Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פוסט בפייסבוק שהרגיז אותי כי רמז שכל הגברים אנסים בפוטנציה...

Nakamichi
שימו לב! השרשור הזה בן 876 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא מציע לא לצאת מהבית. טיעוני מדרון חלקלק לא עובדים עלי. הבת שלי יוצאת מהבית כל יום.

אחרי קצת מחשבה אני רוצה להתייחס לכותרת של הפוסט.

זה מאוד "גברי" לקחת פוסט של אמא מודאגת ולהפוך אותו לפוסט "עלייך". העולם לא סובב סביבך.

אז אל תיקח את זה כ"כל גבר הוא אנס פוטנציאלי", אלא כ"כל אישה נערה וילדה היא מטרה פוטנציאלית". אולי זה יגרום לך להרגיש יותר בנוח.

• אהבתי 7

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התפיסה של כותבת הפוסט זה בסדר שאישה, גם אם עייפה מתה, בגילופין, גם אם עסוקה בטלפון כל הנסיעה, גם אם אין לה רשיון כלל, גם אם היא כרמל מעודה תחזיר את הבת שלה הביתה, העיקר שזה לא יהיה גבר ("אין מקום לטעויות").

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, פינדר כתב:

אני לא מציע לא לצאת מהבית. טיעוני מדרון חלקלק לא עובדים עלי. הבת שלי יוצאת מהבית כל יום.

אחרי קצת מחשבה אני רוצה להתייחס לכותרת של הפוסט.

זה מאוד "גברי" לקחת פוסט של אמא מודאגת ולהפוך אותו לפוסט "עלייך". העולם לא סובב סביבך.

אז אל תיקח את זה כ"כל גבר הוא אנס פוטנציאלי", אלא כ"כל אישה נערה וילדה היא מטרה פוטנציאלית". אולי זה יגרום לך להרגיש יותר בנוח.

אתה זה שעשית את ההשוואה והצדקת את החשש שלה.

נגדולה שלי בת 19.5 והקטנה בת 15.5. הם יוצאות לבלות פותמיד או אני או הורה אחר של אחד החברות/חברים מחזיר לבתים. אני רגוע עם זה לחלוטין אבל הייתי מאוד לא רגוע אם היו לוקחות מונית, תופסות טרמפ מזדמן או הולכות בלילה ברגל.

בכל מצב שאני לא שקט אז האחריות היא רק שלי להגיע ולאסוף או לדאוג שמישהו אחר מטעמי יאסוף. להציב תנאים לצד השני בגלל החששות שלי ועוד להחשיד אותו זה מחוץ לתחום. 

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אנחנו מסכימים שיש סיטואציות מסוכנות יותר ופחות.

גם לי אין בעיה עם זה שאחד ההורים מחזיר מבילוי וגם אני מחזיר בעצמי. בנסיעה כזו האב שמחזיר אף פעם לא נשאר לבד עם אחת הבנות, כי הבת שלו נמצאת לאורך כל הנסיעה.

מסכים איתך לגבי הצבת תנאים. אף פעם לא דיברתי אם מישהו מההורים שהבת שלי עושה להם בייביסיטר. היא יודעת שבמקרה הצורך היא יכולה להתקשר גם באמצע הלילה ואני אבוא לקחת אותה.

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, פינדר כתב:

גם לי אין בעיה עם זה שאחד ההורים מחזיר מבילוי וגם אני מחזיר בעצמי. בנסיעה כזו האב שמחזיר אף פעם לא נשאר לבד עם אחת הבנות, כי הבת שלו נמצאת לאורך כל הנסיעה.

אם אתה חושש מאבא של חברה של הבת שלך או שאתה פרנואיד או שמשהו איתו ממש לא בסדר 

זו פשוט לא דרך התנהלות שהגיוני לחיות איתה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, falou כתב:

כן, זו סיטואציה לא נוחה. בכלל, גברים מבוגרים הם לא נוחים, גם לנערות וגם לנערים, מסיבות שונות. ״האבא״ הוא תמיד דמות קצת מאיימת, קצת לטובה וקצת לרעה.

אז מה?

אם טרמפ עם גבר מוכר זו סיטואציה בעייתית, אז מתי הסיטואציה לא בעייתית (ראה רשימה בפוסט הקודם שלי)?

אוקי. נניח שזה קורה לכולן. 

מה עושים עם זה?

חברה שלי בתיכון, כשהייתה בת 13, תפס אותה החבר הכי טוב של אבא שלה בציצי מאחור, כשהיא ביקרה את הבת שלו (חברה שלה גם). היא לא התלוננה, היא הסתובבה והורידה לו סטירה. אבל לא סיפרה.

