Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי SMS: תוקף תעודת הזהות שלי יפוג ב-2022. ממתי יש לת"ז תוקף?!

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1054 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת. קיבלתי SMS (כנראה) מרשות האוכלוסין.

WTF? מדוע פתאום יש תוקף לתעודת הזהות שלי? למה במשך שנים לא היה תוקף לדבר הזה, ופתאום כשיש ת"ז ביומטרית אני מחוייב להחליף?!

גם כשעשו שינוי לסעיף ה"לאום" למי שזוכר, לא חוייבו להחליף את התעודה עם "תוקף". הכריחו אותי להחליף רק כדי שאוכל לחדש את הדרכון...

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע כמו ספאם או ניסיון פישינג כלשהו

אתה יכול להעלות צילום מסך של ההודעה?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. התוקף הוא מאז שהתעודות ביומטריות, והוא 10 שנים.

תוקף התעודות הישנות היה אמור לפוג ב-2021, כנראה הוארך בגלל הקורונה. ההגבלה הזו לא היתה קימת בעבר ונועדה לחייב הנפקת תעודות ביומטריות.

קבע לך תור למשרד הפנים בבניין הטיל, מלא את הטפסים ברשת וצפה לשירות מצויין. אם הדרכון שלך לא חדש אולי נצל את ההזדמנות וחדש אותו כדי לחסוך ביקור נןסף.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10 שנים אם אתה מצטרף למאגר

5 שנים  אם לא, זה העונש. אישית החלטתי לספוג את העונש לעת עתה ולראות האם המאגר המהולל הזה יישמר בצורה יותר טובה מאשר המאגר הקודם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.gov.il/he/departments/general/renew_your_id_2022
״ביום שני, יח' אב תשפ"ב, 15 אוגוסט 2022, יפוג תוקפן של תעודות זהות ישנות שאין עליהן תאריך סיום תוקף * (ראו הערה בתחתית)״

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, aviaviavi כתב:

10 שנים אם אתה מצטרף למאגר

5 שנים  אם לא, זה העונש. אישית החלטתי לספוג את העונש לעת עתה ולראות האם המאגר המהולל הזה יישמר בצורה יותר טובה מאשר המאגר הקודם

זה בדיוק מה שעשיתי ואז אמרתי לעצמי "יחתיכת מטומטם, כאילו שהם לא שומרים את המידע גם ככה".

• מעניין 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני קיבלתי.

כנראה לגיטימי, כי זה על אותו שרשור הודעות שיש לי עם מנהל האוכלוסין מאז שחידשתי דרכונים.

(בלי שום קשר, אני אקבע תור בכניסה ישירה לאתר ולא דרך הקישור כאמצעי זהירות שכדאי לנקוט בו תמיד)

הנה, ואדים קבל סקריןשוט:

706932696_Screenshot_20210527-125637(1).thumb.jpg.a55ace25eec294daf2c2e6c6892e56da.jpg

(הם מצפים לבואי. כמה נחמד :-) )

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 50 דקות, o_prime כתב:

ואם לא תחדש מה יעשו?? ממילא להצביע אתה יכול עם הרישיון

למשל לא תוכל לבצע שום פעולה בבנק המצריכה זיהוי. שם נדרשת תעודת זהות, ואני מניח שתדרש אחת בתוקף. יודע מה? לא תוכל להעביר בעלות על רכב.

• מעניין 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@natco@ברווז

באיזה שנה (בערך*) ת.ז. שלכם הונפקה?

שלי בת יותר מ-10 שנים ועדיין לא קיבלתי סמס כזה.

*תאריך הנפקת ת.ז. משמש אמצעי זיהוי ממשלתי, לכן כתבתי "בערך".

עריכה אחרונה על ידי Legend
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידוע. הם רוצים תאריך מדויק אבל.

התעודה שלי בת יותר מ15 ופחות מעשרים, בכל מקרה.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שצריכים להנפיק כמה מיליוני תעודות.

אישית הנפקתי תעודת זהות ביומטרית לפני שנתיים, כאשר פג תוקף הדרכון שלי וממילא פניתי ללשכת מרשם התושבים. אבל לאשתי ולשנים מהבנים תעודות זהות בנות 12-15 שנים, ועד כמה שידוע לי טרם הוזמנו להחליפן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, natco כתב:

גם אני קיבלתי.

כנראה לגיטימי, כי זה על אותו שרשור הודעות שיש לי עם מנהל האוכלוסין מאז שחידשתי דרכונים.

(בלי שום קשר, אני אקבע תור בכניסה ישירה לאתר ולא דרך הקישור כאמצעי זהירות שכדאי לנקוט בו תמיד)

הנה, ואדים קבל סקריןשוט:

706932696_Screenshot_20210527-125637(1).thumb.jpg.a55ace25eec294daf2c2e6c6892e56da.jpg

(הם מצפים לבואי. כמה נחמד :-) )

רק אגיד שזה לא אומר שזה לגיטימי.

בפרוטוקול של SMS אני יכול לשלוח בשדה של השולח מה שבא לי, ואם אני אכתוב שם משהו שכבר יש לך בטלפון זה יהיה באותו שרשור. עשיתי את זה בשביל smsים של תירוץ לשבור סגר בקורונה אם עוצר אותי שוטר.

• אהבתי 2

"when you see a good move, look for a better one..."

Mazda 2 2014

Kawasaki Z400 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, sperial כתב:

לא. התוקף הוא מאז שהתעודות ביומטריות, והוא 10 שנים.

תוקף התעודות הישנות היה אמור לפוג ב-2021, כנראה הוארך בגלל הקורונה. ההגבלה הזו לא היתה קימת בעבר ונועדה לחייב הנפקת תעודות ביומטריות.

קבע לך תור למשרד הפנים בבניין הטיל, מלא את הטפסים ברשת וצפה לשירות מצויין. אם הדרכון שלך לא חדש אולי נצל את ההזדמנות וחדש אותו כדי לחסוך ביקור נןסף.

(שורה של קללות בוטות וציוריות במיוחד, הכוללות (אך לא מוגבלות ל):פיל, אננס, עץ דקל, דוב קוטב, שוט בקר ורמקולים רצפתיים)

לא רוצה את התועבה הזו. הרבה אנשים לא רוצים. בגלל זה מכריחים כנראה. נבלות.

אם היוזמה הזו הייתה של מישהו אחר, ולא של מי שיזם אותה, אולי עוד הייתי חושב אחרת; אבל יוזמה שכזו, שיוצאת בכח מעבריין מורשע עם קלון שאיכשהוא יושב בתפקיד חבר כנסת, גורמת לי לחשוב 17 פעם לפני שאני אחליט אם אני רוצה לעשות משהו בנידון.

לפני שעתיים, Legend כתב:

@natco@ברווז

באיזה שנה (בערך*) ת.ז. שלכם הונפקה?

שלי בת יותר מ-10 שנים ועדיין לא קיבלתי סמס כזה.

*תאריך הנפקת ת.ז. משמש אמצעי זיהוי ממשלתי, לכן כתבתי "בערך".

2011.

לפני 29 דקות, wa11a כתב:

רק אגיד שזה לא אומר שזה לגיטימי.

מודע לזה, לכן כתבתי "כנראה" מרשות האוכלוסין. 

• מעניין 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...