Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיבלתי SMS: תוקף תעודת הזהות שלי יפוג ב-2022. ממתי יש לת"ז תוקף?!

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1032 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

@kurko1992 הדבר הזה ידוע כבר לפחות 4-5 שנים. הנה העדכון האחרון של משרד הפנים (מלפני כמה חודשים)

פספורט חייב להיות בתוקף לפחות 6 חודשים אחרי יציאה מהארץ, לכן, כדי לנסוע לפסטיבל, אתה חייב פספורט חדש. כיוון שהתהליך אורך זמן אתה חייב להוציא פספורט חדש, נניח, עד מרס 2022 (ובאותו ביקור במשדר הפנים הוצא גם ת.ז. ביומטרית.

ההמלצה שלי הא שתגש למשרד הפנים לא יאוחר מנובמבר 2021 ותוציא את הפספורט, כדי שאם תרצה לצאת מהארץ כבר בתחילת 2022 תוכל לעשות זאת (עם הפספורט הנוכחי תהיה מוגבל ליציאה עד ינואר 2022).

@Fazer לא חצי, אבל הנחה של 100 ש"ח (שמתפרשת על 10 שנים).
וואלה, לא ידעתי, מה לעשות חח.

לגבי הפספורט, יודע ש ברוב המדינות צריך שיהיה לו תוקף של לפחות חצי שנה, יש כמה בודדים ש3 חודש זה גם טוב, אבל לא אקח סיכון.
אז אתה אומר שכבר בנובמבר ללכת, אבל אם אני רוצה לטוס בנובמבר, מה יקרה? כי אני זוכר שחתכו לי את הנוכחי כאשר עשיתי את החדש..
ובאמת לוקח הרבה זמן היום?
פעם הקודמת שחידשתי, הגעתי למשרד הפנים בחולון, המתנתי 5 דקות, מילאתי את התפסים וזה, ו אם אני לא טועה, שבוע בדיוק אחרי זה, הגיע לי הפספורט החדש בדואר רשום.

זה כבר לא ככה?

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרישה לחצי שנה היא של מדינת ישראל, ביציאה.

לגבי חיתוך הפינה - אני חידשתי את הדרכון כ-9 חודשים לפני שתוקפו פג, הפקיד שאל אותי לגבי יציאה לחו"ל, וכיוון שהיתה כזו בתכנון השאיר לי את הדרכון הישן שלם. כאמור, זה היה ב-2019.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, sperial כתב:

לא זו לא דרישה של מדינת ישראל.

אפשר לצאת מישראל גם אם יש לדרכון הישראלי עוד יום של תוקף.

הדרישה היא של המדינות שאליהן נכנסים.

(נבדק אישית על ידי הדחיין הח"מ).

למי שנכנס עם דרכון אירופי ורק יוצא עם הישראלי, אין שום בעיה של תוקף לחצי שנה קדימה בדרכון הישראלי.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@natco - צודק. אבל בשדה התעופה אמורים למנוע עליה למטוס אם תוקף הדרכון אינו מספק - וחברת תעופה שמאפשרת לנוסע לעלות עם מסמכי נסיעה לא מספקים (או כל מניעה אחרת לכניסה למדינת היעד) תחוייב בהחזרת הנוסע ארצה על חשבונה וגם תספוג קנס נכבד, כך שמעשית חייבים בדרכון בתוקף מספק, בדרך כלל (לא תמיד) חצי שנה.

כמובן שקיומו של דרכון זר אינו מעניינו של שוטר הגבול הישראלי.

לגבי דרכון ישראלי עם תוקף קצר - לפני מספר שנים גילינו באיחור שתוקף הדרכון של הבן הצעיר קצר מכפי שחשבנו. הבחור פנה למשרד הפנים בלי תור, יצא כעבור 40 דקות לאחר שהוזמנו שני דרכונים - רגיל (לא ביומטרי) בתוקף לשנה הגיע כעבור מספר ימים  ובהמשך הגיע גם ביומטרי בתוקף ל-5 שנים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב.

זו לא דרישה של מדינת ישראל.

(אגב- למדינת ישראל לא אכפת אם תגיע לביקורת הגבולות באנטליה ויחזירו אותך בחזרה).

לפי החוק הישראלי (אותו הבאתי בקישור בהודעה הקודמת) מדינת ישראל חייבת לאפשר לך לצאת מהארץ כל עוד הדרכון הישראלי שלך בתוקף. גם אם הוא בתוקף לעוד יום אחד.

