חלש ולא רק 2.0 ליטר כפי שהגיע הנה.

בישראל קיבלנו את גימור ה''ספורט'' שכולל lsd, בולמים של בילשטיין וכו'.

הnb בגרסת הספורט מרגישה מצויינת כסטוק לעומת nc שמדובר על נהיגה, אבל ניכר שהיא ישנה וחלשה יותר, למעט גרסאות נדירות של מזדה ספיד שהגיעו גודשות מפס הייצור (איפה @liviu @Liviur 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, O.R. כתב:

אתה באיטליה, 124 אבארט' היא התשובה.

לדעתי חדשות ויקרות מדי, אבל בהחלט אבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, GTI33 כתב:

למעט גרסאות נדירות של מזדה ספיד שהגיעו גודשות מפס הייצור (איפה @liviu @Liviur 

לא רלוונטי לאירופה.

אלו היו רק בארה״ב וקנדה (היו עוד כמה מדינות שקיבלו דגמים קרובים אך טיפה שונים - ביפן אוסטרליה וניו זילנד).

בתאריך 16.4.2023 בשעה 17:03, ~VIPER~ כתב:

1) SLK - R175 אני חושב זה הדגם? שנתונים של 2004-2007

2) Z4 - תכלס המחירים שלהן די משתנים פה אבל מדובר על אותן שנים +- כמו המרצדס.

3) מיאטה - NB ואפשר להגיע גם ל NC בתקציב.

4) אופציה מופרכת - בוקסטר? יש מנעד רחב של שנתונים בעיקר על הדור של סוף שנות ה90 ועד ל2004 באזור ה15-17 אלף יורו. האם שווה להגדיל את התקציב או שזו הרפתקה באמת מיותרת?

אתה מחפש יותר בקטע של קרוזר נכון ? פחות ימי מסלול וכו ?

את הSLK אף פעם לא שקלתי אז אין לי שום מידע אמיתי חוץ מלשבת בכמה.

Z4 - שווה לשקול רק את הדגמים הבכירים יותר לדעתי.

אם מה שנכנס זה ה2.2 הייתי מוותר. ה3.0 כבר תיהיה אחלה מכונית בשביל מה שאתה מבקש. ממש לפי הספר - אבל איפשהו מאיזור ה2.5 ליטר זה מתחיל להיות הולם לרכב.

בוקסטר - לא הייתי נכנס לפינה הזו אלא אם:

1. יש לך רכב שאתה יודע שעבר תחזוקה מעולה.

2. יש לך מכונאי שאתה סומך עליו לנושא בעיניים עצומות.

יש הרבה דברים שעולים בסדר גודל של פי 3-4 בתחזוקה מאופציות 2 ו3. זה רכב מדהים כן ? אבל מתחיל להתיישן בצורה רצינית ביותר.

לגבי המיאטה - הNB תיהיה זולה בכמה סדרי גודל גם במחיר וגם בתחזוקה מהNC (ופשוטה ממנה לתחזוקה משמעותית). אם זה שיקול - זה שיקול חשוב. אבל לקרוזינג ולמרחקים יותר ארוכים (200-300 ק״מ) - הNC הוא רכב עדיף בכמה סדרי גודל מעל. במיוחד אם אתה מוצא NC2 מאובזרת (לא מכיר את המחירים באירופה - בארה״ב 15-17 אלף יורו אתה מוצא אחת בלי יותר מדי מאמץ. זה בערך מחיר של 2 NB מושלמות פה לפרופורציות)

אם אתה רוצה ללכת על משהו אחר קצת - אולי איזה MR2 יהיה לך נחמד למצא והיא אופציה לא רעה לקבריולט קצת שונה מהסטנדרט?

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המפורטת! 

אתחיל מהסוף, כן, עניין אותי מאוד עניין הנוחות ב NB בטיולי שבת של 200-300 ק"מ. זה שמדובר ברכב ששייך לדור אחר ( לטוב ולרע) כמובן שאני מקבל, השאלה מה ישאר מהגב שלי והאם אני אסתדר בקבינה ( 1.85) הפעם האחרונה שמצאתי את עצמי במיאטה היתה דווקא ב ND והרגיש אחלה.

בוקסטר - יש בסביבה שלי מוסכים שעל פניו נראים מעולים ומאוד מקצועיים, שלחו אותי להתקין "איתוראן" באחד כזה וזו הייתה וואחד פאדיחה עם ה C1 כשמסביב קונטאש , לוטוסים וכל סוגי ה911🤣

בכל מקרה נראה לי שארד ממנה כי רכב יפה מגרד את ה20 אלף יורו מלמטה.

Z4 - האם ה2.2 כל כך חלש? לא מחפש כח מטורף, רק כזה שיכול להוציא את הזנב בסיבוב מדי פעם.

דווקא SLK יש בלוחות בשפע במנעד מחירים יפה, לצערי הדגמים עם ה AIR SCARF נדירים, אבל לעניות דעתי אפשר למצוא אקזמפלר טוב בתקציב. מעניינת אותי חו"ד של מי שהיה לו.

לגבי מסלול - האמת שיש לי מסלול רבע שעה מהבית ( Magione) אז אני לא פוסל ימי מסלול אחת ל..

בארץ היה לי גם אופנוע למסלול בלבד, אז כן יש משיכה גם לכיוון הזה אבל לא הארד קור.

אבארט 124 , שהציעו קודם לכן, לצערי מחוץ לתקציב.

עריכה אחרונה על ידי ~VIPER~

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, IsraCar כתב:

יש עוד פיאטים.

ברצ'טה.

124 ספיידר המקורית.

בחייך, תתמוך בתוצרת המקומית. (;

הברצ'טה מהממת! אבל לצערי הנעה קדמית 😞

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא רק המנוע

בגירסאות הנמוכות מדובר גם על דיפרנציאל פתוח לזיכרוני והרכב לא קל.

נשמע שהnc אופציה לא רעה.

העניין עם הבוקסר המוקדמות הוא אמינות , ועל זה תוסיף מחיר חלקים אסטרונומי וכלים יעודיים של פורש שלא מעט פעמים נחוצים לכל מני טיפולים.

הnb אבל זולה משמעותי לתחזוקה (זה הרכב הכי זול לתחזוקה שהיה לי. אפילו בגירסאת speed)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 399 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...