Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה כסא בטיחות קונים לילד מעל גיל שנה?

farkash7
שימו לב! השרשור הזה בן 960 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ילד מעל גיל שנה, כבר יושב עם הפנים קדימה.

אני מניח שלא צריך כסא מגיל אפס, מצד שני כשאני שואל אנשים מה הם קנו הם מציינים שהם קנו בדיוק את אחד מהכסאות המומלצים שמתאימים גם מגיל אפס.

שתפו מנסיונכם מה קניתם ומה היתרון (אם יש בכלל) של כסא שהוא לא מגיל אפס על אחד שהוא כן מגיל אפס.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו עם כסאות מגיל 0, מאסיבים ונותנים יותר תחושת ביטחון

ההמלצה להיות נגד כיוון התנועה כמה שאפשר, הבן שלי בן שנה ו4 ועדיין נגד כיוון התנועה. 

ההורים שלי קנו כסא לא מגיל 0, נראה הרבה פחות מאסיבי ומגן, למרות תו תקן וכו. 

אל תלך על 0 או לא 0,תלך על הכסא שיתן לך הרגשה שהוא יעשה את העבודה הכי טובה, גם בנוחות וגם בבטיחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהחלט אני בגישה של ללכת על מה שנותן הגנה הכי טובה.
חשבתי שזה כמו שקורה לעיתים, מנסים להגיע לעיצוב שמתאים להכל אבל עם פשרות.
כלומר אולי כסא מגיל 0 מכיל פשרות שכסא מגיל שנה לא מכיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שאתה צודק אבל בהסתכלות על הכסאות מגיל 0 מול בוסטרים, 

גיל 0 נראים כמו באקטים של פורמולה כאשר לבוסטרים יש קורה משני צידי הראש נגד פגיעות צד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבטיחות של כסא בטיחות לתינוק נקבעת בניסוי התרסקות.

באירופה:

המינימום המחיב באירופה לפי   UN-ECE  תקנות מס' 44, 129 הוא שהבובה שבכסא הבטיחות  לא תיפגע בהתנגשות קדמית במהירות 50 ק"מ בשעה.

ארגון ADAC , איגוד הנהגים הגרמני , בודק לפי תקן מחמיר שלו, שבו המהירות היא 64 ק"מ בשעה.

ארגון זה בודק גם עבור מכה מצד הרכב

עוד על מבחן ההתרסקות באתר ADAC , איגוד הנהגים הגרמני, כולל רשימת כסאות שעברו את הניסוי והציונים שלהם

https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz-test/default.aspx?ComponentId=29903&SourcePageId=31900

ניתן לקרוא זאת בעברית \אנגלית ע"י גוגל טרנסלייט.

האיחוד האירופי פרסם תקן משופר , I-SIZE הכולל גם התנגשות צידית וגם בובה אחרת שמדמה טוב יותר את גוף התינוק, אבל לא בטוח שמוכרים בארץ כסאות בטיחות כאלה.

בארה"ב

לפי התקן האמריקאי של ה IIHS     , ניסוי התרסקות הוא במהירות 48 קמ"ש (30 מייל לשעה)

ה CR, איגוד הצרכנים האמריקאי, מבצע ניסויי התרסקות מחמיר במהירות של  56 קמ"ש ( 35 מייל לשעה) וגם בודק מכת צד.

בחנות של טוילנד בכפר סבא ראיתי דף עם ציוני הכסאות לפי הCR (  consumerreports.org )

לדעתי עדיף לקנות כסאות שעברו את הניסויים של ADAC הגרמני או של ה CR האמריקאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CR לא ממש נותנים לראות את התוצאות שלהם בלי להירשם.
באתר הגרמני לא מצאתי מידע על הכסא הזה

מישהו שמע עליו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגיוני שאין מידע באתר הגרמני, סביר להניח שהמושב הנ"ל כלל לא משווק באירופה. נראה שמושבים אמריקאיים לא פופולריים באירופה ולהפך. גם בישראל לפחות עד לפני כמה שנים הייתה שליטה מוחלטת של מושבים אמריקאיים בשוק.

לגופו של עניין: אוונפלו יצרן ותיק וידוע עם מושבים טובים, נראה שמדובר במושב מז'אנר "מגיל אפס עד בוסטר במוצר אחד".

ממליץ מאוד לגשת לטוילנד בכפר סבא, בעל הבית שגיא בעל ידע נרחב בנושא.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה...
טוב אז מסתבר שיש כזה דבר כסא בטיחות משולב בוסטר.
לרוב הם מתאימים מ10 ק"ג ומעלה, והיתרון הגדול שלהם שהם לא סובלים מתוקף מוגבל כמו אלו שמגיל לידה -> באמת יכולים לשמש שנים קדימה ויותר מילד אחד.

עכשיו במקרה הכסא שהפנתי אליו קודם הוא גם בוסטר, מקרה מוזר של כסא מגיל לידה שהוא גם בוסטר. יש לו תוקף של 10 שנים.
עכשיו הדילמה היא אם לקחת אותו או לקחת משהו אחר בסגנון הזה שהוא לא מגיל לידה, אבל נראה יותר קומפקטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.9.2021 בשעה 23:30, farkash7 כתב:

עכשיו הדילמה היא אם לקחת אותו או לקחת משהו אחר בסגנון הזה שהוא לא מגיל לידה, אבל נראה יותר קומפקטי.

יש לי את הכסא שצירפת בלינק כבר  מעל 4 שנים. מומלץ בחום.

Cadillac ATS Premium 2015

Citroën C5 Aircross Shine PK 2021

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי ממליץ על Fit4 4 in 1 Chicco 

קנינו ואנחנו מאוד מאוכזבים ממנו. 

הסיבות: 1. האבזם מקדימה לא ניתן לכוונן קדימה וזה גורם ללחץ במפשעה(ניסיתי אבל זה קבוע) 2.הריפוד של הכיסא מסורבל ולא נוח 

יש לנו מושב אחר יותר ישן של צ'יקו וממנו אנחנו הרבה יותר מרוצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...