Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מעורבות בתאונת שרשרת כרכב אמצעי - התייעצות

שימו לב! השרשור הזה בן 1191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אשמח לייעוצכם בעניין.

לפני כ 3 שבועות הייתי מעורב בתאונת שרשרת. זה התחיל ברכב שנעצר עצירה פתאומית באמצע כביש מהיר, בנתיב השמאלי ביותר (מתוך 3 נתיבים), ולאחריו נעצר רכב נוסף.

כשהבחנתי בכך בלמתי, אך פגעתי פגיעה קלה באותו רכב שני. מיד לאחר מכן פגע בי מאחור רכב נוסף, דבר שגרם לפתיחת כריות האוויר ברכב שלי.

אני ו 2 הנהגים האחרים פונינו למיון בבי"ח עם פגיעות קלות והשתחררנו לאחר מכן, אך הרכב שלי היה טוטאל-לוס בעקבות פתיחת כריות האוויר. באופן מעניין, הנהגת שהייתה ברכב שלפניי ורכבה כמעט ולא נפגע, הציעה לי כעזרה להמשיך ליסוע איתה באותו הכיוון, לאן שהייתי צריך.

מה שקרה מכאן הוא שניסיתי לתבוע את הרכב שפגע בי מאחור על הטוטאל-לוס, אך קיבלתי היום גם תביעה מאותה נהגת שהייתה לפניי.

עניין האחריות פה הוא מתעתע מכיוון שכל האירוע התחיל מהנהג הראשון שעצר באמצע הכביש (ממה שאני זוכר זו הייתה משאית או רכב מסחרי), אך הרכב הזה לא נשאר בזירת האירוע.

כמובן שהגשתי תביעה מיד, אך מאחר ויש לי ביטוח חובה+צד ג' בלבד ולא מקיף, נאלצתי להגיע בעצמי למגרש אליו נגרר הרכב שלי ולשלם בעצמי לשמאי שיעריך את הנזק ויוריד אותו מהכביש. לדעת השמאי עליי לקבל מחברת הביטוח פיצוי ששווה לכחצי מערך הרכב שלי, אך נכון לעכשיו לא שמעתי מהם בעניין - רק קיבלתי תביעה מהנהגת שנסעה לפניי, ולפי חברת הביטוח עליי לשלם 3000 ש"ח השתתפות עצמית (אין לי מושג על מה, הרכב שלה קיבל מכה קטנה בפח מאחור ונסע כרגיל)

חשבתי להציע לה לשלם בעצמי על הנזק כדי שתבטל את התביעה, אבל אני לא יודע אם הדבר נהוג ומה ההשלכות שלו במידה ולא תסכים.

זו פעם ראשונה שאני מעורב באירוע כזה ולכן אין לי הבנה בנושא - אודה מאוד לעזרתכם!

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מעורב בעברי בתאונת שרשרת, הייתי השני מתוך ארבעה רכבים, ז"א מאחוריי היו שני רכבים. כל מה שאני רושם זה על בסיס המקרה שלי!

תיאור המקרה זה שהיינו בעמידה, אני ועוד רכב לפני ורכב מאחוריי, ופורד פוקוס הגיחה במהירות והנהג לא בלם כלל ונתקע ברכב שמאחוריי שנתקע בי בעוצמה ואני נתקעתי באופן חלש ולא משמעותי ברכב שלפניי. יש לציין כי הייתה שמירת מרחק פשוט המהירות של הרכב הפוגע הייתה גבוהה.

מה שאני רושם זה מה שהסבירו לי בזמנו:

מה שקורה זה שלאחר שמועברים פרטי הביטוח אל החברות שלכם, חברת הביטוח של הרכב הראשון תובעת את הרכב שפגע בה, והרכב השני תובע את הרכב שפגע בו וכן הלאה וכן הלאה עד שמגיעים לרכב האחרון. גם חברת הביטוח שלי קיבלה תביעה מחברת הביטוח של הרכב שפגעתי בו במקרה שלי היה לי חובה וצד ג', לשני אלו מאחוריי אין לי מושג אם היה צד ג', להוא לפניי היה רכב חברה מסוים.

אני קיבלתי מחירון מלא (ב-2015 המחירון של שרייד קלאסיק 99 דגם "מפואר"', יד 01, עם רבע מיליון ק"מ היה 8400 ש"ח, תתפלאו...) ואת החזר האגרה, לרכב היה טסט ל-11 חודש. כמובן שלא הייתה עליה בפרמייה בשנים באות. 

