Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוכר שמסרב לפנות

mazinya
שימו לב! השרשור הזה בן 908 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

קרוב משפחה משכיר דירה כשנתיים למישהו.  השוכר שקיבל התרעה מראש כדין על פי החוזה לפינוי הדירה ועדיין מסרב לפנות בתאריך שהחוזה מסתיים ומוכן ללכת לבית משפט על זה (בנוסף לזה צבר לו חובות)

האם יכול להיות מצב שבו בית משפט אומר לבעל הדירה אתה לא יכול לפנות אותו?   האם בעל הדירה חייב לספק סיבה הגיונית לפינוי אפילו שהכל על פי החוזה?  השוכר ידע מספיק זמן מראש על הרצון של המשכיר לפנות את הדירה ועדיין לא פעל כדי למצוא מקום אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לשמוע חוויות בפורום, אבל המצב המשפטי צריך ייעוץ מעו"ד, שיבין מה המצב ויידע לשאול את השאלות הנכונות.

עקרונית, אפשר לפנות שוכר שלא מוכן לפנות באמצעות בית משפט.

• אהבתי 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע שהוא מתכוון לקחת עו"ד, אבל אני שואל מסקרנות האם יכול להיות מצב ששופט אומר לבעל הדירה אתה לא יכול לפנות? (שוב, חוזה מסתיים וקיבל התרעה מראש אפילו יותר ממה שמצוין בחוזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להגיש שתי תביעות נפרדות, הראשונה תביעה לפינוי מושכר שמתייחסת לפינוי בלבד (ללא סעדים כספיים) והיא מהירה יחסית (3-6 חודשים)

בנפרד צריך להגיש תביעה כספית.

צריך עורך דין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היינו רגע לפני התביעה של שוכר בדירה של אבא שלי.

לא נעים בכלל, אבל אם הוא לא משלם והחוזה נגמר, החוק לצידך.

זה לא הליך ככ ארוך כמו שנדמה וניתן להשיג צו פינוי תוך 45 יום, לאחר 45 יום הוצאה לפועל (בריונים ברישיון) יכולים להוציא את הדייר ורכושו בכח ואתה יכול להחליף מנעול.

בכל מקרה לפני כל דבר אחר, קח לך עו״ד שמבין ומנוסה שיפעל עבורך, זה מה שאנחנו עשינו.

ולבסוף הדייר אצלינו עזב זמן לא רב לאחר גמר החוזה ולא תבענו, רק שילמנו ייעוץ ראשוני לעוד.

• אהבתי 1

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Nemesis כתב:

מהירה יחסית (3-6 חודשים)

3 חודשים במקסימום של המקסימום וגם זה בהגזמה, כמו שנאמר יותר לכיוון של חודש-חודשיים. אחרי שיש צו פינוי מגיעה משטרה לפנות את השוכר (באלימות אם צריך). יש לציין שהתהליך של פינוי מהיר הוא באופן די מפתיע, באמת מהיר (יחסית)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין ה-45 יום אולי חדש יחסית... 

אצל ההורים שלי שהיה גם שוכר סרבן שלא שילם ולא התפנה, הם פנו לעורך דין תותח בתחום עם הרבה המלצות והסיפור לקח 3 חודשים(החרייאת ברח רגע לפני שהמועד הגיע) 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Blaz00r כתב:

3 חודשים במקסימום של המקסימום וגם זה בהגזמה, כמו שנאמר יותר לכיוון של חודש-חודשיים. אחרי שיש צו פינוי מגיעה משטרה לפנות את השוכר (באלימות אם צריך). יש לציין שהתהליך של פינוי מהיר הוא באופן די מפתיע, באמת מהיר (יחסית)

איך שלושה חודשים? צריך לשלוח מכתב התראה, לאחר מכן להגיש כתב תביעה, זימון למשפט.

לאחר פסק הדין יש חודש אאלט בו הם מחוייבים למלא את פסק הדין, ולאחר מכן אפשר להזמין את הוצאה לפועל.

איך כל זה נכנס בפחות משלושה חודשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויבי המושבע

לא זוכר לפרטי פרטים, אבל כן, המחוקק הבין את עיוות הדין שאדם משכיר את דירתו לאדם שלא משלם וההליכים השתנו והתייעלו.

בגדול צריך להודיע לשוכר שהיות שהוא מפר חוזה, קרי גר אצלך ולא משלם, אתה מבקש ממנו לצאת מהדירה לאלתר.

לצורך העניין גם הודעת וואטסאפ נחשבת לכך שהודעת לדייר (כך העו״ד אמרה לי).

אם הנתונים האלו נדמה לי שאפשר לקבל צו בית משפט  לפינוי תוך 45 יום, ומשם זה לא יותר מכשבוע לפינוי בכך במידה והטפיל לא התפנה עצמונית.

חוזר ואומר,  אלו רק כללי הדברים ונא לא להסתמך עליהם, מי שנמצא בסיטואציה הזו שיקח עו״ד מנוסה בתחום ומהר כי החוק עומד כיום לצידו!

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...