איך תמנע את זה?

השורה התחתונה שלי, אי אפשר להתחמק מהמנייאקים. אתה לא יכול למנוע את המפגש, אתה צריך ללמד את הבת שלך שיש כאלו ולהזהר. להזהר, למשל, זה לשבת במושב האחורי. להמנע מאינטראקציה עם גברים מבוגרים ייזרוק אותה לעולם פתאום, לא מוכנה לחלוטין. למשל, בצבא.

עם אי הנוחות צריך להתמודד, בגלל שהמתח הזה אמיתי ובאותה מידה, בלתי נמנע.

אישה לא יכולה לאנוס גבר. נשים מפעילות אלימות אחרת באופן שונה. 

האם אין נערות שמנסות לפתות גברים?

יש.

מתבגרות משחקות במיניות שלהן ולעיתים מפותחות לגילן הכרונולוגי. 

אבל, עם כל הכבוד, לנערה אין את הכוח הנפשי והפיסי של גבר מבוגר. היא לא איום לגביו.

האם אישה יכולה לאנוס?

קישור

אז הייתי נזהר מקביעה חד משמעית כפי שכתבת.

אתה עושה עוול לגברים שנפגעו, ועכשיו גם צריכים להתמודד עם דעת הציבור או דעתו של falou

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, Potato כתב:

אני לא מכיר אישית אף אחד מהאבות של החברות.

אני כן מכיר יותר מדי סיפורים אמיתיים, על נערות שחוו תקיפות מצד אבות של חברות.

לפני 5 דקות, Ron Poh כתב:

האם אישה יכולה לאנוס?

קישור

אז הייתי נזהר מקביעה חד משמעית כפי שכתבת.

אתה עושה עוול לגברים שנפגעו, ועכשיו גם צריכים להתמודד עם דעת הציבור או דעתו של falou

זה לא הדיון בכלל.

זה בהחלט קיים אבל במספר זניח לעומת אונס של נשים בידי גברים.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, Potato כתב:

אני לא יכול לפרט עם הרבה פרטים כי סודיות וזה, אבל מבטיח לך שיצא לי להתקל בקורבהות תקיפה מינית לא מעט בחלק מעיסוקיי. הטענה שלו ממש ממש ממש לא מופרחת. גם במשפחה הכי נורמטיבית, הכי נורמלית ואינטלגינטית שאתה יכול לדמיין יכול להיות מישהו שיחליט לעשות מעשה. וזה לא משהו חד פעמי. לתוקם מינית, בניגוד למחבל, אין כמעט פרופיל קבוע ואחיד. בנוסף, יש גם לא מעט מקרים תוך משפחתיים, שפשוט נורא מפחיד את כולם לדבר על זה אבל זה קורה (דוד, בן דוד, החבר של האחות וכו). 

אני לא הייתי משאיר את הילדה שלי עם גבר זר או כזה שאני לא מאה אחוז סומך עליו לבד. 

אין בעיה שתצא לבלות. 

אין בעיה שיהיה לה חבר גם בגיל 15. 

שתעשה מה שבא לה. אבל הדגש הוא שבא לה. 

אני כן חושב שחכם למזער סיכונים מהילדים שלך ושזו גישה חכמה. 

אולי אני כזה כי פגשתי את המקרים שלא שמרו עליהם, דיברתי איתם, ראיתי את ההשלכות עליהם. אולי אני מגזים, אבל אני מעדיף להיות על הצד המעט "מחמיר". 

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@פינדר הקראתי לאשתי את הפוסט, היא אמרה שזה מוגזם ומכליל, ושהיא הייתה בתור בייביסיטר בעבר גם חוזרת עם האבא ומעולם לא הרגישה לא בנוח.

אני אישית מסיע לפעמים את הבת של הבעל בית שלי (בת 10) לבית ספר כי זה בדרך שלי, במקום שתלך ברגל רבע שעה.

צריך להזהר זה ברור, אבל המנעות מתוך הכללה כזו היא מרגיזה ותוקפנית.

@falou החיים הם לא פורנהאב אז זה נכון שאישה שאונסת גבר בברוטאליות זה לא דבר שבשגרה עם מקרי אונס, אבל זה אכן קיים. כמו ניקו, גם אני נחשפתי ולא ארחיב בפרטים, אבל הדה-לגיטימיזציה שאתה עושה לתופעה זה בדיוק מה שגורם לגברים לא לדבר על זה.