שנציגים מחברות הביטוח השונות התקשרו אליי בכדי לדלות פרטים ואולי להפיל עליי את האשמה,  אך נציגת הביטוח שלי אמרה לי שכל פעם שמישהו מהם מתקשר, תפנה אותם אליי.

בתאריך 13.1.2021 בשעה 10:34, Magnify כתב:

לפי חברת הביטוח עליי לשלם 3000 ש"ח השתתפות עצמית

למה השתתפות עצמי שלך כ"כ גבוהה? נהג חדש? עבר ביטוחי בעייתי? רכב יקר?

עניין האחריות פה הוא מתעתע

הרכב האחרון אשם, וגם אתה שלא שמרת מרחק!!

אך קיבלתי היום גם תביעה מאותה נהגת שהייתה לפניי.

זה תקין

נאלצתי להגיע בעצמי למגרש אליו נגרר הרכב שלי ולשלם בעצמי לשמאי שיעריך את הנזק ויוריד אותו מהכביש.

אי לא מומחה ביטוחי, אבל נראה לי שמכיוון שהיה לך צד ג', אתה אמור לשלם לשמאי והחברת ביטוח מחזירה לך את זה? ככה אני זוכר. 600 או 700 ש"ח לדקה ושליש שהוא מגיע. דרך אגב אתה רשאי לבחור שמאי מטעמך, זה מה שאני עשיתי. אישית אצלי גררו את הרכב למוסך הסדר (שגם אותו אני בחרתי)

בכל אופן, עדיף שתפתח את פרטי הביטוח שלך ותראה על מה חתמת, תמתין לעוד חו"ד והכי חשוב: העיקר הבריאות!!!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה שמתאר פות"ש שונה מזה שמתאר דותן: פות"ש אשם בפגיעה ברכב שלפניו, הרכב שמאחוריו אשם בפגיעה בו. אתה שתי תאונות נפרדות, גם אם היה ביניהן הפרש של שניה אחת. לעומת זאת במקרה של דותן מדובר בתאונה אחת, רכב שהגיע מאחור והדף 2 רכבים נוספים לפגיעה ברכבים שלפניהם.

לגבי ההשתתפות העצמית - תלוית פוליסה. צריך לראות מה כתוב בה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש חב כלפי הרכב שבו הוא פגע אבל ייתכן והנזק שהוא גרם לרכב לפניו הוגבר עקב הפגיעה הנוספת כתוצאה מהמכה של הרכב השני

פות"ש צריך לקבל את מלוא הנזק מהרכב שפגע בו ( לא ברור לי מדוע השמאי טוען שרק לחצי מערך הרכב ) ולשלם חלק או את מלוא הנזק לרכב שהיה לפניו.

למה השתתפות עצמית גבוהה כך כך?

מה הנזק הנתבע על ידי הנהגת?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, dotan123 כתב:

למה השתתפות עצמי שלך כ"כ גבוהה? נהג חדש? עבר ביטוחי בעייתי? רכב יקר?

תודה על התשובה דותן! אני גם לא מבין למה ההשתתפות העצמית כל כך גבוהה, הם טוענים שהנזק שנגרם לרכב לפניי הוא 9000 ₪ למרות שהוא בסה"כ קיבל מכה קטנה בדלת האחורית של תא המטען. חברת הביטוח טוענת שזה מגובה בהערכת שמאי. יכול להיות שהם מנסים לסחוט כמה שיותר כסף מהמקרה? אם כן אפשר לעשות משהו לגבי זה?

אגב בעניין נוסף, אני גם לא קיבלתי תשובה כבר מעל 3 שבועות לגבי תביעת ביטוח החובה. כמה זמן זה לוקח בדרך כלל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו מהנהגים/ נוסעים נפגע גופנית?
ביטוח חובה שלך מכסה נזקי גוף שלך ושל הנוסעים ברכב שלך בלבד.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, Magnify כתב:

תודה על התשובה דותן! אני גם לא מבין למה ההשתתפות העצמית כל כך גבוהה, הם טוענים שהנזק שנגרם לרכב לפניי הוא 9000 ₪ למרות שהוא בסה"כ קיבל מכה קטנה בדלת האחורית של תא המטען. חברת הביטוח טוענת שזה מגובה בהערכת שמאי. יכול להיות שהם מנסים לסחוט כמה שיותר כסף מהמקרה? אם כן אפשר לעשות משהו לגבי זה?

אגב בעניין נוסף, אני גם לא קיבלתי תשובה כבר מעל 3 שבועות לגבי תביעת ביטוח החובה. כמה זמן זה לוקח בדרך כלל?

תסתכל בפוליסה שלך מה כתוב על גובה ההשתתפות העצמית!!