מה נכון? לחברת התעופה יש אחריות (לפי חוקי האיחוד האירופי והחוק האמריקאי) לוודא שיש לך את כל מסמכי הנסיעה הדרושים (בין השאר דרכון בתוקף לפי דרישת המדינה המארחת) לפני שהיא מעלה אותך למטוס.

תכלס, זה מבוצע עוד בשלב הצ'ק אין לטיסה (בין אם מקוון או בשדה), עוד לפני שהגעת לביקורת הגבולות, כך שבמקרה שלא תספק מסמכים מתאימים, לא תפגוש בכלל את שוטר הגבולות.

להמון ישראלים יש דרכון זר נוסף, כך שההבחנה הזו אינה סתם ניטפיקינג, אלא משהו שעשוי לחסוך להם את הוצאת העתק המיותרת, אותה תיארת בהודעה הקודמת שלך כ"דרכון רגיל מיידי לשנה".

אתה משתמש בדרכון הזר לכל הליך הנסיעה (מהזמנת הכרטיס, הצ'ק אין, שער העליה למטוס, ביקורת הגבולות ביעד וכו'), הכל פרט להצגת הדרכון הישראלי לשוטר הגבול הישראלי- בכניסה וביציאה מהארץ. שם אתה חייב להציג דרכון ישראלי עפ"י חוק.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@natcoרק לסבר את האוזן, הדרכון לשנה עלה אפס. שולם רק הדרכון ל-5 שנים בתעריף סטנדרטי.

הוצאת הענק היא רק בנתב"ג להנפקה מיידית,  במקרה שלנו הדרכון הגיע בדואר כעבור שבוע.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Be roo כתב:

כנ״ל. תוהה אם כשאלך להוציא חדשה אדווח עליה כגנובה כדי שתשאר אצלי....

אם תדווח שהתעודה אבדה תצטרך לשלם 120 שקלים עבור תעודת זהות חדשה.

אין שום צורך לעשות זאת בגלל שמשאירים ביידך את התעודה היישנה אבל מבטלים אותה במחשב ברגע שתקבל תעודת זהות ביומטרית בדואר.

• רעיון טוב! 1

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליתר דיוק מקץשאירים אותה בידך אבל מדביקים עליה מדבקת תוקף למספר שבועות.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי חיתוך הפינה - אני חידשתי את הדרכון כ-9 חודשים לפני שתוקפו פג, הפקיד שאל אותי לגבי יציאה לחו"ל, וכיוון שהיתה כזו בתכנון השאיר לי את הדרכון הישן שלם. כאמור, זה היה ב-2019.
הבנתי אותך, תודה.
חייב להגיד שלא זוכר אם שאלו אותי אם הייתי צריך לנסוע לפני שאקבל את הפספורט החדש, אבל בכל מקרה אחדש אותו בנובמבר.

שוב, תודה.

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שעשיתי שטות ולא שמתי לב שתוקף הדרכון שלי פג, יש לי תור לחידוש ב 6/6, וטיסת מתוכננת לאירופה מהעבודה בשבוע האחרון של יוני - להמר על זה שהדרכון יגיע בזמן גדול עלי. מה עושים במקרה כזה? אני צריך דרכון רק כדי לצאת ולהיכנס מהארץ, לאירופה אני נכנס עם דרכון אירופאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבקש שישאירו בידך את הדרכון הישן. את גבולות אירופה תעבור עם הדרכון האירופי, תוכל להכנס ארצה גם אם תוקף הדרכון הישראלי יפוג.

אם תוקף הדרכון הישראלי שלך כבר פג בקש שיוציאו לך דרכון בהליך מקוצר (לא ביומטרי, עם תוקף לשנה). לפני 4 שנים בני קיבל כך דרכון זמני תוך שבוע, הביומטרי הגיע בהמשך.

חוץ מזה, אולי מקום העבודה יוכל לקדם את התור שלך במשרד הפנים.

כמובן שעליך לשים לב גם לתוקף הדרכטן האירופי, אם כי נדמה לי שהאירופים, או לפחות חלקם, די גמישים בעניין זה.

ואמנם בעוד חצי שנה, ולא לבעלי אזרחות אירופית, אבל צריך להתחיל להכיר את ETIAS

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...