• אהבתי 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלי,

לכל אישה ונערה יש את הפחדים שלה והגבולות שלה.

אני לא טוען שצריך תמיד להפריד בין נערות לגברים, אני רק טוען שאני מבין מאיפה מגיע מה שכתבה כותבת הפוסט.

הבת שלי לומדת נהיגה עכשיו עם מורה גבר. בעייתי? כן. אבל אני סומך עליה ומקווה שתיידע אותי אם הוא ייצור אווירה בעייתית.

אבל אם היא תצטרך לחזור מאיפשהו בלילה עם נהג מונית מזדמן. אני אסע גם שעתיים לכל כיוון בשביל שזה לא יקרה.

עריכה אחרונה על ידי פינדר

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה הכי גדולה עם הפוסט הזה היא זריקת האחריות של הסתומה הזאת על אנשים אחרים. 

את חוששת? מוצדק או לא, זה לא משנה ואני לא נכנס בכלל לויכוח הזה, קחי אחריות ותאספי את הבת שלך בעצמך. אף אחד לא חייב לך כלום. 

• אהבתי 5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 57 דקות, ניקו פ. כתב:

אני לא הייתי משאיר את הילדה שלי עם גבר זר או כזה שאני לא מאה אחוז סומך עליו לבד. 

רק שאתה לא קובע ואתה לא יודע. זה בדיוק העניין, אתה לא יכול לנהל את הלו״ז של בת 16 ברמה הזו, ותוך שנתיים אתה לא יכול לנהל אותו בכלל.

לפני 53 דקות, EliC25 כתב:

החיים הם לא פורנהאב אז זה נכון שאישה שאונסת גבר בברוטאליות זה לא דבר שבשגרה עם מקרי אונס, אבל זה אכן קיים. כמו ניקו, גם אני נחשפתי ולא ארחיב בפרטים, אבל הדה-לגיטימיזציה שאתה עושה לתופעה זה בדיוק מה שגורם לגברים לא לדבר על זה.

קודם כל, מה שאני כותב זה לא ״דה לגיטימציה״. יש הכל בעולם, אבל לא כל דבר שמתרחש הוא ״תופעה״. זו לא תופעה. נשים אלימות מינית כלפי גברים זה מאוד מאוד מאוד מאוד נדיר. אם זה קרה למישהו, אין קשר בין המוכנות שלו לדבר על זה לבין העובדה שזה באמת מאוד נדיר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

גם במשפחה הכי נורמטיבית, הכי נורמלית ואינטלגינטית שאתה יכול לדמיין יכול להיות מישהו שיחליט לעשות מעשה. וזה לא משהו חד פעמי. לתוקם מינית, בניגוד למחבל, אין כמעט פרופיל קבוע ואחיד. בנוסף, יש גם לא מעט מקרים תוך משפחתיים, שפשוט נורא מפחיד את כולם לדבר על זה אבל זה קורה (דוד, בן דוד, החבר של האחות וכו). 

בדיוק אתמול פורסם מקרה של חבר קרוב של המשפחה שבמשך שנתיים אנס את הבת שלהם והם לא חשדו בו בכלל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, פינדר כתב:

הבת שלי לומדת נהיגה עכשיו עם מורה גבר. בעייתי? כן. אבל אני סומך עליה ומקווה שתיידע אותי אם הוא ייצור אווירה בעייתית.

אז למה אתה לא סומך עליה עם אבא של משפחה שהיא מכירה?

מה הכלל פה?

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

אין בעיה שיהיה לה חבר גם בגיל 15. 

שתעשה מה שבא לה. אבל הדגש הוא שבא לה. 

אתה באמת חושב שנערה בת 15 יודעת להגדיר באופן בהיר לעצמה מה כן בא ומה לא בא לה?

הרי לא חיית בחממה כל החיים, אתה בטח מודע לזה שזה גיל מאוד מבולבל ומבלבל.

המסר הנכון, לדעתי, הוא להזהר ולדעת... עושים טעויות. קורים דברים רעים. בואי ניזהר שלא ייקרו דברים ממש רעים ובואי נדאג לא לטאטא חוויות רעות, אלא להתמודד איתן, להפיק לקחים ולהמשיך הלאה. כי להגן - אי אפשר.

לפני שעתיים, פינדר כתב:

אבל אנחנו לא יודעים מתי מסוכן, כי הפסיכופטים שמטרידים, ובטח אלו שתוקפים, הם יודעים להתחבא טוב טוב.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...