מה אתה רוצה מביטוח החובה שלך? יש לך פגיעה של נזק גוף?

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 15.1.2021 בשעה 18:55, Magnify כתב:

מה שנראה חיצונית כפגיעה קלה יכול להיות פגיעת שלדה, או סתם חלקים יקרים. האם מדובר ברכב חדש (בן פחות משנתיים?) האם נשברו פנסים, מצלמות וכו? האם מדובר ברכב יקר שחלקי החילוף שלו יקרים? אם תביעת הביטוח מגובה בהערכת שמאי יהיה לך קשה לערער עליה. אבל בשביל זה יש לך ביטוח צד ג'. תן לו לשבור את הראש.

רק שאלה קטנה - מהי "השתתפות עצמית גבוהה"?

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, sperial כתב:

מה שנראה חיצונית כפגיעה קלה יכול להיות פגיעת שלדה, או סתם חלקים יקרים. האם מדובר ברכב חדש (בן פחות משנתיים?) האם נשברו פנסים, מצלמות וכו? האם מדובר ברכב יקר שחלקי החילוף שלו יקרים? אם תביעת הביטוח מגובה בהערכת שמאי יהיה לך קשה לערער עליה. אבל בשביל זה יש לך ביטוח צד ג'. תן לו לשבור את הראש.

רק שאלה קטנה - מהי "השתתפות עצמית גבוהה"?

הרכב שנפגע משנת 2016 והוא ניסאן מיקרה. לפי מה שהבנתי, בנוסף למה שהזכרתי מקודם, נפגעה שם גם מצלמת רוורס.

ההשתתפות העצמית שביקשו היא 3000 ש"ח. לדעתך זה נחשב גבוה לתיאור הזה?

בתאריך 15.1.2021 בשעה 19:38, vladclar כתב:

מישהו מהנהגים/ נוסעים נפגע גופנית?
ביטוח חובה שלך מכסה נזקי גוף שלך ושל הנוסעים ברכב שלך בלבד.

כמו שכתבתי בפוסט הראשי, פוניתי למיון ונעשתה לי חבישה, לא היה שבר אבל עד עכשיו קיים כאב שמגביל בתפקוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, לא צריך למהר לתבוע ביטוח חובה, בטח כאשר לא הכל עבר אצלך.
יש לך עד 7 שנים לעשות זאת.
בנתיים רצוי לאגור כמה שיותר מסמכים רפואיים ( על כל טיפול שאתה ממשיך לקבל ).

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביעת הביטוח שלך היא עד 3 שנים, לא 7. בכל מקרה, אם נפצעת הוועץ בסוכן הביטוח, שכן יש כל מיני ניואנסים ונקודות לויכוח ומיקוח עם חברת הביטוח.

לגבי גובה ההשתתפות העצמית - אין גבוה או נמוך. יש מה שכתוב בפוליסה. בדוק בה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מעורב בתאונה כזו ב2002.

בגלל שאחד הרכבים היה מרצדס, עם נזק גדול, חברות הביטוח ניסו להפיל את זה אחת על השניה.

בסוף, אחרי משפט שבו כל חברה ניסתה להתפלסף על מי פגע קודם ומי הספיק או לא הספיק לעצור, השופט קבע שהנזק יתחלק בין כולן.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזקי גוף הכתובת שלך היא ביטוח החובה שלך. אין מה למהר אסוף מסמכים ביקורים אצל רופאים וכו' והגש את תביעתך באמצעות עורכי דין שזה עיסוקם.

ההתיישנות דרך אגב היא של 7 שנים , התיישנות של 3 שנים היא לנזק רכוש בינך לבין הביטוח שלך, בנזק לצד שלישי זה 7 שנים.

השתתפות עצמית לא נקבעת על פי גובה הנזק שגרמת , אלא היא כתובה בפוליסה כפי שכבר ציינתי בהודעה קודמת והיא מושפעת מפרמטרים של גילך וותק נהיגה ועוד.

• אהבתי 1

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי שוב, עדכון:

חברת הביטוח הודיעה לי שהרכב שפגע בי מאחור לא לוקח אחריות ולא מוכן לשלם פיצוי על הנזק.

הבנתי שמכאן והלאה התהליך ממשיך בבית משפט לעבירות קטנות.

אשמח לקבל קצת מידע על התהליך מאחר ואין לי כל ניסיון בעניין -

אם אני זוכר נכון קראתי פה בפורום שיש עורכי דין שמתמחים בזה ושלא יהיה צורך שאגיע בעצמי לבית המשפט.

כיצד מתחילים בתהליך?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1191 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...