Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוסכים - צריך סדר בבלגן

Yuri Abaev
שימו לב! השרשור הזה בן 871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי רכב מאזדה 2015

ויש 2 מוסכים שאני מתלבט לגביהם:

1. מוסך מורשה יבואן מאזדה

2. מוסך כללי (לא מומחה במאזדה) עם ביקורות טובות בגוגל (מוסך גיל ניב מודיעין)

מצד אחד המוסך הכללי יותר זול, אבל מטפל בכל סוגי הרכב..

ומצד שני מוסך מאזדה מתמחה במאזדות אבל יקר יותר.

אני מנסה להבין האם אני יכול ללכת עם כל בעיה למוסך הכללי?

החשש שלי הוא שאולי המוסך הכללי לא ידע לתקן את התקלה ויעשה יותר נזק מתועלת.

או  שאפשר ללכת עם כל בעיה למוסך הכללי בראש שקט?

עריכה אחרונה על ידי Yuri Abaev
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד 

לגבי טיפול תקופתי, מומלץ לטפל במוסך כללי( תדאג שיטופל בחלפים איכותיים ), לגבי תקלות שמצריכות דיאגנוסטיקה מורכבת, עדיף ללכת למורשה. 

• רעיון טוב! 2

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברמה התיאורטית אפשר ללכת עם כל בעיה למוסך כללי. מוסך כללי הוגן יודע גם איפה הגבול שלו ויפנה אותך למוסך מורשה.

רק לגבי המחיר - 

חשוב להשוות תפוחים לתפוחים

שאתה מקבל הצעת מחיר ממוסך מורשה היא תכלול בדרך כלל טיפול לפי הנחיות יצרן ושימוש בחלפים מקוריים

שאתה מקבל הצעת מחיר ממוסך כללי היא בד"כ תהיה עם חלקים חליפיים ולא תמיד היא תכלול את כל מה שיש במוסך מורשה.

אז זה שמוסך מרשה מציע לך להחליף שמן. פילטרים שמן אוויר ומזגן מקוריים. נוזל בלמים ורצועת מנוע ומבקש 1500

והמוסך הכללי מחליף לך פילטר שמן מקורי ושם פילטר אויר ומזגן סיני ולוקח על זה 800 לא אומר שהמורשה יקר יותר.

וכדי לסבך את זה עוד יותר, המוסכים קונים מחנויות חלפים. יש הרבה סחורה מזוייפת בשוק. יכול להיות שתשלם על מקורי ותקבל זיוף. אין לך איך להתמודד עם זה. אתה יכול רק לקוות שהספק של המוסך הגון. שהמוסך הגון ומספיק מקצועי לדעת אם הוא מקבל זיוף.

בגדול מבחינתך - ככל אצבע:

1. פילטר שמן ואוויר - עדיף מקורי. או לחילופין יצרן מוכר כמו MANN.

2. פילטר מזגן - לבחירתך.

3. פלאגים/בלמים/רצועות וכו' - אין שום סיבה לקנות מקורי. יש מעט יצרנים שמייצרים לכולם.

4. שמן. זה חשוב. במוסכים כללים יש נטייה לשים את אותו השמן לכל הרכבים. זה לא ממש נכון. תבדוק איזה שמן המנוע שלך צריך ותוודא שזה מה ששמים לך. 

לגבי יצרני שמן. מוסכים בד"כ שמים את אחד היצרנים הזולים יותר. זה נכון הרבה פעמים לכללי וגם למורשה. במורשה מקפידים שזה יעמוד בתקן של היצרן. בכללי לא.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, Nakamichi כתב:

תבדוק איזה שמן המנוע שלך צריך ותוודא שזה מה ששמים לך. 

איך אני בודק איזה שמן אני צריך? יש לי מאזדה 3 2016 
אני רואה שרשם משהו כמו 5w-30 זה מספיק כדי לוודא שהמוסך ם לי את השמן המתאים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במוסך מורשה הם משתמשים בחלקים תחליפיים . בהצעת המחיר צריך לבדוק כל הצעה לגופה . בנוסף , במוסכים נוהגים לדחוף עוד דברים כמו תוספים ושאר ירקות . צריך לבדוק שורה שורה ולהחליט .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, Yuri Abaev כתב:

איך אני בודק איזה שמן אני צריך? יש לי מאזדה 3 2016 
אני רואה שרשם משהו כמו 5w-30 זה מספיק כדי לוודא שהמוסך ם לי את השמן המתאים?

לא זה לא מספיק

יש לשמן גם תקן שקבע היצרן וצריך להקפיד עליו.

תסתכל בספר הרכב שלך, רשום שם את התקן, בדור הקודם זה היה A5, יכול להיות שגם בדור שלך זה כזה, אבל תבדוק.

לגבי המוסכים.

המחיר והאיכות של מוסכי יבואן משתנה בין מוסך למוסך. (כמובן גם בכללי), ולא פעם גיליתי שהמחיר של מוסך יבואן זהה או אפילו נמוך ממוסך כללי. 

לגבי החלפים, גם מוסך יבואן משתמש בחלפים חליפיים. 

לסיכום, אני לרכב כמו שלך הייתי הולך רק למוסך יבואן, כי שווה לי השקט שהרכב מטופל ע״י אנשים שעברו הסמכה לדגם הספציפי הזה.

אני אישית מטפל במוסך שי לי באור יהודה ומרוצה, אם בא לך לבדוק אותם.

יש שם את עדי חבר הפורום שנותן שירות מעולה.

עריכה אחרונה על ידי roy007
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Yuri Abaev כתב:

הלכתי לכללי
 הוא שם לי שמן wolf A5 סינטטי מלא.

בספר רכב אני לא רואה שרשום A5, רק SAE.. יש הבדל?
האם השמן של wolf סבבה?

כן רשום A5

ACEA A5/B5

אישית לא מכיר את השמן הזה אז לא יודע לומר על טיבו, אני אישית אוהב להשתמש בקסטרול למאזדה שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 871 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...